Парадонтоза - лечение с лазер

  • 50 311
  • 38
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 19
Здравейте,
имам новина - относно лазерните процедури за които Ви писах.
И по - специално сайта който Ви изпратих.

Преглед - 30,00лв
Почистване на зъб.камък и полиране на една челюст - 75,00лв

Почиства се както на всякъде с - Ултразвук, а не с лазер.
Лазера бил за избелване - Странно.

А относно Рудожила и аз съм чувала за него, но той е антибиотик, а съм алергична към антибиотици.

Такаче пак проблем.  Sad

# 31
  • Мнения: 2 480
Сега е времето за Родожил, аз в момента го вземам, но това не отменя редовното използуване на води за уста. Не зная за лазера дали помага, но едва ли можем да разчитаме само на него. Родожил трябва да се взема и през есента. Както са ми обяснявали, това което по принцип може да се направи, е да се забави процеса на разрушаване.

# 32
  • София
  • Мнения: 39 766
Бяха казали на мама, че е в начална фаза на пародонтоза. Правиха й една процедура с лазер (в бг), не е болезнена. Мама изпитва ужас от зъболекари. Сега живее в чужбина, не ми е казвала да има проблем със зъбите (освен зъбен камък и пломби).

# 33
  • Мнения: 9 991
Мерси на всички за отговорите. Да ви попитам на вас почерняват ли ви зъбите там където са оголени , защото моите почерняват.Моята зъболекарка ми сложи там пломби за да е по естетично но каза че там зъба е здрав но защото няма емайл и чернее.Вие ако сте имали същия проблем как се справяте.Аз да вмъкна , че антибиотици не пия , майка ми така ме е гледала и за тоя родожил бих се навила да го пия само ако наистина няма друго решение.Моята зъболекарка не ми е казвала да пия newsm78.  Има ли хомеопатия за парадонтоза , някой пил ли е , дали не мога да пия хомеопатия вместо антибиотик.

Лазера дали не избелва точно тези почернявания на оголеното, ако да колко струва, защото на мен пломбите после ми правят проблем , почерняват по краищата и трябва да се пилят пак.Ако лазера избелва би било по добър вариант мисля.

# 34
  • Мнения: 19
Здравей,
относно избебване са лазер.
До колокото разбрах лазера точно това прави избелва, но незнам колко струва.
Щом за почистване на зъб.камък с ултразвук вземат по 75,00лв на чене, престави си колко ще струва избелването.
По - рано пуснах един сайт, там точно това правят.
Ако искаш го разгледай и провери.  Simple Smile

А мен ме интере сува щом няма спасение от парадонтоза, не ли по добре да ти махнат зъбите там където е болен венеца и да си сложиш изкуствени?
Сега има някакъв метод за изкуствени с винт. Точно това което го даваха на Пълна промяна - ставаш като кино звезда.  Sunglasses

Поздрави

# 35
  • Мнения: 9 991
Здравей , ladyy.Пак да кажа че баща ми беше зъболекар и каквото знам от него е: Получавали сме в нас зъболекарски списания и съм ги гледала тия неща дето ги присаждат та цитирам баща ми ''не се заблуждавайте че изкуственото може да замени естественото''.Първо не се знае дали този щифт организма ти ще го понесе, това е чуждо тяло ,като мъртъв зъб , на някои им седи с години на други организма им реагира , изхвърля на втория месец.ОО суета, много хора дават маса пари за да им направят от зъбите: живи но криви -бели мъртви и прави.Поне  на едно от предаванията които гледах така и изпилиха на  жената зъбите като топлийка  и отгоре завинтиха изкуствени. На изкуствените зъби нито чувствителността им е като на живия нито нищо и един такъв зъб не се знае колко ще издържи, може и след една година да паднат.Аз лично харесах фасетите , при тях не се умъртвява зъба а се слага пластмаса отгоре за да е естетично, ако имах криви зъби бих си сложила.
Парадонтозата ако я подтискаш с лечение може да ти седят зъбите до пенсия . Както вече знаем лечение няма , само се забавя процеса. А и не знам ако се извадят зъбите там където в момента е болестта дали ще се изчисти заболяването, или после ще хване и здравите зъби.Така или иначе с годините заболяването май отива на всички зъби не се изолира на предните. То е заболяване на венеца а не на самия зъб, бактерия до колкото ми е известно.

# 36
  • Мнения: 19
От 2 дена венеца ми се възпали - придоби др.цвят.
Чуствам леко пробаждане на възпаленото място - не е болка за умиране.
Неделя съм на зъболекар, но до неделя се притеснявам да не стане нещо.

Какво ще ми препоръчате да пия или да се жабуря?

Леле лоша работа, направо съм отчаяна с тези зъби.
Нямам желание за нищо, нито да севеселя, нито да работя  Sad

# 37
до mamarosi
здравей, ще ми кажеш ли какво представляват тези процедури с лазер? Защото аз ходих на едни дето струват по 360 лв. на процедура и би трябвало да заместят кюретажа. Представлява едно твърдо влакно като рибарско, светещо в края. С това ми рови по венците и се вият едни димове и пушеци... Не зная колко ще е ефикасно, но в сравнение с твоята цените са............

# 38
  • Мнения: 301
Момичета записвам се в темата,за да я следя и аз.Съпругът ми има този проблем и ако може с нещо да му помогна

Общи условия

Активация на акаунт