въпрос към имащите съдомиялна

  • 115 314
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
 ShockedКак не ви мързи да ги плакнете тия чинии?! Аз не плакна нищо, ама нищичко. Като вдигна чиниите от масата с четка с дълга дръжка минавам да махна големите остатъци и пъхам в миялната. Пускам я през ден и не мирише въобще. Ако са загорели тавите и тенджерите ги пръскам с обезмаслител и оставям за 10-20минути да се накиснат. После и тях пъхам без много церемонии в миялната. Ползвам програмата за чинии и всичко свети. Тази за силно замърсени я ползвам много, много рядко, веднъж в месеца ако имам катастрофа в кухнята.


О, моя миялно, либофффф моя. Cry Защо се повреди точно сега?! Cry  Знам аз кой ти скъси живота, ама какво да го правя като няма как да ти скрия копчетата, пък той те мисли за играчкааааа Cry Плача и страдам за теб, ти облекчаваше тежките ми дни, отменяше ме в страданието пред мивката. Без теб останах без чинии, чаши и вилици, лъжици има все още. О, моля те върни е в моя дом след евтин и бърз ремонт Praynig

# 31
  • Мнения: 3 241
Янтра, много ти е сладко обръщението към миялната  Grinning Лъха искрена любов към нея  Joy

А с всичко написано преди това, съм напълно съгласна!  Peace

# 32
  • Мнения: 451
Моята е Електролукс.Мие идеално,аз използвам таблетки(щото само тях знам къде да ги сложа Embarassed).Идея нямам къде се слагат тази сол,прах и к`во беше другото newsm78,в упътването нищо не дават.С таблетки само става,нали. Не съм гледала и цените,ама май идва едно и също Thinking

# 33
  • Мнения: 6 167
Моята е Електролукс.Мие идеално,аз използвам таблетки(щото само тях знам къде да ги сложа Embarassed).Идея нямам къде се слагат тази сол,прах и к`во беше другото newsm78,в упътването нищо не дават.С таблетки само става,нали. Не съм гледала и цените,ама май идва едно и също Thinking

И моята е Рекс-Електролукс.
Брилянта и солта са задължителни ( въпреки, че в БГ нямаш много нужда от сол, защото водата не е варовита).
При мен брилянта се слага в едно отворче, което се намира точно до мястото, където слагаш таблетката.
Солта се сипва в резервоар, който е близо до перката.
Ако използваш прах, а не таблетки теоретично също го сипваш там, кдъето слагаш таблетката.

# 34
  • Мнения: 1 043
и аз не плакна само махам едрите остатъци  Peace , нареждам добре съдовете и не съм имала проблеми засега с измиването им , изчиствам си съдомиялната отвреме навреме / филтрите и гумените уплътнения ми се замърсяват отвреме навреме / иначе съдомиялната ми е Бош ... ми много съм доволна , ползвам само таблетки на Апта и ми пасват идеално

# 35
  • Мнения: 207
и аз не плакна само махам едрите остатъци  Peace , нареждам добре съдовете и не съм имала проблеми засега с измиването им , изчиствам си съдомиялната отвреме навреме / филтрите и гумените уплътнения ми се замърсяват отвреме навреме / иначе съдомиялната ми е Бош ... ми много съм доволна , ползвам само таблетки на Апта и ми пасват идеално
Аз също не плакна съдовете, а само махам едрите остатъци. Понякога като не сложа достатъчно препарат, не ги измива добре, но като цяло всичко блести след 40-минутната програма. Отучих се да мия на ръка.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 079
Миленика,
Избирай:
ELECTROLUX ESF-4126 - 9 комплекта; клас "ААА"; размер В/Ш/Д-45/60/85.
INDESIT IDL-42 -   9 комплекта; клас  "АА"; размер В/Ш/Д: 85/45/60.
ZANUSSI ZDS-100 - 9 комплекта; клас "АА"; размери В/Ш/Д - 85/45/60.
WHIRLPOOL ADP-658 - 10 комплекта; клас ''ААА''; размери В/Ш/Д - 85/45/60.
ARISTON LD-44 -   9 комплекта; клас "АА".

Успех при избора!  bouquet

Мен ако питаш избирай между Електролукса и Занусито! Hug

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята е електролукс. Не плакна нищо. Нареждам всичко мръсно. То като ще плакна за какво ми е съдомиялна. Използвам прах на Аро- от Метро го купувам.

# 38
  • Мнения: 372
И при мен чиниите се вадят много често не добре измити, но причината е в ниското налягане на водната струя.

# 39
  • Мнения: 207
Моята е електролукс. Не плакна нищо. Нареждам всичко мръсно. То като ще плакна за какво ми е съдомиялна. Използвам прах на Аро- от Метро го купувам.
И аз взимам от същия. Много е добре. Изкарвам с него по 2-3 месеца!

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Миленика,
Избирай:
Успех при избора!  bouquet
...................................


Благодаря ти за отговора  bouquet Да питам още нещо Praynig

Кои програми за измиване се ползват основно?
Отложения старт, необходима опция ли е?

# 41
  • София
  • Мнения: 937
Миленика,
Избирай:
Успех при избора!  bouquet
...................................


Благодаря ти за отговора  bouquet Да питам още нещо Praynig

Кои програми за измиване се ползват основно?
Отложения старт, необходима опция ли е?



Ами аз досега само еко програмата ползвам рядко- т.е. всички програми са ценни.

А отложеният старт е най-хубавото нещо в самата миялна- моята през седмицата работи само нощем  Hug.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Миленика,
Избирай:
Успех при избора!  bouquet
...................................


Благодаря ти за отговора  bouquet Да питам още нещо Praynig

Кои програми за измиване се ползват основно?
Отложения старт, необходима опция ли е?



Ами аз досега само еко програмата ползвам рядко- т.е. всички програми са ценни.

А отложеният старт е най-хубавото нещо в самата миялна- моята през седмицата работи само нощем  Hug.

Моделите, които ми е посочила инка62 има миялни с 3 програми, има и с 8 Thinking

# 43
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз ползвам основно 2 програми - 65 градуса - 130 минути за силно замърсени
и 45 градуса - 40 минути за нормално замърсени, това ми е ежедневното миене всъщност. Отложения старт го ползвам често, според мен е нужна тази екстра.

# 44
  • Мнения: 207
Миленика,
Избирай:
Успех при избора!  bouquet
...................................


Благодаря ти за отговора  bouquet Да питам още нещо Praynig

Кои програми за измиване се ползват основно?
Отложения старт, необходима опция ли е?


Отложният старт не е чак толкова важна функция! Аз поне не я използвам! Но това е въпрос на избор! Аз мисля, че може и без нея!

Общи условия

Активация на акаунт