Бисерчета3:)

  • 12 622
  • 139
  •   1
Отговори
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
нова тема:)

и да започна аз:

пътуваме в такси аз и Елина, тя поглежда планината, която така е покрита с облаци, че половината сякаш я няма и се чува:
 - мамо, мамо! планината се е счупила!!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 366
Още не сме разбрали разликата между "мое" и "твое".

Всяка сутрин майка ми пристига със закуска за детето /ние със съпругът ми не закусваме/. Таткото я майтапи, че закуската е за него.
Тати: М-м-м, каква вкусна закуска! Моя е, нали?
Илияна: Не!
Тати: Не е ли моя?
Илияна: Не е моя! Laughing

# 2
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Моя сладичък Сами вчера нещо се възхищава сам на себе си и казва "Леле, каква умна глава имам. Чак ми идва да си я целуна, но от тук не мога"... newsm10

# 3
  • Мнения: 1 533
Мойта Янка, напоследък обожава да пита "Къде си"
Като си търси нещо вика - Топченце, къде сиии? Мравке, къде сиии?
Като е гладна и й казвам, че ще й правя бисквитки с мляко с какао, седи на дивана послушна, чака чака, обаче коремът й къркори и понеже не може да каже "Аре бе мамо, какво го бавиш туй мляко", казва "Какао, къде сиии?"

Още не мога да повярвам, че малкото дребосъче, голямо колкото плюшена играчка, върви, щъка напред назад и комуникира, че и чувство за хумор проявява Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 5 828
Моят пременник е на 4,5 г. и майка му/сестра ми/ му купила преди два дена морско свинче.
Вчера му се обаждам по телефона и той иска да ми се похвали обаче забравил как се казва животинчето и ми казва много щастлив:
Лельо, имам си свинско животно!
и аз  Joy Joy Joy

# 5
  • Мнения: 1 533

Лельо, имам си свинско животно!
и аз  Joy Joy Joy

Тематично, Калоян като беше малък и на село ходили с майка ми у комшиите на "свинско погребение". Като се връща, го питам "Яде ли нещо там? " - "Да, ядох свинска кожа от прасе"  Laughing

И за още един Калоянов "бисер" се сетих, но не се сещам дали не го писах преди много време в старата тема, Сори ако се повтарям.
В детската градина дечурлигата се хвалят - "Пък моят татко има Опел, пък мойта майка има еди-си-какво..." Калоян и той да се похвали - "Пък мойта леля има мустаци" ooooh!

Последна редакция: ср, 15 юни 2005, 16:17 от _kalina_k

# 6
  • Мнения: 1 881
Ей, страхотни умничета сте отгледали Laughing Joy :lol

И ние след време ще се хвалим Wink

# 7
  • Мнения: 1 983
ние сме още малки за бисери,но един ден на улицата в количката видя един мъж и май му каза"тате",аз  Embarassed,а той се усмихна и ни подмина,или пък сега на всичко вика "дида" та една позната ме бъзикаше ,че имало някоя дида,която много я глези Wink

# 8
  • Мнения: 2 241
Наш Ники преди няколко месеца ни зададе въпроса, от който всички родители се страхуват: "Откъде идват бебетата?"

Ние, като съвременни родители, не го залъгваме с разни пчелички и щъркелчета, ами направо: таткото така, а пък майката не знам какво и т.н.

Той ни изслуша най-внимателно, помисли, помисли и каза: "Добре, разбрах, ама хайде сега да ми покажете как точно става!"

Ние направо изпопадахме Embarassed

Това си е съвременната младеж, иска демонстрация, само обяснения не стигат Laughing

# 9
  • Мнения: 1 311
Преди около месец, когато много валеше, бяхме ходили на гости на баба и на излизане от входа навън вали дъжд и докато стигнем до колата Ники казва "Ауууу мамо, някой капе"

# 10
  • Мнения: 2 792
  В сряда обличат се да се лягат, а аз гледам по БТВ, някакъв филм за Одри Хепбърн, там тя е щастливо омъжена и иска да си има дете, но дългоне може да забременее, накрая успя , но падна от кон и загуби бебето (сори че преразказвам филма, но точно тази част предизвика полемика в къщи)
 Димана беше супер заинтругувана от драмата и умишлено се обличаше по-бавно, за да проследи развитието Wink, Момчил и той зяпаше с интерес. На следващия кадър, където, вече нямаше бебе,Димана заяви "Тука вече го е родила", аз взех да обяснявам, какво всъщност означава да загубиш бебето и спонтанния аборт.
  Момчил слуша много внимателно, през цялото време, накрая ме погледна с авторитетния и компетентен поглед на професор от Майчин Дом и серизно, като диагноза отсече "Ясно, нямала е дупка"

# 11
  • Мнения: 53
Виждам как един паяк лази по стената и казвам на Съни (на 6 г.) - "Дай ми една кърпа да го терминираме тоя паяк". Тя, заинтригувана от новата дума, ми подава кърпата . Малко по-късно ме вика : "Мамо, видях още един паяк, ела да го ... минимизираме !". Паднах от смях  Joy

# 12
  • София
  • Мнения: 2 162
С дъщеря ми всяка вечер водим борба около заспиването. Обикновено лягам с нея и се правя на заспала, че да заспи и тя. Ако е уморена- няма проблем, но ако наистина не й се спи почва да ме ръчка и да вика: "Буди се, буди се!" Grinning

# 13
Моят син Елиан, които е на 8 и все още не знае подробности около мъжът и жената интимно гледа някакъв филм и двама там ненадейно започват да се целуват и той много впечатлен от събитието се приближава до мен и ми шепне та баща му да не чуе -  хихихии мамо тези правят секс -   Joy Joy от което ние с баща му изпопадахме

# 14
  • Мнения: 542
Беше преди половин година и дъщеря ми много искаше всичко, което вижда по време на разходка да го назовава и да пита за него, особено за кучетата и котките - как се казват, на кого са, къде спят ит.н. Да но видя за първи път куче пинчер и с голяма въодушевлевие започна: "Тати, виж, ку..., ку..., ко...,ко..., катеричка!!!"
Още ми е смешно като си спомня физиономията на собственика на пинчера... hahaha

# 15
  • Мнения: 1 006
На въпроса "Колко баби имаш?" моята 4 годишна дъщеря отговаря:"Баба Пепи; баба Диди; баба Яга; баба Марта; баба Зима; баба Меца и баба Мравка!" Laughing Laughing Laughing Сигурно се сещате,че само първите две са ни роднини..........

Когато казахме на сина ни/тогава беше на 6 год./,че ще става батко той каза : "Е-е-е-е   най-накрая се справихте !!! Вече ще бъдеме истинско семейство !!!! Къде е бебето? Искам да го видя!" JoyТози момент печли 1-во място в ТОП-10 на личната ни домашна видеотека....Добре,че се сетихме да включиме камерата.

Още преди да забременея за втори път не минаваше ден без сина ми да ми мрънка : "Мамо,моля те роди ми сестричка или КУЧЕ !!!" Cry Cry Cry И аз се понапънах,но не можах да родя куче,а сестричка.........кво да праиш........ 

Вече и дъщеря ми ме действа  #2gunfire: "Мамо,само ние ли не можеме да си родиме някакво животно!?!?!Хайде,по бързо!" Аз си нямах работа и й отговорих :"Не мога!Пробвах,но не става!" Последва любимия на всички мами въпрос "Защо?" и ако ви предам целия по-нататъшен разговор няма да ми стигне следващата петилетка за целта.

Последна редакция: вт, 02 авг 2005, 04:36 от Sakri

# 16
  • Мнения: 244
Чета, чета и се смея на глас - наистина са невероятни тези деца Grinning

Строим си вила и ни подариха куче за двора - ама голямо, на 3 години. Мартин (на 3 год) го е страх от него, само от разстояние му се радва. Седим си ние в двора и кучето скочи да вземе нещо от масата, мъжът ми го удари, а Мартин, противно на очакванията ми за жалост, започна да вика "А така тате, вземи ножа, посоли го......"

Наша позната ражда трето дете. Говори по телефона от болницата с дъщеря си (не помня на колко години беше тогава). Та каката възторжено съобщава на майка си "Мамо, имаме си бебе!"

# 17
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
По въпроса за бебеправенето, Саши разнищваше темата, когато беше на около 3 г. И след стандартните въпроси и отговори, как тати слага едно семенце в мама, и т.н. следва въпроса: "А тати откъде купува семенцето?"

И други историйки: Когато го питаха като малък за нашите професии:
- Какво работи тати?
- Тати п/р/ави мляко.
- А мама?
- Мама /ку/пува мляко.


Отишли сме да гледаме как тати и племенника му ритат на игрището. Ще насърчаваме нашите и скандираме: "Тати, тати, тати!" после "Коко, Коко, Коко!", след малко Саши предлага: "Хайде да викаме за всички", и започва: "Всички, всички, всички ....."  Grinning Grinning Grinning


На морето сме, двамата виждат птици в небето и започват възторжено да викат: "Виж чайник, чайник!" 
Може би са имали предвид мъжка чайка???

# 18
  • София
  • Мнения: 3 421
Пътувахме с дъщеря ми в маршрутката.Тогава беше на 4 г.Тя вижда на улицата малки котенца и от там разговора се завихря и стига до момента "Аз как съм се родила".Започвам аз да обяснявам, че се е родила в болницата и чичо доктор я е извадил от корема - съответно тя пита "Как", а аз смутена от пълната с маршрутка хора и смрънкам че не съм видяла. А тя доста разочарована казва:"Абе мамо ти защо не се повдигна малко да видиш какво става?"

# 19
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Излезли сме по семейному в градинката, мъж ми си е взел вестник и чете, ание с щерката се гоним насам-натам. По едно време чувам едно познато момченце на 1г.10 м. да вика на моя "Тати, тати". Бре, и преди го е виждал, защо сега реши, че му е тати? А пък той, горкият, как се стресна.  Sick После се оказа, че таткото на младежа е депутат и във вестника е имало интервю с него и голяма снимка, та си го познал човека  Grinning Grinning

# 20
  • Мнения: 186
Една вечер се прибираме от басеин и дъщеря ми понеже си е блейка и никога не гледа къде върви се удари в един парапет по челото. На следващия ден огромна синина разделя челото и на две и аз и обяснявам,че така става като не внимава а тя търчи при баща си и вика " Тате , тате виж къде съм се ожелязила"

# 21
  • Мнения: 1 100
Аз може да съм писала тоя бисер, ама ме кефи. Майка ми веднъж взе едно въже и почна да скача. И брата пита какво е това и ние му казваме-въже. А той чул мъже. И после излизаме с тати и един негов колега и таман влизаме в колата и брат ми крещи: Татеее, знайш ли че мама скача на мъже! newsm62   Като при тоя отговор аз директно легнах на седалката от смях... Друг бисеррр...много са..всеки ден изцепва по нещо..например днес си слушам една песен на Ейми Лий, ама жив метъл, а брат ми вика: Абе селска чалгаджийкееее, спри да слушаш чалга по цял ден #Crazy #Crazy newsm78 #2gunfire  Joy

Един приятел ми вика:Трябва да ме запознаваш с едни момичета от твоя клас догодина...
А брат ми по навик:
Ехеееее, добър ход, Иванеееее!
Другооо...Ааа искал да си има гадже с големи цици, за да ги маЦка много #Crazy Край на детската градина newsm78



Момичетата защо нямат чурки?
Аз: Ъъъъ Rolling Eyes
Той: Ааа, да, защото имат дълги коси. А ако ми стане голяма косата чурката ще ми изчезне...
Аз: Да, браво. Много си умен!
Той: Ми значи ако си отрежа чурката ще ми порасне дъъъъъълга косичка smile3532 smile3532 smile3532

Той:Мен защо не са ме родили първи?
Аз: Защото съм по-красива, по-добра, по-умна, по-готина
Той: Иииииии ( и следва рев )  Joy

# 22
  • Мнения: 1 753
Еее, тези хлапета... направо се напиках от смях...
ние сме малки още, но се сещам за племеницата ми. Сестра ми я къпе в банята и тя само разпитва "Мамо, ко та? (мамо какво е това)" и сестра ми отговаря - това е сапун, или това е шампоан... Обаче Племеницата ми не спира да пита и накрая на сестра ми й писнало на поредния въпрос "Мамо, ко та?" тя й отговаря "ШаренО" и племенницата й казва "Мамо, тай шаленото там (мамо остави шореното там)  Joy
И друго -  знае си тя, че гръмотевиците и светкавиците идват от небето и една вечер нямаме ток и сме застанали на прозореца и аз й разказвам нещо за звездите и луната и по едно време тя ме пита "Лельо, а луната гърми ли?"
А сега се сещам още нещо. Взела съм една книжка със стихчета, ама печатана по социалистическо време и децата са нарисувани с червени кръгове вместо бузи и приличат на идиотчета. Чета й стихотворението "Аз съм българче" и тя разглежда страницата, където има нарисувано детенце... Тя го глееееда и казва" Ама лельо - това ли е българчето?" "Ама лельо, българчето хапе ли?"  Joy

Ох...има и още...ама ще пиша пак, че стана много дълго

# 23
  • Мнения: 2 792
 Момчил и Димана се оказа, че седейки на гърнетата на село(там има външна тоалетна, така че те си вършат работата на гърне), са провели доста сериозни разговори на тема кой кога ще умре Confused.Сестра му ги е степенулава по години на раждане и значи той е последен Crazy, та обува ми пича домашните джапанки с пайетки, а аз тамън се събуждам и категорично му заявявам да ми ги остави, при което той ми репликира "Ти ще умреш, преди мене и като умреш, аз ще ти ги изхвърля през балкона".......е на т'ва му викам желязна логика Mr. Green

# 24
  • Мнения: 2 161
Няколко бисера и от моя сладкиш:
-Мамо,мамо,ела бързо...една буха ти пипа тефтера!-муха е кацнала върху тефтера
-Мамо,телевизорът е Завален,дават само Гала-явно два часа и половина да гледа Гала й се виждат прекалено
-Ей сега ще го НАИБОТЯ-поправя нещо с отвертка.
-Мамо,главата ми падна на стола-ударила си е главичката на стола
Детето ми спи в отделна стая от самото си раждане,обаче като поотрастна по средата на вечерта започна да идва при нас.Всяка вечер баща й я увещава,че трябва да спи в нейната си стая,но...И една сутрин ...чудо!!!Събуждаме се,а нея я няма.След малко тя застава до отворената ни врата и казва:
-Не съм спала с вас!Спала съм с мен!!!
Като много малка  когато  огладнееше идваше при мен и повтаряше "гъм-гъм ,гъм-гъм".Постепенно и ние започнахме да й казваме:Хайде, ела,гъм-гъм!
Моя близка разказала на  колегите  си този случай и оттогава като наближало 12.00 те започвали да се питат:Кога ще гъмкаме?
Дъщеря ми страшно мрази плетени елеци(точно като мен),обаче баба й не се съобразява с това и плете ли плете...Всеки път като трябва да й облека елек тя започва да плаче :Не на баба елека!Не на баба елека!Един ден толкова се вбесих,че й извиках:А на кого елека искаш-на дядо ли?Оттогава на един елек от полар му вика "на дядо елека".Мисли си,че дядо й  го е изплел.

# 25
  • Мнения: 1 680
-Жори, къде си?
-Маамооо, аш шъм тука шъм.

Береме череши и без да искам счупих един клон, а Жори се пукна от смях: Хе хе мама штупи дъъвото(не знае думичката клон).

Гледаме аним.филмче, където наричат елхата коледно дърво. Всеки път, като кажат дърво, Жори много ядосано ги поправя: Не дъъво, това е елфа.

# 26
  • София
  • Мнения: 39 777
В неделя няхме на сватба на едни приятели. Дойде и времето за сваляне на жартиера. Булката игра еротичен танц около младоженеца, който седеше на един стол, по едно време ДЖ каза "я младоженеца да стане, булката да сложи краче на стола ..." И младоженеца свали жартиера.

И пристига мойта Дияна на масата и крещи "Мамоооо булката прави секс на дансинга". Луд смях от страна на всички на масата и обяснения, че това не е секс. Отговор: "Ааааа, не, аз видях, правиха секс" Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 950
Да се включа и аз, че моят племеник - на 3 години е да уточня, ще ме умори от смях. От къде му идват на акъла бисерите, не знам. Та... кърмя си аз Йоана веднъж и той в стаята при мен. В същото време обаче съм приготвила добавката и съм я сложила на леглото до мен. Той реши, че това е айран. Малкият взима шишето и вика: "Лельо, Йоли си има тли айлянчета (три айранчета)." Защо бе Мите?!" А той вдига високо шишето и вика" Ето едно айлянче", после сочи гърдата ми, от която суче беба "Ето дугото яйлянче", и накрая сочи другата ми гърда: "А от онова после ще пие, после!" И аз докато се заливам от смях, а беба ме гледа учудено, той тича в кухнята при другите и гордо обявява за трите айрянчета на Йоли.
Не знам за вас, но аз като си представям физиономията му и ми е много смешно.

# 28
  • Мнения: 1 100
6 годишният ми брат днес падна от една пързалка и си удари главата в една каменна саксия...иии в резултат на това получи цицина. Точно преди половин час му правех прическа с гел и без да искам докоснах раната с гребена. А той ми се развика: Аууу бееее, заболя ме цицката! 

При което аз направо smile3532 newsm62

Та така...моя брат с цицката на челото Crazy

# 29
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Последните бисери на моя синковец: прякори за мама и баба - мама Карачка (защото много се карала) и баба Питованка (защото много пита)
А този е отпреди няколко месеца:
Той отдавна знае, че бебетата се раждат от майката, че растат в корема й (имахме си леля да я наблюдаваме отблизо  Wink) и един ден след поредния преразказ за бебетата, Стоил се замисля и пита: "Мамо, а къде ти е вратичката?" Shocked "Каква вратичка?" - питам аз изумено. "Ами нали съм бил в корема ти, трябва да съм излязъл от някъде!"

# 30
  • Мнения: 3 835
Вчера 6-годишният ми син каза, че е видял куче - марка коли!  Laughing

# 31
Даштерятас си притисна средното праще в пречиставьтеля на воздух в нежната стя - ничто особено - малько се зачерви, но то бяха ревове до небето .... целивам го и казвам чье няма да я болли и ште и мине и тя:
- Не, не  ме боли я!

-----------------------------------------------------  

Ситринта се нарисува сжалалат сас ХИМИКАЛ Simple Smile лицето, краката - и то това успя да го свасрхи за ньолкос екунды докато отида до кухнята да и взема сок (на 2 год и 3 мес сме Simple Smile:
-Каде ты е акала бе мамо ( нали се е 'разкрасила')
-Хварлий го акала!
-КАДЕ го хварли - стоя аз и се пуля newsm78 ii se smeja  Joy
-В кра4ето го хварли!

а сега разбрахте ли каде вы е акала на деката!! Гледайте в крачетата, обувките , по 4орапите Wink etc...

# 32
  • София
  • Мнения: 5 828
Вчера питам малкия племенник /на 6г./ иска ли да стане космонавт като порасне, защото двамата гледахме някакво филмче по телевизията за космонавтите, обаче той много важен ми отговори:
-Не, точно днес пък искам да стана моторист т.е. рокер   Joy Joy Joy

# 33
  • Мнения: 4 390
Разговор от днес.
Велина - Боли ме пупааааааа (пъпа, т.е. коремче)...
Аз - Боли те, защото имаш разстройство. Сега ще ти дам да изпиеш една Смекта и ще ти мине.
Велина - Добре. Дай да изпия една мечка. Grinning

# 34
  • Мнения: 326
Решихме да си имаме второ бебе. Вървим с дъщерята (5 г и половина) по улицата и аз и обяснявам, че с тати мислим, че е време да си имаме още едно детенце, тя какво иска братче или сестриче. Тя помълча, помълча и каза "Уф, мамо, сега пак ли ще трябва да правиш секс с тати?"

# 35
  • Sf
  • Мнения: 808
Невероятни са децата, нали!
Големият ми племенник, който е вече в 8 клас и вече се смята за голям мъж, като малък редовно ръсеше бисери. Искам да Ви разкажа за един такъв.
Беше може би 5 годишен, когато се връщахме от разходка и започна да се святка в небето, но не се чуваха гръмотевици. Показвам му ги аз и той се вдига глава и казва - Ау, йейо/лельо, май ще валииии. А аз го питам - И какъв е изводът? /тоест да се прибираме, исках да кажа/ Но детето очакваше да чуе поне една гръмотевица и като помисли ми отговори - Ми, май трябва да си отпуша ушите Simple Smile
 Joy  Joy  Joy
А като беше в първи клас и госпожата им решила веднъж да им обясни за бременността и бебетата... Та казва тя, как майката и бебето са свързани, както цветето и стъблото, а нашият Ники, понеже майка му отдавна му е обяснила, тя е лекар, рекъл - Госпожо, това не е ли плацента?
Госпожата се видяла в чудо да обяснява плацента наместо стъбло Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 2 262
Моят Мишо сега ще стане на 3, но ги измисля едни при това толкова често, че сега съжалявам, че повечето не съм ги записвала:
Много се радва, когато види, че са му купили суха паста: "МАМО ИМАМ ЧИСТА ПАСТА!!!"
Бяхме на море от 4 до 15.09. и плуваме във водата, той в лодката, а аз отзад легнала върху лодката и съответно тя се накланя назад и вътре влиза вода, а моя син пищи:
МАМО ЩЕ МЕ ИЗЛЕЕШ!
Всички го питаха на морето: МОМЧЕНЦЕ ОТ КЪДЕ СИ? - ОТ МАМА!
А понеже се гледаме сами двамата, нямаме баби да помагат и в тоалетната нямам мира от него и неговото любопитство, 200 000 пъти съм отговорила на въпроса: МАМО ТИ ИМАШ ЛИ БУБА? А освен това, преди няколко месеца все още му слагах памперси, когато лягаше да спи на обяд и вечер, и естествено той присъства всеки път на моето слагане на превръзка и много разочаровано ме пита: ЗАЩО СИ СЛАГАШ ПАМПЕРС ЩЕ СИ ЛЯГАШ ЛИ, НАЛИ КАЗА, ЧЕ ЩЕ ИЗЛИЗАМЕ ДА СИ ИГРАЕМ С ДЕЦАТА?

# 37
  • София
  • Мнения: 1 105
Моят син е на 3 години и 7 месеца. Последният път като му рязах ноктите ми вика "Мамо, не ми режи ноктите, защото ще ми трябват да се катеря по дърветата като стана вълк. Като стана пак Тими ще дойда да ми ги изрежеш".... Joy

# 38
  • Мнения: 5 877
Мамо, нали ще правим СМЕХУРИ? (сапунени мехури)

# 39
  • Мнения: 2 792
   Една случка с Момчил, докато ми е още прясна.

  Оня ден гледаме едни снимки на компа, той явно много ги хареса, защото започна.
  -Нали ще ги запазиш за цял живот, тези снимки
  - Да- това съм аз(демек го казвам).
  - Ама за цял живот, нали.
  - Да бе Момчиле, за цял живот- пак аз, но вече поизнервена, щото ви го пиша само два пъти този въпрос, а всъщност беше около десетина пъти.
   - Добре- вече по успокоен- като тръгнеш да умираш ги изтрии.
   

# 40
  • Мнения: 335
След обяснението, че пантофите които съм си купила са големи и не са за нея, дъщеря ми със съвсем сериозен тон ми заяви:

"Но аз вече съм голяма, виж колко ми е висока главата".

# 41
  • Мнения: 4 390
След баня подсушавам Велина, целувам я и й казвам - "ще го изям това дупе"
Тя в паника - "Нееее! Не можа акам, мамо!" hahaha

# 42
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Хахаха ,много се смях  Joy
МОя мьник по незнайно (или по скоро знайни) при4ина казва тате на вси4ки мьже по улицата Mr. Green Embarassed Embarassed.
Племенницата ми( 2 год.),като по малка се беше нау4ила да ни удря по дупетата като минаваме покрай кошарата,тьй като ние така си играехме понякога с нея.Един ден удари един гостенин по сьЩият на4ин Embarassed Mr. Green.
Майка и каот и сменяше памперсите все говореше на ......,и малката до такава степен знаеше ,4е майка и обрьЩа внимание на......,4е по едно време като и сваляхме памперса тя в знак на оби4 кьм .....му даваше биберона Joy

# 43
  • Мнения: 331
   - Добре- вече по успокоен- като тръгнеш да умираш ги изтрии.
   

 Joy Joy Joy
фенка съм му на твоя син.
искам го за зет.
да си избере си една от двете. давам я
така поне няма да УМРА от скука!!! newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 smile3501

# 44
  • Мнения: 2 792
   - Добре- вече по успокоен- като тръгнеш да умираш ги изтрии.
   

 Joy Joy Joy
фенка съм му на твоя син.
искам го за зет.
да си избере си една от двете. давам я
така поне няма да УМРА от скука!!! newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 smile3501
   
   Малко офф.
   Говедото пак късметлия излезе, не с една а две кандидатки, той им е голям фен и на двете(то и аз де), Димана пък как си харесва Бубо, аре съвсем се омешахме Crazy
   Като взимам Момчи от детската, все ме питат няма ли да се видим, тъй че е редно да се организираме смятам аз Flutter
 

# 45
  • Мнения: 390
Тригодишният ни племенник се връща от първия си ден в детската градина.Баба му гледа през балкона как слиза от колата и го пита:
"Вярно ли е,бабче,че днес си плакал в детската?Едно птиченце ми каза."
Дани я поглежда сърдито и трасва вратата на колата:
"Егати глупавото птиченце!Аз съм мъж!"

# 46
  • Мнения: 331
моя пиятелка /не аз Wink/ в паниката си един ден скрива някъде семейния си вибратор. и два дена не може да го намери. обръща цялата къща и се чуди къде е, но все го няма.
на третия ден тригодишния й син се провиква от мокрото помещение :
мамо... намерих един великански пръст в коша за пране!

# 47
  • София
  • Мнения: 9 488
В ДГ на синът ми сега учат формите- нещо като наченки на математика/геометрия, по-точно. newsm78
Та му показвам аз, кое е триъгълник и обяснявам-  има три ъгъла, това е правоъгълник-има прави ъгли и му соча цилиндъра и го питам него:
- А, знаеш, ли, какво е това?
- Ами, това е.... кръго-ъгълник! Grinning

# 48
  • под тепетата
  • Мнения: 149
Не помня на колко точно е бил нашият Гого, може би на около 4, когато веднъж след хиляда претенции за ядене го питам иска ли да му направя яйца със саздърма (за първи път чува за последния продукт), а той ми отговаря: "Не, искам без дърма!"

# 49
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Вчера сутринта обличам Стоил с джинси с копче и цип, с които беше и предния ден на градина. И той ми прави забележка: "Сложи ми панталони с ластик, защото вчера откопчавам, откопчавам, нищо не се случва!" Laughing  Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 5 877
Гледа "Шрек". Къщата на Шрек е пълна с приказни герои, в леглото му е вълкът от "Червената шапчица". Шрек го извежда за ухото.

Коментар:
- Шрек иска да се ожени за вълчанката.
Аз:
- Не, Шрек не иска да се ожени за вълчанката! /аре стига, с тия приказки все женитби в главата й!/
Тя:
- Защото е още млад ли?

# 51
  • Мнения: 3 611
Yannis ( na 2 god. i 10 m. ) gleda Car Luv i vika;
-Bashta mu umrial, bashta mu umrial (na malkoto lavche), i sega kade shte otide?
-Na nebeto pri zvezdichkite (kazvam az).
-Neeee, na lunataaaaa  Laughing

# 52
  • София
  • Мнения: 39 777
Купувам си днес лак за нокти. Дияна реве за някакви гланцове за устни в най-различни по форма кутийки. Купихме. През целия път до нас се пазари кога ще го пробва, преди или след вечеря. Хапна си рибката тя и ми казва "гримирай ме". След малко казва "аз ще отида отвън на огледалото и ще се гримирам". Влиза победоносно след няколко минути в хола и ми казва "Мамо виж колко съм хубава". Гледам аз ... намазала си цялото лице, с различни цветове. Караме се с баща й, взела съм мокра кърпичка и я трия, но не издържах, смеха ми се е чул до 1вия етаж сигурно.

# 53
  • Мнения: 464
Отиваме на гости на едни приятели на приятеля ми. Те имат синче на 3г. и след като ни огледа изведнъж става, изправя се пред приятеля ми и му казва:
- Чичо Галине ти може да си ходиш....Тя леличката ми харесва и да остане за тати....
само си представете физиономите ни направо паднахме от смях  Joy Joy Joy

# 54
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
"Ти искаш ли да родиш кученце?" - онзи ден, след като съм обяснила, че бебетата ги раждат майките, а не се купуват от магазина, също и бебетата-кученца.

# 55
  • Мнения: 3 611
Пресен случай от днес- вали лек дъждец, а ние с татито и Янис вървим по тротоара към една автобусна спирка. Аз държа Янис за ръка и гледам да побързвам, че ще ми се намокри съвсем косата. Шапката на Янис падна и аз му сложих качулката на якето, при което коментарът беше:
"Яни има шапка, тати има глава..."  Grinning

# 56
  • София
  • Мнения: 39 777
Смях в залата рано сутринта.
Вчера в кафето се смяхме с една от мамите от групата на Дияна. Та майката ми казва "Ники (сина й) предаде фронта. Днес Диляна (друго момиченце от групата) му казала, че го обича и сег той иска д й подари нещо. Даже се скарали с Дидо, кой да й подари подарък".
"Какво ще й купим мамо? Ластиче, гривничка?
"А, не, аз искам нещо истинско"
"Златен пръстен?"
"Не"
"Зрънчо с подарък за момиченце?"
"Става"

Та реша Дияна и я приготвям за екскурзията от градината и я бъзикам за Ники.
"О, аз като порасна ще се оженя за него. Сега кат ида в градината ще му кажа, че го обичам и ще го цункам, ама трябва да се крием някъде, да не ни види някой" Simple Smile

5мин се хиля кат ряпа и не мога да подшушна на ушенце на Джони как нашето момиченце щяло да се скрие Simple Smile

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Слабост са ни котките и кучетата, но аз обяснявам, че не се пипат защото имат буби.
Една събота се разхождаме и ни подминава кола с булка вътре. Аз казвам:
-Виж булката!
-Булка, булка! Пипам! - Силви
-Булката не се пипа - аз
-Има буби! - Силви  hahaha hahaha hahaha Joy

# 58
  • Мнения: 642
Емо когато беше на  2 и половина имаше навика сутрин да влиза при нас с думите: "наспахме сеееее!", което нямаше нищо общо с истината, защото това винаги беше в най-ранните часове на  сутрините, а именно окло 6.30- 7.00 ...

# 59
  • Мнения: 642
Вчера Емо разказва приказката "Болен здрав носи" на баща си и стига до момента, където Кума Лиса се направила, че й изтича мозъка, но вместо да каже че си сложила тесто на главата, той помисли и каза: "И Кума Лиса си сложила крем-карамел на главата..."

# 60
  • Мнения: 2 792
 Изникнаха ми доста ангажименти напоследък и се наложи да взимам Момчил, по-късно от детската, няколко дни подред. При едно от поредните взимания, заварвам госпожата да се хили, като ряпа защото Момчил и заявил "Тя, тая мойта майка, май няма намерение да ме взима днес" Mr. Green

# 61
  • ново
  • Мнения: 5 972
Вчера госпожата в ДГ видяла един татко пред вратата и се припознала, че е моят мъж. Казала на Стели да се облича и да си тръгва, че татко и е дошъл да я вземе, но когато Стели излязла видяла, че не е баща и, върнала се и казала на г-жата: "Оооо, госпожо, аз такъв баща никога не съм имала!" Naughty
Това г-жата ми го разказа и през цялото време се смееше Joy

# 62
  • Мнения: 2 792
   Момчил и Димана, преди малко, уж си подреждат стаята, а всъщност става голяма игра, в другата стая аз сортирам дрехи и ги слушам Wink.
 Момчил:
 -Сега ще ти кажа една гатанка, а ти познай. Лети през ноща.
 - Комар ? - Димана
 - Не.
 - Муха?
 - Не.
 - Бухал?
 - Не.
 - Вълк?
 - Не.
  Изброяването на животни и не-тата продължават, още 10 минути. Накрая се намесвам аз и казвам на Мочил:
 - Добре, не се сещаме. Айде  кажи ни.
 - Паяк -е отговора
 - Паяците, ни могат да летят- опонирам аз.
 - Да ама тоя  може- опонира Момчил.
 - Ами ние, не може да познаваме, измислени от теб животни, за това, гатанките, са за  истински, да могат да ги познават хората.
 - Уф, добре - Момчил се обръща към Димана- Сега ще ти кажа  друга, а ти се прави, че не се сещаш Mr. Green

 На мен ми беше, много весала случката Grinning

# 63
  • София
  • Мнения: 39 777
Днес бяхме в Доганово. Ще си ходим с маршрутка от Елин Пелин. Ама гледаме тя фраш, и някакъв човек казал на мъж ми, че ще ни закара до София. Качи още един войник, платихме си като за парашутка и потеглихме. И мойта Дияна почна. Гледа войника и му казва "Ти к'в си?". Казваме "войник", отговор от нейна страна "ааа, не, аз това нещо не мога да го кажа. Ти си полицай." След време се обръща към шофьора и го пита "Еййй, шофьореее, шофьореее, кака се казваш ве шофьореее?" Човека си каза името, запознаха се. Но тя реши, че Данчо не й харесва и докрая на пътуването човечеца си остана "ей, шофьоре" Simple Smile

Заглежда се във войника и му казва "ти нещо имаш много коса" и го гали по главата. А то момчето, не 0 номер, напрао си е "-1". Шофьора й казва "ако на мен ми кажеш, че имам много коса, ще те почерпя!" Той с леко рехава коса ... Дияна го гледа, гледа и отсече "ти не, но ти да" и се обръща към войничето, и пак го гепва за главата. Аз почвам да се карам "недей досаждаш на баткото", а тя само "нееее, чакай само да пипна".

Много весело пътуване Simple Smile Шофьора по едно време само попита "ама тя през цялото ли време говори?" Simple Smile Моя отговор беше "понякога я моля да млъкне" Simple Smile

# 64
Синът ми от малък занеше ,че бебетата растат в корема на мама,но си мислеше ,че ги вадят от там с операция(така се роди сестричката му).Снощи стана въпрос за това,кой колко операции има и му казах,че той не е роден с операция а по нормалния начин.Последвалия въпрос беше:Как?Повърна ли ме?
Направо паднах от смях.После естествено му обясних как става.

# 65
  • и аз незнам къде
  • Мнения: 91
Една моя бременна приятелка ми разказа следната случка с 3 годишния си племенник.
В третия месец тя им е нагости и е с разкопчано най-горно копче на дънките. Малкия я пита
-Лельо ти за6то си си откопчала панталона?
-За да не се притиска бебенцето.
-А то каде е?
-В коремчето ми.
-Да не си го изяла?

# 66
  • Мнения: 5 877
Аз едно време знаех, че бебетата растат в корема на майките си и после ги вадят оттам с операция. По същото време обаче силно се интересувах от първобитните хора и тяхното житие-битие. И един ден, малко преди да се роди брат ми, зададох на татко следния въпрос:
- А първобитните хора като не са имали болници и операции, как са си раждали бебетата?
Тук баща ми сериозно се замисли, но накрая аз си отговорих сама:
- Ами като наближало времето да ражда, майката минавала през едни мноооооого бодливи храсти ииии.... Sick

# 67
  • Мнения: 25 649
Синът ми е беше на около 4 год., когато веднъж се назлъндисваше над следобедната си закуска и в това време чухме, че мъжът ми се прибира. Аз:
 - Хайде, яж, че баща ти сега ще дойде да ти изяде закуската!
А той прави щедър жест с ръка:
- Нека яде, бе, ...  и той е човек!
 :35
Друг случай:
-Мамо, тати защо се тръшкаше снощи върху тебе?
 Joy
Връща се от гости при баба и дядо и започва да реве. На въпроса ми защо, получавам отговори от рода на тези:
 - Защото баба каза на дядо дъртак!
 - Защото дядо каза лоши думи за майката! (Дядо му е изпсувал) и т.н.
Joy
Сещам се и за други случки с познати деца.
Три-годишно момиченце остава само с баща си, защото мама е в родилния дом с братчето. Таткото отива до тоалетната и оставя вратата отворена, да не се притеснява детето. А то пита:
-Тате, ти какво поливаш там?
 Joy
Момиченце се прибира ревешком. Майка му го пита:
-Защо плачеш?
- Видях червей!!!
- И какво като си видяла червей?
-Ами той пълзеше!!!
-И какво като пълзеше?
- А като се изправи, ти знаеш ли колко страшно ще стане???
 Joy
Буйно момченце вилнее в детската градина и нищо не го стряска. Отчаяна учителката го заплашва:
-Да знаеш, довечера ще се оплача на баща ти!
Детето избухва в плач. Учителката стресната от тази реакция пита защо плаче, а то:
- Ти знаеш ли моят татко колко е страшен??? Той се кара даже и на мама!!! Shocked
 Joy

# 68
  • Мнения: 2 142
Моята Еми е още малка, но и тя е много забавна. Трябва да започна да си записвам повече, защото сега става интересна...както и да е отплеснах се! ooooh!

Действието се развива на морето. Докато си вечеряме с мъжа ми романтично, наблизо вилнее група дечица, горе долу на една възраст от 4-5, само един е по голям почти на 8. В един момент седнаха и главатаря (големия) ще им разказва гатанки, а те да познават.
"Голяма зелена къща, без прозарци, без врати, вътре с червени стени, а в нея малки черни хора живеят..."- още преди да е свършил, един от малките го прекъсва и казва- "цигани!", а големия "неее!", веднага се включва друг от малчовците "не беее, те са мъсни, сигуно са овили в бокука!", единственото момиченце "може да коминочистачи!"...  newsm78 Joy

Баткото много се разтрои, защото гатанките продължиха, а отговорите бяха все в същия дух. Цяла вечер се заливахме от смях. Накрая ги привикахме при нас, а те с удоволствие ни разказваха около час, докато не ги прибраха родителите им за детската градина

# 69
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Случка от снощи.
Аз и съпругът ми се бяхме излегнали на спалнята а Боби кротко играеше до нас.Изведнъж виждайки ме че баща му е до мен,с крясъци се втурна към мен.

Боби: "Що гушкаш Тати"?(Защо гушкаш Тати)
Аз:       Защо да не го гушкам? И аз като теб го обичам.
Боби:  "Не Тати само Боби бича го" (Не тати само Боби го обича)
След като културно станах, Боби победоносно ме погледна и каза:
"Това мойто тати,ти намелиси длуг гушкаш го"("Това е моето тати,ти си намери друг да гушкаш")
Повярвайте ми смяхме се до сълзи. Laughing

# 70
  • Мнения: 1 581
Виктор показва колата си на баща си: Мама сяда там, тара пиата (мама сяда там и кара колата).
Татко му: Мама не може да кара, щото е жена.
Виктор мисли малко: Мама не тара пиата, мама бра жена. (Мама не кара колата, мама е добра жена)  Thinking  newsm78

И моя не ми дава да се гушкам с баща му, обаче ми вика: Махий мамо, тати дявол  ooooh!

# 71
Здравейте, аз съм регистрирана като Vera33 ,но всъщност съм баба на Антон на 4 г. и съм на 60 год. Не се учудвайте, че съм във форума, аз съм от първите програмисти , които работеха в България. Искам да ви кажа, че много се радвам, че има такива хубави, умни и интелигентни млади жени. Разбира се, и за моите две дъщери мисля така. Желая ви много здраве, да сте щастливи и обичани.P
.S.Името Veronika, с което влизам в други форуми, бе заето, и затова писах Vera33, а не да ви лъжа. Laughing

# 72
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Днеска Мия вижда кръстче на синджир и казва: Я, на дядо поп дръжката.

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 179
Ето една смешно - срамна случка. Моята дъщеря Рая е на 2г. отива на пясъка да си играе, но не си е взела лопатка, чувам викове:
"Мамууу, диди патката от пичкатаааа дай ЯЯ" (Мамо, извади лопатката от пликчето и я дай на Рая)...

Е умрях от срам... тези две думи ми се иска вече да започне да ги казва малко по-правилно  Blush

# 74
  • Мнения: 218
Много се смах на тези бисери! Да са ни живи и здрави децата и все така да ни радват!
Малката ми дъщеричка:
-Това е най-любимия ми татко!
 hahaha
или тък, една вечер сме си легнали и таткото пита малката:
-Спиш ли?
от съседното легло се чува глас:
-Да!
 Joy
Голямата дъщеря още преди да сменят парите. Бащата се прибира и носи една пачка със стотачки (което сега идва май 10 ст. )На следващия ден отива на детска и разказва:
-Моят татко носи пари с чувалите! #Crazy

# 75
  • София
  • Мнения: 39 777
Взимам днес Дияна от градината и тя ми обяснява:
- Днес излизахме, но бяхме вътре.
- Как го направихте този номер?
- Бързо.
Били излезнали, обиколили градината и се прибрали Simple Smile

# 76
  • София
  • Мнения: 6 743
Ей,ама така съм се смяла,че щях да си събудя домочадието  Joy hahaha Laughing Joy hahaha hahaha hahaha hahaha
Страхотни моменти сте разказали!!!

Аз за големия си син.Чудех се как ще възприеме новината,че ще става батко.Реакцията му беше всичко друго ,но не и това което очаквах:
- И какво.Правили сте секс и сте спали голи #Crazy?

Като малък казва стихчето "Аз съм българче"
Аз съм българче обичам,наш'те планини зелени.
Българин да се наричам
първа радост е за мене!
И за тебе Laughing Laughing Laughing

На Великден:
Христос го втресе! Joy hahaha hahaha

Веднъж пък бил при баба и дядо и майка ми започнала да реве.
-Дядо,защо плаче баба.
-Баба ти плаче за живота.
Минава време и сме в нас на гости и не знам за какво майка ми започва да се смее със силен глас ,а Павчо я гледа стреснато и вика:
- Бабо,не се смей,че ще дойде живота  hahaha Joy Laughing Joy hahaha

# 77
  • Мнения: 218
Взимам днес Дияна от градината и тя ми обяснява:
- Днес излизахме, но бяхме вътре.
- Как го направихте този номер?
- Бързо.
Били излезнали, обиколили градината и се прибрали Simple Smile
Мноооого яко Joy Joy Joy
Всичките ни деца са толкова оригинални и забавни(защото са си нашите форумски дечица Wink), нямам думи просто.  bouquet

# 78
  • Мнения: 1 238
Айде и аз най после да се похваля с някое бисерче!
Оливия, на 2 години и 4 месеца, е в процес на проговаряне.
От известно време се е на учила да казва "Пуууу...кукук!" Означава Пуууу, боклук.
Оня ден обаче се обърка и каза "Кууууу, пупук!" Mr. Green Mr. Green Mr. Green hahaha hahaha hahaha hahaha
Аз много се смях Joy Joy Joy Joy
Днес сутринта видя някакви трохи и вика "Куууууууу............." и спря! Мисли, мисли, мисли няколко секунди и се поправи- "Пууууууууууу...кукук!"
Много ми е смешна, иде ми да я изям! Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 79
  • Мнения: 642
Пътуваме с колата от детската градина към къщи и аз казвам радостно:
"Ей, тази вечер ще ви сготвя вкусно ядене - месо със соооооос!"
Ентусиазиран Емо отвръща в моя тон:
"Уаааууу!Аз много обичам сос!"
След, което 10 секунди по-късно пита:
"Мамо, ами какво е това сос?"
Simple Smile)))))))

# 80
  • София
  • Мнения: 1 223
Имаме си едно детско образователно филмче, където се показват различни животни. Та като дойде ред на слона, малкия започва да сочи хобота и с голям възторг крещи - Пиш-пиш
И един съвсем пресен случай:
Купуваме дрешки от един детски магазин, а Митко (2г.) се вторачил в една печка-духалка и очите му ще изкочат. Продавачката, мило момиче около 20г. се опитва да го закача, а той само се чуди как да се добере до печката. На излизане тя му вика: - Чао сладур, а той се изцепи  - Чао пичкееее  Joy  То като се опули момичето, аз полузадавена от смях се опитвам да и обясня, че на печката е казал чао...

# 81
  • Мнения: 79
Закусваме у дома. На синчето съм направила филийка с кашкавал на фурничката и той си хапва... Вижда, че с  баща му си правим филийки с лютеница и сирене  Simple Smile
И ми казва - Мамо, искам и аз лютеница и сирене на филийката да ми сложиш!
Аз му отговарям - Нали си имаш кашкавал, виж че няма място на филийката за лютеницата и сиренцето...?!  Simple Smile
Той обръща филията с кашкавала надолу и посочва от горе  Simple Smile - Ето тук има място!  Grinning

# 82
  • София
  • Мнения: 39 777
Седи Дияна до мен, върти се нещо и казва "Нещо ме чеше, посърби ме тук отзад" и си дава гърба.

# 83
  • Мнения: 2 732
Гледа рекламите и повтаря .Рекламират филма Лас Вегас и тя се провиква Ас Бегас hahaha
Викам и да каже Шушу -мушу отговор мушу-мушу Joy

# 84
  • Мнения: 5 228
Детето на наши приятели (на 1г9м)проговори много рано и много правилно. В момента говори много добре и е много впечатлителна, обича да гледа реклами и знае повечето на изуст. Баща й я водил някъде наскоро и тя видяла билборд с реклама на БТК с "Любо". Тя погледнала билборда и казала на баща си "бетека едесел" (т.е БТК ADSL). Някакви баби наблизо щяли да паднат, защото помислили, че тя може да чете.  Laughing

# 85
  • Мнения: 3 491
Имам открай време навика да си говоря отвреме-навреме сама, когато съм у дома. Embarassed Та в един такъв момент малкият 3-годишен Александър ме засича с думите "мамоо, не държиш телефона". Laughing И оттогава си поизкорених навика.
А наскоро, както става във всяко средностатистическо семейство, се посдърпахме с таткото, а Александър както си рисуваше, само изкоментира "ей, защо просто не бъдете приятели". И се помирихме! Hug

# 86
  • Мнения: 5 877
Браво на Сашето Simple Smile

# 87
  • Мнения: 2 379
Към детенцето:
- Искаш ли да ми нарисуваш нещо?
- Добре.
- Знаеш ли как се рисува влакче?
- Да, трудно!
 Laughing

# 88
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Разхождаме се с Калоян. Той поглежда към небето и вижда диря от самолет. почва да подскача и да крщи - "Мамо,мамо това е Супер Любоооо" hahaha Joy hahaha Joy

Преди два дни му казвам "Коки, мамо, много си хубав", а той ми отговаря почти без да се замисли "И неповторим" и аз щях да падна. Joy hahaha Joy hahaha

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 701
И аз да се разпиша освен Embarassed
Те са много бисерите,но на този се смях от сърце!Уча го аз баткото да казва,че е на 2 год. и 6 мес./когато беше на толкова/ и той повтаря по цял ден,че бил на "де месеца и шеш" ,което значи-две месеца и шест!И оня ден се качва на кантара и на въпроса ми какъв е резултата отговаря-"де месеца и шеш" Joy Joy Joy

# 90
  • Мнения: 3 491
Хайде пак Александър (3 1/2г.) Говорим си на тема полезни и вредни храни. Та стигаме до кексчетата и аз му казвам, че не са полезни за зъбките (актуална тема след благополучно прикючилата операция по оправяне на кариеси). А той отговаря "нee, кексчетата са полезни ... за езичето ми" Laughing

# 91
  • Мнения: 2 085
На Великден:
Христос го втресе! Joy hahaha hahaha

Веднъж пък бил при баба и дядо и майка ми започнала да реве.
-Дядо,защо плаче баба.
-Баба ти плаче за живота.
Минава време и сме в нас на гости и не знам за какво майка ми започва да се смее със силен глас ,а Павчо я гледа стреснато и вика:
- Бабо,не се смей,че ще дойде живота hahaha Joy Laughing Joy hahaha

хе-хеееееееее направо ме разби Joy Joy Joy

# 92
  • София
  • Мнения: 39 777
Пита ме Дияна тази вечер

- Тати кога имам рожден ден? На колко става?
- Дърт е.
- Какво значи дърт?
- Стар.
- А, нееее, моя тати е нов.

# 93
  • Мнения: 1 809
И на мен ми се прииска да си кажа Embarassed
Тази сутрин питам 5 годишния си син,дали му е студено в градината и дали да му слагам чорапогащник?!А той много важно ми отговори:
Не,добре ми е с чорапки .То в градината времето е винаги хубаво,топло.. Simple Smile

# 94
  • София
  • Мнения: 3 421
 Вървим си с дъщеря ми и тя вижда огромни ледени висулки и казва :"Мамо, мамо виж - ледулки".

А, малкият снощи обясняваше на баща си "Не е чесно киеш видиото"
(Не е честно да скриеш видеото). А сутринта вече беше завел дядо си да му покаже "де тати кие видиото" и ние си мислим, че сме свършили голяма работа с прибирането му.

# 95
  • София
  • Мнения: 353
Искам и аз да ви разкажа някои весели историйки:

Цвети стреля на някаква игра на компютъра и накрая идва да се хвали:" Мамо тати каза че спечелих розов медал!" т.е. бронзов Naughty


Боряна идва при нас с филийката си за закуска и казва " Вижте колко съм изяла!" Баща и поглежда и казва "Половината не си я изяла", а тя ядосано отговаря: "Абе, половината съм я изяла!!!" #Cussing out


Бори ме пита "Мамо, ти знаеш ли как си събличам роклята в градината?" "Не знам". " Аз пък знам" доволно отговаря тя. Wink


Цвети ме моли - Мамо пусни денонощната лампа. " Не е денонощна , а нощна"- казвам аз. " Не , тази е нощна (посочва ми тя), а тази на тавана е денонощна. newsm78


Бори става от следобеден сън. След малко я питам " Ти ходи ли да пишкаш?" " Да и без малко да си измия очите, помислих че е сутрин" Grinning


Имаме гости. Бори неприкъснато дава на леля си Тони ту бисквитка, ту нещо друго за хапване. " Така ще надебелея много. Какво ще правя тогава?" пита Тони. " Ами ще си родиш бебе!" отговаря Бори. Party

# 96
  • Мнения: 1 022
Да се включа и аз, Мартин гледа някаква малка картинка на гола кака и зад нея една кола и ми вика хилейки се: "Мамо тази картинка е много смешна", аз го питам "Защо?", а той отговяря: "Защото тази майка е отишла да се къпе при колата"

# 97
  • Мнения: 1 526
сладкият ми син Вик е много горд ,че може да пишка прав !Мъжка суета! Одеве ми разправя (Мамо аз мога да пишкам прав, защото имам дълга пишка, но не мога да акам прав, защото нямам дълго дупе- ето виж...

# 98
  • Мнения: 3 405
Като беше мъничък Ники вижда един дебеланко и казва: "Мамо, виж този колко е дебел!". Аз казвам "Той не е дебел, той е пълен", а той: " А с какво е пълен newsm78"

А още по-малък като беше слуша, че го наричам: "На мама хубавия син!" и заявява: " Аз съм на мама син, а на татко съм червен Laughing"

# 99
  • Мнения: 144
Чета и се смея от сърце, чак до сълзи стигнах. Отдавна не ми е бил толкова сладък хумора. Добре ми дойде в петък вечер. И ние си имаме смешни историйки, но нали сме мънички превода е труден.
Стои си детето в столчето за следобедна закуска. ТВ - то жужи за разнообразие. Започва някакво шоу за младоженци, начални кадри, водещия излиза и преди да се е чул и звук детето развълнувано обевява - "Гейьоооо". Доста се посмях.  Joy  Joy  Joy

# 100
  • Мнения: 827
   Време е и аз да се впиша!
ВИНАГИ, когато се включва компютъра вкъщи, Дани,страшно щастлив, отива до него и започва да подскача и вика "Та-Та! Та-Та!"! (Дори и в момента го повтаря, до мен е). Сигурно се дължи на факта, че когато мъжът ми си е вкъщи, почти винаги е седнал на компа. И аз все казвам, в стремежа си да му доставя удоволствие , "Къде е тати? Кажи къде е тати?" И то какво станаа...Обърках детето!  Shocked Мъжът ми е много нещастен от този факт!

# 101
  • Мнения: 1 581
Виктор на всичко вика "не" (дълъг период  ooooh!).
Питам го "Вики, ти на мама пиленце ли си?" - "Вити не е пиинце."
"А зайче ли си на мама?" - "Вити не е зайте."
"А какво си?" - "Вити не е какво си."  hahaha

# 102
  • Мнения: 1 731
Приветче и от мен! Hug
Сина ни го мъчеха известно време зъбите пак(имаме още 4 зъба да чакаме )и в кулминационните моменти ,ве4е съвсем ядосан ни казваше :Мамо,махни ми комалите от устата.Хапят ме. Joy
Оня ден го взех от градината и видях ,че нещо с очичиките не му е добре,конюктивит има сега.Та отиваме до аптеката за капки и баща му го пита(щото 2 ве4ери подред реве вечер ):
Дидко,имаш ли тате комари в устата?
А той:
-Не ,имам боклуци в очите. Joy

вече е по-добре с очите Blush

# 103
  • гр. СОФИЯ (1000)
  • Мнения: 73
Обяснявахме на моя 4-год. племенник къде е бебето,  а той вика" Кога си го глътнала?"...
И понеже всички започнахме да му се смеем, той ни гледаше един по един в очите и дали не се бъзикаме с него!
и понеже започнахме да се смеем, той ни сряза" Не Е СМЕШНО!!!"

# 104
  • Мнения: 168
Мария-3години
Панталонки-пльонки, пуканки-пукен, кукуригу-киго, пеперуда-пуда,  катерички-катити, сиренце-синици, вода-года, рокля-льока...
Иначе на английски по-добре се справя. Но миксовете и понякога са невероятни. По едно време аз бях "The mama". Винаги използва I, вместо аз, независимо на какъв език говори. Напоследък ме уведомява "I пискамс", че пишкала или " I гаи", че играе. И все такива от сорта. Като тръгне с татко си кък колата и се обръща към мен заповеднически " You stay here, mommy", което напоследък бе трансформирано в "You stay тука".
Смешен случай с друго дете-американче, спорят за някакво камионче и онова седнало и не го дава. Нашата упорито настоява "That is mine" , но и онова не се дава "No, that is mine" и не слиза. Мария видя, че явно така няма да се разберат и реши да мине на нашенски "Сизай бъзо долу". Американчето #Crazy
Преди и казвахме "Silly goose", нещо като глупавичко гъсе. Сега от 2-3 месеца тя има готов отговор "No, I am not silly goose, I кака Мими" (последното изказано изпъчено и самоуверено). Тя има 2-месечна сестра.

Последна редакция: пн, 27 фев 2006, 09:06 от veselka73

# 105
  • Мнения: 181
Мойта госпожица на две годинки казваше следното стихотворение:
Мама ми купи днес деца е пъни уни (първи юни Simple Smile ) пазник на детето
По същото време я учехме да казва вълшебната думичка - моля - когато иска нещо от нас. И един ден след много повтаряния тя казва - "искам да мина". Съответно ние - "кажи вълшебната думичка". И тя - "днес деца е пъни уни ..."
 Laughing Laughing Laughing

# 106
  • Мнения: 1 581
При нас играта "дай, бабо, огънче" премина в "дай, бабо, дуад" (шоколад)  Mr. Green

Баща му се върна малко преди Коледа от България и от куфара вади подаръци - коли, книжки, и Виктор заключи: "Тати върна донесе туфара на Дядо Мраз"  Laughing

# 107
  • Мнения: 3 034
Последният бисер на дъщеричката е : " Колкото повече го обичам котето, толкова по-мекичко става."   Laughing

# 108
  • Мнения: 269
С Александра /2,8 г./ играем на "Ти как се казваш?". Аз се правя на ударена и я питам "Ти не се ли казваш Грозданка?
Тя: "Не-е-е аз съм Александра"
Аз: "И къде го пише?"
Тя: /след точно 3 секунди/ "На писмото от дядо Коледа!"
 Shocked Железен аргумент - дядо Коледа никога не греши! Май си отглеждам бъдещ юрист в къщи newsm78
А сякаш беше вчера като пълзеше насам-натам и издаваше нечленоразделни звуци Hug

# 109
  • Мнения: 2 085
 hahaha hahaha hahaha
Последният бисер на дъщеричката е : " Колкото повече го обичам котето, толкова по-мекичко става." Laughing
Joy Joy Joy
От мачкане ли е станало по-мекичко? Joy Joy Joy

# 110
  • Мнения: 3 034
hahaha hahaha hahaha
Последният бисер на дъщеричката е : " Колкото повече го обичам котето, толкова по-мекичко става." Laughing
Joy Joy Joy
От мачкане ли е станало по-мекичко? Joy Joy Joy

Определено, много й е омекотяваща обичта на Марена или както се пошегувах веднъж омеКОТКОтяваща  Laughing

# 111
  • Мнения: 115
Дъщеря ми 3г и 9 мес, става за детска градина........Бабата се суети около нея, да я мие, облича и пр....Предния ден искам да уточня тя е била облечена с розов потник, и розови гащички, горните дрехи съответно отново в розово..........Бабата носи жълти гащички за сменяне..........а Диди:
- абе бабо какви са тези жълти гащи........не виждаш ли че потника ми е розов.Или трябва да ми донесеш розови гащи или жълт потник./т.е да станат комплект/ и дори обяснява, къде и кой потник и къде да го намери.
На мен лично ми е страшно интересно как това дете още от толкова малко се радва повече на дрехите от колкото на играчки и др детски нещица.Сама си съчетава дрехите, винаги и прави впечатление ако си купиш нова блуза, червило и прави комплименти на околните..........А аз като се помня........до 10-11г предпочитах играчки за подаръци и все се мръщих на дрехи и пр.Но те сега като че ли децата се развиват по-бързо и са доста по-устроумни за годините си!!!
Като чета тук тази рубрика и доста често се заливам от смях на тези весели и прекрасни дечица - да са ви живи и здрави и да продължават да ви радват!!!

# 112
  • Мнения: 4 390
Дъщеря ми - 2г.10 м.
Карам й се - Стига, БЕ, Велина! Омръзна ми цял ден да ти правя една и съща забележка!
А тя - Без "бе", мамо, без "бе"! Mr. Green

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Питаме я - Искаш ли да си имаме бебе!
Тя - Не!
Ние - Защо не!?
Тя - Защото ще пипа на дядо кучето.
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Мамоо, сложи ми тило (червило), ама от твойто, че е много убаво.
Не, не едно, три дафа (мн.ч. на червила) ми сложи.
Слагам й, а тя - И на теб сложи, де.
Слагам си, оглеждаме се в огледалото и тя казва - ама сме убавици, а!




# 113
 Joy         Joy           Joy

На моя приятел племенника е на 2,8 годинки. Когато се съберем много хора и всеки започне да го разпитва, това дете ни показва такова въображение че само се забавляваме с него... Laughing  Laughing  Laughing

Онзи ден аз посочвам моя приятел и питам малкия: "Жори кой е този?'' , и детето казва вуйчо, след което моя приятел го пита: " Жори кака Тони на теб каква ти е?", след което детето се позамисли и каза:  "ами.... вуйчка ми е!!!" Joy   Joy

# 114
  • Мнения: 5 228
   Време е и аз да се впиша!
ВИНАГИ, когато се включва компютъра вкъщи, Дани,страшно щастлив, отива до него и започва да подскача и вика "Та-Та! Та-Та!"! (Дори и в момента го повтаря, до мен е). Сигурно се дължи на факта, че когато мъжът ми си е вкъщи, почти винаги е седнал на компа. И аз все казвам, в стремежа си да му доставя удоволствие , "Къде е тати? Кажи къде е тати?" И то какво станаа...Обърках детето!  Shocked Мъжът ми е много нещастен от този факт!

Във нас пък е обратното. Щом види компютъра, дъщеря ми започва да го тупа приятелски и да вика "мама, мама". А като мине покрай кофата за боклук, казва "тати, тати" и нея потупва (баща и всяка сутрин изхвърля боклука). Както се казва "Кой за каквото учИл".

# 115
  • Мнения: 2 085
Определено, много й е омекотяваща обичта на Марена или както се пошегувах веднъж омеКОТКОтяваща Laughing
Дано оцелее горкото коте!Аз като малка много съм си обичала едно пате, веднъж съм го "изпрала"и то горкото преживяло прането, но изстискването...... #Crazy smile3556

# 116
  • Мнения: 3 034
Определено, много й е омекотяваща обичта на Марена или както се пошегувах веднъж омеКОТКОтяваща Laughing
Дано оцелее горкото коте!Аз като малка много съм си обичала едно пате, веднъж съм го "изпрала"и то горкото преживяло прането, но изстискването...... #Crazy smile3556

Всъщност май не стана ясно, но то котето е ЖИВО. И наистина е въпрос на оцеляване  Laughing

# 117
  • Мнения: 122
синът  ми е вече на 13 ,но преди година понечих да раздам "твърдо правосъдие" ,той само ме погледна (висок е колкото мен ) и с презрение заяви"Не ти ли е неудобно да ме ошамариш?".......

# 118
  • Мнения: 446
Синът ми проговори много рано и неприлично правилно. На две години приказваше като възрастен. Обаче имаше няколко много устойчиви "грешки", на които държеше особено:
диВозавър, в ж.р. диВозарка
моДифон
люДопитен.
Освен това майката на снаха ми я прекръсти от баба Милка баба Своге - нали е все шоколад.

# 119
  • Мнения: 1 581
Вчера обикаляме по магазините, мъжът ми в един магазин разглежда някакви дънки, ние с Виктор сме в другия край на магазина. По едно време Виктор фиксира баща си и се провиква: Татееееее, остави този панон (панталон), много е грозен, остави панона, тате, купи друг панон.
Направо се попикахме и честно, изненада ни с толкова смислено изказване  Joy

# 120
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Онзи ден купих семена за цветя. Поканих малкото- пързалкото да садим заедно и предизвиках луд възторг:
"Хайде да садим семенца".
"Хайде! Браво, мамо! Значи пак ще станеш дебела и ще си имаме бебе!"

# 121
  • Мнения: 811
а пък ние си имаме обилен тафон Mr. Green мобилен телефон

# 122
  • Мнения: 1 181
следната случка я разказва една моя приятелка.
На Гергьовден се прибира със сина си (3,5 г) и племенника си (6 г). Разминават се с човек, който носи агне. Малкия вика: "Ивайло, виж какво прасе!", а баткото: " К'во прасе бе, не виждаш ли, че е магаре!"

Последна редакция: пт, 12 май 2006, 00:00 от Blum

# 123
  • Мнения: 811
калин много обича да гледа реклами,после повтаря репликите,вчерашната изцепка е: Чио Чипс-по наш вкус  Joy

# 124
  • Мнения: 642
Емо онзи ден казва: "Мамо, ака ми се!"
аз : "Добре, иди да акаш."
а той: "ама този път може да имам УСТРОЙСТВО!" /разстройство/

Последна редакция: нд, 21 май 2006, 12:36 от Игси

# 125
  • Мнения: 1 849
Моят син е на 3г. 4 месеца и миналия ден ми разказва:
"Ще отида в магазина и ще си купя бомбони, шоколад...", питам "добре но те ще ти искат парички, а ти нямаш", "Нищо ще си купя портфеил", аз изумена мигам "Но те ги продават празни", "Абе, мамооо аз ще си купя пълен протфейл"
Думата "портфейл" не беше казана по най-правилния начин. Wink

# 126
  • Мнения: 1 006
Сина ми, който е почти на 11г. скоро ме светна какъв е отговора на "Кажи, баба тенкю!"

Отговора е "Фък оф!" ooooh! smile3532


А когато яхна метлата и се литна срещу него за нещо си той често се изцепва :"Мамич, не се отваряй Mr. Green...да не настинеш!"


Дъщеря ми пък /4,5г./ иска "Потика да ми е наголе и путульона надолу...да ми се визда пупцето." ooooh! newsm66

# 127
  • Мнения: 1 533
Нашата немска овчарка Байрон на село умря миналата седмица. Яна видяла баща ми да копае дупка под една слива на двора за да го погребе и го питала после: "Дядо, ти защо посади Байрон под сливата?"...Да се смее ли човек. да плаче ли...

# 128
  • Мнения: 639
 Онзи ден моята голяма щерка (на есен ще е първи клас) ми разказва какво се е случвало в предучилищната през деня : " и мамо госпожата каза , че някакъв Федерас е влизал в групата и ни е пипал книжките"!
Първата ми реакция беше rotfImao , обаче после  tantrum , как може госпожата да го каже това!!

# 129
  • Мнения: 997
  Моят Вени не е много по приказките, но за сметка на това е цар на белите. На 1,3 месеца го оставих на прабаба му, една доста внушителна и отракана баба. И излязох по работа. Когато след няколоко часа се прибрах, установих, че е успял и с нея да се пребори. Излязла жената да простира и затворила външната врата на балкона, минал след нея Вени и затворил и вътрешната. Беше си повисяла жената, значително време на студа.......

# 130
  • Мнения: 2 161
...................

# 131
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Рони гледала преди два дена с баща си телевизия.
Давали рекламата на Вивател /май Embarassed/ с онези облечени коледно "каки" и дъщеря ми се изказала:
- Тати, имало и леля Коледа Joy.

# 132
  • Мнения: 2 353
  Ох, тези сладури Heart Eyes
  Калина каза за ноктите на кучето, че били остри и "пълни с лъвове" hahaha

# 133
  • София
  • Мнения: 2 162
Ния гледа снимка на Дядо Коледа с жълта брада и ми заявява"Мамо, аз не искам такъв Дядо Коледа. Искам моя да е с бял мъх на гърдите". Laughing

# 134
  • Мнения: 647
А ние май си отглеждаме 3-годишен философ.
Возиме се в колата. Мълчим.Изведнъж той казва замислено:
- Аз съм -кой съм???
 Joy Joy Joy

# 135
  • Мнения: 1 680
Сестра ми е купила на Жорко влак за Коледа. Обаче майка ми(живее при сестра ми) си нямала работа и показала на Жори влака.
Значи хем дядо Коледа носи подаръците, хем леля Дани му купила влак за Коледа. Детето е мнооого объркано.
В работата на мъжа ми има всяка година детско парти. Отиваме на партито , като през цялото време Жорко си мисли, че е настъпил мига, в който той най-сетне ще получи така бленувания влак. Дядо Коледа го вика по име, Жорко отива, рецитира му стихче и дядото му подава една раница за подарък, а Жорко изумен му казва: " Нали ти казах, че искам влака, който леля Дани ми е купила, не съм искал раница, ти не си истинския дядо Коледа". В тоя момент аз се стрелкам и го прибирам, а Жорко започва да реве и прави циркове и хвърля раницата на земята. Потънах в земята от срам, но ми беше и много смешно. Е, наложи се да му дадем влака и да кажем, че дядо Коледа бил объркал подаръците ooooh!

# 136
  • Мнения: 94
Ей страхотни са тези сладури Да са ни живи и здрави да ни веселят Днес се събудих в нещо кофти настроение, но след като изчетох тези бисери се заливам от смях  Joy
И да се включа и аз:
Ади когато беше на 3 години разказва следната приказка за Червената шапчица
..........и отишла при баба си, която е болна да и занесе кафе и цигари.....(нашата баба тези неща обича)
 Joy
Песен: мама ми купи днес нова книжка с картинки гледам я в ИНТЕРНЕТ.... (без коментар)
Joy
И писмо до дядо Коледа: не ми пращай подарък а накарай джуджетата да ми родят хъски 
Joy

# 137
  • София
  • Мнения: 2 162
И писмо до дядо Коледа: не ми пращай подарък а накарай джуджетата да ми родят хъски 
Joy

 Laughingха-ха, това си е истински бисер!

# 138
  • Мнения: 5 228
Преди няколко дни дъщеря ми ме гледа как се преобличам и дълбокомислено отбелязва, посочвайки сутиена ми: Мама има черни очила.  Laughing

Гледаме концерт на Depeche Mode по телевизията и тя много хареса една песен, танцува, скача, радва се. . . Когато свърши, отиде до телевизора и каза на Дейв: Браво, чичо красив!

# 139
  • Мнения: 857
И брат ми последно време ги ръси едни....  Laughing
Като за начало показвам му сутиена ми и го питам какво е това, а той ми отговаря плахо ЦИЦИ.
Един ден го чувам реве, реве и повтаря искам бабатката,искам бабатката и попитах майка ми какво значи това-ПРАХОСМУКАЧКА. newsm79На скоро ме изненада с фразата Fuck you Bitch finger Като макък казваше кула-кулацици(климатици) Joy има още ама не се сещам в момента  Flushed

Общи условия

Активация на акаунт