Καλώς ορίσατε- Гърция- 9

  • 27 743
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 567

Та въпроса ми е- млека от този тип пресни млека ли са? Кои млека са за предпочитане, тези на прах, тип евапуре, или от типа Неслак(тези в картонените кутии)? Ще питам лекаря на следващата консултация.....

shrew, аз лично съм адски против тези млека. И от 11 месечна Елпида си пие нормалното прясно мляко. Никога не съм й давала тези от консервите, на прах и т.н.. Колкото и да пишат, че са обогатени на ненам к'ви витамини и калции, все пак това е малко или много химия. То не че прясното мляко е супер, но поне си е прясно мляко. Аз и давам ЕвроФарма или Олимпос. Пълно масленното. Също така съм изхвърлила Витама. Ако ще е филия, поне да е с масло, а не пак химия.
А и според Green Peace Nestle използват πρώτες ύλες от животни, които се хранят с генетично модифицирани смески...

# 46
  • Мнения: 514
И нормално прясно мляко няма да дам, само в някой кекс, мляко с ориз и т.н. Още не съм въвела прясното мляко и не мисля да го правя скоро. Пак се вбесявам, че се провалих с кърменето.....ето сега щях да си му давам от моето мляко, а не химии  Confused Мислех да кърмя до 1,5 - 2 гд......кърмих няма и 2 месеца.....ако може да се нарече кърмене защото имах кърма само за едно хранене  Sad

# 47
  • Мнения: 1 567
И аз така имах големи мераци за кърменето, но... не се получи.
Със син ми, беше на един месец, когато получи уроинфекция от родилното. Приеха ни в болница, 10 дни на системи и антибиотици. Аз ходех на три часа да го кърмя.... на третия ден от притеснение кърмата ми почти спря.
С Елпида беше по-добре - до седмия я кърмех. Но с добавки от адаптираното. Просто нямах. Изчетох маса литература, правих всичко....та, си останах с добрите намерения....

# 48
  • Мнения: 1 372
Здравейте и от мен! Първо искам да пожелая на всички болни дечица да оздравяват бързо и да не се разболяват отново, а на тези които не са успяли да се разболеят, въобще да не правят опити!
За прясното мляко и аз да се включа, че според моето скромно мнение по-добре да пие обикновено прясно мляко, отколкото разни химии! Не е ясно обаче и обикновеното каква химия е след като нямаш крава в двора и все пак смятам че е по- добър вариант! Преди години братовчедка ми беше направила алергия към голям брой животински храни включително и млечните и когато я водиха в София на най - изявения алерголог, той категорично препоръчваше обикновено прясно мляко, въпреки че имаше алергия, краве масло, а не маргарин с обяснението че за да се извлече маргарина се използват куп химии и също беше споменал че купеното пилешко месо е чиста проба летяща пластмаса! Склонна съм да му вярвам, тъй като лечението имаше ефект, а и има логика в думите му!
А сега и аз да се запиша с въпрос, който сигурно сте обсъждали вече много пъти, но все пак ако имате желание изкажете мненията си, а именно: "Даване на вода при кърмачетата или бебета хранещи се с адаптирано мляко?"
Тъй като скоро и аз ще ставам майка, чета и се интересувам и съм озадачена от противоположните мнения по този въпрос! Днес дори се консултирах с педиатърката, при която /дай боже всичко да е наред/ ще ходим с бебо и тя също е категорична че вода на бебета не се дава! От друга страна в България / не че казвам че е правилно или грешно/ дават вода на децата, аз самата а предполагам че и много от вас също са отгледани така! Та идеята ми беше да чуя още мнения по въпроса.
Благодаря ви предварително и се извинявам, че се отплеснах толкова! 

# 49
  • Мнения: 514
За прясното мляко.
Само не си мислите, че се заяждам.  Simple Smile

igi_toneva, вода се дава чак като захраниш. В този форум има информация бол. Виж в библиотеката на кърмаческия например.

# 50
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Момичета явно всички сте млади майки..... Peace
Да сте живи и здрави ....но нека аз като по преживяла да си изкажа мнението
отностно спора дано да ви е от полза...
Мойте синове вече са на девет години и на шест та като бяха малки бебенца
съм ги хранила по един и същи начин....
Т.е. До третия месец на кърма ако пък нямате без проблем минавате на Фризогроу адаптирано
мляко ако детето ви няма позната алергия или разстройство няма да има проблем...
От четвъртия-петия (зависи от теглото) се започва със кашички готови ползвала съм първо започнах със обикновенна оризово-ванилова каша (има най различни марки) след това включих
плодовите с три плода и след това започнах кисело мляко Джуниър с бисквитки и плодове ....
След което се започват супите естествено сготвени и след това продължавате с нормално хранене.....
igi_tonevaотносно въпроса ти за водата...
Тук в кипър можеш да даваш вода но под формата на чайче Киндертее се казва незнам дали го
има в Гърция...Мое мнение е че бебчо след като се е нахранил добре той си спи и дори не се сеща да се събуди до следващото му хранене....не мисля че е логично да го събуждаш за да му дадеш вода например... #Crazy
Тук в Кипър лятото е много топло не падаме под 40 градуса но мойте синове не са проявявали особен интерес нито към водата нито към чая......
Зависи си от бебето винаги има си изключения....
Извинявам се аз се улях в обяснения  Embarassed
Дано не ви доскуча  hahaha

# 51
  • Мнения: 1 567
igi_toneva  и аз се включвам.
Сега, синът ми е 16 год, Малката на 3,5. В отглеждането им и захранването им има огромна разлика.
Така, син ми е отгледан по "изпитаната българо-руска методика", т.е ранно захранване, води и т.н.
Елпида е отгледана по новите течения, а именно до навършване на 6 месеца само кърма (вечер дохранвах щото йок). Вода особено в началото не съм давала. Чак накрая като стана на 6 започнах да й давам. След това я захраних, както ме съветваше педиатърката.
захраних с плодове и зеленчуци, приготвени от мен и купени от екологичните щандове и магазини.



# 52
  • Мнения: 2 924

значи да се изкажа и аз да не остана по назад:)
Вода дадох на малката някъде към 6-7 месец- не и хареса.
Още не и харесва и не я карам на сила да я пие.
Така или иначе пие Фризогроу, а според последните лекарски открития на организма са нужни течности, но това не значи непременно вода.
Мляко краве не и давам само ,защото не и харесва.
Дайте го по-ларж ,момичета:)
Около нас всичко е химия.
Те и нашите деца са резултат от тази химия  Mr. Green
Самите деца ще ви кажат какво им харесва и какво не.
От какво имат нужда и от какво не.
Моята примерно вече сама си избира дрехите и отказва да облече нещо дето не и харесва.
Това не  е зле , изгражда собствен вкус детето, но за сега ми създава проблеми:)

Тeopr,
намери ли ключа за схемата на Вилер?
Ако не да ти я пратя

# 53
  • Мнения: 1 567
Така е, за съжаление заобиколени сме с химия.
Мисълта ми е, когато и доколкото зависи от нас да я ограничаваме...

# 54
  • Мнения: 1 372
Не мислим че се заяждаш, въпрос на опит е - просто едни са със сполучлив други с не толкова сполучлив опит и оттам идват и различните мнения! В това обаче няма нищо лошо,защото по този начин се ражда истината!
Четох доста в кърмаческия и други форуми и все още не съм твърдо убедена за водата - дали да давам или не! А иначе идеята не да събуждам бебето за да да дам вода, а примерно ако се размърда вечерта и не е време за хранене да го прилъжеш евентуално!
Заобикалящата ни химия с годините само ще нараства в количества! Вече нищо не е е екологично чисто, природосъобразно и полезно! Например - дори и да си посадиш домати, като ги навали един радиоактивен дъжд вече не са екологично чисти!
За даването на вода просто исках да чуя и още мнения!

# 55
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Хипатия, ще съм ти много благодарна ако ми пратиш ключа, преди няколко дни мислех да те питам, но ми стана неудобно да те занимавам Embarassed. Предварително благодаря  bouquet!

За кърменето- от всичко, което изчетох, разбрах че такова нещо като "нямам кърма" няма. Изисква се много търпение. Аз обаче не издържах, първата криза на растежа при малката. Последната седмица на първия месец ми висеше на гърдите през час. Тя наддаде малко и на първата консултация педиатърът ми препоръча дохранване. Още кърмя сутрин и вечер, но вече съм на приключване. Особено сега с тези зъби Стела не е склонна да суче, защото я боли и направо си надава вой за шишето. Вода не съм давала, само чай, но не и допада особено. Ще започнем да се захранваме в шестия месец.

# 56
  • Мнения: 108
Здравейте,дружки.
Малко да ви занимавам с други проблеми и въпроси.
Тази година на 25.05 ми  изтича разрешението за пребиваване в Гърция.
Моля ви за помощ,ако знаете дали трябва да го подновявам .
Регистрирани сме в кметството на  квартал Лутса  Λουτσα.
Много ви благодаря предварително,защото винаги сте много отзивчиви и мили.
Хипатия,благодаря и на теб за помощта,която ми оказа за песните,но каквото и да правя не мога да ги тегля,защото сега не ми дава да ги Данлоуд-на.Нали съм си малко на Вие с компютрите Laughing Laughing Laughing.
Лека и спокойна вечер  и целувки на бебоците newsm51

# 57
  • Мнения: 514
Ще подновяваш, няма как  Simple Smile Само, че процедурата е много по-лесна, по-бърза.....и безплатна  Grinning
Аз подновявах миналата година, разни копия от паспорта, старото разрешение, снимки и декларация от работодател.....май това беше....

За кърменето- от всичко, което изчетох, разбрах че такова нещо като "нямам кърма" няма.

Хмммм....я да разкажа за моя горчив опит с кърменето.
Кърмата ми слезе на петия ден, вярвайте ми, знам какво е болка, корав орех съм.....но тази гадост няма да я забравя до края на дните ми. За първи път ревнах от болка. Е та тръгна така чаканата кърма....няколко капки. Всеки ден ми се запушваха каналите, всеки ден гърдите ми ставаха като камъни, всеки ден по 3242346 пъти правех компреси, детето ми висеше на гърдите по 32643278 часа, а когато не беше на гърдите ми цедях. Не, че имаше нещо за цедене, просто се чудех какво да направя, за да стимулирам лактацията.
Изчетох всичко от кърмаческия, надъхах се. Нещо в мен ми казваше, че няма да успея....така и стана.
Уж всичко беше правилно. Поставих Алекс на гърдите ми веднага след като се съвзех от упойката. И докато останалите мами спяха и почиваха, аз кърмех ли кърмех....то едно кърмене.....Вода не съм давала, чай също. Прибрах се в нас и се започна....компреси, кърмене, цедене.....ей това правех по цял ден в продължение на два месеца. Чудеха се с какво да ме нахранят....нали трябва да стимулирам лактацията.....е да ама не. Ако искате ми вярвайте......имах кърма само за едно хранене. Накрая детето започна да пищи, искаше да яде, не можех да го задържа даже минута на гърдите ми. Аз завалийката последните дни имах някакви мизерни 15-20 гр.....за цялото денонощие. Докарах си и мастит, детето гладно и изнервено.....е накрая ми писна. Хайде сега някоя от ония сектантки в кърмаческия да дойде и да ми каже че такова нещо като "нямам кърма" няма. Колко още трябваше да чакам, за да ми се регулира кърмата....до годинката ли  Rolling Eyes
Алекс засука перфектно още от първия момент....това е гадно, другите мами се борят с деца, които не засукват, аз имах перфектното кърмаче, а нямах какво да му предложа  Confused
Ех, стана ми пак гадно, така и не успях да го преживея този период.

Самите деца ще ви кажат какво им харесва и какво не.
От какво имат нужда и от какво не.

Днес реших "да го дам по ларж"  Laughing Направих кекс за Алекс, отсвири ме младежа  hahaha
За сметка на това пък си мре за гемиста и мандарини......
Прясно мляко обаче няма да пие  hahaha Сега мога да го контролирам....донякъде....после ще му изтърва края.... пити, пици, Макдоналдс и Гудис... Laughing Поне на мама и тати ще се метне детето  Laughing

Много дълго стана, знаете...плямпало съм....и досадна тоже  Flutter

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 19:58 от shrew

# 58
  • Мнения: 2 924
 nioto,
кои песни искаш да свалиш?
Ще ти ги пратя.
Разрешителното вече става в полицията доколкото ми е известно и процедурата е много по опростена.
Освен ,ако не попаднеш на прост служител. Simple Smile
Я ми кажете, вие попълвате ли дилоси?

# 59
  • Мнения: 1 567

За кърменето- от всичко, което изчетох, разбрах че такова нещо като "нямам кърма" няма.

И аз така, изчетох всичко. Спазвах всичко. Пих лактогонен чай. Ми няма и няма. К'во да направя. Вечер си дохранвах...Докато братовчедка (1.50 ръст, 45 кг) кърми до една годинка. Кърма бол, за две деца. С две думи, всичко си е до организъм.
Хм, нали вече Б-я е в Европейския Съюз.Би трябвало процедурите да са опростени....
Δήλωση  за какво попълвате? Спомням си преди 10-11 год, попълвахме всяка година Υπ.Δήλωση, че живеем заедно и в хармония.... hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт