Италианският лицей в Горна баня

  • 78 291
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 891
Чудя се какво да напиша... Виждам че страстите са се разгорели и някакси се чувствам длъжна да защитя училището си. Не бих искала да влизам в подробности, но ще споделя, че синът на Владимир Живков седеше до мен, но повярвайте, това по никой начин не ме е комплексирало, нито пък се е отразило на самочувствието ми.

# 61
  • София
  • Мнения: 8 938
Аз направо съм изумена колко деца от Италианския лицей се интересуват от нашият форум. Браво, ученолюбиви са!
Мили деца, нека ви кажа защо се възмущават повечето майки тук. Повечето от тях не завиждат на богатите родители, затова че са такива. Друго е дразнещото. Училище, което се води за надарени деца, се превръща в училище за хора с добри финансови възможности, т.е. губи се основния смисъл. И вместо там наистина да се развива някое наистина надарено дете, учи някой сульо (с извинение), само да могат да казват мама и татко колко  е умен.
Ако вие сте от тези малкото, които наистина сте влезли, защото го заслужавате, ще разберете, че сте най-ощетени!

# 62
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Гери, хайде мила да ти го кажа по-простичко за да можеш да ме разбереш. И в другите училища се учат деца, които са също много умни. Също другите учители преподават чудесно и се справят идеално с своята задача. Навсякъде има деца, които страшно много четат, но има и такива, които  имат дислексия например или дискалкулия и вашето училище не може вече да е Европейско, защото не приема такива деца. По време на социализма беше създадено за изявени деца, а сега е за деца, които са изолирани от различните. В другите училища например вече има във всеки клас така наречените различни деца. Останалите съученици се грижат за тях. Учат се децата да не се подиграват затова, че не четат /защото ти вече го направи/, защото тези деца имат нужда от помощ.

Съксет и на мен учителите в детската градина ми предлагаха да кандитатства голямото ми дете в ГБ, но аз категорично отказах.

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 18:27 от dorothy

# 63
Да обясня нещо- това някой да не чете не е недъг!! Защото един индивид сам избира дали да е грамотен или не, а това да имаш увреждания не зависи от теб. Някой да е необразован и с бедна обща култура си е чисто за подигравка, аз ако съм на 20 години и не съм прочела и 5-10 книги ще ме е срам от себе си... Тези, които са неграмотни нямат нужда от помощ, това просто са хора, изпуснати от ранна детска възраст, на които не им е показано и обяснено, че книгите са богатство, означават богат речник и т.н.

# 64
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Гери, време ти е на теб да почетеш малко на тази тема.

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 18:05 от dorothy

# 65
А на тебе не ти ли е време да започнеш да се държиш като голяма жена, а не да киснеш по форуми и чатове.. изобщо какво се занимавам....
Не ми давай акъл, dorothy, МИЛА, защото дори не знаеш, че при обръщение се слагат запетаи.
Не си избивайте комплексите, само защото не сте преуспели 90 % от вас и завиждате на по-заможните родители, чиите деца учат там, където вашите не са приети!!!

# 66
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Гери, децата са ми приети там, където искам и най-вече където те искат!

# 67
Радвам се, че се осъзна за пунктоационната си грешка, защото беше бая смешничка. А за децата ти браво - надявам се всички форумци да постъпят като теб и да запишат децата си в друго училище, а не в лицея, защото ти нали си учила в лицея, отлично знаеш как стоят нещата и никой нищо не може да ти каже, особено ако той знае от първа ръка.... Извинявай Wink

# 68
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Да обясня нещо- това някой да не чете не е недъг!! Защото един индивид сам избира дали да е грамотен или не, а това да имаш увреждания не зависи от теб. Някой да е необразован и с бедна обща култура си е чисто за подигравка, аз ако съм на 20 години и не съм прочела и 5-10 книги ще ме е срам от себе си... Тези, които са неграмотни нямат нужда от помощ, това просто са хора, изпуснати от ранна детска възраст, на които не им е показано и обяснено, че книгите са богатство, означават богат речник и т.н.
Това ти мнение потвърждава моето- твърда си в позиция, която не разбираш. Дороти искаше да ти обясни, че има и не толкова умни деца, но те не са некачествени и вашето училище не допуска тези деца по дефиниция Wink Което пък ви отдалечава от европейските тенденции, но мисля, че нагазваме в нещо, което наистина не можеш да разбереш- не защото си глупава, а защото още не си готова да го разбереш. Не те нападам- ако така изглежда. Всъщност- изобщо не.
 
А на тебе не ти ли е време да започнеш да се държиш като голяма жена, а не да киснеш по форуми и чатове.. изобщо какво се занимавам....
Не ми давай акъл, dorothy, МИЛА, защото дори не знаеш, че при обръщение се слагат запетаи.
Не си избивайте комплексите, само защото не сте преуспели 90 % от вас и завиждате на по-заможните родители, чиите деца учат там, където вашите не са приети!!!
Доста грубо за възпитано и добре образовано момиче. Mr. Green А на Дороти пунктОацията и е най-малката грижа.  Wink Късметлийка е с децата си- прекрасни...и добри.

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 19:50 от yosarian

# 69
Аз не се съмнявам, че на всички децата ви са най-прекрасните и добрите... това е защото НЕ учат в снобарския лицей.

# 70
  • Мнения: 3 740
Гери, един от синовете ми беше приет в детската градина на НУКК заради способностите си, не заради връзки или подкупи. Изкара една година там и въпреки че на всички тестове имаше най-високи показатели, го отписах - по собствена преценка, не защото не се справяше. Просто обстановката не му понесе, затвори се, загуби слънчевия си нрав и се превърна в едно мрачно, нервно дете. Кажи ми, на какво може да се дължи това при 4-5-годишно хлапе? И до ден-днешен при споменаването на Горна баня се потриса. Сега е в 10 клас, учи в едно от най-добрите софийски училища и нито за миг не съжалявам, че не е в Италианския лицей.
Така че негативните мнения не са само от хора, които "злобеят", че децата им не са приети, а и от пострадали от "елитното" школо.

# 71
Не ми се вярва една детска градина така да разтърси едно малко дете. Лицея не е карцер, както го описваш...какво толкова ужасно му се е случило там, че да е толкова травмирано и защо непременно причината да е в детската градина?

# 72
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
Гери,възхитих се на решителността,с която защитаваш училището си, но тонът ти от последния ти пост е недопустим! Едно е възрастен човек да те нарече "мила" ,съвсем друго-твоето ехидно отношение. И,моля те,пише се: порасна,  израсна Peace

# 73
  • Мнения: 3 740
Защото преди да тръгне на тази детска градина нямаше никакви подобни признаци. И защото и досега не иска да чуе за Горна баня.
Впоследствие се разбра, че една от учителките е биела децата. Не мога да го твърдя със сигурност, моят син казваше само, че е "гадна", за биенето го научих по-късно от други хора, когато вече не бяхме там и не ме вълнуваше чак толкова много. Но дори и да не е вярно, стига ми, че детето ми има негативно отношение към градината, в която толкова много искахме да бъде.

# 74
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Аз не се съмнявам, че на всички децата ви са най-прекрасните и добрите... това е защото НЕ учат в снобарския лицей.
Мда- така е- ето, че вече говорим на един език. Wink
Какво мислиш за глухите и слепите, ако не е тайна. Познаваш ли някой глух или сляп или с умствено изоставащ? А познаваш ли такива деца? Имате ли такива деца при вас? Знаеш ли че при подходяща помощ много деца се справят чудесно сред връстниците си в училище? А би ли искала да учи в класа ти дете със заболяване или състояние, което не му позволява да усвоява материала с лекота, но е безмерно щастливо да е между връстници? Би ли му се подиграла, че не чете и не пише? Би ли го защитила, ако някой му се подиграва? Би ли отделила от безценното си време за четене на прекрасни дебели и поучителни книга, за да отидеш на пикник с това, дете. А то би ли могло да ти бъде приятел без да го съжаляваш?
На всичките ми въпроси отговора аз го знам и той е - не! За този тип дорастване говоря. Знам, че сега ще се замислиш за тези неща- а до кога? А какво ще предприемеш?

Общи условия

Активация на акаунт