въпрос към имащите съдомиялна

  • 115 314
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 079
Отложеният старт позволява да пуснеш миялната не когато си в кухнята, а да речем по-късно, след 3-4-5 часа.
За мен е необходима екстра. Аз я пускам към 5 часа сутрин и когато стана - тя вече е измила всичко и за мен остава да го извадя и наредя на място.
Аз имам миялна с три програми и ми стигат, но ти отиди, попитай на място какви са програмите и си избери миялна, като за теб.

Успех!  bouquet

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Янтра доволно казва - "мимето" се върна пак при мен. Ремонта беше само 30лв, много съм щастлива Heart Eyes Hug Сега съм я наримбила добре, защото мивката е пълна и имам мат'рял за три миялни.

# 47
  • София
  • Мнения: 6 011
Янтра, много се радвам за теб! Дано детето ти си намери друго пиано.

# 48
  • Мнения: 72
Миленика,
Избирай:
Успех при избора!  bouquet
...................................


Благодаря ти за отговора  bouquet Да питам още нещо Praynig

Кои програми за измиване се ползват основно?
Отложения старт, необходима опция ли е?



Ами аз досега само еко програмата ползвам рядко- т.е. всички програми са ценни.

А отложеният старт е най-хубавото нещо в самата миялна- моята през седмицата работи само нощем  Hug.

Моделите, които ми е посочила инка62 има миялни с 3 програми, има и с 8 Thinking
          Моята е AEG за 9 комплекта с 9 програми и 5 температури от които най-често използвам 4,  а за Коледа подарих на родителите си MIDEA WQP8-9205 SILVER за 8 КОМПЛЕКТА- 7 ПРОГРАМИ- 4 ТЕМПЕРАТУРИ- ОТЛОЖЕН СТАРТ- ЕЛЕКТРОНЕН ПРОГРАМАТОР- ИНДИКАТОРИ-СОЛ / ГЛАНЦ  и трябва да ти кажа , че почти не се различава от моята / освен , че не е за вграждане и кошниците вътре са по различни/  важни са температурите  /ако ще миеш кристал ще ти трябва по-ниска температура , за тави и тенджери пък висока / Успех при покупката. 

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Благодаря на всички, които ми отговориха на въпросите  bouquet

# 50
  • София
  • Мнения: 4 141
Здравейте имам съдомиялна от съвсем скоро и вече съм влюбена в нея. Трудно ми беше да убедя съпруга ми, че найстина ще мие и спървото зареждане сложихме най старата тава , която излезе като нова (натрих му носа) Grinning. Съдомиялната ми е АЕГ от тези за 6 комплекта и ми е доста трудно да я напълня. Искам да кажа на тези, който нямат място купувайте смело чудесни са пестят време и труд.

# 51
  • Мнения: 214
съдомиялнат ми е супер- филипс уиърпул- втора употреба , купена преди 6 години за 190,00 лева. Измива супер  иникога не изплаквам преди това чинните, тавите и какво и да е .

# 52
  • Spain
  • Мнения: 3 750
някои бе споменал ло6ата миризма от миялня , има освежители за миялни на калгонит . а тук в испанско 4есто сре6тана практика е да се разреже един лимон на 2 и да се постави в миялнята , така може да се ползва 2,3 пъти
п.с. извинявам се за леко неграмотното писане , но кирилицата ми се скапа

# 53
  • Мнения: 1 640
някои бе споменал ло6ата миризма от миялня , има освежители за миялни на калгонит . а тук в испанско 4есто сре6тана практика е да се разреже един лимон на 2 и да се постави в миялнята , така може да се ползва 2,3 пъти
п.с. извинявам се за леко неграмотното писане , но кирилицата ми се скапа


Благодаря ти за идеята,ще пробвам.
Да питам -колко често и КАК правите профилактиката на миялната,т.е.,почистването й ????

# 54
  • Мнения: X
Изплаквам съдовете с гореща вода преди да ги поставя в миялната. Никога не мога да запълня наведнъж цялата машина, цял ден добавям по нещо и не мога да си представя да стоят вътре чинии с мазнотии и остатъци по тях - със сигурност ще се вмиришат. А да пускам по 5-6 пъти програма "Плакнене" след всеки нов съд, е направо немислимо. Мия на програма за средно замърсени съдове - точно 110 мин., на 70 градуса. После всичко блести.
Абе за какво са ви тези съдомиялни като плакнете преди това съдовете или ги киснете по незнам си колко време и още какви ли не техники и чак тогава ги слагате да се мият .Ми я вземете им теглете по една гъба и не се занимавайте с това чудо на техниката Laughing
 Събирам ги два дена /има си програма за изплакване която ги държи накиснати/Мия всичко вътре и тави,тенджери,тигани  и т.н.
Така че не им слугувайте на тези машинки те са направени да служат на вас
P.s Единствено голямо значение има подредбата на съдовете която е упомената в ръководствота на съдомиялната Wink
Peace
Подкрепям изказването,откакто я имам и една лъжичка вече не ми се мие на ръка,и аз слагам 1/2 табл. или цяла,зависи колко са замърсени съдовете,има ли тави и тенджери и т.н.Пускам моята на два дена,ако няма да мие с препарат и не е още пълна,само ги минавам на изплакване.

# 55
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Хайде и аз да питам като балъците-като са малко съдовете и не е пълна миялната дори наполовина,пускате ги на изплакване и така си стоят вътре докато я напълните ли? Embarassed
Моята миялна съм я поръчала,утре ще ми я доставят,ама кога ще стане кухнята,незнам,но аз да се информирам предварително  Mr. Green

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 214
Хайде и аз да питам като балъците-като са малко съдовете и не е пълна миялната дори наполовина,пускате ги на изплакване и така си стоят вътре докато я напълните ли? Embarassed
Моята миялна съм я поръчала,утре ще ми я доставят,ама кога ще стане кухнята,незнам,но аз да се информирам предварително  Mr. Green
Точно така - като не мога да я напълня, я пускам на изплакване.

# 57
  • Мнения: 13 512
Нищо не кисна, нищо не плакна. Какъв е смисъла, ако ще го правя да имам миялна.
Само ако има парчета ги изхвърлям.
Мия само на кратка програма - около 40 минути , излизат супер.
Ако има все пак по-мръсни съдове ги мия на 'еко' или 'нормална', още не съм използвала тази за силно замърсени. Не знам какви са градусите. Мия и тигани, тенджери, тави.
И аз така, моята е също АЕГ.
Да не би да не ги подреждаш както трябва? Или  водата  да няма нналягане?

# 58
  • Мнения: X
Хайде и аз да питам като балъците-като са малко съдовете и не е пълна миялната дори наполовина,пускате ги на изплакване и така си стоят вътре докато я напълните ли? Embarassed
Моята миялна съм я поръчала,утре ще ми я доставят,ама кога ще стане кухнята,незнам,но аз да се информирам предварително  Mr. Green
Е що пък да питаш като балъците,в края на краищата не можеш да си наясно с всичко,особено като не си го ползвала,и аз преди да я имам нямах представа какво как се прави,но се научих  питайки и аз като теб.Аз така правя-като не е достатъчно пълна само ги изплаквам,имам такава програма и сигурно всички модели я имт,и като я напълниш с още посуда от следващо хранене слагаш препарата и аде да мие. Laughing

# 59
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Благодаря,момичета,ама ми се струва,че ще я пълня бързо-само аз съм способна да изцапам поне 5 чаши на ден,за малката да не говорим.

Общи условия

Активация на акаунт