За една бучка да питам

  • 11 015
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 181
Lio, сигурно така ще направя, за да се поуспокоя малко, че аман от проблеми и притеснения. Ама я да те питам нещо - ти като патила и препатила кажи нормално ли е фиброаденома да расте?

# 31
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Lio, сигурно така ще направя, за да се поуспокоя малко, че аман от проблеми и притеснения. Ама я да те питам нещо - ти като патила и препатила кажи нормално ли е фиброаденома да расте?

има и такива, които растат, да, в момента моя 5 поред нараства, заатова и ще го махам.
но съм имала такива, които не си променят размерите.
видовете са много.

# 32
  • Мнения: 1 214
Една позната ми каза,че е имала такива топчета от 19-годишна.Маха ли са ги и пак и се образуват.Преди 2 години минала на разделно хранене,като не го практикува непрекъснато и топчета са и изчезнали за седмици.Сега яде мнооооого плодове и съблюдава правилен начин на хранене.Не са и се образували от тогава  и дори са и минали и други болежки.Много ме впечатли това.

# 33
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Лио, още една питанка към теб. Вуъзможно ли е тези "топчета" сами да намаляват? Защото забелязвам, че това сякаш започна да се смалява и се чудя дали си въобразявам?
Поздрави

# 34
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Лио, още една питанка към теб. Вуъзможно ли е тези "топчета" сами да намаляват? Защото забелязвам, че това сякаш започна да се смалява и се чудя дали си въобразявам?
Поздрави

Нямам представа. BlushНека по-добре лекар да каже.
Може и да има вид който да резорбира от само себе си, знам ли newsm78
Но със сигурност знам, че тези т.н. топчета са много, много видове и различни.

# 35
  • София
  • Мнения: 39 762
Ва може, но както Лио каза, всички образования са различни
Моята бучка, от която се спекох и ревях, изчезна от само себе си
стискам ти палци и успех

# 36
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Благодаря момичета, както е тръгнало в понеделник май ще се гледаме с бучката, за да съм съвсем спокойна

# 37
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Набързо да ви напиша какво се оказа тази моя прословута бучка- ами липом. отидох да ме погледнат на ехограф първо, но това не приличаше на киста, каквато беше диагнозата на хирурга тук и по съвет на лекаря, който ме гледаше отидох при мамолог. Той ми каза, че по принцип при едър бюст като моя е добре да се направи мамография. направихме я- няма нищо тревожно, след това правихме е ехография- наистина много трудно видяхме бучката, но вече си я имам на снимка.
Сега относно мамографията- този лекар ми каза,ч е не се прилага при по-млади жени, защото самата структура на гърдата е по-удачна за преглед чрез ехограф, отколкото а мамография. Каза ми, че облъчването е изключително щадящо и това, че ако има нещо в начален стадий може след мамография да се ускори не е вярно.
Интересното е, че напълно обори предишния хирург, който заяви, че имам киста, която се дължи на прогестерона, който приемам във втората част на цикъла.
В интерес на истината този лекар ми разясни много неща и сега се чувствам спокойна!

# 38
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Браво Ва - радвам се, че се успокояваш вече  Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 2 657
Време е и аз да се вклю4а в темата.

Имам буца от околи две години.Тоест тогава беше малко топ4енце,а сега е зна4ително нарастнала.по време на бременността минах на преглед понеже ни задължиха от работата и тогава ми казаха 4е ми няма нищо Shockedи така просто покрай детето бях забравила за въпросната буца.Докато не оперираха мъжа ми преди два месеца пак заради някаква буца на единия тестис и аз се сетих за моята,която ве4е е доста голяма в сравнение с топ4енцето от преди 2год EmbarassedВ4ера отидох на преглед при хирург и се оказа 4е това е трябвало да го видат още на онзи преглед когато съм ходила.Да доото4ня само 4е не ме боли.Лекарят каза 4е вероятно ще ме оперира и ще се пусне за изследване да се види дали е добро ка4ествено или злока4ествено.Ето какво е написал в амбулаторния ми лист:В долния вътрешен квадрант на лявата мле4на жлеза се опипва кръгла и добре ограни4ена,подвижна и еласти4на формация.на изследвания отдолу пише:с пазмери 4 на 4см-за мамография.записах си 4ас за 2.02 за снимка,засщото по-рано нямат свободни 4асове.


Лио,кажи какво мислиш?При теб така ли бяха,нарастваха ли?Може и на ли4ни да ми пишеш Wink

# 40
Здравейте, аз пиша за 1 път. Вече в трета рубрика се включвам, ама какво да направя като и аз имам подобен проблем. Докато бях бременна и аз си напипах бучка в лявата гърда. Ходих на мамолог и той каза- като родиш, ще кърмиш най- много 2 месеца и ще спреш за да те оперират. Оказа се ,че това е липом или нещо такова, което се храни и расте от хормоните по време на бременността, и така и стана. Оказа  се, че нямам достатъчно кърма и спрях да да се изцеждам. Минахме изцяло на сухо мляко. С детето всичко О.К. Но аз трябваше да чакам доста време , за да се изчистят каналите , че при операция да не стане инфекция. И така понеже имах други два липома по тялото - махнах тях оперативно . Ходех на момоложка за гърдата и тя постоянно ми казваше, че щом не расте, не е необходимо да се пристъпва към операция. Вече 1 година не съм ходила при нея и мисля да отида при друг лекар за да чуя и друго мнение. Притесняваме , че не е малка таксата за преглед и искам да знам ,знаете ли дали някъде се прегледа се покрива от Здравната каса, да си взема направление и да спестя някой лев.

# 41
  • Мнения: 2 657
Пепа,аз отидох с направление при хирург.

# 42
  • Мнения: 26
Искам съвет от вас. И аз имам фиброаденом на едната гърда. На 24 съм и не съм раждала. Следя го вече от 6 месеца и за щатие не расте - поне за сега. Срещам обаче много противоречиви мнения от лекарите. Правиха ми пункция заради него и сега ме е много страх от операция. Дали да го махам? Някои лекари ми казват, че е много вероятно след раждане да се махнесамо, а други пък - че може да нарасне. Решила съм да ставам мама и този проблем ме вълнува много в момента. Вие какво ще ме посъветвате? Сега не съм сигурна дали пиша на един човек или в целия форум, но ми е за първи път Simple Smile

# 43
zdraveite na vsi4ki

Kakto vijdam az sum posledniq registriral se vuv foruma,no puk nqma da e za dulgo taka kato gledam ima golqm interes kum tozi forum i tova e hubavo....

color=DeepSkyBlue][/color]

Tova koeto me provokira da se vkliu4a i az puk i pri4inata poradi koqto otkrih tozi prekrasen sait e 4e i az imam su6tiqt problem.

Predi dosta godini...kato kazvam dosta sa okolo 3-4 ,daje ve4e neznam kolko...bqh o6te malka v gornata 4ast na gurdata si otkrih edno top4e...

Predi vreme v u4ili6te ni bqha iznesli lekcia kak mojem da razberem dali imame rak na gurdata...e ne be6e to4no taka,6toto samo doctorite mogat da go opredelqt,no ne6to podobno...
Obqsniha ni kak da si opipvame gurdata i da napipame ako imame bu4ka...
Tova koeto ni kazaha e :Vdigame si rukata(suotvetno tazi,koqto gurda opipvame) i zapo4vame s vurtelivi dvijenia da opipvame okolo gurdata...

Sled izvestno vreme mi se poqvi enda bu4ka,no tui kato se namira po-gore ot samata gurda az v na4aloto si pomislih,4e ne e takova ne6to,za6toto e mnogo gore...Puk i nali znaete,4e 4ovek,koito ne e izpatil si kazva ...to na men ne moje da mi se slu4i...no istinata e 4e v jivota nikoi ne e zastrahovan ot ni6to.

I taka az si stoqh ..ne predprieh nikakvi merki,ve4no se uspokoqvah i se pritesnqvah leko samo kogato se zagovore6e na tazi tema...i posle pak se uspokoqvah...

Taka minaha godini i az vse ne subrah smelost da otida na doktor i da se pregledam...

No predi dva meseca mi se poqvi nova bu4ka,to4no zad zurnoto...tozi put naistina se upla6ih....Kazah si krai tova e rak i se razprostranqva...

Poplakah si malko i zapo4naha da me nalqgat stra6ni misli...zapo4nah da se obvinqvam za6to ne sum oti6la po rano,zapo4nah da si predstavqm kak kato otida na lekar 6te mi kaje 4e e rak i 4e nqma ve4e spasenia...kak 6te umra na 20g...i t.n.Da ne vi prikazvam takiva podtisni4eski raboti...predpolagam 4e vsqka ot vas e minala po su6tiq put...

I povreme na tezi dva meseca taka i ne se nakanih da otida na preglem...moje bi i ot strah
Mina se malko vreme az kazah na maika mi za tozi problem...i tq kato vsqka maika me uspokoi 4e nqma da e ni6to seriozno,no za moe uspokoenie da otida na lekar za da mi kaje kakvo e i kakvo da pravq...

Estestveno tq mi gi kaza vsi4kite tezi uspokoitelni dumi,no tq ne moje6e da spi spokoino...ve4no me pita6e dali sum oti6la na lekar,koga 6te otida ,podkanva6e me ujkim da otida 4e da se uspokoq az...puk tq vutre6no se pritesnqva6e i strahuva6e 5 puti pove4e ot men...

I 4estno da si priznaq ako tq ne be6e nastoqvala nqma6e i da otida moje bi...
I poneje tq sega e v Italia pri ednata mi sestra ,koqto tezi dni o4akva bebe,az se po4uvstvah vinovna 4e zaradi men tq ne moje da se otpusne i da se naslajdava kakto na po4ivkata,taka i na malkoto obi4no su6testvo koeto cqloto mi semeistvo o4akva s neturpenie...

S nadejdata 4e doktorite 6te mi kajat 4e mi nqma ni6to i 4e 6te moga da uspokoq maika si az dnes otidoh na lekar.
Otivaiki az se nadqvah na takuv otgovor no vutr6no se bqh nastroila za nai-lo6oto.
Znaete li po-princip sum golqma optimistka i nikoga ne obi4am da si mislq za lo6ite ne6ta,no tozi put re6ih 4e 6te e po-dobre da se nastroq za nai-lo6oto za6toto ako se okaje taka,pone do nqkakva stepen 6te sum podgotvena...ne 4e e vuzmojno..

I taka dnes otidoh na lekar...v momenta jiveq v Plovdiv...taka 4e otidoh v poliklinikata v Trakiq pri d-g Qkova...mnogo e vnimatelna i obqsnbqva vsi4ko mnogo dobre...

Otidoh pri neq i i kazah 4e iskam pregled na mamograf,tq mi obqsni 4e tui kato ne sum rajdala puk i sum malka,purvo trqbva da mina prez ehograf...

Opipa mi top4etata i posle gi ogleda vnimatelno na ehografa...
Vadnaga mi kaza 4e tova ne sa kisti ne sa i jlezisti obrazuvaniq...kaza 4e sa fibroadenomi...Tui kato tova o6te se nari4a dobroka4estven tumor...az kato 4uh za tumor malko se stupisah...no go o4akvah...samo se nadqvah ne6tata da sa popravimi...
Napravi mi pregled .obqsni mi 4e tezi obrazuvaniq obiknoveno zapo4vat da se polu4avat prez puberteta,i ne sa nqkakva rqdkost...
Obqsni mi 4e sa vuzosnova na hormoni,stes i t.n. ne6ta koito i vie mi potvurjdavate...
Posle mi obqsni 4e tui kato ne e kista trqbva zaduljitelno da se otstranqt po operativen put.
Dokato kistata moje da se izto4i sus sprincovka...no tova ne me trevoji tui kato si bqh kazala 4e sum gotova na vsi4ko stiga ne6tata da sa popravimi...
Obqsni mi 4e sled operaziqta ostava edna 4erti4ka,no tova ne me trevoji...zdraveto e po vajno ot hubostta...
Obqsni mi su6to 4e e hubavo sled kato se otkriqt da se mahnat,tui kato ima golqma veroqtnost s godinite da se prevurnat v zloka4estven rak,a az za ni6to na sveta ne iskam da stava tova...
Obqsni mi 4e pove4eto avtori kazvat 4e ot 10 do 30% ot slu4aite se prevru6tat v rak...I svetovnata praktika ve4e e kogato se otkriqt da ne se iz4akva a da se operira vuzmojno nai - skoro...
Kaza mi 4e poprincip narastvat bavno...
Obqsni mi da otida pri ontolog za da mi vzeme proba i da potvurdi 4e e takova i sled tova da me operirat...
Za operaciqta mi kaza 4e struva 4000.00leva no ako zdravnite osigurovki sa plateni e bezplatna...
Za plovdiv mi preporu4a d-g Vania Baleva v medicinskiq institut...

Ako nqkoi se interesuva za pove4e informaciq specialno za Plovdiv molq da mi pi6e na adres allli@abv.bg...
6te se radvam ako sum uspqla da pomogna na nqkogo s informaciqta...
Moet suvet e da ne otlagate,a da deistvate pri purva vuzmojnost...nai - malkoto za va6e uspokoenie..
Haide kusmet na vsi4ki i skoro 6te se dopitvam do vas i  za suveti otnostno mai4instvoto...
Moqta kaka trqbva da rodi vseki moment...be6e opredelena za v4era,no tui kato kazvat 4e 6te e mom4e mi kazvat 4e e normalno da zakusnqva...
Az sum mnogo prevuzbudena za predstoq6teto za6toto 6te e purvo bebe....nie sme tri sestri i edin brat i za pruv put 6te stavam lelia...puk i mnogo si obi4am brat4eto i sestri4kite ...puk i cqloto mi semeistvo...

Obi4aite se i vie i znaite 4e zdraveto e nai - vajnoto...nito rabota,nito ne6to drugo...te sa samo za izvinenie...

Kusmet i uspehi na vsi4ki...

Общи условия

Активация на акаунт