Καλώς ορίσατε- Гърция- 9

  • 27 741
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 149
OLYMPIA добре съм,благодаря че попита Hug
Засега нивото на тромбоцитите ми е в нормата,лекарството си каза думата,а и как иначе при тази стойност от 500 евро на шише Crazy,добре,че ми ги поема Ика.
Продължавам да влизам в болницата на всеки 3 седмици,останаха ми още 3 пъти.
При последният път ще видим дали няма вероятност всичко да се възвърне,треперя от мисълта за което,но гледам за сега да не се стресирам излишно.

# 31
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Мери, стискам палци скоро всичко да е един лош спомен  fingerscrossed  Flowers Four Leaf Clover
Пращам ти положителни мисли и енергия, моля те, не се вкарвай в страшни филми - все пак си млада и борбена, а резултатите са добри!
Айде много  Hug от нас!

# 32
  • Мнения: 108
За сваляне на температура ви препоръчвам следните изпитани методи:
1.намазвате стъпалата с разбит белтък и обувате чорапи,с които се нощува
2.--------II---- с мед
3.При висока температира се намазва телцето със пяната от сапунена вода
Пожелаваме ви да не ви се налага ,но за всеки случай да си знаете!

# 33
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Наследствено е, на баща и първия зъб е пробил на 40дни, така че добре сме Wink.

# 34
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Момичета ако говорите за сваляне на температура при бебета и малки деца.... Thinking
При нас в Кипър педиатрите препоръчват хладка баня около пет десет минути след което се пие сиропче съответно за възрасттта на детето...Това е за много висока температура от сорта на 39 -40 градуса.. #Crazy #Crazy

# 35
  • Мнения: 1 263
Страшен грипен вирус върлува и тук в Гърция.
Днес се врънахме от болницата,където престояхме три дни .
Започна с температура 39 градуса,която не можахме да свалим нито с Депон,нито с Понстан, повръщаше,отказа да яде и пие.След това го хвана и диарията,която стигна до 12 пъти на ден-тогава ни приеха и в болницата.
Температурата най изненадващо за самата мен успях да сваля с натриване на телцето с оцет.
Преди да влезем пихме антибоитик и едно разтварящо се прахче за спиране на диарията и депон.
Педиатрите мислеха,че е отит,но след като ни вземаха кръв за изследване се оказа,че е вирус.
Болничната стая беше пълна , дори бяха сложили и допълнително легло. SickУжасно е да гледаш как 5 дечица от 10 месечна до 5 годишна възраст се мъчат и плачкат денонощно. Sick

# 36
  • Мнения: 108
mummy,пожелаваме ви да се оправяте бързо!
 Praynig
целувки от нас newsm51

# 37
  • Мнения: 1 567
Момичета ако говорите за сваляне на температура при бебета и малки деца.... Thinking
При нас в Кипър педиатрите препоръчват хладка баня около пет десет минути след което се пие сиропче съответно за възрасттта на детето...Това е за много висока температура от сорта на 39 -40 градуса.. #Crazy #Crazy

Аха, така е. Аз лично съм го прилагала върху Яни, когато ми се разболя от вируса на херпеса. Една седмица с много висока Т. Вдигна над 40 Т. Какво съм изживяла тогава само аз си знам
Единственият начин, с който свалях Т беше На два часа редувах антипиретици веднъж депон веднъж понстан. И увиване в намокрен чаршаф... Тогава ревяхме и двамата. Той щото е много гадно, а аз.... ясно защо.
Също така компреси с вода и оцет...

Та, мисълта ми, е, че това е изпитан и много резултатен метод. Разбира се на никого да не се налага....

# 38
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
И ние бяхме болни три дни с моя син ..Някакъв ужасен вирус и тук при нас има... Sick
Единственото което ни предписаха беше
- за температура сиропче Нюрофен и
- Антибиотично сиропче на основата на пеницилин ма как му беше името не помня пък и не искам ooooh! ooooh!
Слава богу че мина .... дано не ви се случва, че направо е ужасно... #2gunfire #2gunfire

# 39
  • Мнения: 1 567
И ние бяхме болни три дни с моя син ..
- Антибиотично сиропче на основата на пеницилин ма как му беше името не помня пък и не искам ooooh! ooooh!
Слава богу че мина .... дано не ви се случва, че направо е ужасно... #2gunfire #2gunfire

Само за Т антибиотик newsm78 newsm78? Без примерно бронхит, отит и т.н.... newsm78

# 40
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
И ние бяхме болни три дни с моя син ..
- Антибиотично сиропче на основата на пеницилин ма как му беше името не помня пък и не искам ooooh! ooooh!
Слава богу че мина .... дано не ви се случва, че направо е ужасно... #2gunfire #2gunfire

Само за Т антибиотик newsm78 newsm78? Без примерно бронхит, отит и т.н.... newsm78

Да представи си само това.... #Crazy
И аз в първия момент се изплаших ....Но детето на втория ден определено и видимо беше направо добре .....А на третия вече стана и искаше да ходи и на училище... bowuu

# 41
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
 Привет и от нас.И нас не ни отминаха болестите-от коледа  насам сме с хрема и кашлица.Има периоди на подобрение,след няколко дни пак сме болни.Добре,че поне не вдига температура,защото съвсем щях да се паникьосам.Засега не са ни изписвали антибиотици,и слава Богу,че че не се налага да давам,защото никак не ми се нрави подобна идея.
  Понеже не съм се включвала отдавна-Пожелавам на всички щастлива нова година,изпълнена с много приятни моменти,много любов и
  най-важното здраве за нас  и децата ни.
  Maryloo  въпреки,че аз родих в България си мисля,че в твоят случай ще е по-добре да родиш тук,именно заради бюрократичните разправии след това.Не знам дали обмисляш варианта Родос,защото аз съм много доволна от гинеколога,който следеше бременността ми там и мога да ти изпратя името му(за съжаление съм изгубила телефона му).
  Teopr ние използваме гелче Bexident bebe,но  в Солун,много трудно се намира.В съседство,от около 10-на аптеки,го има само в една.На  Алекс не му хареса Мундисал-а,май именно,заради аромата на узото.Вие излизате ли на разходки вече?
 Лилянчо къде се изгуби?
 Някой знае ли срещу кои болести се бие ваксината Prevenar?

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 19:42 от det

# 42
  • Мнения: 514
Някой знае ли срещу кои болести се бие ваксината Prevenar?

Това е седемвалентна ваксина (7δὐναμο Πνευμονιοκοκκικὀ Εμβὀλιο).
Ето малко инфо.

Смених АМ-то на Алекс. Сега пие Фризогроу (за деца над 1 гд). Преди няколко дни му купих Неслак 1+ на Нестле и много му хареса. Та въпроса ми е- млека от този тип пресни млека ли са? Кои млека са за предпочитане, тези на прах, тип евапуре, или от типа Неслак(тези в картонените кутии)? Ще питам лекаря на следващата консултация.....предпочитам да чуя първо вашето мение, че лекарите вече са като рекламни агенти  Rolling Eyes
И защо по дяволите във всички млека има захар или някъв друг гаден подсладител  ooooh!

Тео, излезе ли ви първото зъбче? Ние сме само с две зъбчета  Simple Smile

# 43
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
shrew, до колкото ми е известно всички млека за над годинка са краве мляко на прах, т.е. не са адаптирани, така че каквото ти душа иска Wink стига да се хареса и на малкия човек.
Онзи ден ходихме при педиатъра, каза че и горните венци са се подули. От долу се виждат ясно очертани (и от пред и от зад на венеца) две зъбчета Laughing, каза ни че скоро ще се покажат. Добре че Стела се оказа търпеливо на болка дете и не плаче, а само мрънка.

# 44
  • Мнения: 514
Ама тия хора са луди, как така краве мляко за деца над годинка.
Алекс никой не го пита дали му харесва, повече такова мляко няма да вкуса......поне докато стане на 2 гд.  Simple Smile
Ще си пие АМ-то и това е  Simple Smile

Скоро ще имате повече зъби от нас  Wink

Общи условия

Активация на акаунт