Американски палачинки

  • 74 238
  • 204
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 777
Захарта почти не се усеща,може да я намалиш на 1 с.л.
Ето и моята рецепта за пенкейк ,малко се различава от тази на Мариета моята е с балкпулвер и сода. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 899
Много ги обичаме вкъщи, от две години ги правя по тази рецепта: http://gotvetesmen.com/recipes/categories/DESSERTS/pancake/recipe_529.php

Ето така ми се получават, а ги заливам с маджун, не държа на кленовия сироп точно Simple Smile





# 32
  • Мнения: 1 352
вчера ги правих и си хапнахме с кленов сироп, много са вкусни Simple Smile. Не знам само дали не ми стана сместта малко редичка newsm78, защото не се надуха много. Сместта като за обикновени палачинки ли е гъста или е по-гъста?

Аз по принцип спазвам точните мерки, имам кухненски кантар. Тестото е по-гъсто от нашенските палачинки, но може да не са ти се надули ако яйцата или млякото са ти били студени.

# 33
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Малко в страни от темата, но някой може ли да ми каже какъв е вкуса на кленовия сироп. Доближава ли се до нещо, което се прави или продава тук?
Според мен спокойно можеш да го замениш с мед - по-течничък. А и някакъв гъст плодов сироп да сложиш или течната част от сладко пак ще стане - абе важното е да има кой да направи палачинките за ядене все ще им намерим начина.

# 34
  • Мнения: 7 418
Нямам снимка, но повярвайте ми, стават прекрасни - мекички и пухкави!
 

  Вярваме ти! Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 2 658
вчера ги правих и си хапнахме с кленов сироп, много са вкусни Simple Smile. Не знам само дали не ми стана сместта малко редичка newsm78, защото не се надуха много. Сместта като за обикновени палачинки ли е гъста или е по-гъста?

Аз по принцип спазвам точните мерки, имам кухненски кантар. Тестото е по-гъсто от нашенските палачинки, но може да не са ти се надули ако яйцата или млякото са ти били студени.
ами нямам кантар за съжаление Sad Иначе яйцата бяха от вечерта извън хладилника и млякото стоплих. Тия дни пак ще ги пробвам и ще ги направя по-гъсти.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 658
взех си поправителния с отличен Grinning Станаха точно меки и пухкави. Мисля да наблегна в бъдеще на тях, вместо на традиционните палачинки.
lady di, кленовият сироп е със специфичен вкус и не мога да го уподобя на нещо. Честно казано ние много не го харесваме и добре че намерих тази рецепта и така ще го ползваме, защото имам от 2 години един канадски такъв в хладилника. От там са ми носели бисквити и шоколадови бонбони с клен, там на всичко явно слагат и не ми харесаха особено, но то си е до вкус все пак.

# 37
  • Мнения: 2 774
Ще се пробват ....мерси   bouquet

# 38
  • Мнения: 7 418
  Аз ги правя с кисело мляко.Пак стават много хубави. Simple Smile

# 39
  • Мнения: 169
И аз ги направих. Станаха вкусни, но сякаш като сравня предпочитам нашенските класически тънки палачинки, защото в къщи по-скоро ползваме палачинката да придържа това, което е в нея и не наблягаме на тесетената част  Wink  Това си е лично мое предпочитание. Струва си да се опитат и тези.  newsm10

# 40
  • под тепетата
  • Мнения: 9 319
Много са вкусни! Благодаря, Marieta   bouquet

# 41
  • Мнения: 2 957
Приличат ми повече на мекици,отколкото на палачинки.Като палачинки ли ги завивате или ги гарнирате отгоре и си ги хапвате така?

# 42
  • Мнения: 1 777
Приличат ми повече на мекици,отколкото на палачинки.Като палачинки ли ги завивате или ги гарнирате отгоре и си ги хапвате така?
Не могат да се завиват ,гарнираме си ги отгоре. Simple SmileНямат нищо общо с мекиците ,защото са меки и пухкави и не се пържат ,а се пекат. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 2 957
Нямат нищо общо с мекиците ,защото са меки и пухкави и не се пържат ,а се пекат. Simple Smile

Не, аз казвам, че на вид приличат;)
Записах си рецептата- ще ги пробвам Wink

# 44
  • София
  • Мнения: 2 658
ами всъщност приличат на доста дебели палачинки, но отвътре са пухкави.

Общи условия

Активация на акаунт