Новата година е вече тука, АПРИЛче пожелава здраве, щастие, сполука!

  • 8 233
  • 310
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 872
neci , пу-пу , пепел ми на устата, но да не прави някаква пневмония или бронхиолит - педи какво казва?

# 301
  • Мнения: 354
Ами беше ангина, пък сега не знам  ooooh!, дали може да премине в нещо такова, знам ли?
Записах час за хомеопат за мен и за него за 21 обаче чак

# 302
  • София
  • Мнения: 2 411
Страчка, много си мила, както винаги, но тоя път ще пропусна. Бубито /новото именце на Калина/ нещо киха на няколко пъти днес и не ми се ще дори до градинката да я извеждам на минусовите температури.  Rolling Eyes

neci, да не би да е пипнал от таткото? Ох, стискам палци бързо да минава, каквото и да е.

# 303
  • Мнения: 872
Ами беше ангина, пък сега не знам  ooooh!, дали може да премине в нещо такова, знам ли?
Записах час за хомеопат за мен и за него за 21 обаче чак
За 21 януари ли? Че то до тогава,дай боже,ще му е минало вече. Стодал е хомеопатичен сироп.На времето имаше Тусифен бебе - много хубаво сирапче против кашлица.Сега май го няма вече.Иначе Мукосолван го дават и за деца под 2 годишна възраст,обаче нашите ми се виждат още много мънички.

# 304
  • Мнения: 332
е ха здрасти и от нас.....не било лесно да се изчете почти цяла тема наведнъж.....е почти се справих вчера, и влизам аз днес, то вие пак изписали сума страници. Бравос на вас Heart Eyes

Neci, Marjo стискам палци вашите, а и всички останали подсмърчащи и неразположени бебоци бързо да оздравяват[/color]
. И татковците също Wink Marjo вчера написах набързо какво на нас ни помогна, а като прочетох темата, ами то голяма част от априлчетата са го хванали тоя вирус дето ние го имахме. Но при вас положението е бая по-сериозно с тая температура, е надявам се да е смъкната вече. Дано намерите лекар в Норвежко, че днес и нас ни чака разходка го дежурния...да видим дали и на Борис нищо няма да му има , хе хе. Neci, дано новия антибиотик помогне (уф, колко ги мразя тиа АБ, ама като се налага е по-добре с тях отколкото без) и дребния смъкнете температурата, та да живне малко детенце.

А аз май избързах да се похваля, че сме се преборили вируса. Не знам дали е пак той, или този път са найстина зъбите. Но Борис ни разказа играта нощес. Като се унесе и оп, след 30 мин. се събужда с рев, и нищо, ама нищо не може  да го успокой, гушкаме се и се носим, но той заспива чак като няма повече силички за рев. И така до след 30 мин. Вече си подритвам торбите от под очите....а Sve_Dim каза, че било временно......като цяла вечност ми се види вече. От днес сутринта Борис е с температура, от 37,8 в 8 часа , сега е на 18,7 като мина и през 39, 4. Спи втори път по 2 часа, и се надявам поне със сън да изгони каквото има да гони. Давахме му само Панодил за сега, и след малко ще се сблъскаме и ние с дежурните лекари.
Исках да ви питам, бебоците, които вдигаха температура покрай озъбването, колко време ги държа, и беше ли над 38. Спомням си за Амалия на Лейди Спаска. Имаше ли и други? Че ако са зъби, не ми се дават антибиотици.

и сега нещо по свежо - Борис май ще си има сестричка , хи хи, бяхме посемейно му на сканиране вчера. Не видяха пишле, ама и не е много сигурна за момиче, каза, че видяла срамни устни, даже ни ги показа, но каза пак, че не давала гаранция. Та....уж знаем, ама пак сме 50 на 50- момиче на момче. Хихи.
Хайде чао за сега, много усмивки и никакви разболявания повече ни на малки, ни на големи. категорична забрана слагам тук и сега!

# 305
  • Мнения: 51
Мили момичета, дължа ви огромно извинение и обяснение за отсъствието си. Пропуснала съм толкова много полезна и приятна информация, като не влизах във форума, но повече ме изплаши мисълта, че не обръщам достатъчно внимание на дъщеря си. За разлика от вас, аз не успявам да се справя с всичко наведнъж и се лишавам от някои неща, за да наваксвам. Дайте съвет, как го правите вие: едно, че две, че три деца (включвам и онези, 30-годишните), домакинство, социален живот и подръжка на женственността... Наскоро имах гостенка, която порови из дамската си чанта (аз нямам такава), извади червило и забавлява Али с него почти 20 мин. Осъзнах, че не мога да науча дъщеря си на женска суета! Ще разбере що е то лак за нокти и какъв е вкусът му чак в 1 клас, от някоя съученичка.... или съученик, то в днешно време знае ли се кой какво... Та, дълго време не четях и не писах в нашата Библия, защото се стараех да бъда повече време с Алечка-Палечка. И сега не знам дали съм постъпила правилно, защото детето е с вечно преплетени ръчички около врата ми... да , правилно е, няма по-щастлива мама от мен, подарих си обичта й. Какво постигнах? Спомняте ли си, че се бях притеснила за маниакалното смучене на левия палец? Беше се превърнало наистина във вреден навик и вече имаше разлика в кожата на двата палеца-смучения се беше набръчкал, като при дълго стоене във ваната, но за постоянно. Затова взех мерки и явно бях улучила момента, защото имаше ефект: вече трети месец се лапа всичко друго, но не и палеца. Мажех й го със специален лак против гризане на нокти , от който доста малко майки са доволни, но при нас подейства. Казва се "Даум Екзол" и се нанася няколко пъти на ден, има люто-горчив вкус и се води безвреден, доколкото това  е възможно.  Беше наистина труден и неприятен период, особено преди заспиване, защото тя така се унасяше, а и през нощта сама се приспиваше. С много рев от моя и нейна страна, успяхме да се отучим и оттогава замени палеца с вторичните полови органи на мама . С биберон и шише така и не се научи, но от цицата на мама, няма да се отучи. Майка ми все ме бъзика по този повод: "Знаеш ли приказката за славния юнак, дето бозаел 20 години, после убил ламята и всички мацки били негови? " Е, вече се появи и момата, в чийто нозе ще са пичовете! Логично изниква въпроса: "Ами ако двамата се съберат? Кой кого,а?"
Много беше важно, да се изпревари никненето на зъби, защото при смучене на палец с остри зъбки, стават инфекции. 1 на 0 за мама
Когато навърши 7 месеца, с голям мерак й подарихме първото гърне и с още по-голям мерак я сложих веднага на него. Паснаха си идеално, бе, като гърне и дупе, и оттогава не е акала извън него. Получи се от първия път. Заснето е на клип и процеса и резултата... Доста критики събрах от мъжа ми, че снимам и каквото не трябва, но прецених, че ако тя не иска да вижда тези снимки, няма проблем, но ако иска да ги види и ги няма заснети, е кофти....  А и незнам защо, имам репутацията на "Лъжливото овчарче" и като споменавах тук-там, че Али ака в гърне, никой не повярва, затова документирам събитията.... Знам, аз съм извратена, изгорете ме на клада...Отново е много важно да се улучи точния момент: като се научи да сяда и преди да може да става, защото се е случвало да ака и права , но с прецизността на стрелец, улучва мишената. Друг проблем, който не е за подценяване е : нездравото и задължително любопитсво на децата: "как така да има нещо в гърнето и аз да не се опитам да го хвана и да си го пъхна в устата?" И тя го направи: пикасо и акидо в гърнето и ръчна проверка на съдържанието му...  Добре, че още са й къси ръчичките, но скоро ще достигне резултата на своите напъни и ... ще си го вкара в устата, като всичко останало.... Както си седи на трона и бърка под него...  ей така се преброява ръчно резултата. Затова й взех детска дъска за тоалетната чиния, където няма да може да се изправя на крака, да обръща седлото и да бърка там, където не трябва. Всичко това ме натъжава, защото осъзнавам, как моето малко бебче се е превърнало в млада госпожица, която не търпи да има нещо в памперса...
Посетих моя приятелка с 4 - месечно бебче, което просто лежеше така, както го е оставила мама...Потресох се! Как лети времето? Толкова отдавна ли беше, когато намирах и моето кроасанче там, където  съм го оставила? Много бързо се забравя...  затова се старая да прекарам всяка секунда с нея и моля да ми простите, не зтова че ще посещавам рядко форума, а затова че изобщо ще влизам в него, за да ви досаждам...
Обичам ви много, момичета, не съм предполагала, че ще се превърна в малко по-добър човек отпреди, в голяма степен благодарение и на вас. Скоро ще ви разкажа за промените под остриганата ми коса.


P.S. Косата ми е вече доволно пораснала и от доста време охранителите не са ми проверявали покупките в Билла... започна да ми липсва специалното отношение...




# 306
  • Мнения: 3 091
Алекси, температурата, която МИя вдигна преди да избие първото зъбче, беше 39 и нещо, еднократно. После имаше около 38 - анално и повече нищо. Давах само Панадол през 6 часа и мажех венеца с Калгел.

дано да не е нещо сериозно! пожелавам ви да се наспите довечера - спокойно! дано!

сега ще чета Фло Wink

# 307
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Aлекси    Hug  Вяра, докато и изби първото зъбче две седмици беш през ден или всеки ден с Т от 37.7 до 38.2 и адски нервна.
Сега гледам, че има защо нощес да не сме спали, от долу се виждаше второто а сега се  напипва - боде малкото бисерче.
От вчера е само на кърма защо и разтройство отново имаме, като по Коледа когато избива първото.  Crazy
Луди ще станем с тези зъбки ей...а ти мила подремни , ако можеш  Hug Hug  ...Аз сега спах 20мин. пак нещо. Whistling

# 308
  • Мнения: 228
Ох, зъбки, зъбки... а колко трудно излизат кучешките, да знаете.... тогава пак ще се преброяваме неспящите. Благодарности на Илит и Марини за информацията: така си и мислех! Господинът бърка и почесва точно горе в дъното. Аман! Искам спокойствие! Иначе моето дребно - вредно си спинка, засега няма проблеми.
Фло, отново си на ниво!

Кой може да пусне нова тема?

Последна редакция: сб, 05 яну 2008, 17:46 от Sve_dim

# 309
  • София
  • Мнения: 1 740
Ей сега ще пусна

# 310
Айде готово. Заповядайте в новата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254512.new#new
Не съм променяла картинки, но по-късно ако някой има желание да заповяда.

Общи условия

Активация на акаунт