КАК ДА СТАНА ДОНОР ?/ КАК ДА НАМЕРЯ ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА ?

  • 129 912
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 249
Джас, не мога да се съглася с всичко, което си написала  Peace
- Блокаж се слага не само за синхронизиране с донорката при пресен трансфер, но и в случаи с високо ЛХ по една или друга причина - напр. менопауза ... ЛХ-то води до ранно презряване на лигавицата с действие, аналогично на прогестерона  Sad А това не е добре за трансфер.
- Не можеш да твърдиш, че масово се прави ЗЕТ, защото България не е дори цяла Европа, за САЩ не говорим. При всички случаи все още пресният трансфер, независимо дали е със собствени или донорски Я., е с по-висок % успеваемост - при донорските цикли 60-70% при пресен срещу 30-35% при замразен при добрите клиники, вкл. и със замразени ембриони.
- за мен липсата на организация не е оправдание за прилагане на протоколи с по-ниска успеваемост - да вземат да си наемат административен персонал, който да им върши работата по координацията, ако те - докторите - не могат или не искат да правят това ... Аз съм свидетел как работата може да се свърши перфектно и с добри резултати и от един човек - координация по мейл, прегледи, стимулации - собствени и донорски протоколи, реципиентките също, трансфери и т.н., без пункциите само... Същата работа, все така перфектно, съм видяла как се върши от 2-3 координатора и няколко доктора ... без забавяне на отговорите по мейл или телефон от повече от 24 ч. и чакане в клиниката не повече от 15-20 мин. след уречения час   Wink


# 736
  • София
  • Мнения: 1 030
Извинявам се, че не уточних още в началото Embarassed Не съм с ДЯ. Просто предположих, че може би при рецепиентки се е налагало такова удължаване и затова директно попитах тук. Малко ви оспамих:) Вие сте доста наясно с подготовката за ЗЕТ.
Геновева, аз ще съм с нарастваща доза, само Климара Форте - смяна на всеки втори ден. Когато стигна доза 4 броя, трябва да продължа още малко с нея, за да дочакам доктора и той да прецени дали ще продължаваме (че ми е скапана лигавицата по принцип). Нормално е, като се трансформира от прогестерона, да намалее малко, при мен ще гоним минимума (и на 7 мм ще се радваме), пък дано да има приятна изненада Laughing

 Геновева, на мен докторът (в Истанбул съм сега) ми каза, че в тяхната клиника успеваемостта на ЗЕТ и пресен е еднаква, но те не правят донорски програми, разбира се.

Важното е всички, рано или късно, да успеем! Но добрата организация в клиниките определено може да ни облекчи по нелекия път, по който се борим.

# 737
  • Мнения: 2 263
Аз говоря за Надежда, от собствен опит, както си се досетила. Иначе съм съгласна с теб за организацията, но няма какво да се направи. Това с лх-то го чувам за пръв път, дори ще попитам докторката.

# 738
  • Мнения: 2 263
Ма Гена ти сигурна ли си, че от тази блокираща инжекция ще се подтисне лх-то? То би трябвало да си е високо, като фсх-то и ми се вижда странно да се подтисне. Аз доколкото знам блокиранетое на яйчниците, а пък лх-то се отдела от хипофизата  Thinking В коя клиника процедират така?

# 739
  • Мнения: 2 249
Спийд, стискам ти палци много силно  Hug и ще те следя  Grinning
Споко, не спамиш въобще,  насочилала си се към правилната тема ...  Hug Аз си мисля, че от това, което съм чела в Истанбулската тема, нещата там са поставени на много професионална основа, ти си със ЗЕТ, така че ако докторът не остане доволен от УЗ-то и от лигавицата, можете да отложите, колкото и да не ти се иска  Sad Важен е резултатът, да не се прави компромис с цел печалба и отхвърляне на пациенти и минаване към следващите  Crossing Arms, както се случва в някои клиники в България (Джас, не говоря за твоята  Naughty).
Джас, питай докторката, ще ми е интересно, ако ти каже нещо различно от това, което аз написах  Grinning Не защото се правя на много интересна и на почти-доктор, а защото така пише по учебниците по инвитро  Mr. Green И в същия ред на мисли, и по тази причина включително прекратяват стимулации с високо ЛХ, не само Я. се скапват от него, но и лигавицата-става рецептивна около деня на пункцията, като дойде време за трансфер вече е във фаза обратно развитие-към цикъл  Laughing
Отговарям на допълнителните въпроси-блокиращата инжекция блокира  Grinning хипофизата и оттам изцяло яйчниците  Grinning След блокаж,  на 2-3 ден от цикъла и ЛХ, и ФСХ, и естрадиолът (ако няма неспукан фоликул), са на минимума и това е целта на упражнението-изключват ти собствените хормони и се работи само за лигавица с естрофем и прогестерон  Mr. Green
Да не забравя-има и протокол за синхронизиране с донорката и контрол върху лигавицата, аналогичен на дългия протокол с блокаж на 21 ден с Декапептил депо, например, но с ежедневни инжекции Декапептил от 21 ден на предишния цикъл до деня на пункцията на донорката, като естрофемът се почва от началото на стимулацията на донорката  Peace Та има различни варианти, това че в България не се практикуват е проблем само на нас, пациентките   ooooh!
Та с блокаж процедират в повечето инвитро клиники по света с цел синхронизиране на донор и реципиент и пресен трансфер  Grinning Другите протоколи - естествен цикъл, полу-стимулационен цикъл (естрофем и прогестерон, но без блокаж) е при ЗЕТ, където не зависят от донорката и нейната стимулация  Wink

# 740
# 741
  • Мнения: 185
Здравейте, може ли да помоля донорките да се включат с инфо за клиника Надежда, благодаря предварително (може и на лични)  Hug

# 742
  • Мнения: 1 685
Бих ли могла все пак да се включа в донорската кампания, въпреки че съм на 36 години?

# 743
  • Мнения: 7 488
Бих ли могла все пак да се включа в донорската кампания, въпреки че съм на 36 години?

Само ако даряваш на сестра или братовчедка. За съжаление има ограничение до 34 години, а в клиника Надежда даже е 31 години.

# 744
  • Мнения: 88
Здравейте, момичета!
Накратко - препоръката на д-ра беше да се запиша в донорска програма поради лошо качество на моите яйцеклетки. Интересува ме точната възрастова граница, до която може една жена да стане донор на яйцеклетки. Моя приятелка, която иска да стане донор, навърши 34 години преди една седмица - не съм наясно дали границата е до навършване на 34 г. или може да е и на 34 г. А както чета, в Надежда възрастовата граница била до 31 г. Преди 2 дни подадох документи за донорска програма и разговарях с д-р, но тя не говореше за 31, а за 34 г. Ако има някой по-добре информиран, моля да ми пише /може и на лични/. Какви изследвания са необходими, и по-специално от генетичните какво се изследва? Някой може ли да каже на какво се дължи по-добрата успеваемост при незамразени ембриони с донорски яйцеклетки отколкото със ЗЕТ? И как точно се постига синхронизиране на циклите на донорката и реципиентката? Зная, че чакането по донорските програми е около година и повече, но ако аз заведа донор на клиниката колко време ще трябва да чакам след това? И още нещо - колко яйцеклетки се включват в пакета на донорско инвитро?
Ще бъда благодарна за всякаква информация.
Благодаря предварително!
Успех на всички!

# 745
  • Мнения: 1 097
Това за "братовчедка" е плаващо, на мен доктора ми каза, ако ме питат да казвам, че реципиентката ми е братовчедка. А реално не ми беше никаква роднина, аз бях на 27, не е до възрастта. Има си начини да се прескочи и това с възрастта. Друг е въпроса, че в РЕПРОБИОМЕД в София са мошенници, но не ми се пише пак за тях...

# 746
  • Мнения: 3
Zdraveite, momi4eta!
Obra6tam se s molba kam vsi4ki!
Imam nujda ot donorski yaizekletki i tarsja momi4e/jena, saglasna da se vkliu4i v takava programa i da mi pomogne po tozi na4in.
Darja da pod4ertaja, 4e sam vkliu4ena v donorska in vitro programa v Sofia. Klinikata, na kojato sam pazientka sa6to mi tarsi donor, no tai kato spisazite sa dalgi, a donorkite sa malko, re6ih da si pomogna sama s absolutnoto saglasie na mojat lekar.
Tova ozna4ava, 4e zjalata informazia po prozedurata 6te preminava edinstveno i samo 4rez klinikata i ekipat na mojat lekar. 6te bade zapazena anonimnostta ot dvete strani i vsi4ko 6te bade napraveno po zakonen red.
Ako ima takiva momi4eta, otgovarja6ti na iziskvaniata (do 34 godini i s jivo rodeno i zdravo dete), molja vi ot sarze da mi pi6ete na li4ni. Az 6te vi svarja s klinikata za vsjakakav vid informazia i eventualen parvi pregled.
6te vi bada bezkraino blagodarna!
Jelaja samo dobro,
Lumini

# 747
  • Мнения: 7 488
Lumini, моля те пиши на кирилица  Naughty

# 748
  • Мнения: 162
Тъй като реших да даря яйцеклетки и основната информация за цялата процедура намерих в този форум, се чувствам длъжна да споделя опита си тук, за да могат повече жени да се решат на тази стъпка. Обърнах се към клиника Щерев и до няколко дни започвам стимулацията. Лекарят на когото попаднах е много мила и любезна дама, но чакането е наистина повечко. Първото ми посещение беше август месец, а стимулация започвам едва сега. Направиха ми всички изследвания и не са си позволявали да започват без готови резултати /цитонамазка, хормони, генетично изследване, СПИН, сифилис, хепатит, микробиология/. Ще пиша как протичат стимулацията и пункцията. Стискам палци на жената която ще получи яйцеклетките Praynig Praynig Praynig

# 749
  • Мнения: 3
Здравейте!
Съжалявам и се извинявам, че писах на латиница, но не живея в България и компютърът, от който писах вчера няма кирилица.
Със сигурност ще ми се случи и в бъдеще, за което се извинявам предварително!
В очакване на хубави новини пожелавам на всички една много приятна и спокойна вечер.
Лумини

Общи условия

Активация на акаунт