Машина за хляб - 9 част

  • 58 703
  • 664
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 832
Незнам,наистина е скъпичка.Имаше и в технополис Мулинекс,но не си спомням дали го имаше точно този модел.Сега чета предишните теми за машините за хляб и виждам,че доста момичета имат Аляска.Казват че са доволни от нея.Много се чудя.Не ми се дават два пъти повече пари за нещо,което ще ми върши същата работа като Аляска-та.Сега пак ще обиколим големите магазини и ще решим за последно и купуваме.

# 46
  • Мнения: 163
аз имам Аляска от 4 месеца! страшно съм доволна! някои съфорумки се бяха оплаквали че машинките им не омесват добре и че стоят да помагат, че не изпичали добре, че не ставала добре коричката и т.н. при мен няма никакви такива проблеми. не че искам да си рекламирам машинката, но го казвам ако ще ти помогне по някакъв начин. иначе и аз се бях притеснявала (щото си мисля че марката си е марка), но сега вече съм доста доволна... единствения недостатък е че е до мах 1 кг, а мулинекса е май до 1,5кг. успех с избора!

# 47
  • Мнения: 832
Благодаря ви за съветите!Взехме Moulinex OW-5000.Предпочетохме го пред Аляската,защото е с 2 бъркалки.Всъщност имаще само още една машина -  Severin(немска) с две бъркалки,но тя беше 175лв.И решихме че 30лв. отгоре не са кой зне колко и купихме Moulinex-а.Снощи цяла вечер четох препоръки,рецепти,съвети.Още нищо не съм правила.Да си призная малко ме е страх.Но ще се престраша де.И ще ви пиша за резултата. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 6 167
Момичета, искам да попитам нещо за хляба.
Хлябът е страхотен, замириса на дом у нас, но когато го вадя  да изстива в  идеалната форма с коричка и тн отгоре леко хлътва. Това на какво може да се дължи? Може би го вадя твърде рано!?
Аз го вадя веднага...

# 49
  • Мнения: 107
Здравейте,
Имам машина Мулинекс OW 5000. Пека хляб всеки ден в нея, но долната кора става доста дебела и уж хрупкава, но по-скоро твърдичка. Иначе хлябът е много хубав - добре втасал и изпечен. При вас така ли се получава? Дайте предложения и идеи как да избегна тази дебела кора? На мен не ми пречи, дори ми харесва, но мъжът ми постоянно недоволства. Пробвах да направя козунак, срам ме е Embarassed, но се провалих - не можа да втаса добре, стана сбит. Мисля че брашното в рецептата, която ползвах, беше повече от необходимото. При козунака също забелязах, че кората е много дебела и твърда. Помагайте pls.

# 50
  • Мнения: 832
Аз снощи за пръв път ползвах машината за хляб.Правих кекс.Стана много вкусен,но и при мен се получи тази твърда коричка отдолу.А спазвах всичко точно по рецептата.Дали може да се промени нещо или така ще си пече всичко?И друго което не ми се получи е,че като се опече кекса веднага го извадих и той се счупи.Може би трябваше да изчакам да изстине и тогавада го извадя newsm78
Довечера мисля да замеся тесто за събота сутринта.А вече уикенда ще пробвам и хляб да направя.Да видим какво ще се получи.

# 51
Здравейте момичета  Laughing.Аз съм си доволна от фурничката,но основно правя хляб,а сега нали наближава Великден и искам да ви помоля за някоя изпитана рецепта за козуначе.Благодаря ви предварително  Hug

# 52
# 53
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Момичета, искам да попитам нещо за хляба.
Хлябът е страхотен, замириса на дом у нас, но когато го вадя  да изстива в  идеалната форма с коричка и тн отгоре леко хлътва. Това на какво може да се дължи? Може би го вадя твърде рано!?
Аз го вадя веднага...

Аз обикновено изчаквам около 20-30 мин. и тогава изваждам хляба. Така не хлътва, а отгоре също се и зачервява от остатъчната топлина.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 816
Днес за обяд направих тези ръжени хлебчета.

# 55
  • Мнения: 780
Здравейте  Simple Smile
Изчетох доста мнения за машината Аляска . От другата седмица е в промоция тази : http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5486096 и искам да си я взема . Интересува ме точно този модел - с две бъркалки ли е ? Меси ли , изпича ли хубаво .....? Какви са тези 12 програми ?  Предварително благодаря за отговорите   bouquet

..........
Преди малко си говорихме с мъжа ми и имаше : То един хляб ще ти излезне 3 лева - като  сложиш брашното , тока ,.... - с две думи мрънка малко , но аз съм решила че ще си взема , но ви питам да не сгреша нещо в покупката - като марка , функции...

# 56
  • Мнения: 107

Изглеждат страхотно! Аз все още не се решавам да експериментирам, мисля че ми трябва практика. Но с удоволствие разглеждам вашите творения и се надявам някой ден и аз да мога да се похваля.

# 57
  • Мнения: 1 147
Здравейте  Simple Smile
Изчетох доста мнения за машината Аляска . От другата седмица е в промоция тази : http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5486096 и искам да си я взема . Интересува ме точно този модел - с две бъркалки ли е ? Меси ли , изпича ли хубаво .....? Какви са тези 12 програми ?  Предварително благодаря за отговорите   bouquet
magi_77, взехме на майка ми такава машина и аз и тя сме много доволни (аз я ползвам доста като отидем при нея). Машината е с една бъркалака. Програмите не мога да цитирам точно, но има нормална, бърза, кекс, печене, месене и втасване, пълнозърнест хляб май, ... не се сещам другите точно, но се надявам мамите с такава машинка да се включат с по-точно описание на програмите. Но машинката си струва определено.

# 58
  • Мнения: 107
И пак да попитам, на какво се дължи дебелата кора, която се получава отдолу на моя хляб? Надявам се по-опитните и по-знаещите да ме осветлят по въпроса, може би греша нещо с продуктите.

# 59
  • Мнения: 6 029
И моя става твърд отдолу.

Хлябът де  Joy

Общи условия

Активация на акаунт