Автоимунен тиреоидит на Хашимото (2)

  • 130 959
  • 787
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 153
нито съм била подложена на стрес, нито съм прекарвала вирусна инфекция, нищичко..
ама ей го в на Tired

благодаря на споделилите  bouquet

а колкото до косопада - и при мен е така. точно в областта "отпред и в горната част на главата (над бритона)" както е написала  tzvetam. тъпа работа.
пия си еутирокса и си  Whistling


момичета, аз денс съм на преглед при ендокринолога и искам да го питам мога ли да пия йодни препарати, защото смятам да си купя таблетките Анакапс на Дюкре, а чеох в листовката, че съдържали йод. Вие как мислите за хипо функция и Хашимото може ли да се пият препрати с йод? Вие само с пиенето на л-тироксин ли решават въпроса за косопада?А освен това на слънце (тоест на море) може ли да се пека? А мога ли да пия разни там имуностимолатори против грип и разни там хранителни добавки? Токова въпроси имам и толкова ми е мъчно и неясно. На 33 години си докрах заболяване, което няма да мога излекувам, нали така


# 751
  • Мнения: 153
момичета, аз днес съм на преглед при ендокринолога и искам да го питам мога ли да пия йодни препарати, защото смятам да си купя таблетките Анакапс на Дюкре, а чеох в листовката, че съдържали йод. Вие как мислите за хипо функция и Хашимото може ли да се пият препрати с йод? Вие само с пиенето на л-тироксин ли решават въпроса за косопада?А освен това на слънце (тоест на море) може ли да се пека? А мога ли да пия разни там имуностимолатори против грип и разни там хранителни добавки? Токова въпроси имам и толкова ми е мъчно и неясно. На 33 години си докрах заболяване, което няма да мога излекувам, нали така

# 752
  • Мнения: 365
tzvetam,
За йода, мисля, че категорично не. Моята лекарка дори витамини със съдържание на йод ми каза да не пия. Имуностимулатори съм пила, но все пак трябва да се съветваш за всичките лекарства с ендокринолога или да споменаваш на личния, защото има значение.
И слънцето не е най-добрият ни приятел.  В смисъл, избягвай най-големит жеги, макар и това да е индивидуално. Аз лично не мога да издържам много време на плажа, ходя сутрин рано и следобяд по-късно и под чадъра.
За косопада, аз лично не знам, но който има проблем, може да сподели за препарати и витамини, които ползва.

Направи си списък с въпросите и се обърни към лекаря ти. Все пак си в правото да знаеш:))
И не тъгувай много, живее се и с хашимото:)) Особено като не го превръщаш в основен проблем в животата ти:)
  bouquet

# 753
  • Мнения: 433
Аз мисля,че човек се ражда с определена генетична информация  кои болести е предразположен да развие и кои-не.Разбира се една експрозия като Чернобил със сигурност е оказала влияние върху току що формиращите се организми.Колко радиация е навлязла в тялото ни без да знаем. #Cussing outНа моя приятелка дъщеря и е с Хашимото от 7 клас(сега е на 23год)От няколко години не си пие лекарствата и хормоните са и в норма. newsm78 В моя род нямаше никой с това заболяване ,докато преди два мес. при ехограф на майка ми и откриха възел на щитовидната жлеза.Май всяка 3 жена има проблем с щитовидната жлеза, а в региона в който живея е най-разпространено от цяла България.прасунчо със сигурност трябва да има отключващ фактор,но не е задължително да е било в момента в който са ти поставили диагнозата.При мен ,ако не ми бяха видяли възлите на ехограф въобще нямаше и да знам ,че имам Хашимото. tvezam ,по-добре изчакай да нормализираш хормоните с елтироксин и тогава си прави експерименти.

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 14:23 от didikeh

# 754
  • Мнения: 153
благодаря ви, мили момичета за подкрепата, за информацията и а добрите думи. пипилоте, да аз вече съм си направила списък с въпродите и ще питам доктора, но исках и вешето мнение да знам, а моят доктор, хич не е словохотлив и ми отоговаря с думи от рода на : "може би не, вероятно да, и т.н."

# 755
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
преди да ми поставят диагнозата беше минала цяла година от появата на първите симптоми, но поне джипито ми е идиот и не ме прати веднага на ендокринолог, та цяла една година бях като парцал. период, за който не искам дори и да си спомням.
здрав човек съм. на 28г. откакто се помня не съм боледувала. от нищо, ама като ви казвам от нищичко - няма грипове и тем подобни (тази пролет изкарах първата си ангина). като дете до горе-долу 10-11 години мног ясно, че съм лепвала някоя и друга настинка и някоя и друга нормална екстра - шарка, например. но от тогава - няма болест, слава богу!
че и стрес не съм преживявала. нормалните ежедневни главоболия са ясни. е, да, най-големият стрес беше тази една година, в която се чудехме как така от нищото ми става зле. тъй де, всички сте минали по пътя преди да бъде установено, че нещо в щит.жлеза куца.
и си остава този пуст чернобил.
айде спирам.

п.п. не искам да оставате с впечатлението, че животът ми се върти около хашимотото. не му обръщам внимание. аз съм от тези, които си пият хапчето сутрин машинално и толкоз.
само въпросът за причините за хашимотото се въртеше отдавна в главата ми.

# 756
  • Мнения: 365
При мен нещата се развиха някак много странно. Бях студентка, след като преживях тази стресова ситуация като че ли внезапно отслабнах, аз принципно съм слаба, но някак отслабнах болезнено, а после пък напълнях безпричинно, но примерно с 5-6 килограма, което за мен си беше много. Но не съм се замисляла за някакви причини. Но почнах да ставам раздразнителна, нервна, всичко ме дразнеше. Но пак не съм обръщала внимание, имах и сърцебиене... Но кой да мисли за това. Прибрах се вкъщи но ме заболя стомахът и реших да ида на гастроентеролог. И всъщност тази лекарка ме накара, дори се обади на ендокриноложката да ме види. Само защото видя, че имам увеличение от дясната страна на врата. Самата ендокриноложка беше тъкмо започнала да специализира и освен да ме прегледа с ръце, не можа да направи нищо, но пък от своя страна ме изпрати в София в Ендокринологията да ме видят, дори им се обади, за да потърси там определена лекарка. И така много случайно се разбра какво всъщност ми има, за което съм благодарна, защото кой знае иначе кога щях да разбера. Диагностицирането на тези проблеми са голям препъни камък особено за общопрактикуващите лекари, които държат да си мислят, че ходиш само да се оплакваш и предпочитат да те лекуват сами.

# 757
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
идиотът, който имам за джипи, знаеш ли как ме лекуваше? с валериана, мента, глог, че и деанксит по едно време ooooh! щото го мързеше да си размърда заспалия мозък. мани, че като се сетя #Cussing out. добре, че от известно време го няма, на някакви нефтени платформи ходи и има заместничка, която е невероятно добра, просто мечта!

# 758
  • Мнения: 433
А моя все ми казва"Добре изглеждаш,нищо ти няма.А ,защо са ти такива изследванията."  newsm78или "Стига си ровила и търсила болести".Та така добре изглеждаща Mr. Greenсъм с ревматизъм,Хашимото ,камък в жлъчката,пролапс на митралната клапа и т.н. И за да не е съвсем спам ,някой има ли проблем с кръвната захар,защото при последното изследване стойностите баха 6,2 в горна граница без да съм си променяла по някакъв начин режима?

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 16:53 от didikeh

# 759
  • София
  • Мнения: 514
didikeh се едно слушам моя  Mr. Green но аз имам ли съмнение не си заривам главата в пясъка та ако ще да ми се разсърди, че си правя изследвания  Confused

# 760
  • Мнения: 836
смятам да си купя таблетките Анакапс на Дюкре

tzvetam, тези съм ги пила, никаква файда няма за косата, та даже и целият курс изкарах 2 или 3 месеца, май беше.  Twisted Evil
те са на база соя, доколкото си спомням...
хич не си давай парите за глупости, а може и да си докараш по-сериозни проблеми.
карай на природни средства, че от тези химии само допълнително си товарим организмите!

# 761
  • Мнения: 580
Момичета ,съжелявам ,че пак за косопада  Blush ,обаче в една билкова аптека ми казаха да си взема Чемерика и Кукуряк , да си правя запарка с тях (в запарката се слага и оцет според опаковката ) и да обливам главата след къпане .Още не съм започнала ,но от неделя стартирам и ако има положителни резултати ще докладвам   bouquet

# 762
  • Мнения: 9 052
каzаха , че в никакъв случай не било стрес  Rolling Eyes
в района имало йоден дефицит от това било  Rolling Eyes
zа чЕрнобил и атомната електроцентрала, която ни е в радиус 20 км иzобщо не споменаха  Rolling Eyes

# 763
  • Мнения: 13 782
Покачването на кръвната захар мисля, че също е от екстрите, съпровождащи заболяването ни. Това обаче не трябва да ви успокоява и да става причина да го пренебрегвате. Добре е наред с хормоните да се следи и захарта, щом вече е дала отклонение. И хранене като на диабетиците - протеини, зеленчуци, несладки плодове, зърнени и бобови. Всъщност, доколкото знам, днес диабетноболните нямат особени ограничения за видовете храни. Смята се, че трябва да се яде всичко,  разбира се, без крайностите - бяла захар, торти, сладкиши, бяло брашно...

Ендокринните процеси са много сложни и никой не може със сигурност да ви каже на какво се дължи заболяването. Просто никой не знае - не само у нас, въобще. Затова и изброяват няколко фактори, вероятно съвкупността от тях или от няколко от тях е причината.
Преди време гледах статистика - по света всяка пета или десета newsm78 жена има проблеми с жлезата. Какво общо има с Чернобил жена от Латинска Америка, например!?

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 18:32 от птица

# 764
  • Мнения: 9 052
zа zахарта ендокринолога каzа, че няма опасност при правилен режим на живот, килограмите в норма, редовно спорт и движение, правилно хранене (по няколко пъти на ден, като се иzбягват бял ориz, брашна, макарони, сладки неща и пр. виж диета zа диабетици)
zабравих да кажа, че лекаря пита колко вода пие и 1,5 литра каzа, че са малко и при това положение може стойностите на zахарта да са блиzо до високата граница ... вода 2 до 3 литра на ден  Wink

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 20:21 от jabata_dil

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт