Машина за хляб - 9 част

  • 58 701
  • 664
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 029
Бравооо  Grinning

Аз пък вчера забравих, че няма хляб и трябва да пускам машината и си купихме хляб от магазина. Това не се е случвало от декември месец. Embarassed Embarassed Embarassed

# 31
  • София
  • Мнения: 3 816
Тази пита със спанак, извара и яйце направих тази вечер./месена и втасвала в машинката и печена във фурната/ Simple Smile

# 32
  • Мнения: 100
Вижте, в Редута има силиконови форми  за по 12лв., като само тази за мъфни е изчерпана, налична е и розата ако се сещате.

http://www.laredoute.fr/vente-moule-silicone.aspx?productid=3240 … e&pagesize=12

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 21:55 от desita6

# 33
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
къде в София има суха мая в по големи опаковки от тези на д-рЙоткер newsm 78
моля някой ако знае да сподели.  bouquet
Има една френска мая по 30 гр. в кафяво пакетче, има я и в супермаркети Европа. Струва 45-50ст.

# 34
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Тази пита със спанак, извара и яйце направих тази вечер./месена и втасвала в машинката и печена във фурната/ Simple Smile
А може ли рецептата?  Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 160
Unknown_lady ,много ти благодаря още днес ще отида да си купя Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 3 816
Тази пита със спанак, извара и яйце направих тази вечер./месена и втасвала в машинката и печена във фурната/ Simple Smile
А може ли рецептата?  Simple Smile

Рецептата е импровизирана. Тестото е като за класически обикновен хляб/брашно, аз използвах добруджа, вода, олио, мая, сол, захар/, като към всичко добавих две лъжици кисело мляко. Омесих го в машинката, там и втаса, след това го извадих върху набрашнена повърхност, разточих леко с точилката за да се получи правоъгълник. Разбих предварително в една купичка спанак около 200 гр./замразен използвах, като го отпуснах на микрото/, едно яйце и 200 гр. извара/може и сирене/. Намазах тестото със сместа и навих като руло. Рулото нарязах на парчета, които наредих в намаслена тава/с отрязаното нагоре/, отгоре също поръсих с разтопено масло. Сложих в студена фурна и включих на 200 градуса, като ги направи градусите намалих на 150 градуса и се пече до готовност. Hug

# 37
  • Мнения: 832
Момичета,вярно ли е,че брашното за машината за хляб е специално?Не е като това обикновеното което се продава в магазините.Трябвало да пише че е специално за машина за хляб.Така ли е?Вие откъде си купувате брашното и какво е то?

# 38
  • София
  • Мнения: 3 816
Купувам си най- обикновено брашно/бяло, типово, добруджа, ръжено/. Peace

# 39
  • Мнения: 6 029
Момичета,вярно ли е,че брашното за машината за хляб е специално?Не е като това обикновеното което се продава в магазините.Трябвало да пише че е специално за машина за хляб.Така ли е?Вие откъде си купувате брашното и какво е то?
Софимел, най-обикновено, бяло.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 57
Здравейте,и аз вече имам машинка,пробвах с един бял хляб,панетонеи пълнозърнес ,но като че ли вътре остават сурови newsm78,ааа и козунак направих но не стана на конци като вашите къде ми е грешката според вас baby_neutral

# 41
Благодаря за информацията на dimitrina 73 и babake.Аз живея близо до супермаркет Европа в Бургас но там не продават меласа,но ще потърса в други магазини.Някой питаше за марка на машинка и както в предния отговор писах,моята е Мулинекс-голям и съм много доволна.Е малко е скъпичка 185.00лв. но си заслужава.ЧАО.

# 42
  • Мнения: 832
Ние днес ще купуваме машина за хляб.Спряхме се на Moulinex OW-5000. От техномаркет-Варна.Струва 219лв.Май е доста,но иначе няма голям избор.В Технополис имаше Kenwood(около 150лв), а в Метро - Аляска ,под 100лв.Но решихме да е по-известна марка.Дано да направим правилен избор.И ще почвам да се уча на тънкостите  Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 360
Geleva, браво страхотна пита!  smile3501 Непременно ще пробвам!

# 44
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Ние днес ще купуваме машина за хляб.Спряхме се на Moulinex OW-5000. От техномаркет-Варна.Струва 219лв.Май е доста,но иначе няма голям избор.В Технополис имаше Kenwood(около 150лв), а в Метро - Аляска ,под 100лв.Но решихме да е по-известна марка.Дано да направим правилен избор.И ще почвам да се уча на тънкостите  Laughing
Защо е толкова скъпа? Моята е същата и я купих от Технополис за 183лв.

Общи условия

Активация на акаунт