Плетене на пити, козунаци, баници и др. тестени вкусотии.......

  • 90 617
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 283
Здравейте момичета! Ето сладкия вариант на усуканото руло на  Lois  bouquet  bouquet



# 46
  • Мнения: 1 117
мммммм, че хубаво изглежда! какво му сложи вътре?
и хареса ли ти?

# 47
  • Мнения: 1 283
мммммм, че хубаво изглежда! какво му сложи вътре?
и хареса ли ти?
Самото тесто е много вкусно. Сложих му локум и стафиди, а самата кора я поръсих със захар.
Бях купила и сушени кайсии и череши, но не стигнаха до рулото  hahaha бяха излапани.

# 48
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
pepika, страхотно изглежда !     bouquet

Lois, Благодаря за рецептата !   bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 114
Ееееееееее вече наистина ми потекоха лигичките!Ще се пробва непременно!  newsm10
Pepika...... smile3501

# 50
  • Мнения: 11 747
пепика, Лоис, чудни са тез усуканите!   chef

Значи как се прави? Усуква се фитила и после се нарязват ленти, но не от край до край, така ли? Да не би да е обяснено някъде, аз не видях... Embarassed

# 51
  • Мнения: 2 584
и аз само плакна очи, никога не съм месила козунак, от майсторки знам че си е майсторлък ако някой обясни по подробно ( стъпка по стъпка) Embarassed може и да се пробвам

# 52
  • Мнения: 1 283
пепика, Лоис, чудни са тез усуканите!   chef

Значи как се прави? Усуква се фитила и после се нарязват ленти, но не от край до край, така ли? Да не би да е обяснено някъде, аз не видях... Embarassed
Ще ти кажа ама разменям баклава за руло newsm68 smile3521

# 53
  • Мнения: 11 747
Ех, Пепика, че не се обади по-рано! Mr. Green Вчера я доядохме, станах още по-дебела, но другата седмица мисля да точа пак! Peace


п.п. Аз май схванах - точиш, нанасяш пълнежа, навиваш на руло, леко усукваш и свиваш на геврек. После правиш напречни нарези, не много дълбоки, втасва и пече - тъй ли е? Нещо пропуснах ли? Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 117
ето линк към рецептата, с обяснения
обещаната рецепта за торта Анжелика - то всъщност е сладкиш според нашите представи.

pina - навиваш руло, срязваш го по дължина, разделяш го, усукваш двете половинки, като гледаш среза да остане от вън! трябва да стане хлабаво, че като втаса да не се загуби плетката!

# 55
  • Мнения: 11 747
о, мерси, аз не го вързах с торта Анжелика... Embarassed

# 56
  • Мнения: 1 485
Ето моята питка,която направих снощи,май малко я попрепокох отгоре,но стана вкусна!


# 57
  • Мнения: 498
Ето и моето творение:


# 58
Здравейте!Някой може ли да ми каже какво предсавлява ТАРТАЛЕТАТА?Никъде не мога да намеря какво точно представлява и снимки!Ако някой може да ми помогне,моля ви пишете!Благодаря предварително! Simple Smile

# 59
  • Мнения: 4 371
Здравейте!Някой може ли да ми каже какво предсавлява ТАРТАЛЕТАТА?Никъде не мога да намеря какво точно представлява и снимки!Ако някой може да ми помогне,моля ви пишете!Благодаря предварително! Simple Smile
Мисля, че още и кошнички им казват:

Общи условия

Активация на акаунт