Примерна схема за захранване 6

  • 48 210
  • 586
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 527
Според мен това меню за 6 месечно бебе е доста тежко ShockedНяма как около 21 ч. да му дадеш друго освен мляко,защото първо -млякото е последната вечерна храна за тази възраст,второ-нещо друго ще затормози коремчето повече по време на сън Peace

# 571
  • София
  • Мнения: 1 834
Su Arzu, от кой месец си захранила? На мен ми се вижда много това количество.

Аз съм захранила от 5 навършени месеца (сега е на 6м и 3дни) и съм въвела няколко зеленчука (тиква, картоф, морков, сладък картоф), ориз и 2 плода-ябълка и круша (и ми се вижда даже, че много бързо напредвам) . По принцип му давам на обяд пюре(30 мин след обедното кърмене), като не е надвишавал 50-60 гр.
Аз дори се колебая дали да почвам да му давам следобяд каша, да не би да му стане много и затова почнах  малко плод да давам към 18.00.
Така този месец ще има 2 твърди хранения - на обяд зеленчуково пюре-около 50 гр. и следобяд -каша и/или плод и аз точно не съм решила. А следващия месец т.е. 3-тия подред от захранването смятам да дам:

*закуска-плодово пюре
*обяд - зеленчуково пюре, както и да започна да въвеждам месните
*следобяд - каша и плодово пюре

Но ти си знаеш детето най-добре. То показва.

# 572
  • Мнения: 262
Su Arzu, от кой месец си захранила? На мен ми се вижда много това количество.

Аз съм захранила от 5 навършени месеца (сега е на 6м и 3дни) и съм въвела няколко зеленчука (тиква, картоф, морков, сладък картоф), ориз и 2 плода-ябълка и круша (и ми се вижда даже, че много бързо напредвам) . По принцип му давам на обяд пюре(30 мин след обедното кърмене), като не е надвишавал 50-60 гр.
Аз дори се колебая дали да почвам да му давам следобяд каша, да не би да му стане много и затова почнах  малко плод да давам към 18.00.
Така този месец ще има 2 твърди хранения - на обяд зеленчуково пюре-около 50 гр. и следобяд -каша и/или плод и аз точно не съм решила. А следващия месец т.е. 3-тия подред от захранването смятам да дам:

*закуска-плодово пюре
*обяд - зеленчуково пюре, както и да започна да въвеждам месните
*следобяд - каша и плодово пюре

Но ти си знаеш детето най-добре. То показва.


  От нач. на 5м. го захраних и аз, като зеленчуците са картоф,тиква,морков,тиквичка. Оризова каша на Нестле и Ориз с три плода пак на Нестле, като към тях понякога пасирам 1/4 ябълка или 1/2 банан /не винаги, понякога/ . А като възраст - сега на 08,05,2008
ще стане на 6м. То на мен също ми се струва не много малко като количество, но той наистина е много ящен и е абсурд да го държа гладен, много вика. В сравнение с други бебета на неговите мес. изглежда по-голям.  Rolling Eyes Другата ми предпоставка да заместя цели хранения с твърда храна, е че, нямам кърма и е на АМ и от него повече пълнее, отколкото ако яде зеленчуково пюре на обяд.

# 573
  • Мнения: 527
Другата ми предпоставка да заместя цели хранения с твърда храна, е че, нямам кърма и е на АМ и от него повече пълнее, отколкото ако яде зеленчуково пюре на обяд.

За това трябва да говориш с педиатъра си,до 1 година бебетата имат нужда от мляко основно,не от пюрета Peace

# 574
  • Мнения: 527
Момичета имама въпрос за млякото Simple SmileЗнам,че до година млякото сутрин и вечер е задължително,аз кърмя сутрин и вечер,но имам намерение да отбивам малкия до края на май месец.Тогава вече ще е на 1 година.Та въпросът ми е-задължително ли е адаптирано мляко сутрин и вечер,и до кога?Или може да минава на закуска и вечеря само ?Не ми се занимава да давам АМ,а и малкия не е свикнал да пие от шише,и за да го нахраня сутрин примерно,трябва да го събудя WinkМога ли да давам след вечеря,преди заспиване кисело мляко.Ще се радвам да прочета вашият опит,благодаря  bouquet


П.С.  И да питам за бялата риба,в кои пюрета има,защото аз освен сьомга,не намирам други пречистени?

# 575
  • Мнения: 262
Другата ми предпоставка да заместя цели хранения с твърда храна, е че, нямам кърма и е на АМ и от него повече пълнее, отколкото ако яде зеленчуково пюре на обяд.

За това трябва да говориш с педиатъра си,до 1 година бебетата имат нужда от мляко основно,не от пюрета Peace


  Три млечни хранения има, все пак. Тази схема се среща и в много книги, не е съвсем престъпно, мисля. Не съм на принципа, че млякото след шестия месец е достатъчно за бебето.  Naughty

  Относно педиатъра, те точно този вид захранване препоръчват, обедното и следобедното хранене да са изцяло заменени с твърда храна. Аз търся средата между старите схващания за захранването и тези, които са за много късното захранване. Ако искате в темата ви да се хвали само късното захранване, сори че попитах.

# 576
  • София
  • Мнения: 1 834
Цитат
Ако искате в темата ви да се хвали само късното захранване, сори че попитах.
Su Arzu, мисля че изобщо не става въпрос за хвалене на едно или друго захранване. Най -добре наистина и други мами да кажат как процедират с техните деца на тази възраст, за да можем и ние да си направим сравнение. Simple Smile

# 577
  • Мнения: 262
Цитат
Ако искате в темата ви да се хвали само късното захранване, сори че попитах.
Su Arzu, мисля че изобщо не става въпрос за хвалене на едно или друго захранване. Най -добре наистина и други мами да кажат как процедират с техните деца на тази възраст, за да можем и ние да си направим сравнение. Simple Smile

 newsm10 Именно и аз затова попитах. Ако бях убедена, че така трябва да го храня, нямаше и да попитам.

# 578
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Su Arzu, направо незнам какво да те посъветвам. Сигурна ли си , че нощем се буди от глад- да не би да е неспокоен от топло, студено или да е в спално човалче- ние не понасяме например? newsm78

natalii
ако не се будите нощем , то може сутришното мляко да е направо твърдата закуска към 8.00 часа. Лично аз бих давала известно време полуадаптирано мляко за след 1 годишно дете. Но много майки отбиват и дават кисело мляко. Важното е да има достатъчно млечни хранения дори и под различна форма.

# 579
  • Мнения: 527
много книги, не е съвсем престъпно, мисля. Не съм на принципа, че млякото след шестия месец е достатъчно за бебето.  Naughty
  Относно педиатъра, те точно този вид захранване препоръчват, обедното и следобедното хранене да са изцяло заменени с твърда храна. Аз търся средата между старите схващания за захранването и тези, които са за много късното захранване. Ако искате в темата ви да се хвали само късното захранване, сори че попитах.
Щом си задаваш въпросите,ще търпиш и различните мнения,все пак това е форум,а и доколкото разбрах искаш мнение.Няма място за докачане.казвам какво аз знам,никой не карам да го приема за вярно.

# 580
  • София
  • Мнения: 3 524
натали,  за бялата рибка- не съм търсила пюренца с риба, но мисля специално рибката аз да му я правя . още не съм давала, но мисля да купя филе от бяла риба и ад я сготвя на пара със морковче и картофче Peace
Su Arzu ако наистина търсиш мнения, нормално е да получиш различни.  Peace На 6 месеца Коко е хапвал доста мляко, като е кърмен до 6 и малко месеца. менюто приблизително и не всеки ден беше от 6 пъти хранене, 4 млечни, наобед зеленчуково пюренце задължително с АМ и следобед каша или плодово, пак задължително с АМ.
виждам че му даваш вечер 210 АМ- коко сега яде към 200 мл вечер, но пък е и почти на 10 месеца и е към 10 килограма, с доста добър апетит. за твърда храна вечер въпреки каквито и да е схващания, сте малки.  Естествено всяко дете е различно, но си мисля че едва ли се буди от глад след като е хапнало така добре- може би зъби го мъчат, коликите също не са изключени, а може просто да те търси теб или ако смуче биба да я е изтървало. На мен това ми хрумва, надявам се да ти е от полза. Peace

# 581
  • Пловдив
  • Мнения: 685
  Здравейте! Моля, мами, да споделите дневното си меню при 6мес. бебе. Моят мишок, на 08,05 ще навърши 6мес., но с кг. още от раждането сме напред. Сега е 8,600кг. и напоследък ми се струва, че вечерно време не се нахранва и през нощта е много неспокоен. Събужда се често и търси да яде, докато преди няколко седмици си спеше по цяла нощ.  newsm78

  Описвам и храненията му за деня - Сутрин 5-6ч. 150мл. АМ;
                                                             10-10,30ч. - 100гр. плодово пюре;
                                                             12-  13ч. - 200гр. зеленчуково пюре.;
                                                             16-17ч. - оризова каша или кисел дом. приготвен с плод;
                                                             19,30ч. - 150мл. АМ;
                                                             22,00ч - 210мл. АМ+колкото имам кърма, а тя е мн. малко ок. 20мл.

  На мен лично всичко това ми се струва даже много, но той си хапва с охота и със сигурност не го озорвам да яде.

  Дайте, моля препоръки или ваши примери за хранене. Струва ми се, че ок. 20-21ч. нещо различно от АМ трябва да му давам и като се събуди посред нощ тогава млякото, но не знам дали е правилно. Чакам съвети   bouquet
Да ти кажа от дете до дете има голяма разлика.Моето Мите сега изяжда по-малко от твоето,ама какво пък то затова мисля че няма канони,а и всеки сам си решава.На вашата възраст,ние също започнахме захранването на 5 м и 10 дена,но аз му давах наобяд по 100 гр. пюре,а следобед започнах като мина месец от захранването.Като стана на 7 месеца започнах и сутрин,но имай предвид че ние се кърмехме и то в този период по 3-4 пъти на нощ и през деня също на всяко ядене,въпреки всичките ми услия на 7 я месец вече имаше кърма и то само за вечерното хранене,а и Митето сам се отказа и почна да си търси само пюрета и каши.
Така че давай щом е толкова ящен,но имай предвид че не е имного хубаво да е дебеличък та се опитай да намалиш малко количествата.Въпреки че пак звучи като правило но от моята педи а и от книжки знам че дете трябва да изяжда не повече от 1000 мл за дена поне до годинката.Колко е вярно незнам. Може и вместо мляко в 19.30 да даваш плод така поне няма да се надува много Simple Smile А за буденето нощем Митето също се буди,а до 6 месец по 5-6 пъти тогава се залугваше с цицка,децата си се будят,може от зъбки или нещо да сънува,Митето ужасно си е ревлив от малък,но това не значи че е гладен Simple Smile
Успех Simple Smile

# 582
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Нова тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=290478.0

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 00:26 от Никки

# 583
  • Мнения: 1 449
Косе Босе, а относно хлябва?- знам, че е зърнена храна, но по колко хляб е добре да яде 14- месечно дете?


Хляб за възрастта 12-18 м.:
30-60 г (според различни схеми)

Може вече да е пълнозърнест, но може да се изчака и до 15-18 м.

# 584
  • Мнения: 1 449
Момичета каква риба да предложа като за начало,взех сьомга на Семпер,защото най-чисто ми се видя пюрето.Вие какво прелагате?Благодаря Peace

- Подходящи са всички "бели" видове риба т.е. с малко мазнина и леки за храносмилането. Такива са мерлуза, треска, хек, калкан, пастърва.
- Сьомгата не се препоръчва сред първите рибни видове, но това е в случая на домашно приготвена. От пюре по-скоро е ок.
- Скумрия и шаран се избягват. Все пак има схеми, в които се препоръчват и по-мазни риби заради вида на мазнините и важността им за хранененто в ранна детска възраст.
- Едрите морски и океански риби също не са подходящи – вероятността да съдържат живак и други тежки метали не е за подценяване.
- Риба тон и скумрия в консервиран вид могат да съдържат високи нива на хистамин.
-------------

Има едно хубаво рибно пюре на Хип – след 8 месеца, 190 г, с калкан, био.
Не се сещам точно какви бяха другите съставки (още 1-2 вида зеленчуци, без спагети и подобни), беше доста изчистено. Предполагам, че се предлага в БГ.

Общи условия

Активация на акаунт