"Галактабуреко" аз не се наемам да правя,но имаме една сладкарница наблизо,където го правят перфектно.  Joy
Veselinap и Teopr да споделят,ако са го приготвяли  Hug
Във форума има  рецепта:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13874.msg254442#msg254442
Аз също намерих :
Галактобуреко
Необходими продукти:
 за крема:
1л. прясно мляко,
1 1/2ч.ч. захар,
1ч.ч.грис (смигдали) дребен,
5 яйца,
3 с.лъж. прясно масло,
2 пак.ванилия,
1/2 кг кори за баклава,
1/2 ч.ч.маргарин или масло за мазане,
 за сиропа:
3 1/2 ч.ч. захар,
2 1/2 ч.ч. вода,
1 лим.кора,
1 ч.л. лимонов сок.
Начин на приговяне:Млякото се слага в съд на огъня и след като се сгорещи,при непрекъснато бъркане се прибава постепенно грисът до сгъстяване.Яйцата се разбиват с захарта и ванилията,кремът се сваля от огъня и яйчната смес се прибавя постепенно като се разбърква непрестанно.Добавя се и прясното масло,бърка се докато се разтопи и кремът се оставя да изстине като се разбърква от време на време ,за да не образува каймак.Намаслява се средна по големина тава,застилат се половината от корите,като се намазват с масло едно по едно и отгоре се насипва равномерно крема.Краищата на долните листа се подвиват навътре,отгоре се нареждат горните листа също намаслени едно по еднои се изрязват краищата,които се подават извън тавата.Сладкишът се нарязва на квадрати,намазва обилно с масло,напръсква се с малко вода и се пече в умерена фурна около 30 мин.Приготвя се сиропа като се варят захар,вода и лим.кора около 5 мин.,прибавя се сока и ври още 2-3 мин..Сладкишът се залива веднага щом се извади от фурната.
Традиционно се сервира на празничната трапеза на 25 март-Благовещение (Евангелизмос).
давай рецептата, ако не е много засукана
Ето една лесна,но много вкусна рецепта за сладкиш,споделена от veselinap:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243482.40
ПП.Следващия път като отидете на гръцки ресторант вместо спанакопита си поръчай баница с тиквички и сирене,лично аз  я предпочитам в сравнение с баницата с спанак. 

Последна редакция: пт, 04 яну 2008, 10:33 от mummy