Козуначна тема 2008

  • 89 240
  • 714
  •   1
Отговори
# 30
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Благодаря на Tandoori за пълната темичка  Hug

това с центрофугата го изпробвах и смятам тази година да повторя  Mr. Green няма шега, няма измама  Mr. Green но задължително тестото трябва да се сложи в няколко здрави плика, добре завързани  Peace


А няма ли на пералнята да й стане нещо  newsm78 Иначе и аз го знам отдавна, но не се престрашавам да пробвам  Confused

пуснах го на по-слаба центрофуга и нямаше проблем  Peace другото, което е, наистина трябва пликовете да са МНОГО здрави, от здрав найлон  Peace

Дуци, тестото се замесва и преди да започнеш да го биеш, го слагаш в няколко много здрави найлона, всеки един завързан на възел, колкото може повече да няма въздух вътре Peace

# 31
  • Мнения: 4 371
Аааа, който е чел недочел се излага и си представя някакви ужасии Mr. Green
В плик значи... Crazy

# 32
  • Мнения: 6 713
Тази година съм решила да правя козунак за първи път, така че темичката ще ми е много полезна Hug

И аз така съм решила Party Crazy Записвам се да следя темичката  bouquet

# 33
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Ето го и днешния ми козунак javascript: ClipBoard('http://www.snimka.bg/album.php?album_id=224003'); , замесих го снощи, оставих го в хладилника да втасва и тази сутрин го оформих и опекох.
Много съм доволна от резултата - пухкав като "захарен памук" и на конци. Иначе можеше и още да го оставя да втаса, че пак се разпука  Confused
Отново е по рецептата на Lebeduna   bouquet, но половин доза.

# 34
  • Мнения: 1 798
Габи, чуден е бе. Що толкова страдате от разпукването. Аз пък много му се радвам.
А за нощното втасване и аз съм на мнение, че е муцка работата. Отивам да творя зоопарк  Laughing

# 35
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
sue,  Hug , не че не ги харесвам разпукани само дето така малко се губи плетката, но за мен е по важна "вътрешната красота"  Grinning

# 36
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Запис:)
Тандури - супер идея! Hug

Както винаги ще правя козунак (макар че, го правя така или иначе през седмица)!  Crazy

# 37
  • София
  • Мнения: 614
Ох, ще ме уморите с тая центрофуга  Joy Joy Joy Това не бях го чувала, лелеееее.....какви неща измислят хората

Записвам се и аз да следя темата. Тази година ще правя козунака с лешникова плънка, ако реша да направя генерална репетиция, ще покажа и снимка  Peace

# 38
  • Мнения: 4 390
Цеци, ще споделиш ли какво представлява лешниковата ти плънка? Умирам за лешници и ми се иска да си направя такъв козунак.

# 39
  • София
  • Мнения: 614
Цеци, ще споделиш ли какво представлява лешниковата ти плънка? Умирам за лешници и ми се иска да си направя такъв козунак.
Разбира се  Simple Smile
Смесват се 200 гр смлени лешници /печени неосолени/, 150 гр захар, 3 неразбити белтъка, 1 ванилия, 1 с.л. канела и 3-4 суп. л. заквасена сметана. От втасалото тесто /кой както си го приготвя - аз за тази рецепта правя от 1/2 кг брашно/ се правят три топки, разточва се тънко всяка и се разпределя плънката. Завиват се на рула и след това се увиват на плитка.
Готовият козунак се завива с фолио и се оставя до следващия ден, за да поеме хубаво ароматите   chef
Разбира се, ти можеш да си използваш плънката и по друг начин, без да разточваш. Въпрос на личен вкус  Peace

Последна редакция: нд, 02 мар 2008, 21:34 от Цецето

# 40
  • Мнения: 6 029
Ау харесах си лешниковата плънка, звучи страхотно  Crazy
А това с центрофугата ме уби, ми ако си прецакате пералните?

# 41
  • Мнения: 4 390
Цеци, много ти благодаря! Hug
Усещам, че това ще е любимата ми плънка!
Слюноотделях, докато четох постинга ти. Grinning

# 42
  • Мнения: 506

като за първи опит мисля,че се представих добре  Simple Smile

а това са мъничките,които малко попрепекох и станах сухички,но и за тях се говори вече в минало време Simple Smile
огромно благодаря на нещо бяло  bouquet
ще пробвам пак

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 16:50 от янамед

# 43
  • Мнения: 3 034
аз миналата година за първи път правих и изобщо не стана, както купените  Cry не беше на конци, а клисав, не бухна, а стоеше като хляб с плодове  Rolling Eyes и сега пак ще трябва да правя, защото тук няма откъде да купя  Rolling Eyes кажете ми моля ви, какво е важно за да стане козунака на конци и да бухне, да е такъв въздушен, какъвто си трябва?

и друго - виждам, че в различните рецепти количеството брашно страшно много варира, а маята е около 10 г все  newsm78 аз тук имам само суха мая и гледам рецепти с нея, но брашното се мени в рецептите от 700 грама до над килограм  Shocked ще ви бъда благодарна да ми дадете насока колко мая се слага (суха) на 1 кг брашно примерно  Praynig

и да попитам за биенето на тестото - как го биете, аз миналата година пробвах да го фрасна в плота и то се разпадна и изпопада навсякъде  Crazy

# 44
  • Мнения: 2 241
simplyaven, за съжаление домашният козунак никога не става точно като купешки - на конци и въздушен, най-вече поради повечето продукти (захар, стафиди, ядки, локум, други плодове, както казваш), които щедро слагаме в домашни условия  Mr. Green

За маята - 1 пак. суха мая от 7 гр. (само такава съм виждала да се продава тук) е за 500 гр. брашно, но изрично пише на опаковката, ако се замесва тесто с повече добавки (като горе), количеството мая да се увеличи.

Общи условия

Активация на акаунт