Италианският лицей в Горна баня

  • 78 266
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Хммм,много ми е интересно как се оказа изведнъж, че толкова много ученици  на лицея четат в този форум.... newsm78
Цитат на: Гери
Радвам се, че се осъзна за пунктоационната си грешка, защото беше бая смешничка.
За сведение - правилно е ПУНКТУАЦИОННА

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 19:44 от yulinga

# 76
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Госпожице Гери, явно не четеш и не можеш да схванеш, какво всъщност тук пишем и се изказваме. Все пак има обяснение - още си дете.

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 145
Имам не малко познати, чиито деца учат съответно в държавното и частното училище. Също така и в държавната и частна градина.
Много от негативните мнения съвпадат с тези на познатите ми от частните учебни заведения (в Горна Баня) и съответно някои преместиха децата си в държавните такива или в други частни училища.
За държавното училище общо взето имам само добри отзиви от първа ръка. За градината мога да съдя по собственото си дете и като изключително взискателна майка имам забележки, но те са минимални. Но което е най-важното, дъщеря ми се чувства чудесно там и определено ме впечетлява с наученто до момента.
Надявам се няма всички да скочите срещу мен Stop!
Това, че съм избрала тази градина за дъщеря ми, не означава, че смятам, че няма други добри учебни заведения. Просто това е моят личен избор!

# 78
  • Мнения: 3 835
Да, и аз съм чувала разни такива неща за лицея. Това, че там не учат наистина надарени деца, а деца на богаташи, е всеизвестен факт. Това, че родителите хвърлят луди пари, за да подготвят децата си за изпита, е достатъчно за да стане ясно, че тези деца не са природно надарени с повече умствен багаж, а означава, че родителите им са с болни амбиции. Надявам се, поне това да не важи за всички деца учещи там, дано да има и наистина умни деца. Аз не искам детето ми да бъде възпитавано в такава среда, и един ден като порасне, да гледа отвисоко всички, които не карат скъпи коли, не носят маркови дрехи, скъпи телефони и т.н.. За мен е изключително важно да я науча, че материалното не е най-важното на този свят. Основната ми цел като родител е, да възпитам един добър човек, състрадателен, милосърден, човек който да помогне на друг, изпаднал в нужда. Ако постигна това, ще смятам, че съм била добър родител. Всичко останало е божа работа, насила хубост не става. Ако детето ми не е родено гении, няма как, аз да направя от него такъв.

# 79
Гери,възхитих се на решителността,с която защитаваш училището си, но тонът ти от последния ти пост е недопустим! Едно е възрастен човек да те нарече "мила" ,съвсем друго-твоето ехидно отношение. И,моля те,пише се: порасна,  израсна Peace
Обръщаш внимание на моите грешки, а не обръщаш внимание на постовете, в които съфорумците намекват,че съм тъпа, или директно ми казват, че съм надута, което също не мисля, че е нормално отношение към дете;) Относно правописните ми грешки, аз не твърдя, че не ги допускам....на 14 години съм и просто искам да кажа, че тепърва мога да ги поправям. А ако си на 34 е малко късничко за такива корекции. И моля те, извинявай мислех си, че порасна и израсна/както се пишат според теб/ се пишат с Т, защото общият им корен е расТа/което е с Т в средата ако не се лъжа/, а при производните думи коренът се запазва.
 yosarian, ти се обърка нещо май...аз изобщо не съм споменавала деца с увреждания, a такива които нямат желанието да се образоват. Ако обичаш недей да си правиш изводи за мен и да даваш отговори от мое лице на поставени от теб въпроси, най-малкото защото не знаеш абсолютно нищо за мен. Не познавам лично такива хора, наистина. Но в училището ми има организация, чрез която се събират дарения и помощи за деца в неравностойно положение, с увреждания и т.н. Аз специално участвам в този съюз и съм много горда. Не съм направила много, но с майка ми 3-4 пъти сме носили мой стари дрехи, играчки и учебници в един дом за деца без родители, където поседяхме доста дълго време и си говорихме с тях. Не си мисли, че бих се отнасяла с някой, който има физически или психически увреждания по по-различен начин, защото пак казвам- не ме познаваш. Такива деца няма в моето училище, за което аз нямам никаква вина. Какво мислиш, че мога да предприема сега, когато съм на още ненавършени 15 ? А ти какво предприемаш за всички тези ощететени от живота деца? Кажи ми, за да мога да взимам пример ?!!

# 80
Госпожице Гери, явно не четеш и не можеш да схванеш, какво всъщност тук пишем и се изказваме. Все пак има обяснение - още си дете.
Фактът, че съм дете отнема ли ми правото да изкажа мнение? Добре, извинявайте беше ми приятно да се опитам да коментирам с вас...
Довиждане    Stop

# 81
  • Мнения: 1 180
Е на това ако му викате коментар.......

# 82
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Нямам нищо против да поговорим за тези неща просторно. Казах ти тези неща във връзка с това което ти беше написала Дороти. Ако имаш желание можеш да прочетеш мненията на всеки един от нас. Можеш да се регистрираш и да ми пишеш на лични. Мога да ти отговоря на много въпроси. А това да уважаваш някого и да направиш нещо за да го допуснеш до своята среда е различно от това за събираш парцалаци и да съжаляваш някой. Аз не бих се гордяла особено с това. Успех в живота. Можеш да направиш много за себе си, ако се опиташ да проумееш разликата между съжаление, милосърдие и зачитане.

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 00:30 от yosarian

# 83
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
Гери,тръгнах да ти отговарям,но ти сама ще си провериш в речника.Езиковата култура е много важна,но не е всичко в тоя живот(ти се заяде за запетайките). М/у другото,защо отричате и материалното?То дава повече възможности на човек. Друго ми направи впечатление-всички вие,възпитаници на училището,признахте и оправдахте корупцията. А да спорим,дали там има свестни деца е глупаво-естествено,че има.

# 84
  • Мнения: 3 835
М/у другото,защо отричате и материалното?

Не, не го отричам, но в днешния материален свят, когато децата ни са презадоволени, когато всеки се хвали с нови и скъпи придобивки, много е трудно да обясниш на детето си, че не това е най-важно, да го възпиташ да не избира приятелите си според това, какъв телефон носят и с какви парцалки са облечени. Това имам предвид, не друго.

# 85
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Yosarian  и аз помолих госпожицата да ги прочете хубаво. Просто не виждам  какво повече да се опитам да и обясня.    Shocked Явно тези неща като интеграция не могат да им станат ясни.
А като се сетя, че има деца по други училища, които това го прилагат в действие още от първи клас и чудесно се справят. Извинете ме за оффа.


А че има чудесни деца в ГБ, никой никъде не е казал, че няма. И аз имам такива познати, хубаво пеят, хубаво рисуват, хубаво свирят на инструмант /не знам дали още е така подготовката/. Правят чудесни екскурзии, трудно се влиза, лесно се изкарва.

# 86
  • Мнения: 2 891
Друго ми направи впечатление-всички вие,възпитаници на училището,признахте и оправдахте корупцията. А да спорим,дали там има свестни деца е глупаво-естествено,че има.
Няма такова нещо. Нищо подобно не съм признала.

# 87
  • Мнения: 227
Гери,  не разбирам защо толкова те нападат, та ти съвсем добронамерено изказа първото си мнение...Потресена съм от такова заяждане от страна на дамите във форума... не е нужно да те предизвикват. На мен ми харесва как разсъждаваш и тъй като имам представа и впечатление от училището ще си позволя да кажа, че е на високо ниво, не че нямам и забележки разбира се. Има много разлики и малко прилики с другите училища. Само ще напиша един пример.
Едното ми дете учи там, а другото ми дете учи в близкото училище до нас. В кварталното ни училище свалили от главата на малкия ми син шапката, тъй като някаква какичка казала, че и е харесала, просто му я свалила от главата и я присвоила, разбирате ли - първо, че е изплашила първолачето, второ дори госпожата изобщо нищо не е направила...  Close. В лицея подобни случки няма, големият ми син редовно губеше я шапка, я нещо друго, но винаги ги намираше при охраната, значи, децата там са с ясното съзнание, че чуждите неща се връщат.

# 88
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат
А на тебе не ти ли е време да започнеш да се държиш като голяма жена, а не да киснеш по форуми и чатове.. изобщо какво се занимавам....
Не ми давай акъл, dorothy, МИЛА, защото дори не знаеш, че при обръщение се слагат запетаи.
Не си избивайте комплексите, само защото не сте преуспели 90 % от вас и завиждате на по-заможните родители, чиите деца учат там, където вашите не са приети!!!
 
 
 Мики Маус, може би и това разсъждение ти допада?  Wink Защото и то е на Гери. Peace

# 89
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мики Маус, препоръчвам да прочетеш темата по-подробно. А ти както описваш случая за твоите деца излиза, според думите на Гери, че малкото ти дете ще остане тъпо и необразовано щом не е влязло в ГБ.

А в училищата на синовете ми също, който желае си намира вещите. Преди две години в училището на единя ми син изхвърлиха пред очите ми два контейнера непотърсени вещи. Някоя майка, като каже, че изчезнало нещо и като ги накарам да погледнат към загубените вещи и си ги намират.

Общи условия

Активация на акаунт