Кой от хубаво разбира, при испанките се спира

  • 14 543
  • 310
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 259
Герито по принцип за 7 месеца нямам право на паро, но ситуацията е малко по разли4на. Сега като ме пратят на паро, защото да края на Юни съм отпуска, ще ми из4ислят колко месеца ми се полагат. В моя слу4ай ще са или 14 или 16. До ноември ще използвам 4 от тях, и после ще запо4на работа. В слу4ая няма зна4ение колко време ще работя, защото когато ми прекратят договора отново аз продължавам да си ползвам парото докато не изразходя месеците който са ми определили, а когато това стане се из4ислява на ново. Общо взето така мога да изкарам 3 или 4 години, но според шефовете ми тази година няма да е, но другата като се стабилизират нещата и запо4нат да работят добре ще ни направят пак фихо и за целогодишно. Мислех да търся нещо по сигурно, но си направих моята сметка и за тази година ще из4акам, така ще мога да погледам малко и Ния.
mimchence съжалявам 4е не мога да ти помогна, но можеш да се поровиш в Интернет да потърсиш наредбата или закона, не знам кое то4но е правилното, за образуване на имената в БГ.
ЛаАда на пазар си зна4и, ехххххх завиждам ти. Мен моето дявол4е от сутринта ме пита през 5 минути кога отиваме на плаж. Той Йотко не е о4арован от идеята, но и за това намери решение малката, ами като не иска да не идвал, да отиваме сами.
Хайде оставям ви, 4е отивам да правя подготовка за плажа.
Тони писали сме едновременно, аз снощи реших да из4акам мъж ми 4е беше 2ра смяна и се прибра към 2,30. Но през седмицата си лягам рано, нали съм у4ени4ка  Joy

# 31
  • Мнения: 1 271
Големи размисли и страсти снощи  Joy
Сега само се записвам, щи пиша следобяд, по обясними причини.  Laughing

# 32
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Добрютру..то обяд малко, ама....  Whistling

Габи, радвам се, че прие всичко с хумор, че снощи доста се посмяхме на твой гръб Mr. Green Hug Hug

Мимченце, най-добрия вариант е бъдещия татко да си пита в тяхната администрация как ще се регистрира дете, родено в чужбина, и да обясни проблема с имената. Освен това, не знам кога той смята да я припознае като негова дъщеря, но може да го направи в Перу, където детето официално ще приеме неговите имена по техния закон (в Испания се образуват също като в Перу). И така ще ви отпадне проблема.
А иначе, в България закона позволява при образуване на бащиното име да не се слага -ов/а, като в твоя случай е бъде примерно Даниела Кристиан .... и фамилията. Но това, ако той я припознае след раждането; иначе, след като нямате брак, и не е припозната, не може да носи неговото име, а твоите. Което също не е лош вариант, той като като заминете за Перу, той ще я припознае там, и ще й се образуват нови имена по тамошния закон.
Но това са много тънки неща, и е хубаво да са законово обосновани.  Peace

Рали, приятен плаж! Завиждам ви Rolling Eyes, честно казано..

Алест, ставай, бе булка. Хем снощи рано легна, а сега се излежаваш Joy hahaha Хайде, че маслините стоят и те чакат.  Crossing Arms

Мирката, мноооооого готина реклама  Hug

# 33
  • Spain
  • Мнения: 3 750
o Рали, приятно плажуване и на мен ми се иска но ще по4акам една седмица Simple Smile .
mimchence в ИСпания българските деца си ги записваме с нашите фамилии благодарение на един документ от бг посолството които обяснява как се образуват презимето и    фамилията . предполагам 4е ако поискате такъв документ от перуанско посолтво ( най- близкото до българия щото в бг има ли  newsm78 ) биха ви признали фамилиите . не на последно място оба4е е 4е детето е българ4е (родено от теб. ) май ще трябва да се откажеш от бг граждантвото му. има и един друг момент - в бг си го пишете както си искате ,а после в перу при издаването на паспорта си ги записвате и там както душа ви иска - аз съм с 2 паспорта - в единия съм ГеоргиеВНА в другия съм Георгиева -
хаиде изстудявайте бирата 4е ма4а ще по4ва скоро Simple Smile  в 6 4аса Simple Smile

# 34
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
хаиде изстудявайте бирата 4е ма4а ще по4ва скоро Simple Smile  в 6 4аса Simple Smile




Готово  Peace

# 35
  • Мнения: 1 248
хаиде изстудявайте бирата 4е ма4а ще по4ва скоро Simple Smile  в 6 4аса Simple Smile




Готово  Peace

Много малко...за кой по напред?newsm12

# 36
  • Мнения: 1 818
...и от мен бира/от любимата ми/....като ви е малко тази на Вес  Grinning



Ей,няма следа от поопразнените щандове...всичко е пълно вече....

..... приятно гледане на мача   Hug Heart Eyes Peace

# 37
  • Мнения: 500
Аз минавам само да сложа нещо за мезе и ще бягам да панирам тиквички,че мача ще почне без мен... Crazy

# 38
  • Мнения: 811

Ако ти кажа,4е наистина недовиждам ве4е,ама Щот  ми се спи.Една досадница в 4ата не ме оставя  Twisted Evil.

 игнор сестро , игнор .....

Е, може да е добра жената Thinking, какво като досажда.... newsm78 Joy
Това само аз и ти го знаем  Wink.

Тук съм,ама все не се докопвам да седна.
Имало е и други купонджийки сниЩи,а?  Wink Явно до късно ви спят децата.Криси не е от тези,в 7.30 е на крак,няма събота,няма неделя.
Мерси за бири4ката на Геби и Вес.Май няма да до4акаме ма4а.Аз си отварям една  Grinning.

Ние утре мислим да се занесем към плажа,да видим.Аз се пекох до сега на покрива  Crazy ,докато моите хора си поспиват.Слън4асах направо..Но утре Ще е друго.Купихме на Криси една от тези полупалатки,както им викам аз,дето пазят от вятър и правят дебела сянка.Само дано да се свърти  в нея.Ще мъкнем кофи4ки,лопатки,басейн....А като си помисля как бяхме ,докато си бяхме двамата с мъжа ми...мятаме по една плажна кърпа и готово.Сега е едно приготовление...

И при нас позаредиха магазините.Ама луд народ,какво се запасява толкова.Като 4е ли обсадата на Ленинград се о4акваШе  Thinking.Как изобЩо им минава през акълите,4е правителството Ще остави ста4ката да продълвава с дни,4е и месеци,Щото съдейки по запасите на хората,това са о4аквали.Мъжът ми среЩнал днес съседката отдолу и тя му се заоплаквала как се секнала онзи ден,като се натоварила със запасите  Shocked,сега не можела да ходи от болки.

Вес,малко дни ви останаха на испанска земя  Sad.С какво Ще ги запълните?Блазе ви за среЩи4ката.И двете кукли са големи 4аровници,пу пу.Мимки,много добре изглеждаШ и аз да ти кажа.Браво  Peace.Саби си е съЩата красавица.ЗаЩо така те мъ4и това гадене?ПиеШ ли хап4етата,не ти ли действат?Дано ти се поразмине това нерезположение,4е тепърва жегите идват.

И от мен приятно гледане на ма4а .Ето мезето  да не кажеШ после Ада,4е не сам донесла  Wink.СноЩи ми се спеШе и не ми се правеШе ниЩо,ама сега съм във форма и вижте какво ви спретнах  Mr. Green.



                                               

# 39
  • Мнения: 350
Ей днес тъкмо се реших да се разкрасявам и спешиха мъжо за една работа, и той тръгна и ме остави с мъника, а с нея нищо не мога да направя, тъкмо се реша да отида да направя нещо като хората и диването туку виж се е събудило и размрънкало като сега. Ето това пиша и ето нашата се събуди. #Cussing out Отивам да не стане по лошо по късно ако мога ще се включа отново. Целувки на всички.

# 40
  • Spain
  • Мнения: 3 750
волейбол в момента по една от спортните по террестрето България- ИСпания

# 41
  • Мнения: 0


Момичета, много сте писали!Не успях всичко да прочета, но сега да се насочим към най-важното за момента- ХАЙДЕ НАШИТЕ ДА ПОБЕДЯТ !!!

Наздраве!

# 42
  • Мнения: 1 818
Рошавелке,мерси.... Peace Племенницата е преводач на испанския отбор ....големи емоции има там....!

Мария  Hug ....наздраве !

...и мезета имаме...като гледам няма нужда да готвим нищо повече...  Grinning

# 43
  • Мнения: 657
Благодаря на всички, които ми отговориха  Hug В понеделник мислим да се срещнем с нотариус и да разпитаме подробно, а иначе закона го намерихме в нета, има една точка, в която пише, че презимето се образува еди си как, с изключение на случаите когато това противоречи на семейните, етническите или религиозните традиции на родителите. Та мислим да се хванем за тази точка. newsm78 Благодаря ви още веднъж!   bouquet

# 44
  • Мнения: 1 156
Здравейте , моми4ета
Леле колко сте актижни, аз до като се назландисма да напи6а не6то в предната тема и нова има ,4е и 3 съраници  като капак . А и не спите на вси4кото отгоре, как издържате не знам, . СНо6ти се трупясах в 1 след като бях излапала един диунер на плажа и днес сутринта ре6их да хвйрля един поглед тук, ми то о4илата ми останаха залепенио за монитора, сефте закъснях за работа. Гледам оправили сме икономиката, аз4епкали сме испано българските про и контра и ве4е сте на пийка  и хапка. Пусто като не пия  не мога да се наредя, ама за похапванет няма да откажа.
Парабол,  дерзай мили4ка , 6те свикне6 със 6ума, дано смао той да е проблема .
Вес, много бурно ви изпрати Испания, дано  да се установите бързо и безпроблемно.
Гледам някои на плаж ходя, други пазаруват а аз като лудодо Мар4е цял след обяд метлата ми вързана за задника и като 6турите 4истя ли 4истя. Ох 6то е 6те да дойе май4ето като миналата година малко да поема въздух до акто все о6те е останал 4е горе6тините по4наха. Ама няма да ме огрее май4ина усмивка, сама 6те си тегля. Ама на плаж утре 6те отида. Дано да не се развали времето 4е какъвто съм какрък . Последния път като се наканих бански мерих, пи6тях 4е съм надебеляла, сяка6 някой 6те ме избира и аз раме4тала се бях, а после дъжд заваля и продължих да съм си с английски тен.
Моми4ета, пикник не6то, хапване на вън няма ли да заформяме. Времето ве4е е по подходя6то и няма да се налага да притесняваме Рали.
Саби, страхотно изглежда6.
И хайде стига с тия килограми 4е по4нах да психясвам и аз. Ама тая седмица отивам да се запи6а на гимнасио. Дано да стигна до там де 4е се каня от сума ти и време, ама мпуста ипотека....
Приятен уикенд на вси4ки  майки и бебоци.

Общи условия

Активация на акаунт