За една бучка да питам

  • 11 018
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 546
на 1 приятелка хирургът й каза, че няма нищо. но тя е решила, че има рак и ще умира, защото си е напипала бучка. достатъчен ли е само тоя преглед от хирурга, за да се разбере дали има нещо притеснително?

# 16
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Добър въпрос. Прочетох някъде из темите, че това не се смята за много надежден метод, затова си имам едно на ум, както и това, че не ми каза оиперация ли ще се прави, така ли ще си е.
Предполагам зависи от лекаря, но ако има възможност по-добре е да се консултира с лекар, който да и направи ехография- това според мен е най-правилно

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Добре е да се прави ехограф на гърди веднъж годишно, но ако имаш оплаквания (като мен) и по-често.
Аз освен тази 5 бучка, имам още по-малки, които не са за махане, но се наблюдават.
Аз съм от големите производители на бучки, не е никак приятно, ама ....
та понеже си затворих очите за май месец, септември вече няма на къде да ходя - ще лягам пак под ножа, за пети пореден път.... всичките пъти ме оперираха амбулаторно (сутринта отивам, на обяд съм вкъщи) - и с локална упойка, която много, много не хваща, та последния път се бях развикала на операционната маса на сестрата, че ако не ми бие още една инжекция, ще я захапя за ръката....и д-р вади едната бучка, и ми я показва в чашка, която веднага отива за изследване, и аз му казах, че е можел да ми спести прекрасната гледка, а той ми вика: "знаеш ли какво?", и аз "какво?", ами така и така си легнала дай да вадим и другата (четвъртата), а се бяхме разбрали само едната и по-натам другата.....и тоя хубосник ме сряза и на другата гърда, и ми вика: "хайде, с един куршум - 2 заека"......оф,отплеснах се...ама си спомних, тия в Онкологията са големи касапи Laughing

# 18
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Лио, извинявай за любопитсвтото, но да те питам: колко са големи бучките и какви са на пипане?
Сега ще кажа супер смешка, но тази прилича, тоест напомня ми на неузряла съвсем череша newsm78, е смейте се сега ooooh!

# 19
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Уф Лио как разказваш за такива ужасни неща  ooooh!
Мен ми стана лошо пък за теб - не знам.
Както и да е - съжалявам, че разводнавам темата - ама исках така или иначе да науча какво става с теб и операцията и поне научих!
Айде следващия път да не се налага повече от един заек! Пък и ако спреш да ги развъждаш - най-добре!

Ва - успех! ДАно всичко е наред! Що не идеш при д-ра на Лио - пък и може да се видиш с софианки-мамки  Wink

# 20
  • Мнения: 2 381
ВА бучките могат да имат различен размер. Моята беше голяма колкото бобено зърно. Важното е да не расте (ако е фиброаданом). В такъв случай не е необходима оперативна намеса.Близо 20 % от нераждали момичета имат този проблем. Представлява струпване на млечни клетки в резултат на силен удар, проблем с хормоните и ..(за третото не си спомням, извинявай). Но мисля че има разлика между киста и фиброаданом. Кистата съдържа течност, която може да бъде изкарана без да се реже гърдата. Фиброадамома има гладка повърхност.  В БГ ми казваха да ходя на преглед на 6 месеца, тук веднъж в годината. Ползвай ехограф, а не мамограф, понеже си е облъчване. Не се стряскай. На всички това ни е била първата мисъл когато сме си напипали бучката за първи път.
Да добавя мен не ме боля когато ме рязаха за разлика от Лио Като извадиха аданома ми го показаха . Доктора беше голям образ. Разкавахме си вицове докато траеше процедурата. На предварителния преглед даже ме попита и сега трябва да скрием белега под сутиена нали? Сега с половинки бански не се вижда нищо.

Последна редакция: ср, 15 юни 2005, 19:24 от Niki1

# 21
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Благодаря ти Ники, в интерес на истината този месец имам някакви хормонални проблеми, вече втори месец пия и прогестерон, надявам се на това да се дължи.
благодаря още веднъж на всички за подкрепата Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 1 465
Ва не се притеснявай,
 
и аз имам такива не една, а пове4ко кисти. Първо като живеехме в Париж бях там на мамограф 4е и аз се бях упла6ила пък после веднага ме видяха и на екограф оттам ми казаха 4е било фиброаденом и след 6 месеца да се явя на контролен преглед. Преместихме се тук в Антиб и пак ходих на екограф - явно е по-доброто и ка4ествено средство за такъв преглед и се установи 4е са кисти, 4ийто размер не се е променил от преди 6 месеца - което бе6е много добра новина. И ми казаха 4е вероятно през бременността могат да нарастнат /имам и на двете гърди - между другото полу4ават се и от стрес/ и да не се притеснявам. Ако по-късно ме тревожат или наболяват/след раждането/ може да ми ги махнат - но не са ми вземали тъкан за изследване. И аз сега уж съм си спокойна - то и сега е невъзможно да ги напипам де - ясно за6то Wink Но не се притеснявай, а само ходи на преглед през 6 месеца за да ти е спокойно на ду6ата Heart Eyes

# 23
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Ох ако наистина от стрес се получват, вече няма да се чудя защо съм се обзавела с такива неща.  ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 39 764
иам го и този момент
мама доста голям шок изживя при преместването си в чужбина

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
.....и тоя хубосник ме сряза и на другата гърда, и ми вика: "хайде, с един куршум - 2 заека"......оф,отплеснах се...ама си спомних, тия в Онкологията са големи касапи Laughing
Лио, кой лекар те оперира?
Променя ли се формата на гърдата?

# 26
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
.....и тоя хубосник ме сряза и на другата гърда, и ми вика: "хайде, с един куршум - 2 заека"......оф,отплеснах се...ама си спомних, тия в Онкологията са големи касапи Laughing
Лио, кой лекар те оперира?
Променя ли се формата на гърдата?

д-р Атанасов
Формата не, ама белезите си остават.

# 27
  • Мнения: 160
Сигурно е мастопатия. Аз по същия начин се бях изплашила като си напипах бучка на гърдата преди 2 години. Снимаха ме на мамограф, гледаха ме на ехограф и ми правиха пункция. Запушен канал било - мисля си, че имаше връзка със спонтанния аборт, който бях направила тогава. Казаха ми да ида на контролен преглед след 6 месеца, но аз забременях, бучката изчезна и не съм ходила. Ама за всеки случай ще трябва вече да се наканя да ида на преглед.
Стискам палци и при теб всичко да е наред! Чакаме да пишеш какво е казал докторът.
iskam da te popitam bolese li te bu4kata?
as sasto imah 2 spontai aborta v na4aloto na 6m i mi isti4ase karma.
i se biaha sa4ervili i me boliaha.
sled tova mi se slu4va da napipvam nesto prodalgovato kato jila v strani na gardata si i me boli ujasno.sled vreme is4esva.sega pih hap4etata na toskov i sam dovolna.ne sam hodila na lekar no sam 4uvala 4e rak ne bolial s tova se uspokoiavam.kakvo ste kajete momi4eta?

# 28
  • Мнения: 1 181
ох, аз имам 3-сантиметрова бучка на едната гърда. Ходих при двама хирурзи и никой не ме прати на мамограф, не било сериозно ами някакво уплътнение или фиброаденом. Единият даже каза че нямало нужда от оперативна намеса. Ама как разбра само с едно опипване... Та сега и за това се притеснявам

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
ох, аз имам 3-сантиметрова бучка на едната гърда. Ходих при двама хирурзи и никой не ме прати на мамограф, не било сериозно ами някакво уплътнение или фиброаденом. Единият даже каза че нямало нужда от оперативна намеса. Ама как разбра само с едно опипване... Та сега и за това се притеснявам

е за какво ти е мамограф, няма нужда.
щом 2-ма специалисти са ти казали едно и също няма за какво да се притесняваш.
Мене първият път дори на ехограф не ходих, с едно пипане - фиброаденом и толкова.
Казаха ми , че е добре да се махне, махнах го, после още 3 операции, все фиброаденоми....и така....
ама не всичко се маха......а ти за твое спокойствие си иди на ехограф при гинеколога си ако щеш, и дишай спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт