Иде време за море ,а пък слънце не пече :) ИСПАНИЯ:)

  • 26 773
  • 298
  •   1
Отговори
# 270
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Добро утро Simple Smile !
 Wink еи заспал народ ... само аз онлайн ...от нерви  не ми се спи .нещо тази седмица хи4 не ми върви ...ама хи4 ,само проблем4ета имам  и все не мога да седна да пиша 4е сега по нощите
КАр4ита 4естита ви годишнина с малко закъснение    !  Hug  bouquet
Гери -то мерси за из4ерпателната информация и ти пожелавам скоро да си доведете Митето обратно ! а супата не е нищо особено- на ГАлина Бланка "супа с фино фиде" я сварявам и към нея се добавя бекон и сварено яйце (аз сложих и пиле ) и стана превъзходна (МОето Гери много я оби4а тази супа а така става и полезна ве4е )
Вес много красиво място , невероятно направо , а снимките са ти 4удесни
Тони - да не ви развалям спамърската тема - как си , успокои ли се , наред ли е вси4ко със сметката ?
Силрай виж как хората с" се борят" за разли4ни неща .. ако можеше да ти дам 10 кила направо бих ти се молила да ми ги вземеш . аз сега се сетих да отслабвам и по4вам .. ограни4их си хляба...скоро и шоколада  Mr. Green
еи ви и кафето ..за ранобудните дето ще 4етат в 8 сутринта  Simple Smile

# 271
  • Мнения: 1 271
Рошавелке, давай ги тия килца.Вземам ама не връщам, да знаеш, да не кажеш утре , дай си ми ги, щото.... Naughty
Благодаря за кафенцето, ще се възползвам още в 7 часа.А ти що така каръшката тая седмица.Я да се стягаш, стига с тия проблеми  ooooh! Стискам палци всичко да се оправи бързо  Heart Eyes
мария, добре дошла, и приятно изкарване при нас.Пиши нещо повече за себе си?На колко са ти дечицата?
марипоса, много целувки за малкия Николас.По безболезнено да се озъбва.  Heart Eyes
Валче, честит ви колан, със здраве да си го ползвате, не само за панталоните  Mr. Green Браво на голямото момче на мама!  Hug Еййй, ама голям сладур е сина ти, така да си знаеш.
Мацки-имаме новина-тук в Торревиеха ще има българско училище, спонсорирано от сина на Цар Симеон Втори-принц Кирил.Самото училище за децата (и техните родители) ще бъде безплатно.В момента изчаквам за пове(че информация и като дойде ще пиша.Така, че мацките тук от нашия регион са облагодетелствани  Mr. Green Май ще бъде само в неделя.
Такаааа, още нещо щях да пиша, обаче го забравих.Хайде ще зачезвам да си лягам, че има опастност да прехвърля някоя простотия от спамърската(аз нали все такива ги изръсвам...  ooooh! , малееее, две родих и акъл не ми дойде)
Хайде лека нощ и спокойни сънища.
И да не изпиете кафето до утре  Naughty

# 272
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Оппааа, Силрай, нареждам се на опашката за даряващи килца, докато все още няма много желаещи дарители  Mr. Green. И не ми ги връщай  Naughty

ЛаАда, аз си сипвам малко кафе по нощите още, така и така не ми действа Laughing. Дано всичко, което те притеснява, се оправи!  Hug

Алест, Тони, намерихте му цаката на пикника и мръвките, а?  hahaha

Вал, честит ви колан! Дано не си използва уменията срещу теб, за да те изнудва за торти!  Wink Mr. Green

Марипоса, дано Ник бързо да извади зъбките, и да не се мъчи!  Praynig

Мария, добре дошла при нас!   bouquet

# 273
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Брей, всичко живо май спи още  Laughing




Ето една интересна новина, за бъдещото френско председателство на ЕС - Саркози предлага това, което предложи и Рахой на тукашните избори. И май ще се приеме.

Sarkozy quiere exigir contratos de integración para los inm … nión Europea

# 274
  • Мнения: 811
Вес,не е лоШа идеята,ама много късно са се сетили,особено французите.Те ве4е си имат толкова пололения от морос,4е с ниЩо не могат да ги мръднат.Езика им говорят,ама колко са се интегрирали е друг въпрос.И "латинките" си идват с испанския,ама и те не се интегрират.4ак пък и договор да се подписва,за интеграция...е кой Ще следи как се изпълняват тия договори.Периоди4но на изпити ли Ще трябва да ходим  Mr. Green.Ако е езика само,зна4и аз съм се интегрирала оЩе на 4тия месец.И на у4илиЩе ходих,но "другар4етата"ми бяха все незаитересовани българи и след две ходения го зарязах.СпрягаШе се само глагола трабахар в сегаШно време  Grinning.Тези курсове бяха към една организация,която ,като понау4иШ езика ,намираШе и работа.
Та идеята е хубава,но няма да стане.Трудноизпълнима е на практика.Но като си помислиШ в Канада,например без елементарни познания не пускат.Тяхната система на подбор е добра и се прави в "паис де орихен".

Гледам заприказвали сте за донорство на килца  Wink.И аз се нареждам на опаШката.То маи освен Силрай друга желаеЩа няма.А ако ние се оттървем от вси4ки излиШъци/мойте са доста/ тя на какво Ще заприли4а  Mr. Green.Аз и цици дарявам,ако някоя иска....Хората пари дават да си ги уголемяват,а аз си искам нормалните,дето си имах преди Blush.

Деспейнада,да "излизаШ от дупката" бързо  Peace
Мария,добре доШла и от мен.За курсове по испански попитай в 4ервения кръст.Не знам дали Ще имат за деца,ама все пак..
Вал,браво на малкия каратист.Пожелавам му  бързо до 4ерния колан да стигне  Heart Eyes.Сега е взел жълт сигурно.
Марипоса,благодаря  Hug.Хубаво си ми е детето  Blush.И уууумно,умно  Grinning.Плямпа много ве4е и на двата езика и е много забавна.Може би съм закъсняла с махането на памперса,ама сме на тая вълна сега.Така 4е приемам всякакви съвети от опитни майки.
Днес я изпуснах на два пъти и се изпиШка в гаЩите.Но ина4е цял ден си ходи на гърнето детето.Даже докато отида до кухнята за малко и я 4увам да вика "мами, а пикадо"  Joy Joy и се ядосах,заЩото 2 мин преди това и смених мокрите панталони.Когато пристигам какво да видя....свалило си само детето гаЩите и се изпиШкало в гърнето.Направо се разревах от радост.А тя  сама си вика "муй биен",като сварШи работата ,където трябва.Ох,много търпение трябва за това на4инание и сега ме е яд,4е не го направих оЩе миналото лято,заЩото тя разбираШе и говореШе много...Моя си е вината...

# 275
  • Мнения: 79
zdraveite, redovno preglejdam temata vi, otdavna vi 4eta, no za pyrvi pyt se osmelyavam da pi6a (syjalyavam 4e ne pi6a na kirilica, no se vklu4vam ot zala i nyamam instaliran ezika, nadyavam se da me razbrerete)...
az sym ot skoro v Ispaniya ot fevruari mesec, imam dy6terya na 6 godini, hodi na gradina tuk (nie sme v edno selo blizo do Alcoi i Muro - Beniarres -  na 60 km iugozapadno ot Valencia), a ina4e sme ot Haskovo. myjyt mi e ot mesec dekemvri tuk i ima rabota vse o6te, az porabotih malko v 1 almasen za lozovi pry4ki, no temporadata svyr6i v na4aloto na mesec mai i sega sym bez rabota....v tova selo e trudno da se nameri rabota za jena, s dete, a o6te pove4e, 4e vse o6te ne znam ezika.....
tova e za men, 6te pi6a pak....

Последна редакция: пт, 30 май 2008, 14:56 от Бубу-линка

# 276
  • Мнения: 500
Ха добър ден и от мен!Ако знаех,че имало толкоз народ снощи и аз щях да се включа,че по нощите си припомнях испанския с един сайт.Жив зян съм! CrazyНе съм го говорила от има няма 10 години и граматиката ми е добре,но речника мноооого ми куца-как ще се справя не знам? ThinkingЗапочнах вече да се пробвам да мисля на испански(нали така ни учеха в гимназията),но съвсем  се оплитам и току изтърсвам някоя дума вкъщи на испанкси. Mr. GreenДъщеря ми вече знае да брои до 10,макар че последно няма да идва с нас за сега,но мъжо не захапва хич. Joy
Гледам нещо за килца си говорите....Имам едни 20 излишни.....А и няколко кубика цици давам.... Mr. Green
Вал,честит ви колан!  bouquet
Май е време за по една сервеса(ей това не го забравям обаче ,как се казва.... Mr. Green)!Заповядайте!

Ние довечера сме на купон,а утре потегляме за Търново.Ще пиша от там.Добре че мама вече е в крак с новите технологии.... Grinning
Желая ви хубава петъчна вечер!  bouquet

# 277
  • Мнения: 200
Добър Ви ден и от мен.
Алест аз също мога да взема 1,2 килца и цици около 0,250 няма да са ми зле Mr. Green
Ние в нашето семейство сме голяма картинка  Blush единия отслабва другия пълнее. В момента и двамата обаче с мъжо можем да се похвалим. Аз 3 кг + за 1 месец това е доста голямо постижение искам да ви кажа, а той -12 за месец. Доста викаше,че си бил развалил диетата с барбекюто но след това я започна отново и за сега добре.

Алест какво да ти кажа аз памперса въобще не го вземам на сериозно, Пейко като стана на 2 сам започна да го дърпа и не го щеше. Тогава обаче нямаше памперс гащи сега през деня сме с тях и като каже пис тичаме направо в тоалетната сваляме и действаме. Куко не ползваме направо на седалка сме. Преди седмица купих и стълбичка и сега се учим да се качваме и да пикаем прави Joy Не ни остава много време вкъщи и няма как да сваля изцяло памперса. Изчаквам още малко може би седмица две, да стане по топло.
Правиха ни родителска в гуардето и казаха от септември без никакви памперси, така че за три месеца трябва да свикне. А ние да се заредим с малко търпение няма как baby_neutral

Мирката спокойно тук ще влезнеш в час бързо! А сербеса няма да откажа. То май точно от там ми дойдоха на мен килцата Hug

Буба линка добре дошла!!

Габи озъбваме се още бе  както казва Силрай hahaha

Силрай нищо не направих с тези бонбони. Пълен провал Sick Взех да меля захар с батидората и не стана както трябва. Много съм саката  chef Не се отказвам де ще има още опити Joy

Вал значи си имаш у къщи един малък боец браво на него само така!!




# 278
  • Мнения: 0

Момичета мили, много ви благодаря за приветствията и съветите!


geripetrowa- Имаш прекрасна балерина. Мен тази тема с балета много ме вълнува в момента. Малката ми дъщеря на е 7 г. и играе класически балет. Искам да продължи да тренира и тук в Аликанте. Само за conservatorio superior de danza  ме информираха. Някоя от вас ако има опит по този въпрос ще съм много благодарна.

 newsm78 Много се замислих по темата с килограмите. За съжаление, само с мислене обаче няма да   стане!  Затова от понеделник..... #Cussing out #Cussing out

# 279
  • Spain
  • Мнения: 3 750
добър ден мацки
я, бира .... ще продължа с пиенето зна4и Simple Smile
днес деня ми е по -весел , но просто защото ГЕри имаха фиеста в у4илище и  се повеселихме доста .   правиха "фиеста де примавера" по мурсиански (толкова късно защото 4акахме някаква делегация англииски у4еници ). по мурсиански казвам защото това събитие тук е придружено с много ядене и пиене . и така днес всеки клас си беше направил маса . децата излязоха в 2 4аса от клас и бам вси4ки по масите на обяд  . опитах сума ти и интересни яденета и сладости и като ме знаят 4е съм 4ужденка само беше - яж от това , вземи си от другото .... и така храна и дулсес на корем . нашата маса направо беше превъзходна и вси4ки жени се бяха постарали много . и вино имаше.... и кафе с анис ..... много готино изкарахме и още можеше но вси4ко трябваше да свърши до 4,30  и така . снимки направих малко , и сега видях 4е съм забравила даже да се снимам с Гери . Simple Smile ....и като ни заваля един дъжд навръщане  за 2 минути ходене те4еше вода от мен Simple Smile .сега с Гери отморяваме
МАрипоса а кое е моми4ето в подписа ти ? до мом4етата ... ти ли си ? аз си мисля 4е не си ти нали ?
Вал 4естит дан ! ами той треньора женен ли е  или  Crazy.. може пък дет'то да си го е харесало  Mr. Green
Алест за памперса -при Гери това стана някак естествено , но ми помогнаха в детската градиан . една седмица решихме 4е ще махаме пампата и тя като 4е ли беше съгласна ... ни веднъж не      се е напишала .виж за акането дълго време след това ме молеше да и слагам памперс - слагах - акаше веднага и го махах. сигурно 2 -3 месеца се опитвахме да я нау4им да сяда на гърне и да ака , но не искаше . 3 дни наро4но не сложих памперс с мисълта 4е няма да издържи и ще ака , но не би 3 дни държа . накрая аз се уплаших и пак запо4нах да и слагам памерса за акане . после от самосебе си по4на да сяда на голямата туалетна и да си върши нещата . купих и пеещо гърне - има такива на фишер праиз има и други фирми ... мога да ти кажа 4е и беше интерено пък е и по - устои4иво от другите малките .
добре дошли на maria_a и Бубу-линка
maria_a то и аз от този понеделник се сетих 4е дори банския ми не ми става и уж щях да по4вам да отслабвам ,но днес сме ве4е  петък и равносметката е съвсем друга . освен 4е не съм отслабнала нищо ....ами и с този обяд днес ....ама само си го правя.... най- лошото е 4е никак не ми е зле  Sad Blush

лек ден и приятен фин де семана

# 280
  • Мнения: 1 271
Айдеее, минавам да обирам килцатааааа  Joy
Ама да се разберем-цици-не ща  Crossing Arms Имам си
mariposa, вземи си бе душко пудра захар от магазина и обикновенно царевично нишесте.А тия бонбони ги стопявай на водна баня-около 15 мин и са готови.Ще видиш, че с купешка захар ще станат.  Naughty
Mirkata , весело изкарване на купона довечера и после да разказваш.  Heart Eyes Мерси за бирата, ама сега някой да пусне и малко рибка, от оная малката по нашето черноморие дето я дават...ммммм , мале, и после-не съм пощелива....
Бубу-линка , добре дошла.   bouquet
За гърнето какво да ви кажа-Рая на 2 год махна памперса през деня, а до 3 и нещо си спеше с него.Ми то си е до детето.Имам една позната, нейното дете само си махна памперса през нощта-беше на 2 годинки.
Аз сега се чудя как ще се справям с Елеана-еййй, значи, само ме чака да сменя мокрия памперс(пишне два пъти и почва да го дърпа да го махаме) и тогава си върши голямата работа.  #Cussing out Баща и да не е Рокфелер!?  ooooh!
Рали къде се изгуби?  newsm78

# 281
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Мариа_а,добре доШла в наШата все по голяма компания Hug Wink  bouquet.Моята племенница ходи на балет,но за сьжаление ние сме мнооого дале4ко от Аликанте за да ти препорь4ам неЩо Wink.Кьсмет в тьрсенето.
Марипоса,Ще видиШ как бьрзо Ще свикне малкото 4ове4е да пиШка без памперс Mr. Green.Моят син докато се у4еШе да пиШка извьн памперса ведньж когато бяха  в Бг ,му се допиШкало в двора и казал ,4е не може да стиска ,та баЩа ми го хванал и му казал да се изпШка в градината ,за да не се напиШка hahaha Joy Confused,та детето се изпиШкало там ,оба4е на другият ден пьк му се доакало и без да каже на никой направо отиШьл на сьЩото място и се изакал там ooooh! hahaha,минава баЩа ми мириШе му Thinking,гледа гледа ниЩо не вижда....загледал се и видял стореното #Crazy hahaha.Извикал го и го попитал заЩо се е изакал там а той му казал,4е не могьл да стиска ooooh! а и нали там са му казали,4е може да пиШка ooooh! ooooh! ooooh!.
Бубу-линка .добре доШла при нас  bouquet Hug  bouquet
silrai ,много хубава новина,жалко,4е и при нас няма такова у4илиЩе Crossing Arms,сьс сигурност Щях да запиШа(в неделите Laughing)син4ето
Алест,аз като те 4ета мисля,4е вие ве4е нямате нуждаот сьвет Wink,то детето ве4е и само сипиШка в гьрнето Laughing

Моми4ета,благодаря ви за хубавите думи за Алекс Hug  bouquet,умно си ми е детето и хубаво Mr. Green,нали си е на мама гар4ето Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


Лада,той млади4ьк у4ителят,има няма 25 години,оба4е един такьв мускулест Party Joy,девойкте от комедора все по него ходеха Laughing
Ето и един поздрав от мен......


http://es.youtube.com/watch?v=kKKPe1whADc

# 282
  • Spain
  • Мнения: 3 750
е щом е за тебе
еи ти цаца ,да не и стане нещо на Елеана ... 4е то туй дете по цещи дни само с бира го наливаш от неделя насам Simple Smile


аз пък от бирата на кафе минах 4е нещо взех да се прозявам Simple Smile

# 283
  • Мнения: 1 271
Ееееее, Рошавелче  Heart Eyes , благодаряяяя.Малиии колко вкусно изглеждааа.Абе то нали и тя си е пощелива-де що види да си опита, ама майка и не пада по долу от нея.Ама за бирата не е верно  Crossing Arms Вес, вече я почерпи и с чупито в спамърската.Недей така да говориш, че само бира му даваме на детето, в затвора ще ме вкараш  Naughty
Искам снимки от фиестата, много се радвам, че сте си изкарали добре.А Гери кога завършва?
Вал, може и при вас да направят такова училище.Ще поразпитам и ще пиша пак по темата.Благодаря за поздравчето   bouquet
Абе, найстина къде заминаха всички?  newsm78 Нали все още не са започнали отпуските?
Уф, аз от 3 седмици се каня все да пиша, и все забравям да "похваля" мойто диване-ми,  Cry вече не се кърмим-има-няма 3 седмици.Туй, шантавото изведнъж рече-НЕ и така си остана  #Cussing out А се бях зарекла да се кърмим поне до година и два месеца, поне!

# 284
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ще кажете сега колко съм негостоприемна Simple Smile
 ми забравих картофите , молко са малко ама са от сърце да знаете  Mr. Green
ВАл дръж , дръж младото .....ми колкото по младо толкова по-добре  Mr. Green
виж Алекс се се ориентирал правилно  Mr. Green
Силрай завършват другия месец на 20-ти  и после пак в колехиото ще правим празненство ве4ерно с ве4еря и дискотека - на 24 ( не разбрах само дискотеката за родителите или децата ). ама си е готино защото заклю4ват оградите и децата не могат да излязат .. днес   доста 4есто си я губех Гери от поглед , но си ми беше спокоино . а да видите как англи4ан4етата танцуваха 4ики 4ики Simple Smile 

Общи условия

Активация на акаунт