За проблеми на пикочните пътища и бъбреците

  • 68 621
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
Имам въпрос към вас, мами. Винаги ли преди да ви открият проблемите са били предшествани от открити бактерии или други отклонения в урината? От прочетеното тук се замислих за малкия, които улавям напоследък като чурка, че в началото започва, прекъсва за секунда и след това пак продължава. Урината му е бистра, няма неспецифична миризма, не ходи често до тоалетна, преди 4 месеца пущахме профилактично изследване на урина, нямаше отклонения, само единични левкоцити. Урината не беше стерилна, но предполагам, че ако имаше бактерии щяха да се засекат при изследването и след това да се направи стерилна урина, за да се видят точно какви са. Навярно се тревожа безпричинно, но ще ви бъда благодарна ако ми отговорите.

# 46
  • Мнения: 5 531
Ох, и аз да ви се оплача. И ние имахме доста проблеми ,малката беше с остър цистит и дълго време след това ,през определени периоди с възпаление на единият бъбрек и задържане на урина.През юни  миналата година/2005/ за последно не беше добре /отново възпален бъбрек,увеличен пикочен мехур и т.н/и от тогава до сега се закрепихме,но от няколко вечери започна да се напишква през ноща отново/за целият декември имахме само4 мокри нощи/и сега не знам какво да правя-не пие вода след 18ч,и сама спазва всичко което докторката и каза,а е само на 3г.Вчера ме попита защо след като не пие вода се е напишкала,и аз направо незнаех какво да и кажа.Дано не започнеме наново със старите проблеми. newsm78

# 47
Здравейте,
форумът е супер. Реших и аз да споделя своите дълги неволи, които вече продължават година и половина. Най-отвратителното в цялата история е, че всеки ни вика - проблемът ви не е сериозен, а проблем си има и той не се решава при когото и да отидем, каквото и да направим.
Проблемът започна, когато Мими беше на 1 годинка и ни приеха във втора градска с висока температура и повръщане, както и диария. Помислих, че има пневмония, но след дежурните стерилини и обикновени урини, се оказа, че има Ешерихиа коли в сигнификантно количество. Там я лекуваха с венозен антибиотик, вече не си спомням какъв, но широкоспектърен и влияещ и на проблеми от дихателен род. Оттогава съм лежала поне 5 пъти в болница с нея, за да установят какво й е и до ден днешен не знам. Беше ми направила температура 37, 5, която поддържаше 3 месеца, чеи повече. В Пирогов ни направиха снимка, урография, цистография, Димова и Ангелова се произнесоха, че й няма нищо, а изследванията продължават да са с Ешерихиа коли и урината й да е мътна от време на време и да мирише. Минах и през страданията с Анадолийска, която ми изписа само да й правя бани със смрадлика и това е при всяко изследване с Ешерихиа коли над 10 на пета. Гледали са я на ехограф сигурно сто пъти, правили сме калибриране, ходили сме на санаториум в Хисаря, опитах и хомеопатия, даже билколечение при д-р Георгиев в Хисаря, на когото дадох 100 лева за някакви билки, от които уж щяло да й мине завинаги, а тя не можа да ги пие, просто не ги ще. Опитах за каквото се сещам, водих я на двама различни гинеколога - единият светило в детската гинекология, той хич не погледна папката с изследвания и само каза, че ако се зачерви, да я мажа със крем Бочко, а детето продължава да се зачервява от нищо = все е червена, все правим смрадлики, оправя се за няколко дни и хайде пак. Поне сега няма температури. Изпила е осем антибиотика от една годишна възраст досега и суметролим 3 месеца и сега пак са й зачервени вътрешните устни и урината й е мътна и вече съм тотално отчаяна. Остава ми само да ида на гледачка и да се напия, защото вече не издържам.
Никой не може да открие причината - всеки лекар дава различна диагноза, без да има представа за причината - я пиелонефрит, я пиелонефритни проблеми, я вулвовагинит, я вируси, които преминавали от кръвта в бъбреците и причинявали възпаления. Човек да не знае от какво да се пази. Излиза, че всяка една хрема може да доведе до тримесечна температура и възпаление на бъбреците, а детето е весело, играе, но пък не яде много и от дъжд на вятър се оплаква, че я боли отдолу. Какво да правя? В момента пак мирише странно отдолу и ще се побъркам, пишете ми ако имате някакви идея, всички в този форум са страхотни.
Дали да не пробвам и с този Минков?
Личната ни лекарка казва, че някои момиченца се зачервявали само като си стоят на дупето половин час, нормално ли е това?

# 48
Аз може би ще стана вече досадна , но пробвай с Чаначев в Пирогов- разкажи му всички патила. Той има славата на доктор, който никога не оставя проблемът нерешен. Ще направи всичко, за да разбере от къде са тия бактерии. Ние сме с подобен, да не кажа същия, проблем и сега февруари ни предстои решаването му при него. Успех!

Последна редакция: сб, 11 фев 2006, 09:22 от KristinaIovcheva

# 49
Здравейте,
искам да споделя, че ходихме при доц. Кюркчиева от Пирогов. Прегледа сина ми, назначи уродинамика и лечение, както и контрола след един месец. За съжаление сме изгубили ценно време докато семе ходили при Анадолийска и тя само си ни е "наблюдавала и така е и изпуснала нещата", а на всичко отгоре сме си пили и профилактично лекарства за бактериални инфекции без да имаме такива.
Останах с добро впечатление от доцентката, обясни, разясни и каза какво предстои ясно и точно!!!
Ако някой се нуждае от кординатите й, мога да ги дам.

# 50
  • Мнения: 811
Отдавна не съм писала в темата. За съжаление не мога да се похваля с оздравяване  Close
Вече престанах да лекувам щерката. Само й давам Баклофен и я мия с Триклобактер /от смрадликата кожата й стана много суха/. Писна ми да мъча детето, още повече без каквито и да е симптоми- няма зачервяване, няма парене, почти няма "мокри нощи", кръвната картина и обикновената урина е в норми, НО като направя микробиологично изсл. - Е коли 10 на 5 - не мръдва и това е  Twisted Evil
Лекарите от Пирогов и Анадолийска казаха да съм спокойна, да пазя чистота и ще мине.  newsm78  Май само на генеколог не съм я водила, ама се чудя дали има смисъл..... Confused

# 51
  • Мнения: 811
Аз може би ще стана вече досадна , но пробва с Чаначев в Пирогов- разкажи му всички патила. Той има славата на доктор, който никога не оставя проблемът нерешен. Ще направи всичко, за да разбере от къде са тия бактерии. Ние сме с подобен, да не кажа същия, проблем и сега февруари ни предстои решаването му при него. Успех!
Но се интересува когато проблема е хирургичен.

Прегледа дъщеря ми и възмутено изхъмка:
"Хмм, жалко, не е за операция! Обърнете се към някой колега."  Даже не си направи труда да ме упъти към друг специалист, който не е хирург.

# 52
 newsm78Странно, за първи път чувам нещо лошо за него. Съжалявам, че не ти е помогнал. Все пак ние влизаме в други ден, стискайте палци!!!!!

# 53
  • Мнения: 214
и моето момиченце е с е-коли вече два месеца. първо ми направи впечатление, че влагалището й е силно зачервено и като пишка се напъва и й се насълзяват очичките. заведох я при моята гинеколожка, тя й взе секрет и се оказа, че там има много е-коли. взехме веднага и стерилна урина - повече от 10 на пета. паралелно с това започна да я мъчи и някакъв жесток запек, плачеше, когато имаше напъни и не изкарваше нищо. отидохме при Буева. тя много ни успокои, каза да излекуваме първо запека, защото според нейни колеги, но не в БГ, именно запека е една от причините за е-коли. сега вече детенце ака нормално и се надявам следв. урина да е чиста. И на детски гинеколог ходихме - той ни каза същото за запека. Е-корите едва ли не били нормална флора във влагалището - при положение, че бебета акат и пишка в памперсите. Преди това пък ходихме на хомеопат. Вече месец й правя тоалет след всеки напишкан памперс със сребърна вода и вечер хвойнови вани. за една седмица влагалището се успокои. но и Буева и гинеколога казаха, че няма нужда да се дава антибиотик. а и другите изследвания на урина не показваха да има инфекция в организма. но не съм сигурна, че от само себе си изчезват тези гадини. само детенце не искам да страда ...
Успех, Кристина!

# 54
Здравейте,дъщеря ми страда от нощно напикаване. Тя е на 15 год.Местните лекари и изписаха хормони, които струват много скъпо.Посъветваха ме да се консултирам с доц Анадолийска.Бихте ли ми помогнали, как и къде мога да се свържа с нея?Благодаря Ви!

# 55
Здравей майче, наистина си минала през големи мъки.Виждам, че проблемът ти съвсем не е от скоро и се надявам да сте се оправили.Правиха ли ви тестове за алергичност? Моята дъщеря, голямата сега на 18г,имаше подобен проблем. Не използвахме никакви сапуни, само топла водичка и смрадлика.Като поотрасна нещата от самосебе си се оправиха. Много е важна и хигиената.Най вероятно кожата на детенцето е  много чувствителна.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравейте!

Така ми се искаше да не се налага да пиша в тази тема, защото си имаме достатъчно сложен проблемІМими е с епилепсия от раждането. Но за съм много притеснена. Още след като я изписаха от неонатология имаше Кандида-мазахме я с Низорал.Казаха ни че било от продължителният прием на антибиотици. Наложи се да влезем отново в неврология споделих за гъбичките и поисках отново изследване -откриха ни някакви Е.коли. Ходихме на детски гинеколог, който ни каза че е от акането в памперса, да ама тя винаги ака само с клизма. Но не ми се спореше с него,з ащото с невролозите ми беше по-важно да се занимавам. Оставих нещата на самотек, но сега май ще съжалявам горчиво Sad
Преди 1 м. откриха 25-30 левкоцита в урината, при повторно изследване иам само единични левкоцита, но белтък и урати. Д-р Буева ни каза че не съм била взела правилно урината, не съм направила добър тоалет, било нормално да има белтък и урати-зависело от храната. Но ние я хванахме в коридора след като си тръгваше от кабинет аи след тежко дежурство -повече ни разказваше колко тежка е била ноща отколкото да ни обесни какво да правим и да следим за напред. При преглед при гастроентеролог ни пуснаха пълни изследвания и откриха някакъв СК (серумен креатинин в кръвта), който бил показател за бъбреците, но какъв така и не казаха. НОрмата била 180, а Мими има 528 Sad
Незнам какво е това и от 3 дни се опитвам да й събер аурина, но не успявам. Тя е на 10м и все още пиша в памперс, то не може и по др начин де ... какви ги разправям и аз ... опитах с колекторче, но то не се залепя добре и всичко изтича в памерса, залепих й шишенце с лепенка, но пак нито капка в него... и така по няколко пъти на ден. Опитвам и да я държа над мивката да пиша в по-голямо стерилизирано от мен бурканче, но пищи н аумряло... от епилепсията има и неврологичн последици... спастична е не движи ръце и крака и свиването на краката в коленете много я притеснява и боли
Дайте ми съвет как да й взема урина и да е годна за изследване, колко време след това мога да я занеса в лаборатория, как да я съхранявам.Колко трябва да е количеството, май с ами пуснали обикновенна урина , аз ли трябва да поискам да се изследва за бактерии? И знаете ли какво е това СК? Имате ли мнение за д-р Лилова, личната ми я препоръча за прегледа.
Ще ви бъда много благодарна ако ми отговорите.
Здраве и повече усмивки за вас и дечицата ви!!!

# 57
Здравейте,скъпи майки,
реших да споделя проблема си,защото вече съм много изплашена.Аз съм от провинцията и съм решила да прегледам детето си в София.По този повод издирих форума с цел да намеря някои специалисти.Дъщеря ми е на 6 год.Разболя се от цистит,които не можаха да излекуват с бисептол и ме вкараха в болница за повече изследвания и казаха,че има остър пиелонефрит.Лекувахме се в болницата 7 дни,като и направиха ренгенова снимка.От нея се видя,че единият бъбрек е с по-големи размери и има два уретера.Аз се ужасих,но ми казаха,4е това е срещана аномалия,и проблема е,че ,тези два уретера,които преминавали в един преди да се влеят в пикочния мехур,са предпоставка за рефлукс.И искат да и правят нова снимка за да установят в каква степен е...
 Ето защо,моля ви,ако някои може да ме насочи и препоръча специалист за моя случаи,ще съм много благодарна.

# 58
Здравей, Норбелла! Скоро минах по твоя път! Само че нашият двоен бъбрек е с двойно легенче, което също предполага рефлукс. Влезнахме за изследвания и там установих, че нямаме такова нещо. Т.е. всичко ни се размина. Това, което мога да те посъветвам, е да отидеш в Детски консултативен център (не съм сигурна, че точно така се казваше, но се надявам другите майки да ме поправят ако греша, намира се срещу Центъра по хигиена-така ще можеш да се ориентираш) и да напраиш преглед при доктор Лилова. И Анадолийска е добра, ако я хванеш в добро настроение и небързаща, но това е рядко и тъй като си от провинцията, както разбирам, по-добре давай при Лилова. Тя е НЕФРОЛОГ и ще прегледа детето на ехограф, след което ще ви диспансеризира, за да ви направи цветна снимка и да провери степента на рефлукса. Ако има нещо, тя ще ви препрати към хирурзи или уролози и т.н. Ако нещо стане и не ви препрати (всичко мога да очаквам вече), пиши пак и ще те посъветвам къде да отидеш, ако искаш разбира се. Но трябва задължително да си направите снимката и да имате готови изследвания, за да се продължи нататък. Пожелавам ти успех! Надявам се да съм ти помогнала поне с нещо!

# 59
  • Мнения: 1 588
При преглед при гастроентеролог ни пуснаха пълни изследвания и откриха някакъв СК (серумен креатинин в кръвта), който бил показател за бъбреците, но какъв така и не казаха. НОрмата била 180, а Мими има 528 Sad

Писах ти на лични за моя опит със събирането на урина. Що се отнася до креатинина, не мога да кажа в момента нищо, освен че в книжарницата към Поликлиниката на Университетската педиатрия по бул. Д. Нестеров продават една малка популярна книжка за бъбречните заболявания и нещата са доста подробно обяснени за доста видове бъбречни заболявания - и вродени, и придобити. За съжаление в момента въпросната книжка е при майка ми и не мога да погледна какво пише по твоя въпрос. Можеш да пуснеш и търсене в google, сигурно ще намериш достатъчно писано по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт