Пролетно слънце в Канада бързо ти ела, че във вкъщи ни доскуча! - 24

  • 17 815
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Петър пък се изрина сега  Sad едни малки червени пъпчици по лицето - на челото и на едната бузка

Може да е бебешко акне.

Mimcheto Klorane не е много популярна марка тук - мисля че е френско - аз в БГ чух за него и отзивите бяха много добри, но е скъпичко.

# 31
  • Мнения: 3 034
не знаех, че и бебетата имат акне  Shocked благодаря ти, че ми каза, ей сега отивам да търся инфо  Crazy

# 32
  • Мнения: 270
Петър пък се изрина сега  Sad едни малки червени пъпчици по лицето - на челото и на едната бузка 
Алекс беше на десет дена, когато се обрина по челото. Оказа се, че е от претопляне Sad. Доста го навличах тогава, ама все ме беше страх да не настине Whistling.

# 33
  • Мнения: 3 034
ай, и ти сега  Laughing на мен ми се карат, че не съм го обличала достатъчно, ама то детето е топло постоянно  newsm78 трябвало и боди да му слагам, а той си кара със слийпъри и одеялце отгоре като си е в столчето. един път го бях облякла и с боди и той се изпоти   Rolling Eyes

# 34
  • Canada
  • Мнения: 1 773
simplyaven и аз предполагам, че е бебешко акне. Слава ми се обрина на 12-я ден - цялото лице, че и по телцето имаше малко. Личният доктор ми каза, че това се дължи на моите хормони, които при раждането са преминали в нея. До към 40-я ден обривът изчезна.
За мой късмет не знам нищо за атопичния дерматит, поне от това още не сме страдали (да пази Господ).

# 35
  • Мнения: 5 713
и съм страшно доволна от количката, направо с една ръка я бутам и маневрирам! дано само колелата са й здрави, че това май е най-съществената част  newsm78
Каква ти е количката, ако не е тайна?

# 36
  • Мнения: 21
Ех, че весела зелена темичка! Дано да чуе времето!


Симпли,

И аз съм с първо бебенце и имах "бейби блус" - още повече, че беше и зимата много дълга. То и хормоните се намесват, тялото още не е свикнало на неспането, невероятната промяна. Аз си ходех и си ронех сълзи с повод и без повод. И бях уверила наш тати да не го приема лично, ама бая си го изкарах на него...Да знаеш - минава - повтаряй си, че това е много кратък период и толкова специален и уникален, че си заслужава всеки миг. Разходките ни спасиха нас, полягвай си и през деня бебо като спи и вечер по-рано. И продължавай да се храниш със силна храна и сегач че възстановителния период си иска своето. Първите 6 седмици като изминат - нещата тръгват по-структурирано и леко.

И аз като другите мисля, че пъпчиците са бебешко акне- ние нямахме, ама на приятелка бебока беше така цял месец. Кураж, имаш си форумче!

Аз сега умувам какъв стол за хранене да купя, имате ли си любим модел? Мислех да го закачам към обикновен стол, че ни е тясно, ама май все пак реших да си е отделен цял бебешки. Абе - чудя се още.

# 37
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Pate, това е нашият стол, много съм доволна - http://www.fisher-price.com/us/ms/high-chairs.asp Започнах да го ползвам още преди Слава да може да седи стабилно, но нямаше проблем, защото стола може да стои и полулегнал.Изобщо аз съм фен на Fisher-Price

# 38
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Pate Jaki, и аз  си мисля за столове. На нещо подобно съм се спряла  Crazy    Не ми допадат тези на Fisher, Evenflo  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 319
Нашия стол е Evenflo и съм много доволна от него Mr. Green (нашия е с друга дамаска, не като тази на картинката)

Използваме го откакто Флоранс стана на 6 месеца. Още беше далеч от стабилното седене, но в стола се чувстваше като царица. Няма легнало положение както много други модели, ама нали ще яде все пак в стола, няма да спи в него Peace Струваше ни около 70$ от Walmart. Моя приятелка има Peg Perego, който струва 3 пъти по-скъпо, но веднъж се наложи да храня Флоранс на него и хич не ми се стори удобен, нито за детето, нито за мен. И аз отначало мислех за такова столче, дето се закрепва за нормален стол, ама реших, че не е достатъчно стабилно, пък и не може да му се регулира височината, което за мен беше важно.
Айде лека нощ от мен, че утре ранобудната ми щерка пак ще ме събуди по никое време Crazy

# 40
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
simplyaven , при Владко пъпчиците бяха от претопляне - по лицето нямаше, но имаше много по цялото тялото.
За депресията - излизайте повече на вън с бебчо /да не сте между 4 стени само/, а когато имаш възможност го оставяй на таткото и излизай сама за малко - на пазар например; помага когато се отделиш за малко от бебето и мислиш за други неща, аз също се чувствах много зле в апартамент на 4-тия етаж и без начин да сляза с количката навън, затрупана в ежедневни неща, които не мога да смогна да свърша /готвене, пране и разхвърляно навсякъде, а дори и бебешките дрешки и чаршафи гладех, за спане никакво време/, а бебечо ревеше непрекъснато и не спеше повече от 2 пъти на ден за по 15-20 мин, вечер заспиваше в полунощ или по-късно, нощно време се кърмеше, а сутрин ставаше в 7. Идваше ми да се гръмна, чувствах се все едно нямам живот и броях дните като в казармата отзад напред до 1 годинка на бебето - мислех си, че тогава кошмара ще свърши      Joy         Всичко минава! След 3-тия месец нещата ставаха все по-добре и поносими  Grinning   Реши какво те разведрява, какво обичаш да правиш и гледай да оставяш бебо на половинката си и да се занимаваш с нещо не свързано с бебето.


Не съм много по снимките, но ще се опитам да ви го покажа моя разбойник.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=231835

# 41
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Честит Рожден Ден на Владко! mamamia да ти е жив и здрав чаровника и много да те слушка.
Много е сладък с тази торта - омазан почти до ушите. Чак се размечтах кога и моя дребосък ще започне да се храни сам - ама тогава сигурно няма да ми е толкова весело  Wink

# 42
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
Здравейте момичета - да се разпиша и аз във новата тема!
Браво на Каролина и кивито - много добро оформление и заглавие - наистина дано дойде скоро пролетта!   Nature Sunny
Аз от няколко дена нито съм чела нито съм писала че ме тръшна една гнойна ангина и три дена лежах с 40 градуса температура  Ill почти непрекъснато - добре че вече малко се подобрих. Малкия отиде при майка ми и баба ми че да не го хване и него нещо пък тати се грижеше за мен и така...
На всички новодошли -  welcome
Нашият стол е Peg Perego Prima Pappa - страшно сме доволни от него - заслужаваше си да го купим.
Толкова от мен за тая вечер ...до скоро

# 43
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Честит Рожден Ден на мишока на МамаМия - много е сладък на снимките, да ви е жив и здрав и винаги усмихнато дете!   bouquet

Нашата количка е Греко - те са по-евтини от Пег Перегото, но пък вършат ОК работа - тази е от серията МетроЛайт и наистина е много лека и маневрена. Иначе за следващото бебе съм си заплюла от тия колички, дето им се обръща дръжката, тоест детето може да гледа напред или да се обърне към майката. Много ми харесват, нооооо в момента не са ни по джоба  Rolling Eyes

Да, пъпчиците сигурно са бебешко акне - не ги пипай, само с водичка мий личицето - от само себе си ще изчезнат. Иначе и аз никога не съм навличала малкия, за голям ужас на майка ми - по-добре така, детето става калено и няма да ви дебнат болести после  Hug

# 44
  • Мнения: 3 034
здравейте, момичета  Hug благодаря на всички за съветите!   bouquet

аз пак да питам  Embarassed моля ви, кажете за запушен нос причини и някакво лечение  Praynig цяла нощ не сме мигнали, не може да спи, нито да яде. хърка и имам чувството, че е в гърлото вече секрета! капя солен разтвор, но нищо не изила, а глупавата помпичка изобщо не изкарва сополи  Cry хванах се за главата, толков е мъничък, сега и да яде не може  Cry да не би аз да не ползвам помпата както трябва?  newsm78

Вери, количката ми е Safety 1st, беше на промоция като я взехме, излезе ни към 80 долара в Уолмарт, иначе мисля е двойно. не мога да се сетя точния модел обаче  Rolling Eyes ще потърся кашона и ще напиша по-късно Peace

Общи условия

Активация на акаунт