Разкази и хрумки от арабски мами- сладкодумки~::~61

  • 23 677
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 689
Добър вечер момичета , аз пуснах поздрав за рождения ден на  svetla zh   понеже видях на първата страница на форума че има рожд. ден , а не за svear  Hug   bouquet
hahahaНищо де,и двете да са живи,здрави и да имат лека бременност и да се радват скоро на хубави момиченца Party
Те и без това и двете не празнуват,едва ли някоя от тях ще се обиди за нещо Hug

Ами като чета старите теми мнооого момичета има,които не пишат.Причините може да са много:не им е интересно,намерили са си друг форум,нямат време,нямат нет...
Да си призная когато открих темата четях само заради постовете на Мариябутти,другите не ми бяха интересни,а и търсех контакт с мюсюлманки в Емирствата..Сега обаче повече ми харесва тук,с много нови мами,интересни теми се подхващат...Обаче имам оплаквания на лични,че няма какво да се коментира в тази тема...нека направим така,че да има Wink
А заглавието на сегашната тема е уникално,кой го измисли?

# 61
  • Мнения: 1 655
Добър вечер сладкодумки!
Честито на ражденниците!
ох нямам времд а седна тези дни но да ви кажа че сме добре и сме мнго палави!аз не мога да се обърна от задачки!
Лека вечер отивам да полегна малко!

# 62
  • Мнения: 110
Добро утро и от мен, момичета! Лек и усмихнат ден ви желая!   bouquet
Размислила съм се за това, което водната лилия спомена- че няма какво да се коментира  - и като се сещам, че самата аз я подкарах една битово-кулинарна  newsm78.

До скоро! Ако измисля нещо интересничко, обещавам, ще го напиша. 

# 63
  • Мнения: 206
Добро утро момичета, Лилито е права, че понякога разговорите стават тук скучни и само се отмята тема след тема... На мене лично ще ми е много интересно арабелките да разкажат истории свързани с техните нови семейства, какъв е бил живота във техните арабски страни, когато свекитата им са били луди и млади? Може би те са ви разказали някоя интересна история от тяхното семейство или от тяхната младост. Едва ли живота там е толкова скучен и безрадостен. Запознайте ни с техните интересни истории и да стане тука една Шехерезада Simple Smile))
Може да разкажете нещо повече за живота в Дубай, в Саудитска Арабия или Мароко, Тунис в настоящето. За срещите си с интересни хора от тези краища...
Цвети, къде се изгуби?
Лека и спокойна неделя на всички и чакам вашите приказки  Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 3 804
добро утро и от мен  bouquet
снеже къде е кафето newsm78 newsm78 newsm78
надя,ра4ето казвате 4е имате въпроси-ами питайте,ние ще отговаряме Laughing
дребното днес стана рано и отиде с баща си да закарат каките на у4илище-голяма радост,а при нас времето е мра4но-за пръв път от доста време
мама Миа кога пристига таткото
любе ако 4етеш пусни някой ред Hug

# 65
  • Мнения: 73

Деска,ето кафенцето,но днес вече трябва и да почерпя,защото съм с лентичка. Hug Grinning Hug

# 66
  • Мнения: 689


Бързо взимайте лъжичките,че ще прелее Party!!!

akhyal_katya -чакам Thinking Simple Smile

Надя-ами така е май във всички теми.Възход и падение Simple Smile
Ами младините на моята свек напр. са били далеч не скучни и нерадостни.Отварям да разглеждам албума,когато мъжо е бил беб и какво виждам Shockedсвеки издокарана с 2 педи пола,блузка с късо ръкавче и огромен кок CrazyАма една стройна,слаба,висока била...Питах я естествено-тя каза,че тогава жените не са се забраждали,с изкл.на бедуинките.Но са се молили със съответното облекло,както е нормално да бъде.После,към 80-те станала популярна забрадката,лекциите по Ислям..
Преди са ходили доста често на кино,театър и концерти с класическа музика,най известната певица не само в Египет,но и в целия арабски свят е Ум Кулсум.Казват,че имала толкова силен глас,че се наложило да монтират микрофона да виси отгоре на тавана,иначе се повреждал Simple Smile
http://img530.imageshack.us/img530/7108/24239770pz1.jpg
Също семейството на мъжа ми много ходели на пикници в парка на двореца на пашата-Монтаза в Александрия и разходки край морето,в Зоологоческата градина в Алекс..
И до ден днешен не им е скучно в Египет:все сватби има,бебета се раждат,хора си идват от чужбина...
Надя Naughtyмъчно ми стана..

честито Снежана!!!!!!!!!

НАй-хубавата новина днес,машаАлла!


Последна редакция: нд, 30 мар 2008, 12:15 от Water Lily

# 67
  • Мнения: 72
Лили и на мен сега ми домъчня за Египет. Гледала съм Ум Кулсум много пъти и наистина има невероятно силен  глас, любимнка е на много поколения. Това за микрофона наистина е така, забелязвала съм го. А като съм и гледала концертите, хората са били само от елита,билетите са били много скъпи и всички едни издокарани, нагласени. За там права си, че не им е скучно, постоянно намрират с какво да се занимават. Последния път като бяхме в Кайро, видяхме една сватба на улицата. И там както тук колите намалят скорост и започват да надуват клансоните. Но всички коли, не само сватбарите, и ние надухме нашия клаксон и хората много се зарадваха...Преживяването е много вълнуващо за всеки...

Последна редакция: нд, 30 мар 2008, 13:16 от prinzesa_bg

# 68
  • Мнения: 110
Снежна, каква хубава новина! Лека бременност, мила!

Аз след като се върна от Мароко, иншалла, ще разкажа повече за родата. Засега това, което знам ... снимки много не съм виждала - по обясними причини, но свеки е гледала сама 3-те деца /разведена е/, работила е и да ги възпита и изучи и е много кротка и блага жена. Бащата на мъжът ми е бербер.

На тези снимки, които виждам, е в прилични дрехи. Сега си седи вкъщи повечето време и както стана ясно - гледа децата на съседите и вчера ми казва, че чака и нашите да гледа. Покрай нашата работа, се научи да ползва скайп и макар, че много добре говори френски, сега учи български - да пеела песнички. 2 пъти в седмицата ходи да помага в един център за момичета "на улицата" /в Агадир има такива 2 центъра - един за момчета и един за момичета, обикновено това са младежи, които имат проблемно поведение, просят или крадат или имат други стряскащи прояви/ - помага им да пишат домашните. Имаме и баба вкъщи + 2-те сестри.

За приятелки - тя дали има -не знам, доколкото разбирам, доста се спогажда със съседите и в повечето случаи като се обадя - или някой е на гости, или току-що влиза, ама досега как пък не са ни казали "тъкмо си тръгват гостите?"  newsm78 newsm78 Мисля, че са живели в този квартал, където живеят и в тази къща поне 25 години и не са се местили изобщо и доста скромно е всичко, но сега се радва, че на тези години - нейните, Аллах и дава възможност да учи друг език и да й разказваме за пътувания и работа в други страни.   

# 69
  • Мнения: 2
здравейте момичета, докъто се наканя да пиша и старата тема вече затворена, сега пък в новаса сте стигнали до 4 та страница а аз исках да ви питам за някакви екскурзии, почивки, ваканции предлагани от сирииски туроператори и за тяхните цени ако ги знаете. А морето къде е по-хубаво Сирия или България? Ще се радвам да пишете и благодаря много  love001

# 70
  • Мнения: 725
здравейте,да си покажа гаржето/щерката /отива на сватба/
http://ra4eto.mylivepage.com/image/826/11867_DSCN0300.JPG
на Снежка пожелавам
едното от тези ангелчета,е ако иска и дветеОт почерпката ще си взема от сладките така обичам сладко .

akhyal_katya,Water Lily  разказвайте толкова е интересно
приятен ден на всички .
о

# 71
  • Мнения: 725

е ако искаш Снежке може и това.
абе като ме видят че сядам на ком.и веднага бебо в рьцете и не мога да пиша.

# 72
  • Мнения: 112
здравейте  bouquet
снежана-мн се радвам за тебе и аз искам да си имам бебо,ама нямам мъж Cry,ама и още маи съм малка Wink
лека и безпроблемна бременност!!!  bouquet
взимам си от закуската,че от снощи съм адски гладна Joy
лек ден

# 73
  • Мнения: 206
Надя-ами така е май във всички теми.Възход и падение Simple Smile
Ами младините на моята свек напр. са били далеч не скучни и нерадостни.Отварям да разглеждам албума,когато мъжо е бил беб и какво виждам Shockedсвеки издокарана с 2 педи пола,блузка с късо ръкавче и огромен кок CrazyАма една стройна,слаба,висока била...Питах я естествено-тя каза,че тогава жените не са се забраждали,с изкл.на бедуинките.Но са се молили със съответното
Lili, и аз така съм виждала от старите филми, че е било доста европейско (специално за Египет). Но сега за хубаво или за лошо много неща се промениха навсякъде.[quote author=akhyal_katya link=topic=279691.msg7011566#msg7011566 date=1206871310]
Аз след като се върна от Мароко, иншалла, ще разкажа повече за родата. Засега това, което знам ... снимки много не съм виждала - по обясними причини, но свеки е гледала сама 3-те деца /разведена е/, работила е и да ги възпита и изучи и е много кротка и блага жена. Бащата на мъжът ми е бербер.
[/quote]
Интересно ми е по какви причини хората се развеждат там и какъв е живота на разведена жена след това?

# 74
  • Мнения: 720
Рачето имаш разкошна дъщеря.   bouquet

...чакай така и така съм почнала с похвалите...и Дала дъщерята все забравам -като кукла е. Peace не я спирай съвсем,може и да някакъв етап това с храните и колограмите. И моята дъщеря имаше такива моменти ,но разбра че когато ядем ''правилната'' храна ще сме добре.Обясни и с женско -детски хитринки че ако не се храни косата и кожата и няма да са хубАви... Wink/примерно/

Елисиния да от варна съм,живеем в чужбина но си ходим често.

Деси ,Лили,Марси ...кой знае какви засукани ще ги наготвите и днес   bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт