Френска селска торта?

  • 178 926
  • 616
  •   1
Отговори
# 600
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Селма, НЕ смятам, че е вариация, (смятам че пак си е Медовик за един час)  нито заради повечето сметана, нито заради орехите. Те орехите са част от рецептата. В крема НЕ съм слагала орехи, а САМО в блата. Отвън сложих съвсем леко отстрани за украса, защото иначе стоеше много гола тортата. Децата просто не харесват сметана с орехи и затова не посмях да ги сложа вътре. А повече сметана сложих , защото след прочитането на почти 40 страници на темата за Медовик за 1 час, останах с впечатлението, че с повече сметана става по-добре. Ако трябва да бъда честна най-напред го направих с 800г /2 кофички по 400/ и тъй като беше в ринг не се усетих, че ще ми трябва и за отстрани , та я разпределих всичката вътре и отгоре.   Blush След като махнах ринга, обаче нямаше с какво да измажа  Confused и  отворих още една кофичка от 200г и така завърших тортата. Като цяло обаче се бях подготвила с повече сметана за всеки случай Simple Smile

Каквото и да си говорим /пишем/ Mr. Green рецептата за бързия Медовик без дърпане на кори е превъзходна. Laughing  Peace Сега като пробвам тази на Френската селска торта, ще споделя и за нея Simple Smile После пък е ред на другия Медовик и така ще мога да си ги сравня всичките , които съм правила  Joy Joy То много Медовици , много нещо  Mr. Green Mr. Green

# 601
  • Мнения: 7 420
ani_d, права си,объркала съм се за орехите . Запечата ми се,че са още някъде извън блатовете........  Simple Smile
   
    Радвам се ,че си останала доволна !  Hug

# 602
  • Мнения: 28
Вчера най - после опитах тази торта. След като бях изчела всичко по темата. Наистина е много вкусна, то и парчето беше малко, та съвсем ми хареса. Направи ми впечатление, че блатовете бяха повече от тънки. Може би около 2,3 мм. Продавачкат каза, че са точени ръчно. Крема е онова нещо нещо според мен което прави тортата толкова различна и вкусна. Но определено мога да кажа, че не е само сметана и захар. Прилича ми на крема на Тирамисуто. Имаше малко жъртеникъв цвят, което предполага, че или има сурови жълтъци вътре, или както срещнах някъде - в кондензираното мляко има мед. Може би това е и кремът който се коментираше за бисквитената торта в Щастливеца.

# 603
  • Мнения: 385
Аз от дълго време и се канех и накрая я приготвих.От цялото тесто ми излязоха 7 блата,изпечени бяха около 3 мм .Крема беше само от заквасена сметана и разбих 150ml  сладкарска сметана,захар допълнително не съм прибавяла.Смлените орехи бяха за покриване на тортата.Не е трудна за приготвяне,тортата е много вкусна.

# 604
  • Мнения: 28

Това е моят вариант на френската торта. Кремът е от квасена сметана, карамерилизирано кондензирано мляко /съвсем слабо, в смисъл варено с кутия малко време/ и 2 жълтъка разбити с кафява захар и сгъстени на водна баня + 1 лъжица ром. С две думи - Медовик.
ПП И Йогурт по средата.

Последна редакция: ср, 16 яну 2013, 13:38 от miusli

# 605
  • Мнения: 50
Здравейте и Ви благодаря за рецептите!
Направих си тортата и много ми хареса.
Аз съм често във Франция и се заинтересувах каква ли ще е тази торта, за която възрастните жени във Франция не знаят.
Когато я направих и опитах, леко ми се изясни. Тази торта е бисквитена торта, която французите наричат "гато дьо фамийа", т.е. "семеен сладкиш/торта". Те я правят със специална марка бисквити и вероятно някой от нашите ресторанти е попитал как се правят бисквитите. Прави впечатление, че "бисквита" и "блат" е е дна и съща дума на френски - т.е. "биски". 
Браво за изобретателността на ресторанта, който не се е спрял пред липсата на точните бисквити. Ще кажа, че все пак не съм сигурна дали става въпрос за същото нещо. Попадна ми и Pain rustique de polenta au miel, който "хляб" не е многопластов.

# 606
  • Мнения: 50
Сега видях, че някои са уточнили, че това е руската торта/сладкиш "Медовик". И наистина по множеството прилики в резултата при Гугъл търсене се убедих в това. Може руснаците да са искали да изкопират нещо френско, но да им се е получило друго. Но пък е вкусно и това е най-важното.
Вероятно името "френска селска торта" е маркетингов трик - напомня за кравата Милка, прескочила до съседната на нея Франция и вероятно в подножието на връх Монблан. Едно парченце и си там Wink.

# 607
  • Мнения: 1 517
Момичета в темата не е писано отдавна, но искам да ви питам колко време може да стои тортата в хладилника? Платките ми са изпечени, но тортата ми е за неделя следобед. Чудя се днес ли да я сглобя и ако не как да съхраня платките? newsm78

# 608
  • Мнения: 3 883
Днес след обяд/късно вечерта е най-подходящия момент да сглобиш тортата Peace, моето мнение е, че от 36-тия час нататък е най-подходяща за консумация, преди това ми мирише на сода.

# 609
  • Мнения: 1 517
Благодаря много за бързото мнение. Няма да я сглобявам сега, ще го направя късно довечера, че утре ме чака и една шоколадова торта. Може ли да ми кажеш според теб в хладилника или другаде да държа блатовете до довечера?

# 610
  • Мнения: 1 902
Щом ще сглобяваш довечера, не е задължително хладилник, нищо няма да им стане.

# 611
  • Мнения: 1 517
Щом ще сглобяваш довечера, не е задължително хладилник, нищо няма да им стане.
Благодаря отново. Правила съм тортата два пъти и затова нямам опит с изчакването Simple Smile Изчетох по- голямата част от темата и сте показали страхотни неща  bouquet

# 612
  • Мнения: 385
Ще ядем,ще ядем вкусна торта с крем! Днес я правих за трети път,не мога и не мога да изкарам 7-9 кори.Като грамаж тестото ми беше 780гр ,разделих на  9 топчета и когато разточих,корите се получаваха с диаметър 22см. Затова намалих корите на 6,станаха с d-28 см , бяха си тънички.Използвах 1800гр сметана,аз не слагам захар, така си я харесваме.На два от блатовете сложих малиново пюре,с много малко захар.Сега чакам да мине технологичното време ,а ума ми е все там, дали ще е вкусна Wink

# 613
  • Мнения: 1 517
На мен винаги ми отива по- малко сметана, някъде около 900-1000гр вие колко слагате между блатовете newsm78

# 614
  • Мнения: 385
Аз специално не съм прекалявала със сметаната,но всичко е въпрос на вкус.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт