за фалита на една банка

  • 45 578
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 523
Ще добавя и още-няма по-лошо от масовата истерия. Дори и банката да е била "зле", масовата истерия я закопава допълнително.

Има едно много готино нещо - Теоремата на Томас относно  самореализиращото се пророчество. Въпросният Томас разказва как хората са в състояние да доведат една банка до фалит само благодарение на разпространени слухове. Пуска се слух, че банката ще фалира, хората масово си изтеглят депозитите от нея и в крайна сметка... банката фалира Laughing
Като гледам как бързо се стига до истерии, няма да се учудя, ако видя въпросната теорема в действие Rolling Eyes

Именно за това си мисля, че в някой от законите беше предвидена наказателна отговорност за разпространителите на слухове относно банкови фалити. Може и да бъркам, по-добре юристите да се изкажат. Иначе всеки може да си пуска разни измислици. Примерно, недоволен служител на банката, недоволен клиент, нелоялен конкурент. Представяте ли си какво би станало? Някои хора имат доста повърхностни познания по банково дело, но си развиват разни теории.

# 61
  • Мнения: 11 322
Не знам как не ви е набарал досега Експрес (Розов Пухчо) и да ви помете с голямата гьостерица, че той бачка в тая банка *(ПИБ).
Не съм наясно кой кум, кой сват и кой на булката брат, обаче има банкова криза в целия свят и няма начин да  не изгърми поне една българска банка. В Германия вече 3 банки се борят със зъби и нокти да оцелеят, една обяви официално фалит, само заради раздаване на кухи и други кредити.

# 62
  • Мнения: 3 423
В Германия вече 3 банки се борят със зъби и нокти да оцелеят, една обяви официално фалит, само заради раздаване на кухи и други кредити.

Вечке, кои са банките в Германия, бре?

# 63
  • Мнения: 11 322
В Германия вече 3 банки се борят със зъби и нокти да оцелеят, една обяви официално фалит, само заради раздаване на кухи и други кредити.

Вечке, кои са банките в Германия, бре?
На теб на уше инфото. От малките банки са, най-известната е ИКБ.

# 64
  • Мнения: 274

Една приятелка скоро ми разказа смешка - влязла спонтанно със замах в един клон, за да си внесе сума по кредитната карта, а още от вратата забелязала, че някаква мацка я гледа странно. Тя обаче, със сутрешната си баничка в ръка, продължила напред и казала, че иска да си внася пари. Последвал озадачен поглед и от другия служител. Тогава тя натъртила, че иска да внесе пари, а той още по-учудено й заявил, че обслужват само клиенти с черен дайнърс Joy Joy Joy
Такъв смях падна. Питам я какво я е издало, че не притежава черен дайнърс, а тя вика:"баничката, много ясно, хем не я ядях, културно я държах увита ..." Mr. Green Joy

Ми, така е, ще фалират, като отказват да взимат парите на хората Joy

Клонче, ама тя и твойта приятелка си е за е..е! Simple Smile Ако съм аз, ще им кажа нещо от сорта на " Ей шушляк, като ти гледам меките китки, ти обслужваш само клиенти с големи черни пишки. И за брекфаст и за динър ги хапваш като пирожки от красно село. "

Simple Smile

# 65
  • Мнения: 46 558
Т.е. да ви го кажа по простичко - прехвърля не прехвърля, като не си плащате определено време ипотечния кредит (периода варира според банката, но не е по-малък от 3 месеца, т.е. 3 вноски), имота ви се продава, банката си взема кинтите, ако са го продали за повече от това, което и дължите, следва да ви се върне разликата, и в крайна сметка вие сте на улицата като последните прошляци Simple Smile Та кво казваш Веси - дреме Ви на патките дали плащате или не....ипотекирания апартамент си е Ваш, и никой не може да го продаде без Ваше съгласие...Хахахахах

Не виждам това какво общо има? Все пак жената говори за случаите, в които кредитоискателят е изряден и не е нарушил уговорките си с Банката  Peace

# 66
  • Мнения: 274
Никол, нещо не следиш мача....Simple Smile Кво става с теб, къде се изгуби? Всичко наред ли е? От аватара ти виждам, малката расте.....като майка си хубавица !!!! Simple Smile

# 67
  • Мнения: 46 558
Следя, следя  Laughing за изрядни кредитоискатели и проблеми на банката идеше реч  Sunglasses

Тук съм, но нямам време за Клюкарника, тършувам из другите пофоруми  Wink

# 68
  • Мнения: 4 181
Истериите наистина са лошо нещо във финансовия сектор.
Относно фалиралите банки, не е задължително да има такива в БГ, просто нашите не извършват толкова рискови операции, колкото колегите си в чужбина поради естеството на пазара ни.
Единственият потенциален проблем според мен би могъл да е по- затрудненото финансиране от чуждите банки майки. Това най-много да доведе до леко покачване на лихвите по кредитите тук и може би до лек спад на ръста на кредитирането.
Селинджър интересно ще ми бъде мнението ти по въпроса, както и има ли инфо кой иска да купува ПИБ?

# 69
  • Мнения: 3 405
Селинджър интересно ще ми бъде мнението ти по въпроса, както и има ли инфо кой иска да купува ПИБ?

Aз имам инфо какво става, но няма да го споделя. Не е коректно  Sunglasses
Но не се притеснявайте, нещата са под контрол.

# 70
  • София
  • Мнения: 2 840

...а той още по-учудено й заявил, че обслужват само клиенти с черен дайнърс Joy Joy Joy

Клонче, ама тя и твойта приятелка си е за е..е! Simple Smile Ако съм аз, ще им кажа нещо от сорта на " Ей шушляк, като ти гледам меките китки, ти обслужваш само клиенти с големи черни пишки. И за брекфаст и за динър ги хапваш като пирожки от красно село. "

Simple Smile

Ще й кажа да намине пак Mr. Green

# 71
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Но не се притеснявайте, нещата са под контрол.
Много ясно,че е няма място за притеснение. Не знам защо повечето хора разглеждат банката като самостоятелна единица,,която си прави каквото си иска. Всички банки се контролират и наблюдават.

# 72
  • Мнения: 2 401
Току що получих от тях писъмце, с което ме уведомляват, че  преминават към нова централизирана банкова инф. система... Нещо нямат намерение да фалирват гадовете.  Laughing

# 73
  • Мнения: 1 312
Току що получих от тях писъмце, с което ме уведомляват, че  преминават към нова централизирана банкова инф. система... Нещо нямат намерение да фалирват гадовете.  Laughing
Пфу,язък.
Мислех утре да направя няколко необмислени покупки и да опразня съдържанието на кредитната карта с надежда да мина метър при фалита Mr. Green

# 74
Здравейте,имам следният въпрос-Ако имам влог в банка в рамките на до гарантирания от БНБ примерно 10 000 Евро и въпросната банка обяви фалит отивам в БНБ и от там ми дават?левовата равностойност на тези 10 000 Евро
Въпросът ми е-ако междувременно падне бордът и нямаме фиксиран лев-евро курс какво може да се случи-по какъв курс ще ми ги върнат
Изобщо в каква валута е редно да се спестява в БГ newsm78

Общи условия

Активация на акаунт