На финала сме на ПЕТИ клас, тестове решаваме в този час - 2

  • 26 632
  • 154
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 577
Хайде на новата темичка!
Да си пожелаем успешно приключване на учебната година!


"Външно оценяване"
БЕЛ - 13.05.2008
Математика - 14.05.2008
Човекът и природата - 15.05.2008
История и цивилизация - 16.05.2008
География - 19.05.2008
Чужд език - 20.05.2008

старата тема
Кой се стяга с нас, вече да е пети клас 

полезни връзки

http://www.math10.com/bg
http://pomagalo.com/ - има и биографии, поне на нас навремето редовно ни караха да търсим
http://referati.com/
http://www.raboti.com/school.php - за момента за студенти има, в процес на разработка е страницата за ученици
http://www.znam.bg/com/home
http://www.uni-bonn.de/~manfear/lang_mistakes_bg.php
http://www.belschool.net/poleznivrazki.php
http://homework.shvoong.com/bg/help/

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 17:06 от Amelia

# 1
  • Paris
  • Мнения: 1 727
По новините днес казаха, че по желание на децата оценките от матурата могат да се вземат за срочни.
Дъщеря ми се върна от математиката. Уж се справила, пък ще видим. Ако пуснат теста в нета, моля дайте го насам.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Amelia   bouquet  за оформлението на новата темичка.

В нашето училище НЕ са подсказвали квесторите, но за сметка на това точно в стаята на синчето квесторката е закъсняла 8 мин., което се е отразило зле на по-бавните дечица.
Момчето ми също е сбъркало на въпроса за спрежението  Mr. Green
Знаете ли кога ще изнасят резултатите от БЕЛ, защото те вече са ясни  newsm78

Жаклинс - как така се е върнала дъщеря ти? Не е ли на у-ще?
В у-щето ни заради матурите обърнаха смените на децата и сега са първа смяна, а не втора както беше ред. Затова питам как е при вас.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 493
дъщеря ми каза че по математика е имало 5 въпроса от материал който още не са изучавали -  #Crazy, как се постъпва в този случаййй  #2gunfire

# 4
  • Мнения: 2 577
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documen … ika_test-2008.pdf

Математиката от днес
слагам линка и в първи пост

# 5
  • София
  • Мнения: 4 493
Много си бърза сега видях че си го сложила - изтривам моя

# 6
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Заминава на състезание по плуване, затова се прибра по-рано.

# 7
  • Мнения: 2 270
По новините днес казаха, че по желание на децата оценките от матурата могат да се вземат за срочни.
Дъщеря ми се върна от математиката. Уж се справила, пък ще видим. Ако пуснат теста в нета, моля дайте го насам.
Не вярвам.Задачите от тези тестове са доста  по елементарни,/особено математиката/от това ,което учат в училището на дъщеря ми.По тази логика трябва целия им клас да са пълни отличници.
Къде плува дъщеря ти?

# 8
  • Мнения: 854
Да ви следя  Peace

# 9
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Състезанието ще е във Велико Търново, иначе плува в училищния басейн.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Уфф, от 10 мин не мога да отворя сайта с публикуваните задачи - и при вас ли е така?

Някой ако е записал верните отговори от днешния тест може ли да ги спедели?

# 11
  • Мнения: 1 674
Надявам се да качат отговорите днес следобяд, както направиха с тези по БЕЛ. И при мен в момента не се отвая теста. Младежът си е записал отговорите и се надявам да мога да провера какви ги е надробил. Confused

# 12
  • София
  • Мнения: 4 493
А целият материал ли са взели вашите деца??? При нас са се паднали въпроси които въобще не са взели децата  Sad и съответно госпожите им казали да не пишат нищо - това как ще се оценява???

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
В нашето у-ще са взели материала до "Проценти", оставали са им само преговоните уроци. Синът ми казва, че е нямало задачи от не взет материал  newsm78
Така ме е яд, че предиобед не си свалих теста от сайта, до сега щях да съм му решила задачите и щях да знам какво е направил.
Аз все още не мога да отворя pdf-овете от сайта на МОН.  Sad

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 15:31 от Джони

# 14
  • София
  • Мнения: 2 019
И дъщеря ми каза, че не е имало задачи от не взет материал. Вчера учителката им е казала, че ако се паднат такива да не се притесняват, да не ги решават. Значи има начин как да се оцени.

# 15
Това са отговорите на дъщеря ми, а дали са верни, ще разбера едва след като файлът на МОН се отвори.Успяла е след теста да си ги препише на странично листче.Каза, че нямало неизучен материал.
1.г 2.в 3.б  4.а  5. б  6.б  7.а 8.б  9.в  10.а 11.г 1 2.б 13.в 14.б 15. в 16. г 17. а 18. г 19 .в 20.б 21.б 22 в 23в 24.г 25. в

# 16
  • София
  • Мнения: 4 493
Дали тези от МОН знаят че има невзет материал в различните училища в различно количество
Последната седмица и половина - децата са взели по математика - около 30 страници материал. Изобщо не се правя илюзията че нещо са разбрали, камо ли усвоили  Sick

# 17
  • Мнения: 2 082
mama-guest  , отговорите на синът ми са като вашите.остава и да са верни...  Simple Smile

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
И на моят син отговорите съвпадат с тези на mama-guest, единствено на 14 въпрос е отговорил с  - г  Wink
Нямам търпение да проработи сайта на МОН  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 2 082
не ви ли се струват много 25 задачи за 45мин.?не са кой знае колко сложни,но все пак си искат изчисления... или който го може,го може...  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 577
има ги вече верните отговори  Peace

поне аз ги отварям и ще ги копирам за всеки случай  Wink

М И Н И С Т Е Р С Т В О Н А О Б Р А З О В А Н И Е Т О И Н А У К А ТА
14 май 2008 г.
ТЕСТ ПО МАТЕМАТИКА ЗА V КЛАС
Ключ с верните отговори
Всеки верен отговор се оценява с 1 точка.
Въпрос № /Верен отговор
1. г        2. в        3. б       4. а       5. б
6. б       7. а        8. б       9. в      10. а
11. г     12. б     13. в     14. б     15. в
16. г     17. а     18. г     19. в      20. б
21. б     22. в     23. в     24. г      25. в

# 21
  • София
  • Мнения: 18 069
Регистрирах се официално във форума и не съм  вече mama-guest.Ура, отговорите са ни  напълно верни!  Grinning Дано всички дечица са се справили добре!

# 22
  • Мнения: 11 607
Синковеца каза,че нямал грешка......Но...е имало почва отново за подсказвания Wink...

# 23
  • Мнения: 172
Качиха теста по ЧПр
http://www.minedu.government.bg/opencms/opencms/
Стори ми доста лесен, дано и за децата да е било лесно
Само в училището на дъщеря ми ли не подсказват?  Grinning Дори  преди теста им събират  телефоните.  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 4 493
Да ама е не активен теста за 5 ти клас и не се отваря  Sad

# 25
  • София
  • Мнения: 18 069
Линкът е вече активен и тестът се отваря.

# 26
  • Мнения: 2 577
Само в училището на дъщеря ми ли не подсказват?  Grinning Дори  преди теста им събират  телефоните.  newsm78


и при нас е така и от вчера взех да си мисля, че защото са гимназия с 2класа само петокласници...

# 27
  • Мнения: 515
Ето ви линка за днес ;"човека и природата"
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documen … ChP_test-2008.pdf
Ако не се отвори ,това са отговорите:
Верен
отговор
1. в
2. а
3. в
4. б
5. б
6. в
7. б
8. в
9. в
10. г
11. б
12. а
13. б
14. в
15. б
16. а
17. б
18. а
19. а
20. в
21. г
22. а
23. б
24. в
25. г

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
В класа на синът ми НЕ подсказват, но от други деца научих, че подсказват някои квестори. Явно е "според зависи" Twisted Evil

Моят син има само една грешка   Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 18 069
И при нас не е имало подсказване. А колкото до днешния тест по ЧП -  имаме също една грешка. Grinning Тежко ни и  горко обаче на утрешния тест по история - нещо ми се струва,че хич ни няма с датите... Rolling EyesЩе видим.Успех на всички дечица!

# 30
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Здравейте мами, според вас този въпрос от теста по БЕЛ не е ли зададен некоректно?
9. По какво се различават подчертаните глаголни форми в
изречението?
Човекът видя реакцията му, но не показа своето раздразнение.
а) по време
б) по число
в) по спрежение
г) по лице
Верният според МОН отговор е в) по спрежение, НО
виждам и показвам са в едно и също спрежение. Според нашата г-жа основната форма била нетипичната "да видя", ама това на мен ми изглежда повече от абсурдно!!!

# 31
  • Мнения: 515
Мили мами,как са вашите хлапета,моята дъщеря вече трети ден е под страхотно напрежение в училище.да не говорим ,че като се прибере не иска нищо да яде и само гледа да си легне ,нещо което не е нормално за моето хлапе,което не спира на едно място.Непрекъснато и казвам да не се тревожи и че не е толково важно колко ще има на тестовете,но......
Уморена и напрегната е .Вчера след теста по математика ,по англииски правили контролно(писменно изпитване)и тя съвсем се сдухала.Инъче е отличничка и нямам никакви проблеми с нея.Много съм против всичко това!!!!!!!Направо побъркаха децата с тези матури!!!!!

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Това копирам от уикипедията:
В българския език има три спрежения. Тъй като в съвременния език почти няма инфинитив от кое спрежение е даден глагол се определя от гласната, на която той завършва в трето лице, единствено число, сегашно време. Глаголите от първото спрежение завършват на -е, от второто - на -и, а от третото - на -а или -я. За да запомнят по-лесно спреженията, на децата в началните училища им се казва ги научават чрез думата "летища" + я.
   I спр.    II спр.    III спр.    III спр.
аз    чета    говоря    искам    отварям
ти    четеш    говориш    искаш    отваряш
той, тя, то    чете    говори    иска    отваря
ние    четем    говорим    искаме    отваряме
вие    четете    говорите    искате    отваряте
те    четат    говорят    искат    отварят


Друг е въпроса, че спрежение не намерих в учебника за 5 клас - вие откривате ли нещо в учебниците по бълг. език?

Моят син също е уморен и отегчен  Sad

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 16:36 от Джони

# 33
  • Мнения: 109
Здравейте мами, според вас този въпрос от теста по БЕЛ не е ли зададен некоректно?
9. По какво се различават подчертаните глаголни форми в
изречението?
Човекът видя реакцията му, но не показа своето раздразнение.
а) по време
б) по число
в) по спрежение
г) по лице
Верният според МОН отговор е в) по спрежение, НО
виждам и показвам са в едно и също спрежение. Според нашата г-жа основната форма била нетипичната "да видя", ама това на мен ми изглежда повече от абсурдно!!!
Tова е верният отговор. Но въпросът наистина е зададен некоректно - глаголите са  от свършен вид и затова основната форма се образува с частицата "да". Но в 5. клас вид на глагола не се учи и е много трудно на учениците да се обясни, че едни глаголи образуват осн. форма с частицата "да", а други - без нея.
Най-лесният начин е да се постави глаголът в бъд. вр. - той ще види (второ спр.), ще покаже (първо спр.)
В примерите, които ти си дала, глаголите са от несв. вид - съответно спрежението е:
той ще вижда (трето спр.), ще показва (трето спр.)

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Примерите просто ги копирах, не съм ги измисляла, но пък яко се окашиих и аз като тръгнах да определям спрежението на двата глагола  Embarassed

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Здравейте мами, според вас този въпрос от теста по БЕЛ не е ли зададен некоректно?
9. По какво се различават подчертаните глаголни форми в
изречението?
Човекът видя реакцията му, но не показа своето раздразнение.
а) по време
б) по число
в) по спрежение
г) по лице
Верният според МОН отговор е в) по спрежение, НО
виждам и показвам са в едно и също спрежение. Според нашата г-жа основната форма била нетипичната "да видя", ама това на мен ми изглежда повече от абсурдно!!!

В примерите, които ти си дала, глаголите са от несв. вид - съответно спрежението е:
той ще вижда (трето спр.), ще показва (трето спр.)

Това, че са от трето спрежение и двата глагола не прави ли грешен отговора "по спрежение"  newsm78
Уау, съвсем се омотах  Embarassed

# 36
  • Мнения: 109

Друг е въпроса, че спрежение не намерих в учебника за 5 клас - вие откривате ли нещо в учебниците по бълг. език?


Има разлика в начина на подреждане на учебните теми в различните учебници. Не съм сигурна, но подозирам, че е възможно да има разминаване и в понятията - например в един от учебниците  се обясняваше правилото за бройната форма, а в друг то липсва. Не изключвам възможността някъде пък да не е обяснено спрежението.

# 37
  • Мнения: 109
[
Това, че са от трето спрежение и двата глагола не прави ли грешен отговора "по спрежение"  newsm78
Уау, съвсем се омотах  Embarassed
Пак ще се опитам да обясня - дано не ставам досадна.
Става дума за т.нар. видови двойки:
да видя - виждам
да покажа - показвам
т.е. имаш 4 глагола - учениците са имали да определят тези от лявата колонка, те са в различно спрежение.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Детето ми учи по учебника на Булвест 2000 - в него има ли някъде спрежение? Знаете ли?

Изобщо не си досадна, даже благодаря за разяснението   bouquet
Ясно е, че бълг. език не ми е най-силната област Sad

# 39
  • Мнения: 109
Не знам , но трябва да провериш в урока за глагол.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Оказа се, че не са взели урока за ГЛАГОЛ изобщо  newsm78 А иначе, намерих за спрежение - има даже и определение заградено в розово. Просто урока НЕ е учен все още Cry
Благодаря!

# 41
  • Мнения: 109
Не се учудвам. Ние не сме взели еднородните части. А имаше въпрос за тях.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 493
Вчера писах - че за теста по математика дъщеря ми няма как да е подготвена просто защото децата не са изучавали половината неща

# 43
  • Мнения: 6 735
Вчера писах - че за теста по математика дъщеря ми няма как да е подготвена просто защото децата не са изучавали половината неща

В кое училище и къде учи дъщеря ти? Не е заяждане, но кое точно не са взели.

# 44
  • София
  • Мнения: 4 493
Вчера писах - че за теста по математика дъщеря ми няма как да е подготвена просто защото децата не са изучавали половината неща

В кое училище и къде учи дъщеря ти? Не е заяждане, но кое точно не са взели.
Дъщеря ми учи в 16 ОУ Райко Жинзифов
Ако искаш да ти кажа по БЕЛ - не са учили "спрежение", "наречие" и произведенията по литература които бяха цитирани във въпроса за вградената  мома
По Математика - не са учили най-малко общо кратно, събиране на неправилни дроби, умножение и деление на дроби, имаше и още ама сега трябва да отворя учебника за да ти изпиша всичко.
Отделен е въпроса че за последната седмица и нещо по почити всеки предмет взимат по 3-4 урока от учебника .
Например като обем на материала ще ти кажа, че по математика са взели повече от 20 стр. за последната седмица  #Cussing out

# 45
  • Мнения: 1 731
Момичета ,знаете ли как ще се оценяват матурите?
Моята щерка има 4 грешки.Дали се е справила? newsm78

# 46
  • Мнения: 6 735
dioni, специално за математиката нещо не е наред при вас. В училището на сина ми са взели всичко, което има в теста по математика, а бяха от най-активните стачници. И определено не са взимали по 20 стар. последната седмица.
Бих се поинтересувала защо е така....... при вас, макар че......
Относно БЕЛ не съм сигурна за спрежението, но той е отговорил по метода на изключването.
Важното е децата да са спокойни.

tonnny_bg ,  разбира се че се е справила щерка ти. Със сигурност няма да повтаря класа. Не се втелявайте толкова с тези матури, поредното чудо за три дни.

# 47
  • Мнения: 2 270
Мили мами,как са вашите хлапета,моята дъщеря вече трети ден е под страхотно напрежение в училище.да не говорим ,че като се прибере не иска нищо да яде и само гледа да си легне ,нещо което не е нормално за моето хлапе,което не спира на едно място.Непрекъснато и казвам да не се тревожи и че не е толково важно колко ще има на тестовете,но......
Уморена и напрегната е .Вчера след теста по математика ,по англииски правили контролно(писменно изпитване)и тя съвсем се сдухала.Инъче е отличничка и нямам никакви проблеми с нея.Много съм против всичко това!!!!!!!Направо побъркаха децата с тези матури!!!!!
Защо така newsm78.Според мен нещо друго я тревожи.Тестовете наистина са елементарни и ,ако едно дете си е учило системно през годината-не могат да го затруднят.Аз от вас научих за тези матури.Йоана даже не ми е споменавала.
Поразпитай я -явно проблема е друг
dioni-най малкото общо кратно се взе още ноември месец.Според мен учителите ви са........нещо не в час

# 48
  • Мнения: 515
Не я тревожи нищо ,на тестовете се справя блестящо просто има нужда от почивка.Учителите ги тормозят много ,не се съобразяват със ситуацията и правят и други контролни в деня на матурите .За тестовете казва ,че са елементарни и не си го слага много -много.Но притеснението си личи,умората също.

# 49
  • Paris
  • Мнения: 1 727
dioni  Shocked На твое място сериозно бих се заинтересувала какво въобще правят тези учители?! Всичко това трябва отдавна да са го взели като материал, само проценти още не са взели.

# 50
  • Мнения: 172

Цитат
Тестовете наистина са елементарни и ,ако едно дете си е учило системно през годината-не могат да го затруднят.Аз от вас научих за тези матури

Аз мисля, че теста по математика не беше толкова елементарен. Децата трябваше да решат 25 задачи за 45 мин. По 1,8 минута за задача - да прочетат, усмислят и решат. Не беше правилно тестовете да са в 6 последователни учебни дни. Дори студентите по време на сесия имат по няколко дни между отделните изпити.

# 51
  • София
  • Мнения: 4 493
dioni  Shocked На твое място сериозно бих се заинтересувала какво въобще правят тези учители?! Всичко това трябва отдавна да са го взели като материал, само проценти още не са взели.
Мислиш ли че несъм се поитересувала - "успокоиха ни", че децата щяли да вземат целия необходим материал до края на годината , а те всъщност препускат по материала - не сама че не го разбират децата но и не го затвърждават.
Примар - по история - за 45 мин - се взимат три урака от учебника и то в един план записани в тетрадката - това е  Shocked

# 52
  • Мнения: 1 731
Момичета,дали ги има вече изнесени отговорите по история? newsm78

# 53
  • София
  • Мнения: 18 069
И аз смятам, че тестовете дотук не са чак пък толкова елементарни.Дори и дете, съвестно учило през цялата учебна година, има нужда от поне повърхностен преговор на материала, особенно по разказвателните предмети.Да приемем, че по математика, български и английски нещата са повече свързани с прилагането на дадени познания, а не със сухото запаметяване на дати и факти.Провеждането на тестовете в последователни учебни дни обаче не позволява направата на такъв преговор.Още повече, че поне в нашето училище изобщо не се съобразяват с провеждането на тези изпити и натоварват децата допълнително както с домашни по останалите предмети така и с правенето на тестове върху текущия материал.

# 54
  • Мнения: 515
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documen … ria_test-2008.pdf
Това е линка на теста по история и цивилизация,още няма отговори те.

# 55
  • Мнения: 2 082
в понеделник освен матурата ще имаме класна по литература.мисля,че можеха да поизчакат малко...

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Вече има отговори в сайта на МОН. Копирам ги:
Въпрос

Верен
отговор
1. б
2. а
3. а
4. в
5. в
6. б
7. в
8. б
9. а
10. а
11. б
12. б
13. а
14. а
15. в
16. б
17. б
18. в
19. б
20. б
21. в
22. а
23. б
24. в
25. а

Моят син няма нито една грешка  Wink Аз се затрудних малко, но скоро не съм преговаряла  Wink

# 57
  • Мнения: 11 607
Вчера и днес - ни една грешка от синковеца.

Ще споделя нещо и ще се радвам да чуя вашето мнение......

Тестовете, по общо мнение, са лесни. Не са трудни. И въобще не са тестове или матури. А е външно оценяване на учителите. До сега на всички тестове, при сина ми е имало подсказвания както между децата, така и от квесторите. И така ще бъде до вторник. Питам аз - при това положение у децата не се ли създава една фалшива представа за тестовете въобще? Не стигат ли до извода,че и на другите тестове ще има подсказвания, преписвания, ще е лесно и пр. И това вместо да мобилизира учениците, напротив - ще ги разконцентрира. И когато се сблъскат с истински тестове напр. в 7кл. - ще има ревове - трудни са, искат много от нас и т.н.,и т.н.

Та има ли полза от тестовете сега, от формата и от начина на провеждане.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Да се разпиша и аз  Wink
В у-щето на синчето паралелките А и Б са със засилено изучаване на математика и БЕЛ, останалите - без профил. В първите две децата са подбрани с конкурс миналата година. При тях не са допускали подсказване нито от квесторите нито по между тях. В останалите паралелки /понеже познавам деца от тях/ се е подсказвало и то много. Питам се, защо и кому е нужно? Изобщо смятам, че това външно оценяване е опорочено. Не може да се разчита на резултатите от тези тестове.

# 59
  • Мнения: 6 735
В училището на сина ми им събират мобилните телефони. Класовете са разделени и смесени, така че в стаята има деца от различни класове, предполагам за да не се познават кой колко знае. Квесторите са непознати за децата.
И на мен не ми е ясно какво точно ще се види при различните училища.

# 60
  • София
  • Мнения: 2 019
В нашето училище не се подсказва, нито се разрешава на децата да преписват. На родителската среща учителката по география каза, че никой не учи и се притеснява какво ще направят на тестовете. Помоли да ги накараме малко да почетат.
Изобщо смятам, че това външно оценяване е опорочено. Не може да се разчита на резултатите от тези тестове.
Точно за това изобщо не се впрягам нито аз, нито щерката.
dioni, според мен имате пълно основание да се оплачете от учителката по математика. Не сте изостанали с един-два урока, а с половината материал.

# 61
  • Мнения: 58
Мили мами,как са вашите хлапета,моята дъщеря вече трети ден е под страхотно напрежение в училище.да не говорим ,че като се прибере не иска нищо да яде и само гледа да си легне ,нещо което не е нормално за моето хлапе,което не спира на едно място.Непрекъснато и казвам да не се тревожи и че не е толково важно колко ще има на тестовете,но......
Уморена и напрегната е .Вчера след теста по математика ,по англииски правили контролно(писменно изпитване)и тя съвсем се сдухала.Инъче е отличничка и нямам никакви проблеми с нея.Много съм против всичко това!!!!!!!Направо побъркаха децата с тези матури!!!!!
Защо така newsm78.Според мен нещо друго я тревожи.Тестовете наистина са елементарни и ,ако едно дете си е учило системно през годината-не могат да го затруднят.Аз от вас научих за тези матури.Йоана даже не ми е споменавала.
Поразпитай я -явно проблема е друг
dioni-най малкото общо кратно се взе още ноември месец.Според мен учителите ви са........нещо не в час
Може ли да се намеся  Blush?Колкото и прости да са задачите, по абсолютно всички предмети си иска мислене, знание и напрежението е голямо.Една от отличничките в класа,вчера дойде пребледняла,защото беше учила цялата седмица до дванайсет часа вечерта.Точно защото тестовете са "прости" си е голямо унижение да се изложиш на тях...Ние по математика бяхме свършили учебника,но по български имаше наистина невземани неща, а също съм 95% сигурна че имаше грешка при спреженията(а и я са от 3 спрежение),следователно дадения въпрос няма верен отговор #Cussing out.И ученици и учители са на мнение,че тестовете са излишно натоварване!!!

# 62
  • Мнения: 50
Има сайт на министерството ,където срещу името на училището и паралелката, веднага получаваш резултатите на децата, ако, разбира се , са въведени веднага.
Не знам защо толкова се вълнувате, защото това никак не са реални резултати - при условие че децата / и при най-строги квестори/ работят по един и същ тест един до друг. Проверявах работите на петокласници- и се наблюдава следният парадокс - деца, които не могат да си напишат вярно името и реално на текста имат 0 т. , на тестовите задачи от 18 верни отговарят на 15. Това ,повярвайте ми, е невъзможно!!!

# 63
  • Мнения: 5
Здравейте. Синът ми също е петокласник и се побърка от учене за тези тестове. Напълно съм съгласна, че по БЕЛ имаше грешка за спреженията. по Човек и природа е бил лесен, но по история теста ми се видя доста сложен.

# 64
  • Мнения: 2 270
Мили мами,как са вашите хлапета,моята дъщеря вече трети ден е под страхотно напрежение в училище.да не говорим ,че като се прибере не иска нищо да яде и само гледа да си легне ,нещо което не е нормално за моето хлапе,което не спира на едно място.Непрекъснато и казвам да не се тревожи и че не е толково важно колко ще има на тестовете,но......
Уморена и напрегната е .Вчера след теста по математика ,по англииски правили контролно(писменно изпитване)и тя съвсем се сдухала.Инъче е отличничка и нямам никакви проблеми с нея.Много съм против всичко това!!!!!!!Направо побъркаха децата с тези матури!!!!!
Защо така newsm78.Според мен нещо друго я тревожи.Тестовете наистина са елементарни и ,ако едно дете си е учило системно през годината-не могат да го затруднят.Аз от вас научих за тези матури.Йоана даже не ми е споменавала.
Поразпитай я -явно проблема е друг
dioni-най малкото общо кратно се взе още ноември месец.Според мен учителите ви са........нещо не в час
Може ли да се намеся  Blush?Колкото и прости да са задачите, по абсолютно всички предмети си иска мислене, знание и напрежението е голямо.Една от отличничките в класа,вчера дойде пребледняла,защото беше учила цялата седмица до дванайсет часа вечерта.Точно защото тестовете са "прости" си е голямо унижение да се изложиш на тях...Ние по математика бяхме свършили учебника,но по български имаше наистина невземани неща, а също съм 95% сигурна че имаше грешка при спреженията(а и я са от 3 спрежение),следователно дадения въпрос няма верен отговор #Cussing out.И ученици и учители са на мнение,че тестовете са излишно натоварване!!!
Хората са различни.На едни деца са им достатъчни 2 часа за да си научат по всичко,докато на други и 10 не са им достатъчни.Имат различни възприятия,наклонности,различна интелигентност.Затова едни стават директори ,а други докери.Не може да слагаме всички деца под един знаменател.Затова и тестовете са подбрани така,че да не е нужно допълнително голямо учене,ако си се подготвял през годината.Стига сме ги жалили тези деца.Работота им е да ходят на училище и да учат.Колкото повече ги жалим-толкова по големи лекета и глазльовци ще станат.Сега гледам и безумието на майки ,които стачкуват срещу матурите.Трудно им било на децата.Кое им е трудно-да излязат от барчетата ли?
А после,като почнат работа.........!!!Сигурно майките им ще ходят да се разправят със шефовете им,че ги товари с много задачки или ги оставя в извън работно време.
Това е моето мнение.Никого не задължавам да се съгласява с него

# 65
  • Мнения: 2 708
Ани 69, напълно съм съгласна с теб. Най-протестиращите, според мен, са учителите и техните близки, както и родители, чиито деца не справят много добре. Не всички са такива разбира се, но повечето. Аз за себе си твърдя, че въпреки , че малката ми никак не се справя, е много важно да има тези изпити. Защото имаме да наваксваме много пропуски, натрупани в първите 4 години, по простата причина ,че попадна при престпни учителки, престъпни с небрежието и безхаберието си. Докато при голяма изобщо не беше така. И добре, че ги въведоха тия изпити, та да се постресне малко и да вземе да се напъне. В същото време не се е и разтревожила чак толкова. Нищо няма да им стане от тези изпити, напротив, считам че е по-добре да ги има, а не в 7 ми клас да откриват топлата вода. Laughing Laughing Laughing

# 66
  • Мнения: 854
Сина ми се беше супер притеснил преди първия тест. След него се успокои - разбра, че няма страшно и че го питат неща, които са учили, а не материал за 10-ти клас. Сега дори не знае последователността на тестовете. Просто отива на училище, както всеки ден.
И аз съм съгласна, че е полезно - тепърва ги чакат всякакви матури, кандидствания и т.н. - нека трупат опит, а и да знаят, че не е толкова страшно.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 019
И аз мисля, че матурите не са страшни, а като че ли родителите и учителите внасят излишно напрежение. Аз примерно, за теста по математика много юрках дъщеря си да решава задачи. В един момент, като видях, че в една задача имаше да събере две десетични дроби и после да ги умножи с трето число, а тя вместо да извърши елементарните действия започна да ги превръща в смесени дроби разбрах, че напълно е блокирала и я оставих. Не се впрягам специално за матурите, просто държа на математиката и българския. Тя от своя страна не е от ученолюбивите и също не се беше притеснила от тях, но явно аз в известна степен съм я стресирала. Сега, като се поуспокои направи тестовете по география с по 4-5 грешки без изобщо да е преговаряла и без да си е давала много зор през годината. Така че действително всеки би могъл да се представи на добро ниво без излишно претоварване и нерви.

# 68
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Аз, лично, съм доволна, че има матури. Лъснаха доста липси, които макар и в края на годината могат да бъдат попълнени. Не разбирам какво е това учене, редовно учи уроци, получава добри оценки и накрая на годината няма никой в главата. newsm78

# 69
  • София
  • Мнения: 18 069
Принципно приветствам идеята за провеждането на подобни препитвания, нека децата свикват...Занапред им предстоят множество такива тестове.И все пак продължавам да мисля, че трябваше да са с по-различен график на провеждане, а не в последователни учебни дни .

# 70
  • Мнения: 515
Има сайт на министерството ,където срещу името на училището и паралелката, веднага получаваш резултатите на децата, ако, разбира се , са въведени веднага.
Не знам защо толкова се вълнувате, защото това никак не са реални резултати - при условие че децата / и при най-строги квестори/ работят по един и същ тест един до друг. Проверявах работите на петокласници- и се наблюдава следният парадокс - деца, които не могат да си напишат вярно името и реално на текста имат 0 т. , на тестовите задачи от 18 верни отговарят на 15. Това ,повярвайте ми, е невъзможно!!!


Къде се намира този сайт?Д ай ни кординати!  bouquet
 
 

# 71
  • София
  • Мнения: 4 493
Вече го има качен теста - прегледах го  и ми се струва , че не би трябвало да е затруднил децата, въпреки че ние още не сме стигнали до уроците за Расите  Sad
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documen … fia_test-2008.pdf

# 72
  • София
  • Мнения: 18 069
pro 77,
Не зная, дали във въпросния постинг са имали предвид следния сайт:  http://mon5.mon.bg   /най-вероятно да/.Но ние родителите едва ли можем да видим отразените там резултати, тъй като се иска парола, която сигурно се предоставя на училищата от самото министерство.А може и за друг сайт да става дума...На този просто попаднах, търсейки в Google.

# 73
  • Мнения: 2 577
Моя син 2 дни беше с Т, но вчера следобяд вече нямаше и днес е на у-ще
Обади ми се току що и докладва, че имал 2 грешки по география  Rolling Eyes а също така и че другата седмица щяло да има род.среща, за да ни информират за резултатите. А досега на тях не са им казвали такива.

Остава утре английския и приключваме

Колкото до матурите - аз съм и за и против.
Особено за графика-нямам думи, да не говорим, че в събота и на състезание по математика имаха ...  а в някъде и класните и контролните си течат през това време

и в тези теми редактиране се позволява май до 24ч.  newsm78, не мога да редактирам първия пост

# 74
  • Мнения: 515
Eто верните отговори по география:
Верен
отговор
1. б
2. б
3. б
4. а
5. б
6. а
7. в
8. а
9. в
10. б
11. а
12. а
13. а
14. в
15. г
16. в
17. б
18. б
19. г
20. б
21. б
22. г
23. в
24. в
25. в

# 75
  • Мнения: 1 731
Моята щерка е с 4 грешки.Пак добре.По история имаше 6 грешни отговора.
А къде е тоя сайт да видим какви са оценките? newsm78

# 76
  • София
  • Мнения: 18 069
На сайта на МОН вече качиха тестовете по езиците.Ние сме с английски, тестът наистина ми се стори доста лесен.

# 77
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Някой да качи теста по английски Praynig

# 78
# 79
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Amelia   bouquet

# 80
  • Мнения: 2 082
момичета,дават ли домашни по литература на децата ви?моят син никога няма такава...вторият срок да са имали един преразказ или съчинение-даже не си спомням вече.литературата не му е силната страна и се налагат повече упражнения,но госпожата нищо не дава.искам да рабера при вашите деца как е...?а подготвяни ли са да правят този преразказ,който им се чете два пъти и те пишат или трансформиращ преразказ...

# 81
  • София
  • Мнения: 2 019
Учителката на дъщеря ми редовно дава домашно по литература. След всяко произведение има въпроси и ги кара да отговарят писмено на някои от тях. Писали са трансформиращ преразказ на "Тримата братя и златната ябълка", "Котаракът в чизми", "Гъсарката на кладенеца", "Грозното патенце". На класното също правиха трансформиращ преразказ".

# 82
  • Мнения: 2 082
и аз си мислех,че "повредата'' е в нашата учителка-редовно закъснявала за час с15,20 мин,мълчала или давала план само и часът свършвал...дано се пенсионира,както се чува,че няма да научат нищо.трансформиращ преразказ пък въобще не са правили.аз го упражних малко преди матурите....

# 83
  • Мнения: 159
  Не мога да видя верните отговори по английски език. Сайтът на МОН не ми се отваря. Ако някой ги има, нека ги качи! Благодаря предварително!

# 84
  • София
  • Мнения: 4 493
това са отговорите - по английски
1-в
2-с
3-с
4-а
5-а
6-в
7-в
8-с
9-с
10-в
11-а
12-в
13-с
14-в
15-в
16-а
17-в
18-а
19-с
20-а
21-а
22--с
23-в
24-а
25-в

# 85
  • Мнения: 159
 Благодаря dioni!

# 86
Защо имам усещането, че е имало грешки в ключа към верните отговори за теста по английски в пети клас? За съжаление не може да се провери защото на сайта на МОН не се отваря точно този тест.Ако някой  вчера го е сейвал в компютъра си моля да ми го изпрати на petrova_kt@abv.bg  Благодаря.

# 87
Благодаря на Dioni че показа отговорите по английски само да ми каже от къде ги е свалила

# 88
  • София
  • Мнения: 4 493
Благодаря на Dioni че показа отговорите по английски само да ми каже от къде ги е свалила
От сайта на МОН, заедно с въпросите

# 89
  • Мнения: 804
Здравейте, мили мами на петокласници.  wavey wavey wavey
Моя хубостник също е в пети клас и сега, ровейки в сайта на министерството, прочетох нещо, което определено ме изуми.
Оказва се, че матурите в четвърти и пети клас ще останат и следващите години, т.е. в шести и седми клас.Ето източника http://www.minedu.government.bg/opencms/opencms/documents/frontp … javane_4-5kl.html

Петрова, ще ти ги пратя след минутка.  Peace

# 90
  • Мнения: 804
Благодаря на Dioni че показа отговорите по английски само да ми каже от къде ги е свалила
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documen … ish_test-2008.pdf
Така отваря ли ти ги?

# 91
Здравейте! Аз съм 5 клас и съм на мнение, че матурите не бяха много трудни и всичко беше изучено - трябваше само малко повече концентрация!
П.П.: Имам един въпрос: Някой може ли да ми даде линк към темата за втория кръг на математическото състезание "Кенгуру" в София? Peace

# 92
  • Мнения: 2 577
anh, няма специална тема за Кенгуруто  Wink
но темите и класирането са тук :
http://www.math.bas.bg/smb/kenguru/index.htm

# 93
  • Мнения: 58
Здравейте! Аз съм 5 клас и съм на мнение, че матурите не бяха много трудни и всичко беше изучено - трябваше само малко повече концентрация!
П.П.: Имам един въпрос: Някой може ли да ми даде линк към темата за втория кръг на математическото състезание "Кенгуру" в София? Peace
  Концентрация,да.Тестовете бяха лесни,но не си ли забелязала,че всеки учител не знаеше какво ще дадат да решаваме и се започваше една бясна подготовка(при нас беше така),и тя беше истинското натоварване.Аз не съм против тестовете,но организацията около тях беше много зле Sick

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Момичета как са петокласниците ви?
Къде се изгубихте?
Моят син след матурите така се отпусна, че само за ваканцията мисли  Laughing а и за първи път ще учи до 15 юни и хич не му допада.  hahaha

# 95
  • Мнения: 2 577
Днес ще имаме родителска среща и ще ни съобщават резултатите от матурите Rolling Eyes , както и задължителните униформи от другата година /поне така ми каза моя син/

Иначе и той е вече във ваканция, нищо че има две седмици още  Sunglasses
...все нямал да учи ... сега заради матурите на големите нямало и да ходи на у-ще някой друг ден - и свършвал  Rolling Eyes

# 96
  • София
  • Мнения: 4 493
Някой спомена че имало оценките  в нета - Вярно ли е? Аз не можах да ги открия

Последна редакция: чт, 29 май 2008, 11:51 от dioni

# 97
  • Мнения: 2 708
Оххх момичета, и ние сме го ударили на ваканция, а се оказа, че вчера са взели за %, защото до сега не го бяха взимали и тепърва снощи обяснявах нещо, ама хич не ни влиза в главата. Просто отказва май да приема вече каквато и да е информация. Някак тия тестове като че ли за тях отбелязаха края на учебната година. Laughing

# 98
  • София
  • Мнения: 2 019
dioni, до колкото разбрах оценката се изчислява така: примерно от 25 въпроса има 20 верни, 20 се умножава по 6 и се получава 120, след това се дели на 25 и се получава оценката 4,8

# 99
  • Мнения: 109
Някой спомена че имало оценките  в нета - Вярно ли е? Аз не можах да ги открия


http://www.mon.bg/opencms/export/sites/mon/documents/frontpage/p … eobrazuvane_5.pdf

# 100
  • София
  • Мнения: 4 493
Някой спомена че имало оценките  в нета - Вярно ли е? Аз не можах да ги открия


http://www.mon.bg/opencms/export/sites/mon/documents/frontpage/p … eobrazuvane_5.pdf
Благодаря това го намерих - а как да разбера колко точки има детето на тестовете? Досега учителите не са им казали. А и незнам защо в понеделник и вторник няма да учат при положение , че са насредата на учебниците

# 101
  • Мнения: 1 731
Тия матури май ги понатовариха и сега са съвсем неадекватни. Rolling Eyes
Моята дъщеря още не си знае оценките и госпожата нищо не казвала.Кога ще им ги съобщят?То не остана вече.Тя си брои дните до ваканцията. Laughing

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
На нашите са им казали вече оценките.
А на 2 и 3 няма да учат заради матурите на абитуриентите.

# 103
  • Мнения: 1 731
И нашите ще почиват ,добре че я питах сега . Rolling Eyes

# 104
Видяхте ли къде децата знаят най- много ?   /според тестовете/ в  Перник. Ако така оценяват учителите - супер. Догодина всички деца ще изкарат  отлични оценки. Видях тестове на деца в пети клас, където вместо името си е написало само черти, защото не може ни да чете , ни да пише , но имаше 22 верни отговора. От тези тестове най-страдат съвестните деца, защото учат и мислят на всеки въпрос и понякога така допускат грешки, а тези , които нищо не знаят, сядат зад някой и си преписват, или квесторите им подсказват, че да не се изложи училището.     Че то, като е така, догодина още повече ще се качи успеваемостта, а  в същото време  половината от учениците са неграмотни. Ако видите и студентите - и там е същото. Как може да се разберат знания от тест, в който само се огражда една от 4 букви.     

# 105
  • Мнения: 5
Здравейте!Аз съм 5 клас.Имахме матури и не бяха много леснички.По пожелание на ученика ще се внасят оценките.На нас ни казаха,че ще ни кажат оценките чак на 15-ти,като свършим. Sad


ПРЕОБРАЗУВАНЕ НА ТОЧКИТЕ В ОЦЕНКА
ЗА ВЪНШНОТО ОЦЕНЯВАНЕ В V КЛАС

Точки                Оценка
0 – 6 вкл.           Слаб 2
7 – 10 вкл.         Среден 3
11 – 15 вкл.       Добър 4
16 – 19 вкл.       Много добър 5
20 – 25 вкл.       Отличен 6

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
И аз се присъединявам към мнението, че резултатите от матурите са НЕ РЕАЛНИ Peace
Още по време на тестовете ви споделих, че в у-щето на детето ми се подсказва избирателно...а явно в някои градове се е подсказвало на всички...какъв е смисълът тогава?

# 107
..какъв е смисълът тогава?

Смисълът е Министерството на образованието да си пише актив.  Явно повечето от работещите там нямат нищо общо с образованието и ,освен като ученици, не са влизали в училище.   

Да не говорим за тройките, които учителите пишат само и само да не оставят на изпит , защото после им изсипват куп писарска работа, хиляди протоколи и критерии, и по този начин никой не покрива никакви минимуми.   

И за тая матура на 12 клас , тепърва сега ще изкарат критериите, като първо видят кой какво е направил.  Всички може да са спокойни - едва ли ще има двойки. 

# 108
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92
Здравейте!Аз съм 5 клас.Имахме матури и не бяха много леснички.По пожелание на ученика ще се внасят оценките.На нас ни казаха,че ще ни кажат оценките чак на 15-ти,като свършим. Sad


ПРЕОБРАЗУВАНЕ НА ТОЧКИТЕ В ОЦЕНКА
ЗА ВЪНШНОТО ОЦЕНЯВАНЕ В V КЛАС

Точки                Оценка
0 – 6 вкл.           Слаб 2
7 – 10 вкл.         Среден 3
11 – 15 вкл.       Добър 4
16 – 19 вкл.       Много добър 5
20 – 25 вкл.       Отличен 6

А как тогава ще ви ги нанесат след като на 15,06 ще е приключила годината ?
 

# 109
Ами, май целта е да не им ги нанесат. Особено, ако на всички са 5 и 6...

# 110
  • Мнения: 5
Вече ни ги казаха.Незнам защо класната ни каза,че ще ни ги съобщи чак когато приключва годината  Thinking Thinking

# 111
  • Мнения: 97
дали има публикувани осреднени резултати по училища някъде в интернет? По това лесно може да се ориентира човек дали едно училище е добро или лежи на стари лаври.
Ако някой има линк - да прати! Grinning

# 112
  • Мнения: 854
дали има публикувани осреднени резултати по училища някъде в интернет? По това лесно може да се ориентира човек дали едно училище е добро или лежи на стари лаври.
Ако някой има линк - да прати! Grinning
Или че в съответното училище са подсказвали повече  Laughing Едва ли ще е показателно - бях писала, че в нашето са подсказвали учителите на поразия.
Може би това е целта - да вдигнат реномето на школото.

# 113
  • Мнения: 2 270
Петокласниците от Математическата гимназия в Русе са на 2 място в северна българия след децата от село Бутан-русенско.Това мисля е показателно за коректността на изпитите

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Петокласниците от Математическата гимназия в Русе са на 2 място в северна българия след децата от село Бутан-русенско.Това мисля е показателно за коректността на изпитите
Ей, Ани това ме разби  hahaha

# 115
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92
 На нас все още не са ни съобщили резултатите .Каза ли са ,че ще ги изнасят в училище ,Вие знаете ли вашите?

# 116
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Кога ще г и изнасят?! Тя учебната година свърши.

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
При нас са ги нанесли като срочни без да искат съгласието на учениците /както беше споменато в наредбата/ Mr. Green

# 118
  • Мнения: 2 577
На 29 май бяхме на родителска среща и ни казаха всички оценки, дори бяха вече нанесени в дневника  Peace
До днес ги изпитваха за оформяне на срочни и годишни оценки

Сега да питам  newsm78 Имате ли списъци с книги?

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Да имаме списък от вчера  Peace
И той е следния:
Паисий Хилендарски - История славянобългарска
Добри Чинтулов - Къде си, вярна ти любов народна?, Вятър ечи, Балкан стене
Л. Каравелов - Хубава си, моя горо
Хр.Ботев - Хайдути
 Иван Вазов - Под игото
Хр.Смирненски - Братчетата на Гаврош
Е. Пелин - Косачи
Й. Йовков - Серафим
А. Далчев - Към родината
В. Ханчев - Художник

Михаил Енде - Приказка без край
О. Уайлд - Щастливият принц
Екзюпери - Малкият принц
Лафонтен - Гълъбът и мравката, Жабата поискала да стане колкото вола
М. Твен - Принцът и просякът
Бр. Нушич - Автобиография
Андерсен - Славеят на китайският император

Това е Wink
При вас в другите градове какви са книгите?

# 120
  • Мнения: 11 607
Последен учебен ден за тази година! Доживяхме да дойде! Нашите не са оформени само по география, но днес и това ще свършат!

Хайде на ваканцията!

Нямаме списък още!

# 121
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Джони, и нашите автори са същите, само че нямаме са по едно произведение, а цели стихосбирки или сборник с разкази.

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Ех, аз също предпочитам да им бяха дали цяла стихосбирка вместо едно стихотворение, но мен никой не ме пита. Затуй пък Б.Нушич се е постарал с бая големичка автобиография  Mr. Green - в нея ми е надеждата и смятам първо нея да приготвя на ваканционно настроения ми син  hahaha

# 123
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Дъщеря ми успяла вече да вземе "История славянобългарская" и "Под игото". Голям ентусиазъм, пък да видим newsm78

# 124
  • Мнения: 172
Това е нашият списък:
О. Уайлд - Щастливият принц
Екзюпери - Малкият принц
Иван Вазов - Под игото

# 125
  • Мнения: 11 607
Честита ваканция мами и деца! Да е весело и незабравимо лято!

# 126
  • Мнения: 159
   Спокойна ваканция и от мен на всички петокласници!!!

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Една незабравима ваканция за всички вече бивши петокласници  Hug
На есен отново - с песен  Wink

# 128
  • Мнения: 804
Лека и спокойна ваканция на родителите, а на децата - дива и незабравима.

Книгите са същите, само дето на нас не са уточнени заглавията на разказите и стихотворенията, а само на книгите.
Сина ми ги е чел повечето. Остава да потърся Христо Смирненски, Бранислав Нушич, Паисий, Д. Чинтулов,Ботев и Далчев.

# 129
  • Мнения: 1 731
Абе нашата госпожа защо не е дала списък с книгите? newsm78 Откъде да ги намеря? Thinking

# 130
  • Мнения: 2 577
ВЕСЕЛА ВАКАНЦИЯ НА ВСИЧКИ БИВШИ ПЕТОКЛАСНИЦИ

Ето го и нашия списък:
1. Паисий Хилендарски - История Славянобългарска
2. Иван Вазов - Под игото
3. Михаил Енде - Приказка без край
4. Оскар Уайлд - Щастливият принц
5. Екзюпери - Малкият принц
6. Марк Твен - Принцът и просякът
7. Бранислав Нушич - Автобиография

Тони, имаш вече няколко - анализирай и изготви и ти един списък
Аз миналата година така направих, че и нашата госпожа пропусна

Освен това имаме и 190 задачи за домашна по матеметика   Mr. Green

Още мързелуваме обаче, активно при това, търкаля се по цял ден в къщи от PC на TV, сменя диваните
Ако това е почивка ок Rolling Eyes Не мога да го изкарам навън и ни чете, ни пише
Чудя се как не му е скучно

# 131
  • Мнения: 804
Амелия, и моя е така.
Ама понякога се сбърква и излиза навън.
Но това е сравнително рядко.
Мисля да го оставя до края на юни да мързелува, после почвам да го засилвам лека-полека.

Обаче нямаме задачи по математика. Laughing

# 132
  • Мнения: 2 577
Ох, от миналата седмица листя теми, звъня на телефони, пиша мейли...
Мисля да го изпратя на лагер, ама то много трудна работа .... Събрах десетина оферти.
Ние сме планирали края на август да почиваме по принцип на планина, но и него на планински лагер допълнително ми се ще да изпратя
Сега умувам ... допаднаха ми доста, ама повечето са палаткови.
А хич не го виждам една седмица на палатка без ток, вода и да си приготвя сам храната   Rolling Eyes
Да не говорим, че е уж мъж, а ако го полази неизвестно насекомо и стой та гледай ...
Сигурно аз съм виновна, ама нямаме села, ходим понякога из гората, но не е свикнал.  Rolling Eyes

tonnny_bg  вие спряхте ли се на нещо?

# 133
  • Мнения: 2 708
Амелия, чела ли си това Английски училище село Мийковци.
На мен ми допада много, но ми е скъпичко след уроците за седмокласничката съм банкрутирала Laughing Laughing Laughing, но знам че на тях много им хареса и всяко лято от тогава ме питат няма ли да ги пратя пак там, ама няма как. Peace Знам, че там ходят много деца от Варна и Бургас също. Даже аз го научих от варненци, които бяха в София, въпреки че е съвсем близо до вилата Laughing Просто е вариант хем да са на планина децата, хем да не скучаят, хем да научат нещо.

# 134
  • Мнения: 2 577
Krische, да четох и гледах сайта на Мийковци
Дори и това , но то е на море  http://mezhdunaroden-lager.dir.bg/_wm/library/?df=113927&dflid=3

Не съм сигурна обаче дали искам да учи на тоя лагер, има достатъчно книги и задачи за лятото.
Пък и на фона на р-ра на заплатата ми - доста ми се струва, да си кажа честно.
За тия пари има екскурзии в чужбина, е вярно, че за по-малко дни.

Гледах и Ранчото, но там има места само в дните, които сме планирали и ние за почивка
... и сега попадам и на това http://www.nava-bg.org/?p=dlageri

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 14:01 от Amelia

# 135
  • Мнения: 2 708
Ами за съжаление и на мен това са ми спирачките. Иначе места - колкото си искаш и то доста хубави, само пари да имаш Wink

# 136
  • Мнения: 2 577
УСПЕХ на всички, които са на състезание днес
Стискаме палци  Peace

# 137
  • Мнения: 2 577
Голямо затишие има тук ... явно всички активно почиват през ваканцията Laughing

Влязох преди малко в сайта на гимназията на сина ми и установих, че има списък вече с учебниците за 2008/2009 г.

явно ще трябва да си ги купуваме и тази година  Sunglasses



# 138
  • Мнения: 750
Голямо затишие има тук ... явно всички активно почиват през ваканцията Laughing

Влязох преди малко в сайта на гимназията на сина ми и установих, че има списък вече с учебниците за 2008/2009 г.

явно ще трябва да си ги купуваме и тази година  Sunglasses

Нали щяха да са безплатни?

# 139
  • Мнения: 2 577
Deina, и аз така бях чула края на миналата уч. година, ама нищо твърдо

Останах много изненадана, като видях списъка публикуван, а те го правят за да знаем какво да купуваме... Но май наистина ще са безплатни. До сега рових и открих това


# 140
  • у дома
  • Мнения: 7 152
Извинявам се ,че се намесвам...Учебниците наистина са безплатни,но списъците се изнасят,защото учебните тетрадки и помагалата си се закупуват то родителите.

# 141
  • Мнения: 1 674
Знам, че още е раничко за покупки за училище, но искам да купя раница за моя бъдещ шестокластик.Имате ли някакава идея къде да потърся, иска ми се нещо по-нестандартно. Гледах на GABOL, ама много са детски в момента изложените.

# 142
  • Мнения: 227
Знам, че още е раничко за покупки за училище, но искам да купя раница за моя бъдещ шестокластик.Имате ли някакава идея къде да потърся, иска ми се нещо по-нестандартно. Гледах на GABOL, ама много са детски в момента изложените.
Гледах новият каталог на МЕТРО имаше доста хубави.
  bouquet Виждам, че твоите момчета са набори на моите, баткото ми е 1996, а малкият 1999 г.  Peace
Как върви ваканцията при вас? Моите юнаци ги водихме за 10 дни на море, сега са при бабите, менкат си ги!  Hug

# 143
  • Мнения: 804
paleto, април месец взехме на двамата ни юнаци раници Даймънд Момичетата от форума ми ги препоръчаха като много здрави и удобни.
След като ги взех, се убедих, че е така.
Ще изкарат с тях и тази учебна година.
А не са и скъпи.

# 144
  • Мнения: 1 674
Мерси много за насоките в търсенето на раница.  bouquet Ще докладвам какво сме харесали.

Балонка Надувкова,  и ние бяхме на море почти цял месец. Сега сме в София. Confused Залепени са за компютъра и двамата. Успяхаме да се преборим и ги водим два пъти на тенис и на плуване. Поне се изморяват и заспиват  по-навреме. В края на месеца ще отидем на море още веднъж в Гърция и после ... у-щето. Ваканцията им се струва малка, бързо преминава. В момента четат задължителните книги. С големия решаваме задачи по метиматика.
В тази връзка ми се иска да попиитам дали смятате, че е разумно да се подготвят за кандидатстването след 7-ми клас още от 6-ти и как?

# 145
  • Мнения: 804
paleto, последно инфо от днес за раниците. В МЕТРО има промоция на раници Даймънд по 15,59 лв. с ДДС. Намират се точно срещу входа, в центъра на пътеката.  Peace
По отношение за кандидатстването... незнам. От една страна ми се струва, че колкото по-рано почнат,толкова по-добре. Обаче, от друга, като гледам как всяка година променят учебния материал... има ли смисъл...  Thinking

# 146
  • Мнения: 2 577
Да, и на сина ми раницата е от Метро, само че я взехме компютърна
Оказа се много издържлива и е много запазена /чак не вярвам, все пак е изкарала една учебна година/
Ще си я носим и тази  Peace Той много си я харесва

Колкото за кандидатстването, не знам
Със сигурност обаче не трябва да остава урок по математика и по БЕЛ неразбран или ненаучен
Предметите са такива, че не пропуските водят до последващи проблеми, поне според мен  Rolling Eyes

# 147
  • Мнения: 153
Момичета, дали някоя от вас ще се навие да ми прати на лични код на Метро-карта, за да разгледам брошурата им от сайта, защото в Плевен Метро още не е отворило, и нашата карта не е активирана, а имам възможност ако знам какво точно искам да помоля колежката си от Велико Търново да ми го донесе.   Praynig

# 148
# 149
  • Мнения: 153
За вас незнам, но аз реших тази година да се стягам от по-рано... така да се каже - поетапно  Mr. Green

# 150
  • Мнения: 2 708
Демек?

Какво пък толкоз ще се стягаш Laughing кажи и ние да се стегнем, че аз да си призная, нищо не правя по въпроса. Освен, че минахме през Метро, защото имаме навик да си купуваме от там тетрадки, като подготвят специалните щандове по повод първия учебен ден, друго не правим. Все пак и учебниците ще ни ги дадат в училище - значи нямам грижа. Работни тетрадки - ако има, пак ще ни ги кажат като дойде 15ти.

Дай идея, ако нещо пропускаме Peace

# 151
  • Мнения: 153
Имах предвид нов анцунг, нови кецове, нови дрешки за първия учебен ден... Всякакви такива косвени разходи, които ми се струпват после почти наведнъж   smile3515.

# 152
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Здравейте майки на шестокласници  Wink
Ние вече се завръщаме от дългите ваканционни турнета из БГ и смятам да пиша по-редовно в темата. Mr. Green
Амелия, предложение: не може ли да пуснеш нова тема с актуално заглавие? /тестовете вече ги изрешихме  Wink/

# 153
  • Мнения: 2 577
Здравейте майки на шестокласници  Wink
Ние вече се завръщаме от дългите ваканционни турнета из БГ и смятам да пиша по-редовно в темата. Mr. Green
Амелия, предложение: не може ли да пуснеш нова тема с актуално заглавие? /тестовете вече ги изрешихме  Wink/

и аз си я мислех тази работа, но преди малко се върнах и аз  Mr. Green

довечера ще свърша и това Peace
/само да се разопаковаме и оправим/

# 154
  • Мнения: 2 577
Хайде на но … 95;ка  Hug

давайте идеи за включване на инфо в първи пост, докато още мога да редактирам  Wink

Общи условия

Активация на акаунт