КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" 10 - ПОДГОТОВКА ЗА СЛЕД 7 КЛАС

  • 34 202
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 877
http://asita.hit.bg/7T/acs1.htm#beg
примерен тест за АК
АМЕРИКАНСКИ КОЛЕЖ В СОФИЯ
Раздел от приемен тест
(Време за работа над този раздел: 25 минути)

# След всяка задача има само по един верен отговор. За правилен отговор се присъждат някакви точки. Ако не сте посочили отговор на някоя от задачите, не ви се присъждат, нито ви се отнемат точки. Тук, за разлика от националния тест, за всеки грешен отговор се отнема 1 точка. Затова бъдете много внимателни!
Натиснете бутона "Начало на теста" за да видите въпросите и започнете работа над теста. Върху статус бара в долния край на екрана можете да следите изтичащото време. Натиснете бутона "Край на теста" след приключване на работата. Едва тогава ще можете да проверите резултата си и видите правилните отговори.
Начало на теста
Прочетете всеки текст внимателно и отговорете на въпросите след него. Въпроси 1−5
От всички ветрове, които духат на повърхността на земното кълбо, най-забележителни са пасатите. Наричат ги също "небесни реки", защото в някои отношения пасатите наистина приличат на реки. Както реките се стичат между определни земни брегове, така и пасатите имат точно очертани пътища или канали. Но за разлика от реките, пасатите винаги се движат в една посока - на запад.
Обикновените ветрове възникват и затихват за миинути или часове, докато пасатите продължават ден след ден. Тези въздушни реки са огромни по размери, дълги са хиляди километри, а понякога могат да достигнатт и над хиляда километра на ширина. Пътищата им пресичат Атлантическия, Тихия и Индийския океан.
Ветровете винаги получават своето име от посоката, от която духат. Първо е бил открит североизточният пасат над Атлантическия океан. Христофор Колумб е имал късмета да пресече това въздушно течение малко след като започнало първото пътешествие на кораба му през Атлантическия океан. Ако не съществуваха такива естествени морски пътища, цялата история на света може би щеше да бъде съвсем различна.
Дълги години се е смятало, че основното значение на пасатите е било за океанското пътуване. Сега вече знаем, че тези ветрове изпълняват много други функции. Макар че са само океански ветроеве, тяхното влияние се усеща дълбоко навътре в сушата. Учените мислят например, че пасатите контролират притока на водата в големите реки и езера на нашата планета.
1. Едно от нещата, по които пасатите и реките си приличат, е, че и двете:
(А)получават името си от посоката, от която идват;
(B)имат определени пътища или канали;
(C)се движат винаги на запад;
(D)винаги се движат много бързо.
2. В каква посока духат пасатите?
(А)Север;
(B)Юг;
(C)Запад;
(D)Изток.
3. Основната цел на този откъс е да:
(А)разкаже как били открити пасатите;
(B)сравни пасатите с други ветрове;
(C)обясни как пасатите са променили човешката история;
(D)опише какво представляват пасатите и тяхното влияние.
4. Този откъс отговаря на всички следващи въпроси, с изключение на:
(А)Кое причинява пасатите?
(B)Къде духат пасатите?
(C)Кой пасат е бил открит пръв?
(D)Какво влияниие имат пасатите върху земното кълбо?
5. Според дадения откъс кое от следните твърдения е по-скоро мнение, отколкото факт?
(А)Пасатите контролират притока на вода в реките и езерата;
(B)Пасатите имат дължина хиляди километри;
(C)Пасатите продължават да се движат;
(D)Пасатите духат над океаните.
Въпроси 6−9
Мъжът изпъшка и скри лице в ръцете си. Ние стояхме в очакване, но той мълчеше.
- Мога да Ви уверя - каза Холмс, - че основното вече ни е известно. Знаем, че са Ви трябвали пари, че сте взели отпечатък от ключовете на брат си и че сте започнали да кореспондирате с Оубърстайн, който е отговарял на писмата Ви чрез обявите във вестник "Дейли Телеграф". Знаем, че в понеделник вечерта, когато беше паднала мъгла, Вие сте отишли в кантората, но че ви е видял и проследил младият Кадоган Уест, който вероятно и отпреди е имал повод да Ви подозира. Той е видял вашата кражба, но не посмял да вдигне тревога - може би просто сте взели документите, за да ги занесете на брат си в Лондон. И оставяйки настрана всички свои лични грижи, като добър гражданин, какъвто той беше, той Ви е последвал в мъглата и, по петите Ви, е стигнал до тази къща. Тук се намесил и тогава Вие, полковник Уолтър, към предателството добавихте и едно още по-ужасно престъпление - убийството.
- Не съм сторил това! Не съм сторил това! Пред бога се кълна, че не съм! - извика нашият злощастен затворник.
6. Сред обвиненият на Холмс е и това, че полковникът е:
(А)откраднал документи;
(B)използвал пощата незаконно;
(C)че се е представил за офицер от армията;
(D)че е подправил подписи.
7. Холмс смята, че първият човек, който се е усъмнил в постъпките на предполагаемия престъпник, е бил:
(А)братът на предполагаемия престъпник;
(B)Оубърстайн;
(C)Кадоган Уест;
(D)репортер от вестник "Дейли Телеграф".
8. Холмс смята, че Кадоган Уест е:
(А)съучастник на престъпника;
(B)роднина на Оубърстайн;
(C)свидетел на престъпление;
(D)брат на полковника.
9. Холмс мисли, че полковникът е извършил престъплението заради:
(А)отмъщение;
(B)пари;
(C)слава;
(D)власт.
СТОП! Ако свършите по-рано от обявеното време, можете да проверите отговорите си върху този раздел. НЕ преминавайте към друга част от теста.

# 46
# 47
  • Мнения: 4 877
Аз се чудя близначките Лени и Радмила къде са запразнили?  Joy Joy Joy
Миленка, с колко часа сте по-назад от нас?


Камъче, а колко време преди изпита, според теб, трябва да започне подготовката?

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 15:56 от май :)

# 48
  • Мнения: 3 271
Маймунке, то е усещане в носа, не толкова гледката. Но наистина трябва да кача снимки тези дни.
А иначе хапнахме, Дани, да, децата поспаха, аз поработвам малко и така Simple Smile
Не съм ги записала на училище, между 3 се въртим, които са добри и са ни удобни с оглед и Стефан да не пътува много. Надявам се до 1-2 седмици да е ясно къде ще живеем, като подпишем договора мога да ги записвам за училище, защото искат адресна регистрация.

# 49
  • Мнения: 4 877
я, вижте нещо интересно:

Всяка сряда
Царете на България оживяват със “Стандарт”
За първи път комикс разказва за великите мъже от древната история

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-06-27&article=237861

# 50
  • Мнения: 967
Добро утро!

Миналата седмица пропуснахме първи брой на Царете на България - Хан Аспарух, но го има и в Замунда

http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=133064


А днес ще е за Хан Тервел, отивам да го купя

# 51
  • Мнения: 2 992
цени на уроци за АК през 2007/2008г.

съжалявам, но няма да визирам имена!

учител 1 - 30,00 лева/ за 2 уч. часа /6 пъти месечно
учител 2 - 40,00 лева /за 3 астрономич. часа /4 пъти месечно
учител 3- 80,00 лева / за 4 уч. часа /4 пъти месечно , а последните 2 месеца 8 пъти месечно

* колко пъти месечно определя учителя, а ти решаваш дали ще посетиш всеки урок и как ще си наваксаш, ако не посетиш / на тези три места се подготвяха около 180 деца, може да греша в бройката, защото някой дублираха учителите.
Знам за още три места, където подготвят / две от тях са школи + 1 частен учител/, но съм позабравила инфото за техните цени и може да подведа.
 В посочената по-горе инфо са включени преподаватели, които готвят или само за раздели математика или математика+ есе и рийдинг.
Не е включена инфо за учители, които готвят само за есе и рийдинг

# 52
  • Мнения: 4 877
цени на уроци за АК през 2007/2008г.

съжалявам, но няма да визирам имена!

учител 1 - 30,00 лева/ за 2 уч. часа /6 пъти месечно
учител 2 - 40,00 лева /за 3 астрономич. часа /4 пъти месечно
учител 3- 80,00 лева / за 4 уч. часа /4 пъти месечно , а последните 2 месеца 8 пъти месечно

* колко пъти месечно определя учителя, а ти решаваш дали ще посетиш всеки урок и как ще си наваксаш, ако не посетиш / на тези три места се подготвяха около 180 деца, може да греша в бройката, защото някой дублираха учителите.
Знам за още три места, където подготвят / две от тях са школи + 1 частен учител/, но съм позабравила инфото за техните цени и може да подведа.
 В посочената по-горе инфо са включени преподаватели, които готвят или само за раздели математика или математика+ есе и рийдинг.
Не е включена инфо за учители, които готвят само за есе и рийдинг


Рос, страхотна информация. Благодаря!

# 53
  • Мнения: 639
Я че странно! И аз съм сигурна, че съм писала в тази тема, пък сега няма нито един мой постинг newsm78 И не ми излезе в "нови отговори на моите публикации", обаче "ние пак сме тук" Laughing (и пак сме същите hahaha)

# 54
  • Мнения: 7 263
******
Нещо повече - може би и никой не видя молбата ми, което беше важно за мен!
Търся учител за Лъчи / който да го взима от училище и да си подготвят уроците и най-вече да му създаде подходящи навици/.
Ще съм задължена, ако постинга ми се нуждае от корекция да бъде оставено поне питането ми, защото ми е необходима помощ.

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 15:13 от Lennyh

# 55
  • Мнения: 4 877
Очевидно темата освен за нас е изключително интересна и за модераторите, не им завиждам с нашата продуктивност.
Бих помолила най-учтиво да не се трият постингите ни, тъй като се губи хронологията и понякога стават обърквания тъй като ние сме споменали нещо и чакаме нечия реакция да речем, а установяваме че такава реакция няма защото мненията са били изтрити.
Не виждам нищо особено спамърско в предишния си постинг, който беше изтрит.
Нещо повече - може би и никой не видя молбата ми, което беше важно за мен!
Търся учител за Лъчи / който да го взима от училище и да си подготвят уроците и най-вече да му създаде подходящи навици/.
Ще съм задължена, ако постинга ми се нуждае от корекция да бъде оставено поне питането ми, защото ми е необходима помощ.

Лени, нямам информация за такъв учител.

Момичета, все се каня ви кажа относно частните колежи в чужбина. Говорих с познат, чието дете завършва сега такъв в Англия. Сподели, че не би пратил дете под 17 г. в чужбина  в колкото и елитен колеж да е. ДОста трудно психологическо изпитание било за децата. Няма да навлиза в подробности.


Относно триенето на постове - аз съм на линия в момента и ако е възможно да се "чуем" на ЛС с модераторите. Предполагам, че има някаква причина за постоянното изчезване на постове в тази и старата тема.

# 56
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Из Правилата
6. Спамът, флудът и "чатът" не се толерират
Спам - оф-топици, рекламни съобщения и др.
Флуд (flood - наводнение, потоп) - заливане на форума и темите с безсмислени, едносрични и/или повтарящи се постинги.
"Чат" -  личен разговор между двама или повече потребители, размяна на реплики от рода "Как си днес", "Хайде да пием кафе" и др.
Всички теми с "израждащ" се характер ще бъдат заключвани и/или личните разговори ще бъдат изтривани.
Потребители, които се "включват в разговора" за по едно "да .. добре .. чао" ще бъдат предупреждавани.
Ако имате да кажете нещо по темата - изразете го с повече от една дума. Пускането на едносрични постинги с цел трупане на брой мнения не се толерира!

Идеята на форума е да се помага на потребителите, а не да се използва за празни приказки  и лични разговори - за празните приказки използвайте чат канала, а за личните разговори има функция Лични съобщения!

Изрично се забранява пускането на теми от рода на "Лека нощ" , "Добро утро", "Как сте днес", игри тип "асоциации", писма на късмета и т.н. Темите ще бъдат изтривани веднага.
Нежелателно е пускането на теми от рода на "Подкрепете ни в конкурса...", особено когато се предполага, че голяма част от потребителите тук също може да участват в същия конкурс.

Изключение за подобен тип свободни разговори, тип "чат", ще се прави само в текущата седмична чат (спам) тема в дадения подфорум (ако има организирана подобна седмична тема). Организираните седмични спамо-чат теми се заключват в края на всяка седмица и се изтриват по-късно.

За това се трият и "изчезват" мнения. "Голямото чистене" не съм го правила аз, но е ясно защо е направено, защото прекалихте, съжалявам, че го казвам, но това е действителността! Съжалявам, че ви разтурихме седянката Wink.
Изтрити са мнения нямащи нищо общо с предмета на темата (как сте, тук ли сте да си побъбрим, какво ще готвите, концерти и какво ли още не  ooooh! ).
Грешката е моя, защото ви оставих на спокойствие, но вие се позабравихте  Confused.
Разбирам, че се харесвате и ви е приятно да си бъбрите за каквото се сетите, но това не е отчетна тема, нито чат тема. И аз ви харесвам, а може би е взаимно, но тъй като частното образование не ме интересува, не пиша тук  Wink, надявам се разбрахте ме Peace . Повечето от вас са стари потребителки и сте наясно с правилата, Моля спазвайте ги!
Все си мислех, че ще се осъзнаете и сами и няма да се налага да пиша това, което пиша в момента, но тъй като ме питате на ЛС, реших да отговоря тук, за да е ясно на всички.
Надявам се да приемете ставащото без излишна драма, такава всъщност няма! "Запис" може и да остане, но размяната на рецепти и разговори за концерти ...
Хубав ден на всички !

# 57
  • Мнения: 4 877
Благодаря, Ели, за поста!

Доста се сближихме, подехме някои важни дискусии извън темата. Сториха ми се важни! А и не успях да пусна веднага нова тема - минахме 15 стр. А и все пак е лято.  Hug
Ще се опитаме да се придържаме към правилата на форума и клуба.

Благодаря за разбирането.

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 15:41 от май :)

# 58
  • Мнения: 3 271
Ели, права си абсолютно. В началото такива неща се прокрадваха плахо, но постепенно се забравихме, не е лъжа  ooooh!
Разбира се, че е редно да ни се напомни като минем границите.

# 59
  • Мнения: 967
М-да, оспамихме се, вярно е! Малко ми е жал за обсъждането на толерантността, тъй като тази тема я смятам за първостепенна в частното образование (пък и дай боже в държавното)! В учебните програми не присъства никъде, по телевизията и вестниците, все още някой си позволяват да наричат малцинствата с "други" от общоустановените имена - тогава ние родителите трябва да поемем тази отговорност и да обясним на децата, как групите живеят
Като дадеш на детето най-доброто възможно образование, визираш да го пратиш в чужд университет и то като се трупяса там до някой чернокож и спомене "негър" - ей така, не от лошо чувство, а защото никой не му е казал, нещата стават кофти.

Още 92-а година съм била потърпевша на такава грешка и повярвайте, години трябват, за да спрат да те гледат накриво.

Общи условия

Активация на акаунт