КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" 5 - профил родители

  • 34 889
  • 488
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 111
Здравейте, мили майки. И аз гласувах в новата анкета. Преди да започна с дългите си словоизлияния /ако прекалявам, просто ми кажете, но какво да направя, като съм си толкова приказлива/, искам да честитя на рожденичката:
 ЧРД, малка принцесо! Да си жива и здрава, много да радваш мама и тати и нека всичките ти детски мечти се сбъднат![/color]  newsm59  hbday

МАЙ, успех на твоя юнак днес, стискаме му палци да се представи блестящо! bowuu

РАДМИЛА е пуснала страхотна тема за размисъл в своя пост. Наистина никой не е застрахован от фалит, не дай Боже. Особено в настоящите условия на инфлация и настъпваща криза в България, ситуацията се променя с дни. Всъщност аз отскоро се интересувам и от добрите държавни и общински училища в София, точно поради такава причина - наши много близки приятели фалираха и целия им живот се преобърна. Изведнъж всичките ни планове - децата ни, които са първи приятели, да посещават заедно някое добро частно училище, останаха в миналото. И така от половин година насам живо се интересувам и от ДУ. Това, което разбрах е, че: училището в Горна баня, както и Еврейското лежат на стари лаври. Интересното е, че тази информация получих от учители в същите тези училища. Много добри отзиви от всичките си източници имам за Руското училище на ул. "Шишман", за училище "Индира Ганди" /мисля, че беше 79 в Люлин/, както и за 31 СУЧЕМ. За 151 в Овча купел има много противоречиви отзиви, въпреки, че по принцип се води за "елитно". Много добро държавно училище е Националното музикално училище "Л. Пипков". Но то е за онези, чиито деца имат музикална дарба и са сигурни в това, че децата им ще продължат в тази насока. Държа да отбележа, че повечето от завършилите музикалното училище заминават да се реализират в чужбина и не се връщат в България, просто, защото тук това изкуство не се цени. Жалко, наистина.
А за детските гледачки да ви кажа и нашето мнение.
1. Мъжът ми е категорично против. Казва, че ако допусне у дома някоя чужда жена, ще се наложи да оборудва цялата къща с камери. Предполагам знаете, че в САЩ има такова предаване - със скрити камери са заснети недобросъвестни гледачки. Ами то половината от тях могат да бъдат обявени за психически нестабилни.
2. Затова пък имам 3 приятелки, които случиха от раз на гледачки и са супер доволни. В едното семейство, гледачката буквално отгледа детето от бебе и вече я приемат като част от семейството.
3. Но това пък ме кара да си задам следния въпрос: Ами ако детето обикне повече другата жена или ако тя го възпита по свой начин?
4. Честно да си призная, аз вече нямам пълно доверие в отглеждането на децата дори на собствената ми майка, грях ми на душата, но е така. Просто не съм на 100 % спокойна, защото вече няколко пъти водихме малкия в Пирогов, поради недоглеждане от нейна страна, а какво остава за чужда жена, която не милее толкова, както бабата за детето.

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 14:32 от мама Веси, Изи и Крис

# 31
  • Мнения: 4 877
Благодаря, момичета!   bouquet И аз му стискам палци.

мама Веси, Изи и Крис, постовете ти са супер интересни. Защо се притесняваш? Аз трябва тогава да се "скрия в миша дупка"  Joy Joy Joy
Много съм приказлива.

Аз също исках да добавя и 125 у-ще (май това беше) в Младост с математиката. На sisko2 детето е там и стана първо по математика. Ние бяхме след него.
Също така и 133-то, Индира Ганди и това с екзотичните езици. Ама ги знам само бегло и просто са ми интересни като профили.

Абе, хора, днес още 1 празник  Wink - Ден на ученическото самоуправление. Дано не са превзели някое у-ще!  Joy Joy Joy

# 32
  • Мнения: 4 877
Всъщност ето го инфото за Малкия принц http://www.sofiapuppet.com/?p=21

Водим-водим в анкетата!  Joy Joy Joy

# 33
  • Мнения: 142
sophsan, честит празник! Да расте красива и умна дъщеричката ти! Много късет, много щастливо детство!  Tada

май Simple Smile, голям успех на твоя Малък принц! Стискаме палци много, много! Нали ще разкажеш после!  Hug

Гласувах - за руска /за мен/ и друга природо-математическа за, както му казват, "мъжа на живота"  Laughing Heart Eyes

С огромно удоволствие четох края на предишната тема, с насълзени очи и с носталгия в сърцето. БЛАГОДАРЯ ВИ! май:), наистина е висока летвата  Laughing. Първоначалният минимум направо си е запълнен  smile3521 Трябва нещо по-целенасочено да мислим! Тази тема вече съвсем ми става най-любима!   bouquet

# 34
  • Мнения: 4 877
Хи-хи, като стана дума за надпревара от едно време между нашите училища/гимназии, не мога да не ви пусна още нещо от оня готин сайт, който вчера изнамерихме
http://detstvo.noviniteb.com/index.php?do=cat&category=daskalo - вижте какво сме учили

Аз само видях снимките от кабинета по биология http://detstvo.noviniteb.com/index.php?newsid=149 (предупреждавам не е за хора със слаби нерви и уплаха).
Сега има ли все още хубави кабинети? Бях влизала във физкултурния салон на една страхотна гимназия, която сега води в нашата анкета - всичко бяха махнали: греди, успоредки ... (сещате ли се - а аз бях направо супер там). Обяснимо е - след толкова години, сигурно вече са опасни. Дано имат вече! Как е по другите места? А как учат гимнастика по физкултура без уреди - "прескочи кобила" може да замени някои упражнения, ама успоредката?!  newsm78
Мамите, които сега обикалят ЧУ, как е положението там?

урок за Левски http://detstvo.noviniteb.com/index.php?newsid=123
Аз бях пускала тема около 3 март - какво разказваме на децата си за Левски, Ботев ..., но нещо не стана популярна, а на мен ми стана леко обидно. Такава патриотка съм.
Вие какво разказвате за нашите герои? Говорите ли за болярите, не само за рицарите и викингите, например? Адски тъпо, че другите - рицари, викинги, са навлезли в индустрията с играчки, филми, а нашата история вече не може да бъде усетена от децата.
Мярнах БГ исторически стратегически игри - те как са?


футболът по наше време http://detstvo.noviniteb.com/index.php?newsid=175

Ох, момичета, да вземем и там да се регитрираме! Благодаря на авторите на сайта   bouquet - невероятен е!

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 14:49 от май :)

# 35
  • Мнения: 4 877
sophsan, един специален поздрав за дъщеричката ти от май (свеки, може би)

http://www.youtube.com/watch?v=blypORq3HMc

ПУСТЬ БЕГУТ НЕУКЛЮЖЕ

Пусть бегут неуклюже
Пешеходы по лужам,
А вода — по асфальту рекой.
И неясно прохожим
В этот день непогожий,
Почему я веселый такой.

Припев:
Я играю на гармошке
У прохожих на виду…
К сожаленью, день рожденья
Только раз в году.

Прилетит вдруг волшебник
В голубом вертолете
И бесплатно покажет кино.
С днем рожденья поздравит
И, наверно, оставит
Мне в подарок пятьсот «эскимо».

Припев:

Я играю на гармошке
У прохожих на виду…
К сожаленью, день рожденья
Только раз в году.

  bouquet


По темата - това е за рубриката "ПРЕПОРЪЧАНО"
Simple Smile
ОТ УЛЫБКИ ХМУРЫЙ ДЕНЬ СВЕТЛЕЙ
http://www.prazdnik.by/essential/songs/child/runneukluze

МЕДЛЕННО МИНУТЫ УПЛЫВАЮТ ВДАЛЬ
http://www.prazdnik.by/essential/songs/child/minutesaway

голубой вагон
http://www.youtube.com/watch?v=j95qCtdpmlc&feature=related

"Гостенка от бъдещето" -  http://www.vbox7.com/play:d6f531c3 Аз си я пуснах сега.  Heart Eyes




Може ли да добавя и любимите ми мускетари тук, моля. Много ги обичам  Heart Eyes Заповядайте


ОЩЕЕЕЕЕЕЕЕ!
 Hug

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 17:08 от май :)

# 36
  • Мнения: 111
Ех, МАЙ, тази песничка я знам наизуст, но нямам търпение вече да се прибере дъщерята и да й я пусна. Убедена съм, че много ще й хареса. Предполагам, че ще иска и да я научи. Освен това песента е подходяща за поздрав на рожденичката днес и от нас. Аз също си падам по историята и отсега съм подготвила за децата цяла библиотека с български исторически романи. Изи вече започна с първата книга за Орфей. Приказките вече не са й интересни. Предпочита приключенски истории. Българската история е изпълнена с такива, описани от добри автори.
 Знаете ли, онзи ден научих дъщеричката си да играе на народна топка и скоро ще поиграя с децата от махалата, за да науча и тях. Напоследък играят само на "криеница" и на "полицаи и апаши". Трябва разнообразие. Дори на малкия му хареса играта с топка. Бяха толкова щастливи. Къде изчезнаха всички тези игри: народна топка, пиян морков, ръбче, ластик, въже, държави, дама и много други?! Помогнете ми да си припомня и останалите, ако се сещате за някоя, която съм изпуснала.

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 15:55 от мама Веси, Изи и Крис

# 37
  • Мнения: 4 877
нашият батко знае отдавна "народна топка" - играят в у-ще.

Иначе ето още игри - стрелки, "Да бий, да бий", тунел, шише  Embarassed, "7 (..) часа настана, дяволът го няма..."- ама какво беше, не си спомням. newsm78 Най-много обичах - ластик и ръбчета. Все се каня да си намеря компания за ластик, сега малко трябва да поотслабна, де.  Joy Joy Joy Може вместо на гребане, да си направим терапия - състезание по ластик. Как беше песничката? "Ем-ма, ес-ес-са, пи-пи-я?" А какво ли означава? newsm78

ето още от онова сайтче http://detstvo.noviniteb.com/index.php?newsid=200

Обичах и стрелки много.

Ето и за още игри http://detstvo.noviniteb.com/index.php?cstart=1&do=cat&category=games
стъклени топчета, пласмасови индианци от някое стрелбище (ех, че бях добра по стрелба там  Laughing)

Споменават и класьорите с марки - да сте виждали сега такова нещо? Много искам да запаля големия по това, ама не знам откъде да купя класьори, а може и повечко марки - ама с печат  Wink. Той много се нави, ама нещо няма голямо предлагане - няма вече РЕП-ове.  Grinning


Кои детски исторически книжки препоръчваш?

А как искам да го запиша и в някоя библиотека. Не, че няма книги, но си е друго. Вие какво мислите по въпроса?

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 16:01 от май :)

# 38
Здравейте момичета,
за първи път пиша във форума, ни искам да споделя няколко думи относно частните училища. Все още смятам, че частните училища не са това, което аз искам да бъдат - да предлагат сериозни знания при добра материална база за подобаваща цена. Дъщеря ми учи в 9-ти клас на АК. там е пълна отличничка, влезе в колежа без никакви подготвителни уроци и курсове. Това е просто нейното училище - тя е амбициозна и сериозна и си е намерила мястото. искам да разсея една заблуда, че в АК влизат много деца от частни училища - това не е вярно. Почти половината деца са от СМГ - дъщеря ми също,(повечето без уроци), има и от много държавни у-ща. Ако има от частни, те са на пълна такса и някои дори отпадат по-нататък в годините. Това го казвам в посока, че основните частни училища не могат да постигнат нивото, което искат и се хвалят, че постигат. По тази причина съм пред сериозна дилема какво у-ще да избера за малката си дъщерв, която наесен ще е в първи клас. И аз , като всички вас, искам най-доброто за нея, но ми е трудно да избера. За голямата избрания път се оказа правилен - 38-мо до 4-ти клас, после СМГ, сега АК. По-нантък иска в САЩ или Англия. За малката още се чудя, а времето тече. Единственото предимство за частните училища е целодневната заетост и по-задълбочено изучаване на език. Помогнете ми, ако има нещо друго? Ние сме много заети хора, работим много, нямаме баби и се оправяме сами. Чудя се дали едно добро държавно училище като 20-то или 22-о, съчетано с Алианс и с добра гледачка в къщи няма да свърши по-добра работа за по-малко пари? Приемам всякакви мнения, а мога да отговоря на всякакви въпроси относно АК. Благодаря ви

# 39
  • Мнения: 4 877
tzveta, добре дошла при нас!   bouquet
Поставяш много интересни въпроси. Можеш ли да кажеш от кои частни у-ща има деца при вас в АК? За СМГ всички сме с две ръце  Hug- то се вижда, в анкетата - повечето са възпитамици на мат. гимназии тук.

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 16:36 от май :)

# 40
  • Мнения: 111
И на мен любима ми беше "ръбче", както и "народната топка", може би, защото съм тренирала хандбал и бях много добра в хващането и целенето с топка. А за любимите ми исторически романи мога да ви кажа, че не съм сигурна за каква възраст са подходящи, но аз ги започнах от 5 клас и ги препрочетох безброй пъти след това. Изабела е заинтригувана още отсега, а дори не е започнала 1 клас. Днешните деца се развиват много по-бързо от нас и ще е добре ако ги насочим към по-полезни занимания от компютърните игри, като четенето на книги, например. Ще им е от голяма полза за изграждането на самостоятелна гледна точка, правопис, бързо и точно изразяване, правилна структура на речта и т.н. Ще ви изредя част от нашите исторически книги: "Легенда за Орфей - родопският славей", "Спартак", "Сказание за хан Аспарух, княз Слав и жреца Терес", "Самуил", "Ивайло", "Деспот Слав", "ЦарПетрово време", "Аз съм царят", "Последните Шишмановци", "Цар Калоян", "Дъщерята на Калояна", "Цар Иван Асен II", "Под игото", "Време разделно", "Железният светилник", "Преспанските камбани", "Гласовете ви чувам", "Ден последен", както и "Купата на гладиатора" от Лев Касил /разказва историята на българина Христо Данов - човекът-планина/. Имам и още много, но са в библиотеката на майка ми, ще ги добавя към списъка по-късно.

# 41
  • Мнения: 4 877
Здравейте момичета,
за първи път пиша във форума, ни искам да споделя няколко думи относно частните училища. Все още смятам, че частните училища не са това, което аз искам да бъдат - да предлагат сериозни знания при добра материална база за подобаваща цена. Дъщеря ми учи в 9-ти клас на АК. там е пълна отличничка, влезе в колежа без никакви подготвителни уроци и курсове. Това е просто нейното училище - тя е амбициозна и сериозна и си е намерила мястото. искам да разсея една заблуда, че в АК влизат много деца от частни училища - това не е вярно. Почти половината деца са от СМГ - дъщеря ми също,(повечето без уроци), има и от много държавни у-ща. Ако има от частни, те са на пълна такса и някои дори отпадат по-нататък в годините. Това го казвам в посока, че основните частни училища не могат да постигнат нивото, което искат и се хвалят, че постигат. По тази причина съм пред сериозна дилема какво у-ще да избера за малката си дъщерв, която наесен ще е в първи клас. И аз , като всички вас, искам най-доброто за нея, но ми е трудно да избера. За голямата избрания път се оказа правилен - 38-мо до 4-ти клас, после СМГ, сега АК. По-нантък иска в САЩ или Англия. За малката още се чудя, а времето тече. Единственото предимство за частните училища е целодневната заетост и по-задълбочено изучаване на език. Помогнете ми, ако има нещо друго? Ние сме много заети хора, работим много, нямаме баби и се оправяме сами. Чудя се дали едно добро държавно училище като 20-то или 22-о, съчетано с Алианс и с добра гледачка в къщи няма да свърши по-добра работа за по-малко пари? Приемам всякакви мнения, а мога да отговоря на всякакви въпроси относно АК. Благодаря ви


чувала съм за тази схема, но честно - не знам.  newsm78
Колко си го калкулираш като разходи - алианс + бавачка и добро обр.?

# 42
  • Мнения: 4 877
мама Веси, Изи и Крис,
аз също съм "луда" по история. Детската ми мечта беше - да стана "ПРОФЕСОР ПО ИСТОРИЯ" (забележете - професор!!!) Че го изтърсила и в 1 клас.  Joy Joy Joy Учителката ме изправи пред децата да ме похвали  и ме пита какво точно значи - аз обясних. Още не съм професор и леко се отклоних от истината - историята (иначе кандидатствах с история), но има време - животът е пред мен.  Hug
"Дъщерята на Колоян" беше втората (от по-сериозните) книга в живота ми. Първата беше "Незнайко в слънчевия град/Незнайко на Луната" - там научих пък думата кибернетика.
За историята - аз затова бях пуснала теми за БГ крепостите и за прабългарския лагер.

Големият син чете с такава скорост напоследък - само ходим през ден за нови книги. Ако искате ми вярвайте, за по-малко от ден прочита цяла книга (готини класики за деца) - около 100 стр. и то не са едър шрифт като буквар.  Shocked Разбира се, когато е на у-ще, темпото е по-бавно - чете в автобуса и в някои междучасия. Някаква голяма мания сега при тях е да четат книги.  smile3501

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 16:58 от май :)

# 43
  • Мнения: 111
Цвета, здравей и от мен. Не се обиждай, но ще си позволя да не се съглася с теб, че в АК влизат предимно деца от държавните училища на половин такса, а онези от частните са на пълна такса, т.е. са на опашката и са влезли едва ли не по милост. На всички в този форум, вече разказах за наша приятелка, която завърши ЧУ "Веда" и беше приета в АК втора. 20 стотни не й достигнаха, за да влезе напълно безплатно. Затова пък миналата година я приеха първа, не къде да е, а в Харвард, където летвата е много висока. Освен това тя беше приета и в много други чуждестранни университети. Сега обучението й е напълно безплатно, защото продължава да е пълна отличничка. Ако тази история ти се струва нереална, лесно може да се провери в АК, дали информацията ми е достоверна. Ако искаш пиши ми на ЛС, за да ти кажа трите имена на момичето и да се убедиш сама, в това което ти разказах. Познавам и други деца, приети от частни училища в АК на половин такса. А колкото до базата, повярвай ми има много добри ЧУ с прекрасна база. Виж "Св.София", "Меридиан 22", "Българско школо" и др. За повече информация и мнения за тези и други чудесни частни училища виж в предишните ни постове. Ще добиеш представа и от анкетата. А колкото до държавните, определено не съм им привърженик. Хубаво е да прегледаш и темата в друг форум за тормоз над отличниците в ДУ и сама ще си направиш изводите. Аз съм се сблъсквала със същия проблем навремето и имам горчиви спомени от държавното обучение - безхаберие на преподавателите и директора към случващото се с учениците, постоянен глад за учители по чужди езици - много често се сменяха, а някой път нямаше учител по чужд език по 2-3 месеца, заради което впоследствие ми се наложи да ходя на курсове и да наваксам пропуснатото. Майка ми е бивша учителка в известен столичен техникум, понастоящем гимназия. Тя самата ми каза, че за нея учителската професия е призвание, но за голяма част от учителите в държавни училища - нещо временно, заради липсата на добро заплащане и мотивация. Е, как тогава да очаквам добро обучение за детето си и най-вече здравословна и приятелска среда в такова училище?!

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 17:15 от мама Веси, Изи и Крис

# 44
  • Мнения: 4 877
на мен ми е интересно долу-горе от кои у-ща влизат децата в АК
Ще разкажеш ли нещо повече за АК? Ама всичко каквото се сетиш.  Grinning Браво на детето ти!  bouquet

А защо 20 или 22 у-ще си избрала?

Общи условия

Активация на акаунт