Спалнята???

  • 36 362
  • 191
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 183
Извинявам се,
пропуснах да кажа че има ниша в коридора за сметка на половината част от ваната.Но тя няма да е много голямо.Само колкото да сложа пералнята там Sad
6o6ul40 опасявам се,че ако е прекалено широк гардероба няма да има място да стигна до леглото Simple Smile.Иначе се замислям за гардероб с плъзгащи врати и огледални врати за да внесе малко повече дълбочина на стаята.

# 166
  • Варна
  • Мнения: 2 097
.Иначе се замислям за гардероб с плъзгащи врати и огледални врати за да внесе малко повече дълбочина на стаята.
Peace Ние така направихме и се полу4и много добре, вижте сами: http://mar4ela5.multiply.com/photos/album/5#2(само да отбележа, 4е има още какво да се прави - тапет над спалнята и др.)
А колкото до други мебели и ние не искахме да има такива, но ни убедиха, 4е ще са ни нужни и се оказаха прави... Леглото е с механизъм - мн полезно:)) Направихме си нещо като тоалетка, секцийка и бюро за компютър в едно... Знам за ТВ в спалнята, че не е хубаво и нямаме, но компа е там... няма място другаде... Относно огледалата не ни пре4ат и никои не се е стряскал още.

# 167
  • Варна
  • Мнения: 355
mar4ela5, може ли снимка на тази тоалетка/секцийка/бюро? Нашата спалня също е малка, сега има само легло и гардероб, аз държа да направим скрин, а мъжът ми иска бюро... newsm78 А един ден и кошара като трябва да сложим, направо не знам. Благодаря предварително

# 168
  • Варна
  • Мнения: 2 097
mar4ela5, може ли снимка на тази тоалетка/секцийка/бюро? Нашата спалня също е малка, сега има само легло и гардероб, аз държа да направим скрин, а мъжът ми иска бюро... newsm78 А един ден и кошара като трябва да сложим, направо не знам. Благодаря предварително
С този голям гардероб, който имаме, скрин не ни е необходим, а тази наша измислица се оказа добро решение. Снимах я набързо, малко е неподредена... Embarassed и сега като я гледам - в действителност изглежда по-добре отколкото на снимката...
http://mar4ela5.multiply.com/photos/album/5#14

# 169
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Някакви идеи за разпръснати дрехи из стаята.......  Whistling

Дрехите, с които сте в къщи, носени дънки, но не за пране..........Мъжът ми сега ги окачва по дъската за гладене, по табуретка.......но в новата спалня се очертава да няма много място........
И аз още не съм намерила отговор на този въпрос.... Rolling Eyes ние имаме 2 стола в спалнята и всеки си слага дрехите на неговия си стол Laughing на мен не ми харесва, но няма къде другаде. Една позната ги държи в едното крило на гардероба... и тази идея не ми допада особено ... за това - на стлочетата Simple Smile

# 170
  • София
  • Мнения: 958
Да, и мен ме дразни много да ги гледам и подмятам, да не говорим , че ако ги метнем на табуретка и пода избърсват... Whistling Whistling

Мислех си за някаква стилна закачалка, която е висока и тънка, не заема място, но дали някак си няма да е смешно.....в спалня, където се предполага да е уютно да има закачалка като в чакалня........ ooooh! От друга страна искам да ми е лесно за почистване и да не е много разхвърляно............

# 171
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Здравейте момичета,
благодаря за активността.Спалнята ще е стандарта 160x200, мисля че бяха/поправете ме ако греша/.На мен ще ми е за първи път да обзавеждам къща и идея си нямам как ще е.Затова всяка идея е добре дошла.
Благодаря предварително.
Ми душко, разгледай спалничките да речем тука , тука , тука, тука , тука, тука и си избери сама, щото така без размери, скица или предпочитания само ще си се плюнчиме!

# 172
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
А този сайт (върхът е) е ИЗЦЯЛО с дизайнерски решения!  Peace

# 173
  • Мнения: 183
mar4ela5, много хубаво обзавеждане - поздравления.Дано и аз един ден да мога да се похваля със същата красота Simple SmileВ моята спалня няма да има място за тоалетка.Ще се огранича до легло и гардероб Simple SmileИдеята за механизъм на леглото /а защо не и някакви чекмеджета под матрака/ ми допадна доста.Мерси Simple Smile
РЕД - виж #155 пост и ще видиш размерите и скицата.Благодаря за предложенията за спалня.Има някои доста добри Simple Smile

# 174
  • Варна
  • Мнения: 355
mar4ela5, много благодаря, добра идейка  bouquet

Колкото до място за носените дрехи, ние ги слагаме на един отделен рафт в гардероба. Но се трупат и на стола. Това когато мъж ми не си окачи дънките на закачалката в коридора, де  Twisted Evil

# 175
  • Мнения: 5 936
Leaa,
Имам проблем,подобен на твоя но не е нерешим.Направила съм скица на обзавеждането на бъдещата си спалня след дълго разглеждане на сайтове и списания.Не е най-красивото нещо,което може да се направи,но е най-практичното.Смятам всички мебели да разположа на дългата  страна на стаята.Спалнята задължително с повдигателен механизъм-отдолу си е цял гардероб.На едната къса стена са прозорецът и вратата към терасата.И при теб е така.Нямам опит обаче с прикачването на снимки и чертежи във форума.Затова,ако искаш пиши ми на лични имейла си и ще ти сканирам някои неща.
Видях,че в Дибла си задала въпрос за хола.Бих направила следното:
1.Само диван и изтеглен още по-в ляво.В този случай телевизорът ще се измести,но това няма да е проблем.Ако има нужда да сядат и други хора-столовете край трапезарната маса ще се ползват.
2.В никакъв случай кръгла маса,а правоъгълна,поставена по-близо до бокса ,успоредна на късата стена и допряна до дългата стена.Не е ясно колко членно семейство сте,но ако сте двама или трима,масата дори може да докосва хладилника.Ще наподобява бар-плот.По този начин ще се обособи кът трапезария-кухня и кът хол и ще се отвори малко пространство-да не е претрупано с мебели.Пък ако дойдат гости-масата ще се дръпне.
3.На по-голямата част от дългата стена,на която е маркиран телевизора ,може да се развие стелаж, библиотека, окачени шкафове ,нещо по-абстрактно и по-ефирно.Да не "тежи",но и да побере необходимите вещи  и книги.
4.Колкото и да не е редно да се прави,бих изнесла пералнята в банята,на отдушника да се сложи принудителна вентилация.Естествено,ще се лишите от вана и трабва да се пренареди обзавеждането.
Щом нямаш опит ,най елементарно се прави така:
Харесваш си мебели,вземаш им размерите,чертаеш ги в мащаба на чертежа на стаята  /вероятно 1:50/ на картон,изрязваш ги и почваш да си ги разполагаш и местиш докато ти хареса и да видиш дали все пак се събират там,където искаш.
Всичко това си е много дилетантско.Но ако нямаш възможност да ползваш дизайнер или архитект, който да ти предложи чертежи и варианти .........

# 176
  • София
  • Мнения: 958
[quote

Колкото до място за носените дрехи, ние ги слагаме на един отделен рафт в гардероба. Но се трупат и на стола. Това когато мъж ми не си окачи дънките на закачалката в коридора, де  Twisted Evil
[/quote]


Ех, тия мъже.....и при нас се мята тук таме..............затова и си мисля да предложа нещо конкретно, за да се спре окачването и хвърлянето на разни места.......... Laughing

# 177
  • Мнения: 183
Здравей W,
мерси за добрите идеи.За хола по - скоро си мислех да има ъглов диван,разположен най-ляво до прозореца,който също може да е с повдигащ механизъм и да става на спалня.Все пак още едно легло никога не е излишно Simple Smile.Много ми се иска в самата кухня да имам шкафове и от двете страни.Така хем ще имам повече места за прибиране на разнообразна домакинска посуда, хем и повече плотове.Но не знам дали е добра идея.Разрових се из нета и видях,че стандартните кухненски шкафове са с дължина 60см.А пространството в бокса е 162см и ако сложа и от двете страни шкафове остава една пътечка от 40см,което не знам дали е достатъчно:(
Определено ще пробвам и идеята с картоните Simple Smile

# 178
  • Мнения: 2 891
На двете стени не можеш, защото няма да има как да си отваряш вратичките на шкафовете. На "Г" са си ОК. Ще ти стигне мястото, не бой се. Само трябва рационално да си ги подредиш.

В ъгъла, м/у плота и мивката какво е? нали не е комин? Ако да, измести малко мивката към него, за да ти се освободи малко повече работен плот в ляво от нея.

# 179
  • Мнения: 794
leaaa, тия архитекти с коя точно част на тялото си мислят, като чертаят, не е много ясно! И вашият апартамен, като нашия - много непрактично проектиран.
Ето как изглежда арх. проект на нашия /както виждате, дори не си е направил труда да начертае предполагаемото разположение на мебелите/:


Както можете да видите, в дневната е направо невъзможно да се разположи трапезария, няма и къде да се постави обикновен телевизор, та ще купуваме ТФТ за стената.

И понеже не намерих тема за подреждане на хол, ето един не много съвършено начертан вариант /довечера от лаптопа вкъщи ще ви кача по-красивия/ за подредба на хола:
http://i169.photobucket.com/albums/u224/asja78/untitled10.jpg
http://i169.photobucket.com/albums/u224/asja78/untitled9.jpg
http://i169.photobucket.com/albums/u224/asja78/untitled4.jpg
http://i169.photobucket.com/albums/u224/asja78/untitled6.jpg
http://i169.photobucket.com/albums/u224/asja78/untitled.jpg
Какво ще кажете? Давайте идеи!!!

Последна редакция: пт, 20 юни 2008, 16:17 от asja

Общи условия

Активация на акаунт