В защита на Българския книжовен език!

  • 48 517
  • 1 235
  •   1
Отговори
# 1 215
  • Мнения: 2
Честит празник на всички!!!
24 май ден ма писмеността на славяните!!

# 1 216
  • Мнения: 4 392
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, БЪЛГАРИ!
http://www.vbox7.com/play:6b315e7b

# 1 217
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Наздраве за празника!  cheers

# 1 218
  • Мнения: 1 479
Честит празник! bg beer

# 1 219
  • Мнения: 3 835
Президентът днес се е изказал доста остро по повод поведението на Вълчев във връзка с цялата история около българския книжовен език. За съжаление явно точно по това време сме пътували към библиотеката. Сега разбрах от новините, майка ми също ми се обади специално да ми разкаже. Две изречения били, ама били доста остри. Grinning Някой слушал ли е?

Трябваше да внесем още едно писмо до президента.

И на мен този празник ми е най-скъп, най-български, най-голям! Жалко, че са все по-малко българите, почти на изчезване, които все още се гордеят със своя род и език и не се срамуват да го кажат високо и ясно.

Василиса, благодаря! Heart Eyes

Главният виновник за всичко е Амарена, тя вдигна алармата, тя е виновна за всичко! Mr. Green И после ни за миг не се спря и продължи да алармира и да вдига шум, да тръби и да разгласява с пълно гърло. bouquet

Наздраве! Hug

# 1 220
  • Мнения: 673
 Не знам дали това ще удовлетвори любопитството...
http://www.dnes.bg/article.php?id=51960&page=2#comments

# 1 221
  • Мнения: 3 835
Не знам дали това ще удовлетвори любопитството...
http://www.dnes.bg/article.php?id=51960&page=2#comments

"Първанов изтъкна общоцивилизационния характер наред с народностния принос на просветителите. Те поставиха основа за истинска народна книжнина. За това народът ги нарече първоучители, от църквата ги канонизираха като светци. Наш синовен дълг е да съхраним българския език в новите времена на глобализация, посочи Първанов.

Той акцентира, че сме длъжни да отклоним всякакви опити за премахване на българския език като основен в държавните училища, защото той винаги е бил основен елемент на националната индентификация.
"

Заглавието е съвсем на място. Сети се! Ама пак е нещо, все пак е държавен глава и е много добре, че го е казал. Щеше да е безобразие, след всичко, което се случи, дебати, спорове, обществена реакция, ок. т.4, чл.16 и наредбата към нея, точно преди празника на българската писменост и култура, всички да се правят все едно нищо не е станало.

# 1 222
  • София
  • Мнения: 62 595
Ох, и той си ги приказва като за празник. Като е толкова загрижен защо си затрая през стачката, а не каза същите тези изречения тогава? Всъщност, няма нужда от отговор. Става въпрос за политика, а поредните избори хлопат на вратата.

# 1 223
  • София
  • Мнения: 1 010
Поздравявам всички ви със светлия БЪЛГАРСКИ празник!  bouquet

Отдавна не съм влизала във форума, но като попаднах на темата се облещих и трескаво прехвърлих всички свързани.

Голямо облекчение е, че справедливостта възтържествува не твърде късно...
И благодаря на всички книжовни български майки за това, че ви има!
Това означава, че все още има надежда да просъществуваме... едни не толкова лоши гени, бих казала  Sunglasses

# 1 224
  • Мнения: 183
Честит ви 24 май!!!Ден на българската писменност,език и култура!!!Пожелавам си на този ден,завинаги да го има,както и нас,имам в предвид българите!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 1 225
  • Мнения: 836
Честит празник!

# 1 226
  • Мнения: 2 761
Първанката  е историк по професия.

# 1 227
  • Мнения: 4 392
Главният виновник за всичко е Амарена, тя вдигна алармата, тя е виновна за всичко! Mr. Green И после ни за миг не се спря и продължи да алармира и да вдига шум, да тръби и да разгласява с пълно гърло. bouquet
Наздраве! Hug
А, да бе, да..То само с тръбене ако ставаше..Аз чак се бях отчаяла в един момент. Confused
Всички вие имате главната заслуга! Heart Eyes
Недей да скромничиш, Тео! Ти понесе голяма тежест на скромните си плещи!  bouquet

Да, реакцията на Първанов е много закъсняла. Дано не останат само лъскави думи пак.
Не музей ни трябва, а силна ръка.  Laughing

# 1 228
  • Мнения: 3 835
Да, реакцията на Първанов е много закъсняла. Дано не останат само лъскави думи пак.
Не музей ни трябва, а силна ръка.  Laughing

Ето още за словото му:

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=500906

"Държавният глава се обяви за и за запазването на държавните стандарти за усвояване на българския книжовен език."

Много е добре, според мен, че в толкова официално слово и именно на този ден, все пак взе позиция по въпроса, за съжаление доста закъсняла, но пък може и да има резултат, току виж накрая вземат, че си свършат работата. 

# 1 229
  • Мнения: 836
Гледа ли някой Д. Вълчев в "Сблъсък"?
Аз му хванах само края.

Общи условия

Активация на акаунт