Много бърза пухкава баница

  • 73 520
  • 123
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 321
хайде сега,все нещо се променя. изчетох всички страници и разбрах,че е добре корите напръскани с масло леко да се запекат. сега мамадона,казва да се запекат кори и сирене и масло ,после се заливало.  пообъркахте ме нещо дами Mr. Green

# 106
  • Мнения: 379
хайде сега,все нещо се променя. изчетох всички страници и разбрах,че е добре корите напръскани с масло леко да се запекат. сега мамадона,казва да се запекат кори и сирене и масло ,после се заливало.  пообъркахте ме нещо дами Mr. Green

къде е разликата newsm78; на тебе май нещо не ти се готви  hahaha

# 107
  • София
  • Мнения: 565
Ей тази ще бъде новогодишната ни баница. Нещо вкусно и бързичко, за да имам време да приготвя и другите вкусотии Simple Smile

# 108
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Супер е. Изглежда чудесно, а и като изпълнение не ми се струва никак трудна. А аз да си призная обичам лесните неща... Joy Още утре ще я направя. Благодаря. Simple Smile

# 109
  • Мнения: 1 352
Току що направих тази баница, довечера само ще я изпека. Много бързо и лесно се прави, ще видим после на вкус как е.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 141
Моята баница с късмети по тази рецепта е готова и изпечена. Изглежда и ухае прекрасно.

Благодаря!

Весело посрещане на новата година!

# 111
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Днес направих две баници оп тази рецепта,много съм доволна от резултата,а и не само аз.Първата баница почти свърши.


Много вкусна,благодаря за рецептата   bouquet.

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Днес видях рецептата и направих тази баница с късмети, но забравих маслото  Blush Та вече беше почти готова, когато нарязах отгоре парченца масло  Crazy Ухае супер, не съм я разрязала още, но утре ще си редактирам поста да кажа как съм я докарала  Laughing
Благодаря за бързата рецепта, както е писала Шани дори дете при желание може да я направи  Peace
Редактирам се: баницата стана страхотна, дори с маслото чак накрая  Blush Не остана за снимка, но все такава ще правя вече  Peace

Последна редакция: пт, 01 яну 2010, 19:21 от *Буб*

# 113
  • Мнения: 2 149
МММ много апетитно изглежда.Ще я пробвам скоро,благоря за рецептата  bouquet

# 114
  • Мнения: 1 352
Снощи направих тази баница. Хубава стана, но на места корите си останаха сухи. Всичко спазих точно, не съм стягала корите.
Следващия път ще си я направя с плънката отвътре.

# 115
  • софия
  • Мнения: 100
Честита Нова Година на всички,да сте здрави и много късмет
Баницата е страхотна,и лесна

# 116
  • Мнения: 115
ЧЕСТИТА НОВА 2010ГОДИНА!
 здраве,късмет и много обичани  smile3521

  баницата наистина е супер-и лесна и вкусна и бърза
 мерси за рецептата  Peace
 

# 117
  • Мнения: 59


Необходими продукти:
1 пакет фини точени кори
500 гр. кисело мляко (по-висок процент масленост е по-добре)
300 гр. сирене
4 яйца
половин ч.л. сода
олио 2-3 суп. лъжици
масло около 50 грама (по желание)

1.Изсипваме млякото в купа, слагаме содата, разбъркваме. След като леко шупне натрошаваме вътре сиренето (аз предпочитам овче), изсипваме разбитите яйца и пак объркваме. Може да посолите ако сиренето не ви е солено. Така адската смес е готова Simple Smile  :


2.Разстиламе корите, хващаме горната леко под ъгъл и я нагъваме на хармоника (или ветрило) съвсем небрежно. Ето така:


3. После завиваме на охлювче и слагаме в добре намазаната с олио тава.


4. Повтаряме нагъването със следващата кора и завиваме около охлювчето. И така докато тавата се запълни. завиването не рябва да е стегнато, а съвсем свободно и небрежно, да има малко разстояние и въздух около отделните кори.


5. С голяма лъжица сипваме отгоре от сместа, така че да е равномерно разпределена. Сипваме просто отгоре, не се стараем сместа да навлезе между корите. По време на печенето тя си попива навътре и всичко се получава както трябва. Може да сложим няколко малки парченца масло отгоре.


6. Печем както обикновено си печем баниците, до хубаво зачервяване:


След изпичане може да завием баницата с кърпа.
 Става много пухкава и вкусна, дори и след изстиване и на следващия ден продължава да е толкова пухкава.

Да ви е вкусно!

И аз ще опитам

# 118
  • Мнения: 498
Супер бърза и вкусна баница! Снощи я пробвах. Приготвянето и ми отне не повече от 15 минути, а топла е направо уникално вкусна. Имах близки на гости и тази рецепта ми помогна да реагирам светкавично. Факт е че всички излапаха парчетата Simple Smile Не ми е оставала сурова или суха.

Браво на авторката!

# 119
  • София
  • Мнения: 436
Днес направих две баници оп тази рецепта,много съм доволна от резултата,а и не само аз.Първата баница почти свърши.


Много вкусна,благодаря за рецептата   bouquet.
Shocked  Shocked  Shocked
Малее тази баничка как изглежда....  Heart Eyes
Да попитам max-mama  по кой точно метод я прави (ако помни, разбира се Simple Smile) С навиването или натрошаването на корите, предварително запечени с масло и сирене или не?   newsm78

Общи условия

Активация на акаунт