ПЛЕВЕН - 55

  • 12 296
  • 297
  •   1
Отговори
# 270
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Извинявайте хора, че ви занимавам, за първото раждане бях спокойна, но нали съм ви разправяла, че после преживях кюртаж без упойка и големи кръвоизливи, та имам стрес нещо голям, дори само да се кача на магарето ме е  страх. Пък наближава и това ми е в главата.
Ди, кажи защо се прави кюртаж без упойка (и мен са ме драли касапски като Дещо)?

# 271
  • Мнения: 2 070
При мен беше по спешност, лекарката реши, че може да загубя много кръв, докато извика анестезиолог. Но според мен причината беше в това, че бях плевенчанка, в старозагорското родилно - по това време бяхме отишли на село и от там се наложи да ида до най-близкия голям град заради кървенето. Водех се неосигурена и те се отнесоха с мен като с циганка малко. Викаха ми, гадно се държаха. Майка ми тичаше в Плевен да ми плаща спешно осигуровките и да им изпрати документ от тук, че ми се възстановяват правата. Така и не се разбра по спешност ли е или не, но това беше аргумента на докторката след като и казах, че ще я съдя, че не вика някой да ме упои... След въпросния кюретаж се върнах на селото и пак почнах да кървя и айде пак обратно в мизерното им родилно... и там на окситоцин и витамин С и ме стабилизираха, ама поприпаднах два-три пъти от загуба на кръв и затова даже ми се кара една смотана акушерка, че било нощем и тя трябвало да спи, а не да ме води до кенефа и да ме вдига като припадам.

# 272
  • Мнения: 1 953
Явно при всеки е различно. Мен след пълната упойка не можаха 28 часа да ме дигнат изобщо и по никакъв начин на крака, бях като парцал, а 6 часа след спиналната ходих сама 2 пъти да си видя бебето през целия коридор без помощ...
От упойката зависи. Явно някаква по-гадна са ти сложили, сега уж ползват по-хубави. Аз се събудих след 3 часа и се бях наспала  Laughing

Айде и аз да се оплача. Най-сетне днес сколасах да ми видят стомаха. Май ще се окаже, че имам язва на стомаха  Tired Искат другата седмица да ми правят фиброгастроскопия. Това е дето гълташ един маркуч  Sick Толкова е гадно, че не мога да го опиша с думи. И то дори не го знам от личен опит, а от това, което съм гледала на пациенти. Не знам как ще го издържа. Познат ми каза, че ако това изследване в чужбина ти го направят както тук без упойка можеш да ги осъдиш спокойно. Сега се чудя дали да си търся анестезиолог, и дали няма да се сметне за лигавщина  Sad

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 21:02 от Дикси

# 273
  • Мнения: 5 026
Еее, Дикси, що така? От кога?

# 274
  • София
  • Мнения: 9 880
Много неприятно,Дикси.Що пък да не го направите под упойка това изследване щом е така болезнено?Дано се окаже ,че нямаш язва. Hug
Моята майка днес е рожденничка,сега си говорихме...много ми е мъчно,защото е в чужбина и винаги като говорим се натъжава,плаче.. Cry

# 275
  • Мнения: 5 642
Момичета, в някоя от предните теми бяхте говорили за майстори на кухни. Ако може да ми пратите и на мен координатите на лични. Искам нещо съвсем стандартно, даже гледах едни готови конфигурации в Практикер и Бриколаж, които ме устройват като размери и цена, но не знам какво е качеството.
Предварително благодаря!  bouquet

# 276
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Валенце, жива и здрава да е майка ти още много години и дано скоро се съберете (в България или чужбината).
Kati_v пращам ти на лични.

# 277
  • София
  • Мнения: 9 880
Мерси,Валя!Те си идват често,на всеки два месеца,а и са заедно с баща ми там,имат хубава работа...но както казва майка ми-всичко там им е ок,само ако можеше да са в Бг.А ние да заминем с Ангел за чужбина Laughing...да не казвам "никога",че не я обичам тази дума,обаче не мисля,че ще стане.Евентуално на моренце лятото,но ще видим.

# 278
  • Мнения: 765
Дикси, що да  е лигавщина. Няма да си първата, не се притеснявай.
Моята лична докторга ходи преди няколко седмици на такова гадно нещо и си беше викала анестезиолог жената.

# 279
  • Мнения: 4 390
Като сме отворили приказка за раждане - да си кажа и аз - родих по спешност, секцио, пълна упойка.
Много бързо се съвзех, бях се наспала като Дикси, но много  ме болеше - срязали бяха разширена вена в/на матката и бях получила масивен кръвоизлив - та се наложи, освен торбичка с пясък, да ми слагат и такава с лед. Голяма гадост. Sick
Упойката ми не знам каква е била, но малко съм буйнствала в реанимация и съм си изскубнала абоката Grinning, но аз по принцип не съм от най-кротките люде.
Иначе, в 14 ч. са извадили Тити, в 18 ч. вече се шляех по коридорите, дори до тоалетна ходих сама /защото бързо-бързо ми бяха махнали катетъра по препоръка на опериращия ме лекар/.
Молиха ме сестрите  да ми сложат обезболяващо за нощта -не се съгласих, болките не бяха такива, че да ми беше нужно чак обезболяващо.
Следващ път, ако има - пак секцио предпочитам да е раждането ми. Уж мога да нося на болка, но смятам, че родилната такава - не бих могла да я издържа - стрес някакъв имам от много години насам, затова си и отдъхнах, като казаха, че ще раждам с операция.
Сега дори белег нямам никакъв. Тази вечер показвах на една прясно родила приятелка, къде трябва да ми е белегът от операцията - нищо се не вижда, все едно не съм рязана. Sunglasses

Деси, ти си имала едно раждане нормално, сигурна съм, че сега ще е дори по-лесно от първия път! Стискам палци да е така! Hug
За Любомирова съм чувала само хубави неща!
Дано имаш късмет да си родиш бебенцето лесно, бързо и безпроблемно!!!

Валенце, да ти е жива и здрава майцицата!  Peace

Дикси, позволи да ти направят фиброгастроскопията с упойка. Човешко е. Пък кой, каквото иска да си мисли за теб, дреме ти. Стискам палци да се окаже, че нямаш язва на стомаха!
Аз имах на дванадесетопръстника. Незнайно как се калцира с годините и сега нямам никакъв проблем.
Болните дечица и майки да оздравяват по-скоро! Hug

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 02:52 от Дивиана

# 280
  • Плевен
  • Мнения: 239
И аз да кажа значи.Секцио-пълна упойка.Умрях си от болка.По принцип не търпя много на болка. И като се събудих беше най-големият кошмар в живота ми. В 11 часа са извадили бебето,аз станах в 10 вечерта. Но този път мисля да искам всички възможни обезбляващи,че не търпявам пак.
Дикси, я си го направи да не те боли.Що да се мъчиш?Дано няма нищо.
Валенце,да е жива и здрава майка ти.
Айде вече да оздравяват всички Hug

# 281
  • Мнения: 2 556
Дикси, аз не бих дала да ме пипнат без упойка!

# 282
  • Мнения: 2 556
plamsi, направо искай спинална упойка, аз само като се замисля, че съм се прецакала с пълна първия път  Sick

# 283
  • София
  • Мнения: 9 880
Момичета,искам да ви попитам-къде в Плевен има аптека или дрогерия май се казваше,в която да продават билки всякакви?

# 284
  • Мнения: 2 556
Валенце, аз знам за магазин Лечител, който е на кръстовището на Цветан Спасов срещу училището.

Общи условия

Активация на акаунт