Толкоз хубави жени, г'де ще видиш ти.... ☞ Испания ☜

  • 30 528
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 200


ЧЕСТИТ ПРАЗНИК ДЕЦА!!
Поздрав от мен ДЕТСВО МОЕ РЕАЛНО И ВЪЛШЕБНО    http://uk.youtube.com/watch?v=38PxLD5kVFI&feature=related

# 31
  • Мнения: 50
http://pozdravi.net/data/media/13/05.jpg
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ДЕЦА И НА ТЕЗИ,КОИТО СЕ ЧУВСТВАТ ДЕЦА!!!!!!!!!!!!!!!

# 32
4естит празник на вси4ки деца и от моето семейство,да растете здрави,весели и послу6ни за радост на мама и тати newsm51

# 33
Здравейте всички,
Честит празник на всички малчугани и сладурани! Heart Eyes

Аз съм една бъдеща мама, много дезориентирана и нуждаеща се от малко информация. Има толкова неща които не са ми ясни и незнам към кого да се обърна. Blush
Например как записват имената на бебетата по испански ли? И нужни ли са някакви допълнителни документи ако с таткото нямаме брак? newsm78

Аз съм в началото на 6-ти месец и досега все отлагахме каквито и да е покупки, защото ни изглеждаше че цялото време е пред нас, но си давам сметка колко бързо се изтърколиха тези месеци и докато се усетя ще взема да родя, а още нямам купен ни един биберон Embarassed
Благодаря предварително и ПРИЯТЕН И СЛЪНЧЕВ 1 ЮНИ НА ВСИЧКИ ВИ!

# 34
  • Мнения: 13
честит празник на всички сладури! светло и щастливо детство!

http://community.webshots.com/album/563654147XDjsVD
изпращам ви албум с малко снимки от сватбата ми и от последвалото малко пътешествие. долу горе се опитах със снимките да разкажа историята, въпреки, че имаше още много за гледане, но така ще придобиете лека представа и няма да ви досадя. аз исках да се омъжа в гората, в планината и така и стана. сватбата бе доста различна. продължи 3 дена и както си му беше реда, имаше танци, ядене, пиене и напиване....
първата част протече в килифаревския манастир, където спахме  (неспахме) първата нощ, а втората в намираща се наблизо каса рурал (по- скоро хотелче със зала за банкети и басейн). беше приказно красиво всичко. на гостите много им хареса и си прекараха екстра. имаше и големи истории, обаче с тях няма да ви отегчавам. другите снимки са от балчик, жеравна и иракли.
лост можеш да запишеш бебчо  според испанските закони, но така ще носи бащиното име на таткото и твоето бащино име, и то точно така както сте записани вие (например в нашия случай сава щеше да се казва стефанов ЙовковА). с други думи за да го запишат с правилното окончание, в зависимост дали е момиче или момче трябва като го записвате да представите документ от нашето посолство, в който се обяснява на властите тук как се съставят имената у нас в зависимост от пола. в случай, че искате да го запишете според нашите закони (т.е. да носи имената на таткото) се нуждаете от същия документ. така,че само в случай че ви е все едно как ще са записани презимето и фамилията няма да трябва да ходите до посолство. за другото не знам, ние сме женени.

# 35
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Парабол вие си го знаете де но аз да повторя , 4е сте много хубави и двамата и сватбата ви е била страхотна !

 аз сега се сетих да пиша за нещо . 4удя се тези хора в големите вериги хипермаркети за неграмотни ли ни имат , к'во ли ? сега ще ви разкажа - пазаруваме в АлКампо и онзи ден си купувам мляко и вземам само 2 опаковки (президент -80 сентима кутията ) и с ооогромни букви етикет "Супер Оферта-4,79" подвуомих се за момент докато го осмисля и ме удря в главата (6 кутии са - 4,80 - каква е тази супер оферта за 4,79) . приближавам етикета на "супер офертата " и там с малки цифри4ки задраскана някаква цена от 5,67 дето изобщо няма как да се полу4и  newsm78 #Crazy . ако наистина преди това съм купувала опаковка от 6 млека за 5,6... зна4и съм била голяма балама . можело да си ги вземам по 6 по 1 и да ми струват 4,80 . след което отивам на иогурдите - пак се изумих - Данон Натурал - 4 стуваха една сума ,8 струваха по скъпо отколкото ако събера 2 опаковки от по 4 ...а големия пак аоро (16 ) по скъп отколкото ако купя (2х8 или съответно 4х4 )-уто4нявам 4е датите бяха едни и същи и специално цените на йогурдите ги проверих на машинката  Shocked . тези хора за глупаци ли ни вземат- разликата е сентимос( при иогурдите направи някъде към 50 сентимос )- не е кои знае какво - но от край време вси4ки знаем 4е когато купуваш по- голямо коли4ество  би трябвало да е по- евтино. това беше преди 2 седмици  -тази не съм се заглеждала особено (млякото ве4е не беше на Оферта и етикета (нормалния )си беше за 4,79). както и да е внимавайте с цените и офертите - не ми се  привидяло - като го  показах на Иван и тои им се 4уди много
ина4е АлКАмпо го признавам за евтин магазин - пове4ето им цени на продукти са по- ниски от в други вериги (говоря за продукти на една и съща марка )
 

# 36
  • Мнения: 1 271
Честит първи юни, на всички деца!Весели и щастливи игри!

# 37
  • Мнения: 1 156
4естит празник на вси4ки малки , големи и о6те по големи моми4енца и мом4енца
На форумските де4ица здраве  и радост да носят на родителските тела.
6тастлив празник на вси4ки

# 38
  • Мнения: 0


Честит празник на всички, защото всеки е дете...на своите родители!!!

# 39
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
ЛаАда, аз съм попадала на същите "оферти" в Ероски, най-фрапиращото беше за царевица, близо евро, за 6 кутийки. Но аз по принцип чета не цените, а отдолу с дребните букви, дето пише колко излиза 1 кг. от продукта, там няма как да излъжат.

Карчита, дано се разрешат проблемите ви!  Peace Ако не е здравословен проблем, или нещо необратимо - винаги има решение.

Вал, и аз в групичката на тези, чиито стаи са били облепени с плакати  Joy Joy, ако намеря снимката, ще я сканирам Mr. Green

Мирката, много са ви готини снимките, а честно казано, като гледах снимките първи ... първи... първа сватба, очаквах следващата да е първа брачна нощ Mr. Green Whistling Joy

Габи, направихте ли разходката по любимия маршрут? Тук при нас напоследък все затъмнено, все превалява  Crossing Arms

Парабол, много красива булка си! И много идейна сватба имате! Като ти гледах снимките, си спомних за сватбата във филма Време разделно - и там в гората, сред зеленина..... Как е Сава?

# 40
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Parabol,много хубава булка си била,а и мьжьт ти си гледала като си го избирала Wink.Като гледам оба4е не е издьржал много с костИУма Mr. Green..
Мирка,и аз за нея говорех,за девойката с цикламеното панталон4е hahaha Wink.
4естит празник на вси4ки де4ица по света,на наШите наЙ_ве4е,и искам да пожелая на вси4ки мал4угани едно безгризно детсво и sobre todo здраве

# 41
Парабол,поздравления,красива булка,красиво място за сватба  bouquet

# 42
  • Мнения: 773
lost аз не съм вадила никакви документи от посолството.
Още преди да се роди детето в предродилна зала матроната ме попита как ще се казва детето и как да го запише
аз и казах да напише на име например Стоян Атанасов това са неговото име и бащиното му и като пример апеидо Петров например, мястото на сегундо апеидо остава празно
не знам защо толкова се притеснявате за тези имена имеше и други мами с проблеми.
Просто си отвори поспорта и искай да ти запишат имената на детето по начина по който са записани и твоите.
Някой служители в рехистро сивил много се чудеха, но аз съм настоятелна и ще ми запишат детето както искам
не могат да те задължат да си образуваш името на детето като на испанците все пак ти не си испански гражданин

честит ден на детето

# 43
  • Мнения: 13
леиди лаура матроната го записва както и кажеш, няма проблеми с нея, но в регистро севил не ти го записват така. без дукомент от посолство го записват както те искат, не ги интересуват окончания нито важи какво и казваш ти, те си знаят - документа и без него забрави. изглежда ти си попаднала на човек в регистрото. аз ходих в две- в мурсия и в нашето село и ме върнаха и в двата и колкото и да настоявах, че сина ми не е испанец те си знаеха тяхното.  Hug

# 44
parabol, lady laura, благодаря ви много за бързите отговори. Ще го обсъдим пак за да решим, но за мен звучи много по-добре по български, иначе излиза все едно свекъра ми му е баща Thinking
Иначе предпочитам да съм подготвена с нужните документи, а не да разчитам на разбирането на някой служител/ка Stop
А иначе за брака, мисля че няма никакъв проблем при записването на детето с имената на бащата, но това също може да го попитам после в посолството...
Мерсии Hug

Общи условия

Активация на акаунт