"Зелена" (ЕКОЛОГИЧНА) тема-3

  • 74 980
  • 904
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 1 236
Някой има ли идея как да се почисти голям пясъчник,

Нов пясък.

# 856
  • Мнения: 2 759
                         Ох, едва сега виждам всички батерийни въпроси. Тия дни ще гледам да наобиколя центъра и ще дам още един адрес, освен МЕТРО-тата, и евентуално Глобул.
                       
                         dimitriana, аз имам същия проблем последния месец - събрах известно количество дрехи, а контейнера се оказа изчезнал  Rolling Eyes. Мислех, че е просто преместен наблизо, обикалях наоколо, но така и не го открих.
                         Аз пък търся къде мога да пласирам за повторна употреба буркани с маркировка '58 cl'. Нещо не успях да се свържа с производителя да го питам, и май ще спираме консумацията на определени стоки, ако не намеря. Добре че поне че в БИЛЛА приемат бирени бутилки.

# 857
  • Мнения: 2 652
Някой има ли идея как да се почисти голям пясъчник,

Нов пясък.

Пясъчникът е много голям. Става въпрос за много кубици пясък, да му се не види. И то събиран на ръка, речен. Ако го наводня само с вода няколко пъти дали ще се промие? Той е изкопан направо в земята и би трябвало все да се оттече нещо.

# 858
  • Мнения: 2 759
                           Според мен ще е напълно достатъчно  Peace. Ще е чудесен за игра, и достатъчно чист за инцидентно ядене.

# 859
  • Мнения: 2 652
                           Според мен ще е напълно достатъчно  Peace. Ще е чудесен за игра, и достатъчно чист за инцидентно ядене.

Ми и без това няма какво друго да направя, утре ще го "пера"  Mr. Green

# 860
  • Мнения: 2 759
                              http://foodincmovie.com/

# 861
  • Мнения: 224
Пепел, благодаря ти за линка, дано го намеря като излезне филма.  Peace    bouquet

# 862
  • Мнения: 2 652
Ето една брошура на МОСВ за детергентите, на която попаднах >>>

# 863
  • Мнения: 3 869
Грейс,   bouquet
Много смислена изглежда брошурата - акцентира върху джоба, което е важно за масата БГ-потребители, т.е. по-важно е от околната среда.

А какви методи използвате за ограничаване разходите на вода и елекричество за бебешко и детско пране? На мен често ми се случва да пускам полупълна пералня пелени и дески дрехи, защото не мога да чакам да се напълни - най-често ми трябват пелени и гащички. ЕБХ не ми помага тук защото количеството пране става още по-малко, а не могат напикани пелени да чакат 5 дни в кошчето... Перялнята уж се съобразява с количеството, но разликите в изразходваната вода са малки, а на тока шич не се отразява. Пера на 40С, не смея да мина на 30 заради пелените...

# 864
  • Мнения: 4 392
Пране на 40 градуса и съкратени програми. Ако има петна- предварително накисване и ръчна обработка. Пести се ток, вода и препарат. Peace

Мег, не съм наясно с тези пелени за многократна употреба, но мисля, че ако предварително им "помогнеш" на пеленките, можеш да пуснеш и други неща в пералнята.

# 865
  • Мнения: 3 869
СпирОлина, благодаря ти! Няма проблем да се пускат и други дрехи с пелените, ама не сме толкова мърляви, не се налага да сменям дрехи всеки ден Simple Smile За тези пелени има едни хартиени подложки, които задържат акото и така не се цапат самите пелени (е, малко се отбелязва, но не трябва да се накисва, а се пере дирекно с другото пране). При по-голямо дете, акото е твърдо и вече няма петна по пелените, а и ЕБХ много помага да няма хич такива следи Simple Smile

# 866
  • Русе
  • Мнения: 11 924
  А някой срещал ли е прах за пране без фосфати  newsm78

# 867
  • Мнения: 3 869
БамбиноМио Simple Smile И ядките Simple Smile

# 868
  • Мнения: 1 266
СпирОлина, благодаря ти! Няма проблем да се пускат и други дрехи с пелените, ама не сме толкова мърляви, не се налага да сменям дрехи всеки ден Simple Smile

Сериозно?  #Crazy
Михаела сменя по три тоалета. Държи да се храни сама  ooooh! Покрай това отиват и 2-3 ката мои дрехи.

# 869
  • Мнения: 3 869
Коте, ама аз за храненето купих един "жилетчици" - като жилетки са, ама се обличат на обратно и се връзват на врата - 4 бр, от памук с нещо си, което ги прави много лесни за пране, тънки и съответно съхнат бързо. Пера ги непосредствено след храненето - така излизат и петната, и съхнат за няколко часа на стайна Т, така че винаги има една суха Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт