Парадонтоза - лечение с лазер

  • 50 308
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 577
Гингивита винаги е предшесвеник на пародонтита. Резултат е от неправилно миене на зъбите, натрупаната плака съдържа множество бактерии, чиито продукти на метаболизма водят до възпаление на тъканите. При зреенето на плаката тя вкалцява, т.е. от калциевият хидрокогенкарбонат в слюнката се организира зъбния камък. Натрупването му влошава хигиенат още повече и позволява натрупването на анаеробни бактерии, чиито продукти водят до лизиране на костта и образуването на пародонтални джобове. Няма нищо наследствено в целия процес. Пародонтита вече веднъж появил се, се лекува трудно. Но може да се постигнат добри резултати с костозаместители и с пластика на венеца. Антибиотиците не играят почти никаква роля в лечението, защото не биха могли да се натрупат в достатъчна концентрация, за да проявявт ефекта си. Прилагат се обикновено локално, но зависи от конкретния случай. лазер-терапията подпомага заздравителния процес, тъй като се стимулира кръвоснабдяването.

# 16
  • Мнения: 2 865
При мен причината според всички специалисти е дълбоката захапка, което си е анатомична особеност. Пак казвам че беше само на предните долни зъби. Ако е от лоша хигиена всички венци щяха да са така.
Аз имам и друго предположение за причината - инфекциозна мононуклеоза съпроводена с автозен стоматит и авитаминоза.

# 17
  • Мнения: 9 991
Извинявам се че пак питам , ама аз съм нямала гингивит но имам парадонтит, венеца ми е доста отдръпнат, при мене лазер може ли да повлияе нещо. Ако да къде се предлагат тия услуги и какви са им цените.

# 18
  • Мнения: 19
Здравейте,
виждам че темата е доста интерестна, за което Ви благодаря.
Това е голям проблем с тая парадонтоза  Sad
Това с лазера го прочетох от един сайт ще Ви изпартя линка да прочетете и да си кажете мнението.
Когадо говорих с зъболекарският кабинет не ми казаха цени - много интерестно ми се стори.
Питах за оринторовъчни цени , но ми казаха като дойдеш на преглед тогава - Чудна работа.
А прегледа е на стойност 30,00лв
Това е сайта: http://www.laserdentalcenter-bg.com/

# 19
  • Мнения: 157
Аз от 6-7г. се лекувам с лазер с почистване на зъбния камък и пиене на Родожил.Това го правя на всеки 6месеца.Процедурите с лазер са 10.По този начин знам,че се забавя процеса,а не се спира. Peace

# 20
  • Мнения: 19
Значи лазера се използва само за почистване на зъбен какъм?
Ако е така няма смисъл да ходя, защото на мен ми го чистиха с ултразвук и не боли.

Но ме интересува да ли лазера замества - хирургическата намесе - кюретажа.?

А ти колко си плащала за лазерните процедури, ако си спомняш?
И къде си ходила?

Мерси

# 21
  • Мнения: 524
На този сайт (който си дала) пише, че с този лазер правят много работи, ако имах финансова възможност бих опитала.

# 22
  • Мнения: 157
Не!Почиства се зъбният камък,започва се антибиотика и тогава се правят 10 процедури с лазер.И лазера не замества хирургическата намеса.Цената за 10-те процедури беше 20лв.,но после имаше увеличение,сега да е 30-35лв.

# 23
  • Мнения: 19
Това е доста интерестно с лазера, най вече че е безболезнено, а и май не е толкова скъпо.
Явно ти си го използвала, но да каква степен е фективно?

Къде си ходила на лазер?

# 24
  • София
  • Мнения: 577
Извинявам се че пак питам , ама аз съм нямала гингивит но имам парадонтит, венеца ми е доста отдръпнат, при мене лазер може ли да повлияе нещо. Ако да къде се предлагат тия услуги и какви са им цените.

Това състояние се нарича рецесия на венеца. Пародонтита е резорбция на костта. В твоя случай би могло да се направи пластика на венеца и да се дръпне нагоре към короната. Операцията се прави в Стоматологичния факултет на Георги Софийски.

При мен причината според всички специалисти е дълбоката захапка, което си е анатомична особеност. Пак казвам че беше само на предните долни зъби. Ако е от лоша хигиена всички венци щяха да са така.
Аз имам и друго предположение за причината - инфекциозна мононуклеоза съпроводена с автозен стоматит и авитаминоза.

Дълбоката захапка е ортодонтска аномалия и предразполага към пародонтит. Мойте наблюдения показват, че много малко хора знаят как да си мият зъбите. В повечето случай движенията са неправилни и четките за зъби са неподходящи. Вижте това видео: http://www.buldent.eu/.

# 25
  • Мнения: 2 480
Когато е налице парадонтоза, е много важно редовното миене на зъбите-след вс. хранене, а също и жабуренето. Аз най-напред ползувах смрадлика, после Сандрин, после водите Aquafresh, Colgate, после Eludril, а сега  Oral-B-advantage, Paroex, Glister и понякога Матсон Дойч. Като че ли ползата от Glister е най-голяма, но не се внася в БГ. Доставят ми го от Букурещ, американски е. От сайта им се вижда, че го внасят в повечето европейски държави.

# 26
  • Мнения: 9 991
mamarosi извинявай да та питам , и аз така знам че парадонтозата не се лекува , а родожила се казва антибиотика  който се пие така ли , за да се намали процеса и кървенето.Те моите зъби от години не кървят и не се влошават ама са си зле де. 

А едно въпрос-че към  зара, с пластика да ми оправят венеца имаш ли представа колко струва и аз така бях чела в нета някъде че се прави , ама за цени да ме ориентирате горе долу.

 Аз знам да се направи настърган прополис да кисне в зехтин една седмица и после всяка сутрин се маже венеца. Също знам и жабуренЕ  с зехтин всяка сутрин.Както и задължително да се мие със специални пасти за зъби и само soft четка .Но и ма мен доколкото ми е известно процеса само се забавя а няма лечение.

# 27
  • София
  • Мнения: 577
За цени- незнам, но ще питам и ще ти кажа. Да, забавя се процеса и се стационира. Нямам как да се възстанови загубената вече кост, освен чрез костозаместители.

# 28
  • Мнения: 19
Радвам се, че получих толкова мнения по този проблем.
Разбрах, че няма лечение - веднъж хванелите не те пуска.

Някой ако се е излекувал за вечни времене нека сподели, кък и къде?!
До колкото разбрах от Вас  - операцията не е толкова страшна и болезнене.

Ако трябва и това ще направя.
В момента използвам пастаза зъби Elgidium - май така се пише, и се жабуря с Corsodil.
За момента съм доволна от тях защото ми изчестват плаката, но проблема с падналия венец си остава  Sad

Чувала съм за прополиса - по принцип пчелните продукти са много полезни.
 Вие използвали ли сте прополис и как ви действа?
Трябва ми нещо за стягане навенеца и заздравяване.

Поздрави

# 29
  • Мнения: 157
Да,Родожил е антибиотика и се започва преди процедурите с лазер.Аз правя тази схема на всеки 6 месеца-почистване на зъбен камък,Родожил и лазер.

Общи условия

Активация на акаунт