Малко Юнче вече се кокори и опитва да бърбори

  • 9 692
  • 307
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 657
Добро утро  Grinning

пишете ме и мен в отбора на пишещите с една ръка  Mr. Green

Първо,
Честити месечинки на сладурковците Росица, Виктор и Павел!   bouquet

Галенце, ние сме при Славова. Вчера ни беше първата консултация, засега съм доволна, казва че предпочита хомеопатичните пред АБ. Единственото, което не ми хареса е, че препоръча нощем да не я кърмя Йоана, а да съм й давала само вода. Е, не го спазвам, ама и тя не ме е питала повече Mr. Green
При нас нощта мина добре Simple Smile Снощи по стечение на обстоятелствата я изкъпахме бебата в 23 часа и спа до 4:30  Heart Eyes Та, УЖ съм наспана и аз  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 212
mimchence   ама Славова и като педиатър ли работи????? а къде преглежда и работи ли по здравна каса? аз съм горещ привърженик на хомеопатията

# 47
  • Miami
  • Мнения: 412
...Снощи по стечение на обстоятелствата я изкъпахме бебата в 23 часа и спа до 4:30  Heart Eyes Та, УЖ съм наспана и аз  Mr. Green

mimchence и ние къпем Жорко към 22,30-23,00 и после папка и спи до 3-4 часа  Peace

# 48
  • Мнения: 3 663
айде добър ден и от мен  Blush   bouquet

абе хора, напоследък се чувствам много отпаднала и се чудя дали ми няма нещо  Rolling Eyes
нощем си се наспивам (нощните кърмения много бързо стават), та не би трябвало да е от умора  Rolling Eyes
последно докато бях бременна ми беше паднал хемоглобина и сега съм се зачудила да не би още да не ми се е оправил и от това да е
на моменти направо нямам сила, чак и сутрешните разходки спестявам в някои дни  Confused


мира - и аз тоя вигантол кога го дам, кога го забравя  ooooh! давам по различно време на деня, само гледам да е точно преди кърмене, че иначе имам чувството, че само в устата му остава  Crazy  Laughing
страшен деец си ти с това писане  Hug аз мързеливата го раздавам, направила съм си един файл на харда и там си записвам, ако нещо ми се стори интересно, но май ще взема да се поуча от тебе и да се взема в ръце Wink

за жълтеницата четох, че при кърмените бебета можела до 3я месец да продължи и не го смятат за обезпокоително
но предполагам има някакви граници де, ако билирубина е 200 или нещо такова, надали е съвсем нормално  Confused
теди се чудя изкара ли я, не ли ... очичките в ъгълчетата сякаш си жълтеят, а тялото го докарва до някакъв приличен цвят, но на моменти нослето и ушите пак ми изглеждат леко жълти
знам ли и аз вече

кака мая - опитайте с музика
не знам каква музика слушате вкъщи, у нас таткото налага жица и в интерес на истината и таня като бебе, и теди сега, адски се кефят (ама силно да е пусната трябва  Crazy )
таня я отказах от нощното хранене така с музика - само като се размърда и бам уредбата, нея  на ръце или в кошницата и веднага се унасяше пак (иначе беше ламя безподобна, по 1.8кг два месеца поред)

наскоро майка ми казваше, че можело вече да спирам да кърмя нощем
но като я питах защо да си развалям рахата и вместо да спя, да обикалям апартамента по цяла нощ - само се усмихна и рече - и ти си права, я си го храни детето и си почивайте Simple Smile
ама толкова различно се гледат децата да ви призная
таня не заспиваше хич след нощните хранения, направо не бях човек по едно време, и толкова бързах да я откажа
а сега друга песен пея  Crazy  Laughing

чайчето на милони още не съм го пробвала, да не ме чуе  Twisted Evil, но малчо сякаш има слаби колики и само понякога, или си няма хич  Rolling Eyes


нещо исках да ви казвам, ама какво ли беше...  ooooh!
а да, изядох сега една купа домати със сирене, да видим какво ще стане следобед
аз вече всичко ям, без боб и зеле
май няма особена разлика, сигурно е минал "критичния" период Simple Smile

# 49
  • Мнения: 657
mimchence   ама Славова и като педиатър ли работи????? а къде преглежда и работи ли по здравна каса? аз съм горещ привърженик на хомеопатията

д-р Русанка Славова, ако е същата, преглежда в поликлиниката във Владиславово, по здравна каса.  Peace

Тони, и аз всичко ям наред (без бобовите), без да се замислям, а пък дали не трябва  newsm78 Понякога като й се ака, такива напъни я тормозят, така се гърчи и си криви лицето, че незнам дали не съм й го причинила аз, хмм.. А пък преди две вечери ядох риба и после памперса й как миришеше на риба ако знаете  Joy

# 50
  • Мнения: 212
mimchence   ама Славова и като педиатър ли работи????? а къде преглежда и работи ли по здравна каса? аз съм горещ привърженик на хомеопатията

д-р Русанка Славова, ако е същата, преглежда в поликлиниката във Владиславово, по здравна каса.  Peace


не. определено не е същата. аз реших че е Величка Славова, която мо беше гинеколожка и за това ми стана интересно Simple Smile  Thinking

# 51
  • Мнения: 13
Здравейте,бебоци и майчета!

mimchence,аз чая не го подслаждам,а за ефекта от него вече писах,че е поразителен,но при редовна употреба.

kory,Вигантола го давам вечер след баня,но забелязах,че малко след това Норка започва да се присвива и да плаче.Явно тази гадост наистина усилва коликите.От днес ще ги давам капките следобед,та да може след баня да е спокойно детето.

Утре сме на консултация и се опасявам,че ще ни се скарат за килцата.Поне на мен ми се струва,че е пораснала доста.Тежи като олово и е заформила едни гривнички на ръцете....Вечер бях започнала да я храня легнала и съответно аз спя,а тя яде.Явно е използвала тази аванта и си е правила по-продължителни хранения.ПрИмоцията обаче свърши.Ще кърмя будна и седнала,но няма да и позволя да преяжда.

Аз вече си хапвам и пийвам всичко(без боб,зеле,мед,шоколад,алкохол и кола).Вече храносмилането на бебка е мн.по-усъвършенствано Joy и не е толкова уязвимо,и податливо на колики стомахчето.Това за храносмилането се разбирало ако бебето започне да повръща пресечено мляко.

Малееее,то с една ръка се улях в писането,а пък ако ми беше свободна и втората......

# 52
  • Мнения: 616
Благодаря за поздравите вчера  Hug

Аз съвсем набързо, че няма сега възможност...
In40oka,  аз като специалист вече по билирубина да кажа  Simple Smile  не трябва да се качва над 200, опасно е ако мине 250. Така че за бебетата 75 си е направо чудесна стойност! Трябва да внимаваш да не се обезводнява, че тогава се качва повече. т.е. или да си суче често, или малко водичка, или може и глюкоза да пийва, ако се тревожиш  Peace
Наш'то момче е добре, жизнено и енергично, папка, дори попреяжда, че аз от страх да не остане без течности го тъпча, и после връща. докторката каза, да не се тревожа чак толкова, и да не го насилвам да яде Simple Smile

После повече, че пак ревна Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 389
Това за храносмилането се разбирало ако бебето започне да повръща пресечено мляко.
А някой знае ли каква е логиката на това? Стана ми интересно.

Marvele, честит имен ден на Марина!  bouquet

# 54
  • Мнения: 23
Запис и от нас с Вики   bouquet
Мадона  Hug мерси за темичката - а относно въпросителните - аз съм от Доспат
 newsm38 cook малка почерпка и за нашия пръв рожден ден  Grinning - Честита месечинка и на Роси и Павел  Hug Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 3 663
бре хора, що пишете с по една ръка Simple Smile
аз в периодите на "скачени съдове" си сядам с една възглавница на краката, дребо си папа, аз си пиша с две ръце, че и работя даже понякога така Simple Smile

а одеве се опитвам да го държа по корем, той автоматично се врътва на гръб
опитах се клипче на му направя, баси зор
докато пусна фотото да снима и той се врътнал вече по гръб Simple Smile шавльо мамин Simple Smile

# 56
  • Мнения: 212
galika81   ЧЕСТИТА ВИ МЕСЕЧИНКА   bouquet

# 57
Здравейте!
Да ви се похваля днес си взехме количката. В тази връзка вие изпрахте ли ги преди да ги ползвате за пръв път?
РОНИ_23 какво стана пробва ли с тези зърна на авент?
Аз водя нещо като дневниче на Полина, по скоро записки за това колко е яла, в колко часа, кога е акала и така...и освен това преди време ви бях пускала линк за бебешки дневник от (замундата), та и него си попълвам Wink
Честити месечинки на всички бебоци!!!  bouquet

# 58
  • Мнения: 176
Да се запишем и ние с Миленка, която ми е в ръцете сега и пиша с една ръка. Аз бях писала в предишната тема, че тя повръща, но никой не откликна и затова си мислех, че сме само ние така.  Като отидох на консултация  педиатърката Каза, че за нея това повръщане е от рефлукс, което отминавало, когато започнем да поемаме твърда храна. Аз се успокоих и сега виждам, че положението май е точно такова. Повърнатото мляко е пресечено, което означава, че процесът на храносмилане е започнал. Вчера беше добре, но днес връща яко. Ако някой знае повече ще мие от полза.  

# 59
  • Мнения: 233
При нас жълтеницата явно се измерва по други показатели, щото нашата беше 20 и беше на ръба да я вкарат в солариума. Но, казаха ни че просто трябва да стои на светлина бебето и това е достатъчно да си мине от самосебе си. Та, като се върнахме от болницата, я държах момата в количката все до прозореца, но не на пряка слънчева светлина, а просто да гледа светло.  Peace

Това за храносмилането се разбирало ако бебето започне да повръща пресечено мляко.
А някой знае ли каква е логиката на това? Стана ми интересно.
И на мен ми стана интересно... Simple SmileМилони, кажи повече по въпроса.

бре хора, що пишете с по една ръка Simple Smile
аз в периодите на "скачени съдове" си сядам с една възглавница на краката, дребо си папа, аз си пиша с две ръце, че и работя даже понякога така Simple Smile

а одеве се опитвам да го държа по корем, той автоматично се врътва на гръб
опитах се клипче на му направя, баси зор
докато пусна фотото да снима и той се врътнал вече по гръб Simple Smile шавльо мамин Simple Smile
Joy  Joy  Joy

Общи условия

Активация на акаунт