Новата година е вече тука, АПРИЛче пожелава здраве, щастие, сполука!

  • 8 231
  • 310
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 091
450, горе под опцията за лс има нови отговори на моите публикации. там ще виждаш има ли нови отговори където си писала

# 31
  • Мнения: 91
... честно казано се вбесих на "мненията" на bicharraca. Но както написах във последния си пост, отговарях и за последно и въпреки че се издразних на някой неща в нейното последно писание, мисля да приключа с нея и д ане отговарям, Виждам че всички сме на едно мнение и никой никога не е критикувал толкова остро начина и подходите на някоя мам, дори и да не съвпадат с нашите разбирания. Аз съм на принципа, че и дори да не приемам нещо, мога да извлека нещо полезно или да ми хрумне полезна идейка от опита и споделянето на всички вас.
Peace Много добре си го казала. На същото мнение съм.
Страчи, Клер - много хубави и веселяшки снимки. Страчи само да вметна, че твоята приятелка /Гури ако не се лъжа/ изглежда толкова нежна и ефирна и има много приятно излъчване.
Косите - Ми, всеки иска това, което няма. Къдравите се изправят, пък ние с празият лук на главата гледаме да се нарошиме малко, па белким издържи до другия ден. А от всичките лакове и пяни по мене на следващия ден изглеждам така, че все едно пиратка е гръмнала в главата ми.  newsm50
Мъничко снимки на Бела - http://bebeapril2007.multiply.com/photos/photo/82/100

# 32
  • Мнения: 635
slance80 - сладурка ! Ти сега с накъдрена коса , вярно е че който каквото няма това иска !

# 33
  • Мнения: 3 091
ядосах се и пропуснах най-важното - да ви почерпя виртуално, че Амалия вчера навърши 9 месеца, има 3 зъба и я научихме да маха с ръчичка! не показва лампата и не дава боц, но куфее като си чуе любимите песни  Joy

Новата година посрещнахме за първи път в къщи - тримата и беше страхотно!

Страчи, съжалявам за колата - ще я поправите и всичко ще се оправи! само не се ядосвай!

аз също съм къдрава - и моят косопад спря отдавна! непрекъснато съм вързана, че дребната умира да ме скубе и почти не се виждам къдрава ли съм, изправена ли? косата ми страшно е порастнала и оставих естествения си цвят. засега ме устройва! мечтая да се пострижа късо, но съм заплашена от изгонване от къщи... хихи

# 34
  • Мнения: 354
Честито на Амалия и др. празнуващи бебенца.
Честити зъбки на всички на които дядо Коледа и Дядо Мраз бяха така щедри да им подарят.

При нас за съжаление положението се влошава. Вчера отидохме при док. и ни продължи антибиотика. Тоест, не се получи прекъсване. Въпреки това температурата от нищо не спада и през ноща достигна 39.6 под мишницата. След поредната доза панадол стана 38.5 и на сутринта пак 39.5. Започна и да кашля и има ужасна хрема. Така се е мъчил през ноща, че ревах с него Cry. И се молих доста дълго Praynig.Сутринта го заведох при док, но се оказа, че е 2 смяна и сега ще ходим от 14 часа. Добре, че поне аптеката работеше и му взех нурофен и Т преди 2 часа му спадна на 37.6. Сега спи и направо ме е страх, да си помисля, че ще се събуди пак с висока Т.
ох, а поста на девойката от Испания чак ме развесели, особено констатацията, че безплодие, означава - липса на плодове в менюто Joy. Ама на дали сте стигнали с четенето до там, не беше лесно.

# 35
  • Мнения: 3 091
neci, много съжалявам! при спешни случаи - много висока температура, течен аналгин действа много бързо и безотказно! имайте го предвид!
аз слагам и напоени в оцет чорапки.
Дано бебчо бързо оздравее! кураж!

Ние имахме късмет - Амалия се размина без антибиотик. Промивах носа с физиологичен разтвор, слагах и мукосептонекс. За да не започне да кашля - по половин ампула калциев глюконат. двахме и назално и адреналин, за да отпуши нослето и тя да може да суче (много трябва да се внимава - мъж ми е лекар и той го разреди с физиологичен разтвор, иначе може да има доста странични ефекти).

# 36
  • Мнения: 1 925
slance80, мерси за комплимента за Гури, която в същност се казва Илинда  Wink Исках да те питам видях, че имате такова килимче, дето е като пъзел, от къде сте го взели, че търся такова и нещо не мога да открия ?

# 37
  • Мнения: 350
neci, много лошо с бебчо! Молим се с теб бързо да се оправи! Praynig
Бела е страхотно хлапе! Да ви е жива и здрава! И на мен ми харесват тези пъзел-килими.Ако някой знае къде ги има във Варна да свирка.

# 38
  • София
  • Мнения: 6 269
Neci, стискам палци да се оправи бързо бебчо  Praynig Че толкова дълго на антибиотик не знам дали е добре. Май ви казах за странния обрив на Бобо след 12 дена на АБ  Confused Днес дадохме урина за изследване, дано сме изтребали бактериите  Praynig

# 39
  • Варна
  • Мнения: 966
Здравейте момичета,

Страчи не се ядосвай за колата, ще я оправите. Дано да е по-скоро и след това да нямаш проблеми с нея. Peace

neci При положение, че е на антибиотек и вдига температура, защо не направите едни изследвания. Бързичко да се оправяте.

Slance80 бебка е много сладка пу-пу.

Smoot скоро не съм се заглеждала, но по принцип тези пъзили ги продават в магазините за играчки.

catty m стискаме палци изследванията да са ОК.

# 40
здравеите отново
като циало ми харесаха по4ти си4ки постове, а и тези които са ми 4етени отгоре отгоре, съжалиавам, но9 дадох да се разбере 4е в на4алото биах остра от негативната ми изненада, но в последните ми 'постове от сности съм отговорила то4но със състиат тон с които ми се говоре6е¡¡¡¡¡
първо сте отговориа на голиуама 4аст мами които не са ми про4ели добре постовете, и ги каниа да ги про4етат добре и отново, застото не знам аз дали мога да пи6а добре, но със сигурност има хора тук к0оито пък 4етат зле, или поо то4но само това което ги интересъва¡¡¡¡¡¡¡ не съм казала никога 4е българиа нестава нисто от неиа, тъи като съм живиала 12 години там и съм станала 4овек с попарки и с кисело млиако и маааалко хумана накраиа като взе да излиза понеже иа има6е само в софиа през 80тте години, но останалите 15 години от живота ми съм ги живиала тук, и незнам кои каде ходил и кого познавал и колко е живиал, но се гордеиа да познавам мнооого добре испанската култура, маниери, хора, вънсност, здравеопазване и така нататъка, а и дъстериами е с испанска кръв така 4е бих опровергала коиато и да е критика по тази моиа усинувена родина, тъи като мислиа 4е съм много запозната за да го правиа, коетро не озна4ава 4е се смиатам за по испанка, макар 4е има засто, но съм и горда да имам бг кръв, та мен първа ме боли когато се говори за абуригени в бг¡¡¡¡¡¡¡¡¡
ниакои бе6е казал 4е си е захранвал децата с попарка и детето му не се било разболиало, и искам да кажа 4е по тази логика, не триабва и да се кърми, сото има мнооого деца кърмени а пък по циал ден боледуват¡¡¡¡¡ които иска ме е разбрал кво искам да кажа, и предварително да предупредиа 4е съм наи големиа адвокат на кърменето, тъи като го смиатам за наи доброто за едно бебе и дете.
последно да кажа 4е ако ниакои се е обидил с написаното от мен, да ми прости, ниамах нисто ли4но сресту никого, просто биах изумена, а и ако ме повикат риаско, и риаско ска4ам, но знам много добре за какво служи един форум, а и именно заради голиамото ми познанство на испаниа и испанските маниерти, съм изсхвърлиана, тъи катоп в дне6но време от 2000 година на сам има мноооого дървени философи в испанско дето претендират много и са на квартал4ета в големите градове тук, но дори и 5 процента от испанско и испански не знаиат(това бе6е за тези които си позволиха да правиат коментар засто съм с ноови никове¡¡¡¡)

Ламята (фон)Спаска ве4е ти отговорих по горе, но и ли4но да ти кажа 4е едвали познава6 пове4е испаниа и маниерите и идваики тук на гости, и със сигурноств новородените повтариам 2000дни българи които друго освен да се биат в гардите 4е са наи добрите в света не знаиат, а и не си и правиат труда да опознаиат малко пове4е испаниа за да видиат 4е за нисто бъолгариа не е наи добрата(нито наи ло6ата).
никога не казах 4е испаниа е наи развитата държава в европа¡¡¡¡ като го намери6 ми цитираи каде го видиа?? после про4ети как обиасних тук как се захранва и аз ли4но как го правиа, а и по какви графики на СЗО се прави, така 4е 4ети молетисе¡¡¡¡
за хигиена и отглеждане на деца ако иска6 може и да си поговорим на кратко, макар 4е маи туък не говорехме за това¡¡¡ преди да по4нем оба4е те каниа да попро4ете6 написани от мен мнооого постове за много теми, под името асто, ако пък не на ново съм съгласна да ги поприпомниа.

di_p цитирахте тъи като не видиах в мениутоти плодове, ако съм сгре6ила съжалиавам, но аз 4ета, не мога да разсъждавам, базирамсе на про4етеното, а и те каниа да прави6 състото, тъи като сега сте ти отговариам повтариаики ме.......
Второ - за мен единствено пресния плод е източник на витамини, а не сварения и пюриран такъв.
кажими ти каде про4ете 4е аз казах 4е съм за плодовите пиурета?? каде казах 4е освен пресните банан, иабълка, кру6а и портокал съм съгласна да се дава??
Трето - хранителната стойност на попарата(ако въобще знаеш какво е това) са белтъчини,мазнини и въглехидрати от животински произход и от растителен
ти за4итала ли си се от стоиностите на кърмата??????? а на искуственото млиако от фармациа????????? иа земи да го про4ете6, молиате и после ми говори за хранмителни стоиности, сото освен кърмата, искуственото млиако е пъъъъъълно то4ннннннно с такива и мнооооого пове4е ценни хранителни вестества, които допълват сиренцето и го надминават даже, а и да ти кажа ли4но на теб,м 4е забравих да пи6а 4е давам кисело млиако на дъстериами, да давам и след обед, или след следобендата и закуска, с това съм съгласна, но с попарката......., а и сухарът е толкова беден, сприамо ка6ите които моиата дъстериа иаде за закуска, не с 1 вид бра6но като сухара, а с 8 сереала, не знам как е на бг, но несто като зърнести.
.Ще ти цитирам откъс от "Основи на педиатрията" на много уважавания от мен ,но за съжаление вече покойник педиатър Проф.Мумджиев : "през 7 месец се включва традиционната българска храна - попара с масло и сирене.Към 8-мия - 9-тия месец обедното хранене със зеленчуково пюре може да се замени със супа с месо и хляб,след 10-ия месец се преминава към преходно хранене".
Не вярвам ти да си по-компетентна от хабилитиран педиатър с няколко десетки години трудов стаж.

не не съм по добра педиатърка, дори 5 пъти го повторих 4е не разбирам от хранителност и от педиатриа, но се лимитирам да се допътвам, не от стари педиатри в бг, а от световната здравна организациа коиато подновиава сиака година графиките си за захранване на децата, и тъи като там не са 1 ами мноооого педиатри от циал свиат, си викам аз 4е се пове4е от теб от мен и от този по4инал лека му прус добър педиатър¡¡  Wink
Четвърто - на всякъде по света педиатри съветват храненето и особено захранването да се извършва с индустриално приготвени пюрета,именно защото контролът е по-голям.
молиа???????????????????? каде е това на всиакаде по света???? сото поне в европеиската обсност се стараиат кои пове4е кои по малко да се водиат по световната здравна организациа, а тиа първа препоръ4ва дома6ното изготвиане, с много малко еко исклиу4ениа. молетиса уведоми се пове4е стото много силни думи казва6 а пък много са празни наистина......
Съжалявам,че в Испания обществената хигиена не ви е на ниво.
този цитат сте го премина, тъи като виждам 4е за да ме подразни6 отклониава6 мнооооого темата а тиа е за храната, не за хигиентата, дори и така оба4е едвали знае6 за неиа пове4е от мене, а и леко сте ти кажа 4е то4но българиа с хигиена едвали може да се гордее¡¡¡¡¡¡¡
За детските кухни ще ти кажа,че менюто се изготвя от детски диетолог и е съобразено с възрастта,а за чистотата се следи от съответните хигиенни органи.
да съм го отрекла?? само просто се съмниавам а и отхвърлиам такъв вид хранене, ло6о има ли 4е и готвиа аз ли4но на дъстериами???? с пресни зелен4уци и пресно месо, плодове и така на татък........
Мисля,че неоснователно обиждаш българката за външния й вид.
молиа?????????????
кога казах 4е българката е грозна????????? ми нали това сте нарани собственото ми его бе мила??? толкова ли глупав 4овек изглеждам???? ли4но сте ти обиасниа, ако ти е коствало за пореден път да ми про4ете6 добре писаното....., 4е казах 4е в българиа поради липса на много неста, от които култура на храненето(в последно време предполагам по добро, но едвали на ниво особенно с испаниа) и нутритивната важност за органите заедно с кожата и психи4еското положение, разли4ават възрастовата граница между българи и испанци, моите приатели познати дори и родителите ми изглеждат много по млади от По Голиамата 4аст(не вси4ки) демек от мнозенството българи, и това е факт, ако иска6 може6 да твърди6 обратното в правото си си, но едвали има6 богати наблиудениа като мен, а и повиарваи ми аз съм първата кйоиато би се гордиала да каже обратното¡¡¡¡¡
Въпреки,че тя е едновременно майка,съпруга и се труди редом с мъжа си
извиниаваи но какво иска6 да каже6?? 4е тук или аз например не съм маика, саприга и не се трудиа ли???? молиа? знае6ли какъв е процента на трудестите маики в испаниа според последната статистика?? а и обиасни ми молиате засто смениа6 темата? застото казах 4е ниакои маики им е малко мързеливо да правиат секи ден пиурета и им е по лесно купеното?? ми то нали знае6 гузен не гонен биага¡¡
многократно е показала,че е една от най-красивите в Европа и света.
да съм го отрекла????? повтариамти едва ли има ниакои които да ме оби4а мен, пове4е от колкото се оби4ам аз себеси¡¡¡¡¡¡¡¡
И ние сме ходили в чужбина,виждали сме и испанките - явно наистина храненето е много важно за тях,личи им.
каде по то4но ходи, сигурно е както по горе описах........ аз циала ве4ност съм тука и си4ките ми познати приатели полити4ески роднини, ниамам такива впе4атленмиа, а и циала испаниа познавам си4ки провинции, има дебели хора, но мислиа 4е по малко от в българиа, и ако пък са дебели, имат много по свеж вид, и не са испити с 4ерни сенки под о4ите изсмукани в лицето млади хора, та те молиа да не ми смениа6 отново темата, стото много имам и по тази но не искам а и не е миастото тук да се говори за неиа¡¡¡¡¡¡¡ каниате наи у4тиво¡¡¡¡¡¡
И за последно ще ти кажа,че,ако влизаш в този форум само да се заяждаш и критикуваш,по-добре недей.Не вярвам на някой да липсват хапливите ти забележки.Не се учудвам,че постоянно трият регистрацията ти.
мислиа 4е в момента много културно съм ти отговорила, така 4е не се оплакваи, а това засто си смениам никовете съм го обиаснила по горе¡¡¡¡¡¡


ади със здраве на си4ки¡¡¡¡¡

# 41
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Мило мамче bicharraca, само искам да ти кажа че първото нещо което се учи човек когато иде в чужда държава е ТОЛЕРАНТНОСТ..
Пробвай така и тука ... Hug

# 42
  • Мнения: 135
Здравейте,

не бях влизала от вчера на обяд и тук се разгорещил страшен спор, но това няма да го коментирам.

На НГ изкарахме добре, бяхме на гости.А бебка я гледаше баба и защото баща ми беше на работа, иначе щяхме да я вземем с нас.Слушкала е и не се е събудила от гърмежите.

Момичета много хубави снимки.

Страчи , тези килимчета ги има в 2 варианта, едните са с буквички или цифрички и са около метър на метър и са по 10лв. и ги има в доста книжарници, другите са с картинки и са 2 на 2 метра струват 48лв. и ги има в Скай сити, но не в Хиполенд а в другия детски магазин на същия етаж.

# 43
Мило мамче bicharraca, само искам да ти кажа че първото нещо което се учи човек когато иде в чужда държава е ТОЛЕРАНТНОСТ..
Пробвай така и тука ... Hug

да повториа ли каде и кога иа изгубих?
каде не съм толерантна, например в послениа ми пост?
а и тва да се у4и в 4ужбина толерантността бе6е малкко никакво исказване, или просто ми намеква6 4е ако те не са излизали в 4ужбина са нетолераснтни?? мерси ако е така.......

# 44
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Мило мамче bicharraca, само искам да ти кажа че първото нещо което се учи човек когато иде в чужда държава е ТОЛЕРАНТНОСТ..
Пробвай така и тука ... Hug

да повториа ли каде и кога иа изгубих?
каде не съм толерантна, например в послениа ми пост?
а и тва да се у4и в 4ужбина толерантността бе6е малкко никакво исказване, или просто ми намеква6 4е ако те не са излизали в 4ужбина са нетолераснтни?? мерси ако е така.......
Просто спри темата и дай малко инфо за теб и за бебка ...дай линк със снимки да и се порадваме.  Blush и Спора е забравен ...а кой какво  дава на дечко е все едно важно да са здрави и игриви... Grinning Laughing

Общи условия

Активация на акаунт