Малко Юнче вече се кокори и опитва да бърбори

  • 9 697
  • 307
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 39 822
Алекс успява само от странично положение да се врътне по корем. Веднъж само се бил завъртял от корем по гръб. Но има време.

Количката не съм я прала.

mimma Дияна беше така до 4-5ти месец. Педиатърката каза "засилен рефлукс". изкарваше на фонтан, буквално. Отминава този период.
Алекс рядко връща. И то само когато се оригне.

# 61
  • Мнения: 3 743
Така, аз днес ходих за третия болничен. Между другото занесох и мостра на зелените ни акита. Според педи нищо обезпокоително - липса на ензими в храносмилателната система. Изписа й Линекс - 2х1 капсули дневно в кърмата.
За наддаването - малко е. Каза ми да кърмя от двете гърди по 10 мин на 3 часа, ама на мен пак ми се вижда малко, а нощем определено ще пробвам тактиката на "скачените съдове" Joy

Честито на месечинките и именниците от мен!

# 62
  • София
  • Мнения: 226
bleu, благодарим. Да ние днес сме именници  bowuu Simple Smile

Незнам как се слагат онези вкусни картинки обаче  Embarassed

Иначе леко го пропускаме именния ден, че утре ще ходим да ни мерят очното налягане и мен ми едно натопорчено и нервно. И все повече ме хваща яд, че се хванах на тази въдица, ама както и да е - да минава и да заминава. Като се сетя, че едно време на амниоцентезата не се навих, ама бях чела доста и си взех обмислено решение. А сега като е за беба някакси повече май се поддава човек на паника. Незнам. То човек повече явно се тревожи за детето си, отколкото за себе си.

# 63
Здравейте и от нас с Ивко  Hug
Ще се усъваршенстваме явно с едноръкото писане, аз така го свикнах дребния че сега и ям и подреждам с една ръка  :crazy:

Днес сме на консултация и после ще пиша мерките, а сега само така бля бля... Аз вече не цедя, кърмата ми спря тотално и Ивко така и не захапа тая моя плоска ц..а, ама здраве да е дано съм му предала малко имунитет през този месец.За коликите   да се похваля че спряха гадовете благодарение на тези капки colief- вярваите ми заслужават си всяка стотинка.Родихме се вкъщи. Горещо ви ги препоръчвам и не ми пука дали го броят за реклама аз съм длъжна да ви ги кажа. 25 лв 7 мл слагат се по 4 капки на хранене и стигат за около седмица.рай...
 Peace
И на нас ни изписаха Диавит но като прочетох на Вери мисля беше поста и се отказах, е ще излъжа педи че ги давам че да не мрънка щото и НАН сменихме с Фризокак на своя глава и не беше доволна. А сега пък повръща от него и мисля да почнем Аптамил - ако някой има мнение по въпроса моля да го даде а и критики търпя  WhistlingИначе аз изгоних бабите още на втората седмица понеже свеки ме побърквашше а не върви само нея да изгоня и така и мама го отнесе.  Tired Сега съм толкова уверена и затова съм скапана добре че поне мъжа ми домакинства изцяло, а аз само дребната хала гледам.Къпя го сама отдавна, че даже и под чешмата в банята най редовно като не ми се каранесат корита.Абе я да ви питам нещо искрено и лично : Имам 3 вътрешни и 3 външни шева и вече не ме болят и течовете ми спряха та въпросът ми е кога ви казаха че може да правите секс и то в моя случай дали въобще трябва да си го помислям преди 2рия месец???Щото не ми се иска да питам доки като няква секс маниячка  Mr. Green
Това е момичета лек ден на всички и честито на всички месечинки   bouquet   bouquet   bouquet
п.п. леле че шарено станаа  Joy

# 64
  • Мнения: 13
Хм, и аз съм от едноръките. Синковеца спи в мен. Глезльо ще е май Crazy. Или както каза една моя позната няма глезени деца, има търпящи майки Joy

Честити месечинки на всички.

мимма, на всяко ядене ли повръща бебка? И по много ли? Почети ако имаш време малко из форума има много и полезно инфо. Аз като имам въпрос, свързан с кърменето на който дори след четене не съм открила отговора се обръщам към някой от тези СВЕТИЛА http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205725.0Peace и не се притеснявай излишно

# 65
  • Мнения: 616
_Аlisa_, и аз давам Colief от два дни; кога горе-долу се усеща действието им? Че нещо нашият днес е направо чудо - на всеки десетина минути се започва свиване и плач; явно газовете го мъчат, вече час и нещо не може да заспи хубаво, тъкмо се унесе и пак.
И още нещо - ти винаги ли ги смесваш с кърма в лъжичка? Аз пробвах да му ги капвам направо в устичката и определено е по-лесно, но ако трябва всеки път ще ги слагам в лъжичка.

А за тази жълтеница и аз знам, че кърмените бебета я карат по-дълго; лошото е, че сме при свеки, и тя до такава степен се е притеснила, че ме зарязава и мен; хем вече сме изпитали всичко, и фототерапията, и болницата, и "ен" на брой доктори ми казват едно и също, и пак успява да ме ошашка таз жена. Без да иска ми внушава някакво чуство на вина, та днес го водих пак при лекарката, а тя само дето не ми се смя... Нищо му няма каза на детето, дори вероятно преяжда, затова връща. Сега се опитвам да го вкарам поне малко в режим, да не суче на 20 минути, че вчера поради параноята внушена от свеки, че детето трябва да се оводнява го храних непрестанно почти... резултат - само връща и още по-силни газове...

Извинете, че не прочетох всичко, но компа е в спалнята на свекитата, и достъпът не е много лесен Simple Smile
От вчера започнах чайчето на Милони и аз, сега пак ще варя, дано има ефект!  Peace

# 66
  • Мнения: 5 713
Честит Имен Ден на Марина на Марвеле! Hug

Ама тази мащерка прясна ли трябва да е, не може ли суха  newsm78
Суха, суха. Simple Smile
Кака Мая, за спане 9 часа ми се струва рано. Пък и всяко дете различно. То е хубаво да има режим, но предпочитам по детето да се водя.
Милони, защо не и мед?
Ясен също понякога връща пресечено мляко. Малко е като количество. Маги имаше случаи, когато връщаше повече. Минава и заминава и това.

При нас жълтеницата явно се измерва по други показатели, щото нашата беше 20 и беше на ръба да я вкарат в солариума. Но, казаха ни че просто трябва да стои на светлина бебето и това е достатъчно да си мине от самосебе си.
Абсолютно същото беше и при нас. Simple Smile

Количка нова не съм прала.

Алиса, аз ще изчакам прегледа и тогава ще го мисля " кекса ". А и ще си питам дали може, няма нищо срамно. Защо да те мислят за секс маниячка?

# 67
  • Мнения: 176
Благодаря на Ан Мари и  Прити Галина. Повръща доста, но не след всяко хранене. Вчера, например, мога да кажа , че почти не е повръщала. Днес обаче ми разказа играта, досега три пъти сме се преобличали. Има и силни колики. Когато я боли повръща повече, на няколко пъти, рядко е "на фонтан". Когато е вече изтощена и заспи не повръща.  Вече съм по-спокойна, защото щом като не й вреди, ще го изтърпя.
Аз всеки ден чета, докато се държим на ръце и си мисля много често, всички сте в приповдигнато настроение, самоуверени, дори и да не сте спали... На мен едва ми издържат нервите понякога, особенно в края на деня. Снощи "изгоних" мъжа ми с голямата ни дъщеря да ходят на разходка, на кръчма, където искат да ходят, само  тишина и спокойствие исках... Спах два часа, защото и малката беше така добра с мен, и после ги посрещнах усмихната. Полудявам ли?!

# 68
  • Мнения: 233
Мамчета, аз откакто редовно почнах да изчаквам да се уригне малката след ядене, все по-малко въздух й остава в корема и е много по-спокойна. Е, не винаги успявам да й изкарам всичкия въздух, но си урига поне 3-5 пъти  Crazy Тук никакви лекарства или капки не предлагат против колики, не знам що... чакам свекито да ми донесе някакво масло, с което да й мажа коремчето отвън, облегчавало било... да видим. Иначе, си пия чая за кърмачки, който съдържа анасон, копър и куп други билки (не ги знам), добавям към тях и липа и пия на ден поне по 1 литър. Пълня си термоса и така имам за цял ден.

Gali80, добре е 10 мин, но според мен, по-добре следи дали суче, а не гледай часовника. Щото понякога бебетата не сучат, а само се правят. Аз винаги се услушвам и гледам към гърлото дали преглъща. И като спре да преглъща или я събуждам, ако е заспала или я поставям наново на цицата да засмуче добре. Ако е нужно, стоя и по 20-30 мин, но чакам да изпразни всичко до край. Ти сигурно ги знаеш тези неща де, но аз реших да споделя моят опит Wink  Peace

# 69
  • София
  • Мнения: 39 822
mimma аз съм свикнала на такъв режим, т.е. почти никакво спане. На 3тия месец ми избиват балансите Simple Smile
Не полудяваш. И аз понякога яхвам метлата и гоня домочадието навън.

За повръщането: Дияна повръщаше всеки път. Даже и матрака на леглото перях твърде често.
Аз обаче имах кърма като за 5 майки. А Дияна лакома... преяждаше често. Педиатърката тогава ми каза "максимум 20 мин на гърдата, не повече".

# 70
  • Мнения: 657
Ши мъ прущавъти ама пак съм аз с въпрос за Чая (с главно Ч)  Mr. Green Милони, Вери, или който още го пие, значи този 1 литър ми се полага за 24 часа тъй ли? Да не прекалявам с по-голямо количество, викате?  Grinning Сега варя, и го мятам на един гълток, кога да очакваме ефекта?  Mr. Green Майтапа настрана, ама дано наистина да помага, че сърцето ми се къса да си гледам мъничето как се гърчи от болки  Praynig

И аз количка не съм прала  Peace

# 71
  • Мнения: 616
пфффуууу май днес ни беше първият сериозен сблъсък с големите Колики. Досега беше на кратки интервали, почти без рев, оправяше се като го подържиш правичък; днес от един час дси плаче, с малки паузи, носенето не помага. Реших да не му давам да суче, понеже очевидно не е глад, а колики, и педито каза че ако суче в този момент по-скоро му вреди, макар да го успокоява за момента.
Сега ще си сваря втората доза от чая на милони, дано да подейства утре!
Иначе може да пробвам и с чайче от анасон. Ама пусто то станаха сто нещо - сироп за кашлица, глюкоза, капки... сега и чая ако добавя, то детето ще забрави че и кърма трябва да се пие  Crazy Как мислите, ако аз пия чая, и му давам капки, да го наливам ли и с чай?

И аз съм станала заядлива, сутринта такава майна теглих на свекито, че чак ми стана неудобно (на мен!!!) и после се извинявах, ма то като се почна един рев... аз рева, тя реве, мъжа ми ни гледа от дивана с малкия на ръце и ни се смее  Crazy

Стискам палци чая да подейства, и капките също  Praynig

# 72
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
...Участвах във всички бебешки конкурси, кога със снимка, кога с разказ, писмо...
Мира и аз бях сьщата, почти вьв всеки бр. на сп."Мама" и "Моето бебе" 2005/2006 има снимка на Самито.  Blush Ама друго си е с пьрвото, а и времето сега е 2 пьти по-малко.

...Това за храносмилането се разбирало ако бебето започне да повръща пресечено мляко.......
Ние пьк от няколко дена започнахме да врьщаме млякото, такова каквото го е цокнал, а преди когато е врьщал/което си беше рядкост/ винаги беше пресечено. Сега се чудя това от коликите/които горе долу по сьщото време се появиха/ или от преяждане е?!  newsm78

...и НАН сменихме с Фризокак на своя глава и не беше доволна. А сега пък повръща от него и мисля да почнем Аптамил - ако някой има мнение по въпроса моля да го даде а и критики търпя...
_ALISA_, Дари/dari75/ има сьщия проблем, и пробва доста млека, дано Гошко  Heart Eyes и остави време да се включи, и да сподели за нейния опит.  Peace

...Реших да не му давам да суче, понеже очевидно не е глад, а колики, и педито каза че ако суче в този момент по-скоро му вреди, макар да го успокоява за момента...
offioly, от личен опит потвьрждавам, че е така. В сьбота и аз реших така да успокоявам Коко, и като се завьртяхме в един омагьосан крьг, рев-цок-рев, ЦЯЛ ДЕН, щях да полудея накрая. Добре, че привечер заспа, и си казах повече никакви такива, а и СабСимплекс-а взеха да действат и нещата си влязоха в релси. Сега биба+капки+ядене на поискване, но не и под 2часа и нещата са горедолу под контрол.

...И се чудех тия вестителки на хубави новини за какво ли стоят още изтипосани и те  Laughing Ако искате да ги махнем и тях..
То е сигурно, че вече всяка от нас има телефона на поне 1 от др. сьфорумки и наистина можем да ги махнем от 1-ва страница, но според мен все още имаме нужда от вестителки. Ако например, някой временно няма достьп до нета, по една или друга причина, да има ч/з кого да пише поне по едно "дзак". Аз лично бих искала да чувам вест от всяка една от вас,  Hug защото вече ви приемам като част от моето семейство.  Peace

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 16:33 от samimami

# 73
  • Мнения: 176
Браво Offioly! Сега е момента да кажеш на свекито каквото имаш за казване.
Ние сме сами. Всички баби, лели и т.н. са на 300-400 км. Чуваме се всеки ден по телефона и толкова. Ако ми се "мотаят в краката" незнам как ще бъде... Досега сме запазили добрия тон, защото се виждаме 3-4 пъти в годината за по 2-3 дни.
И ние имахме период от няколко дни, в които бяха много силни коликите и нищо не помагаше. Сега май е овладяно положението, със Саб симплекс и чайче от копър и кремче за коремче... Може би повлия и това, че заради повръщането й повдигнахме на 30 градуса дюшека и количката също, и така спи. Докторката каза на 45 градуса да лежи, ама ми се видя много...

# 74
  • Мнения: 176
Аз пиша с две ръце, но за сметка на това гледам с едно око... Тази нощ малкия Цочко реши че трябва да яде на кръгъл час  Crazy Явно ни гони 3-седмичната криза на растежа, симптомите ни са по книга. Ама яде му се, на детето, не е повръщал, коликите като че ли позатихнаха (кълна се, повече боб няма да кусна!)... обачеееее, беше си екшън. На всичкото отгоре взе да прави коронния си номер - пъне се като лък на гърдата, зърното му е в устата но не захапва, и съответно - изпада в паника, върти главата и реееев... Като стана права да го кърмя, захапва веднага и се успокоява. Е да, ама мога ли цяла нощ през 40 минути да кибича с 4 кила месо на ръце? Сега спи от над половин час (пу-пу), да видим какво ще ме прави днес!

Милони, аз не разбрах ако повръща от време на време пресечено мляко, това значи че храносмила ли? Т.е. добре ли е или зле? Щото ние сме така от известно време, ако плюваме, си е точно пресечено...

За чайовете, Оффиоли, аз понеже съм се запънала като овца и не давам нищо освен кърма (ама и педито така каза, де), та се наливам с чайчета аз. Не знам помага ли, не ли... днес ако Шилото реши да поспи малко по-дългичко, го мятам в количката и отивам да си набавя кориандър и семена от копър и анасон, и забърквам и аз отварата на Милони.

марвеле, честита именничка! А всъщност какъв ден е днес? Маринен ден?

Айдееее, включи се сирената за ядене! До скоро!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт