Примерна схема за захранване 6

  • 48 206
  • 586
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте и от мен искам да  задам и аз един въпрос давате ли от пюретата на Hipp от месо само и как ги давате цялото на един път ли.Малката е на 8 месеца полу4и алергия и немога да и дам други обрива се от тях.Пиша тук защото сме на кърма дано някои ми отговори този път.
 

# 541
  • София
  • Мнения: 3 524
аз на Хип не давам, но това няма значение. Не съм давала месото наведнъж, а както и с другите пюрета процедирах- по 3-4 лъж. и постепенно увеличаваш количеството. Виж и годността на Хип, на обратната страна на етикета (сигурно знаеш де).  Peace
Не знам от какво сте се обрили, но има едни малки добавки от месо на Сънвал, малък грамаж са но са 40 % месо, за разлика от другите пюрета- можеш да опиташ с тях да добавяш в друго пюре.
За пилешко и пуешко съм давал кюфтенца на Семпер, чистото месо е 71 грама според етикета, но има сол, макар и незабележително малко. Сега Коко яде такива кюфтенца на 2 пъти- по около 35 грама месце му се пада, за възрастта Peace Дано ти е полезно Wink

# 542
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Такива само месни пюрета -само от месо- не съм давала. Давам месни, които са със зеленчуци. Имай предвид, че в последните съдържанието на месото е 8 % до 12%.
Много е важно да разбереш от какво е алергията.

# 543
  • София
  • Мнения: 51
Мерси много ще пробвам и от тези на семпер ,но май е от памперсите на памперс до сега бяхме само с такива един ден отворих нов пакет и се обрина ама предния  ден и дадох пюре на хип и сега незнам от какво е сега каквото да и дам пюре и излиза по едно две петанца . Вече и  правя домашни  само ,че нямам домашно месо и затова вземам на хип месни.

# 544
  • Мнения: 19 326
Аз давам пюрета на Хип само от месо-пуешко и пилешко. Смесвам ги с домашно приготвени зелен4уци. Обикновено давам половин малко буркан4е месо или по-малко.
Цяло буркан4е е много за осем месе4но бебе.

# 545
  • Мнения: 3 157
В_и_В_и,откъде намираш пюре само с месо,аз обиколих цяла София,но такова чудо не намерих newsm78.Иначе това за мен е най-добрия вариант

# 546
  • София
  • Мнения: 51
Шоколадче, аз ги вземам от аптека Адонис в Хиподрума мисля ,че има и в Щъркел ако ти е по близо   .B_и_B_и и аз така правя слагам половин бурканче в домашни зеленчуци незнам дали е правилно радвам се че писа да не се притеснявам дали не бъркам.

# 547
  • Мнения: 19 326
шоколадче, аз живея в Германия.Мисля, 4е Сънвал също имат само месни пюрета. Може да потърсиш и от тях.

# 548
  • София
  • Мнения: 3 524
В_и_В_и,откъде намираш пюре само с месо,аз обиколих цяла София,но такова чудо не намерих newsm78.Иначе това за мен е най-добрия вариант
има сънвал, виж ми малко по-гре поста за сънвал и семпер, имат само месни да Peace

# 549
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Не съм ползвала такива месни пюрета, но ми се струва добра идеята -  домашни зеленчуци + месно пюре..... Аз често правя такива комбинации само, че с плодовете и киселото мляко например.....

# 550
Аз май както много чета,пак бъркам нещо.Започнах захранването с оризова,безмлечна каша,след това стигнахме до зеленчуково пюре на обяд(вече и месно)и всеки следобед каша с плод.От днес въвеждам каша елда,но ми се струва че съм чела някъде че каша се дава например 2-3 пъти седмично,бъркам ли като давам всеки ден?А понякога правя и кисел с плод.И ми се иска да въведа вече и глутен,но ако може да ми кажете дали мога да го въведа след елдата?Дали няма да натоваря малкото стомахче?А глутена искам да въведа защото бебчо има запек и освен всички разхлабващи плодове и зеленчуци,искам да дам и една каша която е с овес и сини сливи.Какво ще ме посъветвате?

# 551
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Аз май както много чета,пак бъркам нещо.Започнах захранването с оризова,безмлечна каша,след това стигнахме до зеленчуково пюре на обяд(вече и месно)и всеки следобед каша с плод.От днес въвеждам каша елда,но ми се струва че съм чела някъде че каша се дава например 2-3 пъти седмично,бъркам ли като давам всеки ден?А понякога правя и кисел с плод.И ми се иска да въведа вече и глутен,но ако може да ми кажете дали мога да го въведа след елдата?Дали няма да натоваря малкото стомахче?А глутена искам да въведа защото бебчо има запек и освен всички разхлабващи плодове и зеленчуци,искам да дам и една каша която е с овес и сини сливи.Какво ще ме посъветвате?
Аз давам и сутрин и следобед каша с плодови пюрета.Моя малчо не иска попара,два пъти го мъчих и не иска,повръща  Hug а и да ти кажа аз мисля че става въпрос за тези каши които много надуват,мисля пак остаряли схващания,аз кисел не правя,мисля че пак си е все пак тежка храна,само дето няма нищо в него,тоест няма фитамини и други обоготени минерали и т.н. а и важно е колко е дебело детето,моето е слабичко(тоест нормално,та аз не се притеснявам)
За глутена аз го въведох като направихме 8 месеца,засега е добре но аз съм и внимателна дадох пюрета на сънвал само с овес ,после овес и пшеница и с сухар,сега давам и тази каша със сливите,много я харесва Simple Smile Елдата също дадох преди това,мисля че няма да се натовари мног,само по внимателно с глутена Wink
Успех Simple Smile

# 552
  • Мнения: 1 380
Мами, имам следния въпрос ... кога се въвежда домата и алерген ли е той?

Какви пюрета мога да ползвам за да въведа домат и чушка ... а лещата откога?

# 553
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Домат въведох с едно пюре с домати на Гербер беше- след 9-ти месец. Чушка- домашна. Има пюрета с чушки на Ганчев , за други в момента н есе сещам.
Леща не съм давала, ще ти помогнат другите момичета. Но трябва да е от червената- тя е белена и е без люспи.

# 554
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте имам пак въпрос  днес дадох на малката прясна ябълка за първи път само ,че на нея въобще не и хареса все едно е кисела чак иска да повръща.Ябълката е от тъмно червените аз мисля че е сладка та въпроса вие какви купувате.Давам я с каша и пак така прави не искам да слагам захар за сега го избягвам до колкото е възможно.    newsm78 Laughing

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт