"Зелена" (ЕКОЛОГИЧНА) тема-2

  • 36 655
  • 282
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 759
                   Не прегледах всичко, но ми се стори, че липсва прането с кестени. По-късничко ще се разтърся и ще постна.
                   Предлагам си услугите за всякаква помощ, включително простички преводи от англ  Blush.

# 31
  • Мнения: 899
Tandoori, браво за свършената работа и благодаря! Разбира се, че не се сърдя, тя темата е на всички Simple Smile Аз така или иначе отдавна не съм писала, но ви следя, просто нямам какво ново да добавя. Напоследък вкъщи сме на диета и ми прави впечатление, как повечето диетични, уж здравословни храни, са бъкани с какво ли не. Опитвам се да намирам хубави зеленчуци - всичко е боклук. Само на женския пазар не съм ходила още, но предполагам, че там ще са измръзнали от студа. Никога не съм вярвала, че ряпата през зимата може да е калпава, но навсякъде е такава.

Това за ванилията като ароматизатор ме заинтригува, мисля да го пробвам. Sisa g, то това на прах всъщност не е истинска ванилия, а синтетична, но със сигурност е по-добре от омекотител и ароматизатор, съвсем изкуствени.

# 32
  • Мнения: 1 947
   Изтървала съм новата тема. Simple Smile Потърсих рецепта за паста за зъби,
но ме притесни забележката, че от содата може да се изтъни емайлът...
А и нещо не се ориентирам откъде да си купя етерично масло. Ядливо. Mr. Green

# 33
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
   Изтървала съм новата тема. Simple Smile Потърсих рецепта за паста за зъби,
но ме притесни забележката, че от содата може да се изтъни емайлът...
А и нещо не се ориентирам откъде да си купя етерично масло. Ядливо. Mr. Green

rozata.com

# 34
  • Мнения: 3 271
Само да похваля книгата на Василена - разкошна е, почти я опуках от вчера Simple Smile Отдавна нямам бебе, но ми е истинско удоволствие и сбъдната мечта да видя такава книга на български! Голям фен съм на стила й на писане и тезите, затова книгата очаквано ми хареса много Simple Smile Препоръчвам силно   bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 12 239
  От Мобилис книжката излиза 8,70 лв, ей сега ще си я поръчам, нямам търпение  Simple Smile
  Като стана въпрос за книжки, някой може ли да препоръча и други по практични зелени книжки, които се продават свободнон на книжния пазар?

# 36
  • София
  • Мнения: 5 195
Книгата "Близо до бебето" на Василена Доткова (basilisk тук) е съвършен подарък за всеки!
Аз сглупих и купих само един брой за една бременна приятелка, сега бързо чета нейната, докато не съм й я дала ( заедно с "Книга за кърменето" разбира се...)
Мисля да си направя списък и да попълвам на кого съм я подарила вече...
Отпечатана е на хартия от специални дървета от устойчиво управлявани гори.

Да потвърдя инф оттук - замених дезодорантите (които много ме дразнят в пряк и преносен смисъл) със СОДА БИКАРБОНАТ и действа 100 %! Вече месец съм така, защитата е 24 часа! Докато е влажна кожана леко натърквам  и това е !

Също оттук проверих козметиката в къщи по списъка за вредните химикали . Потресох се! Ще ги доизползвам, щото да ги хвърля ми е съвестно, а и още не съм намерила алтернативите на всичко... Но най-гадното е , че бебешкия прост шампоан разяжда кожата с 2 или 3 от съставките си! От балсама за коса за възрастни не се оплаквам- като съм луда да си купувам такава гадост.

Тук имаше рецепта за сапун. Много опасно и рисковано ми се струва да си правя. Искате ли да се организираме и някой опитен да направи за всички, като ние му се отблагодарим по подобаващ начин?

# 37
  • София
  • Мнения: 12 239
Тук имаше рецепта за сапун. Много опасно и рисковано ми се струва да си правя. Искате ли да се организираме и някой опитен да направи за всички, като ние му се отблагодарим по подобаващ начин?
  Аз си мислех същото  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 3 810
Майка ни прави сапун на няколко години веднъж, но няма търговски вид Tired.
Наистина е трудничко за изпълнение. Прави го на село навън в един казан....има много бъркане...Комбинират се с чинка ми и така осигуряват сапуна за 2 фамилии Mr. Green(към 6-7 семейства)

# 39
  • Мнения: 1 065
И моята свекърва прави, но не съм останала с впечатлението, че е трудно. Може би защото никога не ни е викала да помагаме, знам ли  Grinning. Една година изобра де що изостанал руски одеколон имаше из къщата да ароматизира. Не знам колко е зелено това, но ефект нямаше  Mr. Green. А първите месеци но бременността определено ме спаси този сапун- и косата съм си мила дори с него, защото ми миришеше по- хубаво от ароматизираните купешки.

# 40
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
bilyanam, наистина ли содата действа?! Малко ме е страх, да не ми се възпали кожата... има ли значение количеството?

Относно "домашният сапун" - от както се помня майка ми и бабите ми перат с домашен сапун. Въобще не изглежда приветливо, но последният калъп е на 10 години сигурно и нищо му няма.

# 41
  • Мнения: 1 947
   Биляна, содата я разтваряш във вода ли? (вместо део)
   Аз, да ви кажа, зарязах всякакви омекотители, дори и содата  -
припомних си времето, в което нямаше омекотители и
пак сме си носели дрехите - ами никак не ми липсва. Simple Smile
   Намерих таблетки и прах за миялна, които нямат фосфати, нооо -
цената, ценатаааа...  ooooh!

# 42
  • София
  • Мнения: 5 195
vadjra , содата действа и то много щадящо. Аз имам сърбежи от всички дезодоранти, които съм ползвала. Явно от един момент нататък какъвто и да избера, кожата вече е увредена. Със содата нямам никакви оплаквания, много съм доволна. Количеството е 1 щипка -слагам в шепата и разтърквам над мивката. Повечето пада. От проба няма да се увреди никой, сигурна съм.
   В една съседна тема за дезодорантите вчера се осмелих да бъда недокрай откровена и ме нападнаха. Спестих факти, че се уврежда околната среда, а то била съм всявала паника , преувеличавала съм за вредата върху кожата. Така е , като сме тука малцинство и си пишем в нашата си тясна тема.

анна, аз пък никога не съм ползвала "омекотени" дрехи  и дори не знам какво им става като  се "омекотяват".
хедра беше писала за употребата на сода с разтваряне.

# 43
  • Мнения: 9 865
На мен, за съжаление, ми харесват омекотените дрехи. Разглезила съм се. Купувам на Фрош розовия омекотител, ако не сваря да го взема слагам малко сода във ваничката на омекотителя, действа, но не е толкова агресивна и ефектът е по-слаб.

# 44
  • София
  • Мнения: 12 239
  Някой знае ли Фрош откъде може да се вземе, например Хит, Кауфланд, Била?

Общи условия

Активация на акаунт