Ето моята любима питка, покажете и вашите

  • 318 772
  • 485
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 798
Пепика, очите ми останаха. Ама си личи с колко любов ги правиш тез красоти. Я дай малко подробности около питата с пиленцата и за самите пиленца. Голямо ПЛС.

# 301
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=121568&photo=14
ето и от мен - правих я снощи за курбана на един приятел
малка ми дойде тавата , но те обичат големите работи Simple Smile

# 302
  • Мнения: 406
Е момичета страхотни сте    bouquet Пускам запис да ви следя   bouquet

# 303
  • Силистра
  • Мнения: 288
Здравейте, момичета!
Честит празник на всички !
Всички сте големи майсторки, големи красоти  smile3501
Имам един въпрос защо, с каквото и тесто да работя, като го оформям много ми лепне и след това си губи рисунъка,  трябва да са ми мазни ръцете или набрашнени,или ми е малко брашното в тестото, моля помагайте, че всичко което правя губи форма
Желая ви един хубав празничен ден   bouquet

# 304
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте, момичета!
Честит празник на всички !
Всички сте големи майсторки, големи красоти  smile3501
Имам един въпрос защо, с каквото и тесто да работя, като го оформям много ми лепне и след това си губи рисунъка,  трябва да са ми мазни ръцете или набрашнени,или ми е малко брашното в тестото, моля помагайте, че всичко което правя губи форма
Желая ви един хубав празничен ден   bouquet

Според мен трябва да добавяш брашно докато спре да лепне. така и формите няма да се разливат.

# 305
  • Мнения: 11 747
Светли, повече брашно!  Peace Много меки ти остават тестата явно и ти се разливат!

# 306
  • Силистра
  • Мнения: 288
Благодря ви момичета   bouquet

# 307
  • Мнения: 22 867
За днес бях решила да си омеся типово хлебче със семена, но нещо ме прихвана в последния момент / то е ясно какво е - от висенето във форума Grinning/ и го направих по рецептата на pina за плетената питка. Чудех се ще втаса ли и на какво ще прилича.  newsm78 Плетенето се оказа страшно лесно и приятно. Ето какво се получи:



Ама как пък ухаеееееее............... Heart Eyes, съжалявам, че няма как да се покаже! Grinning След два-три дена ще я спретна и от бяло брашно, надявам се след днешната репетиция да изглежда по-добре.

pina,   bouquet

# 308
  • Мнения: 11 747
Ееее, много се радвам, че си се пробвала!  Hug Да, лесна е плетката, аз откога разправям...  Laughing  Аз съм правила само с бяло брашно, нали у нас само това се яде.

# 309
  • Мнения: 1 485
Снощи правих болярската питка.Не я правя за първи път,но я снимам за първи.

Мога с чиста съвест да споделя,че това е питката,която винаги ми се получава най-добре.
pina,твоята плетена пита я ползвах за модел за плетка за малки козуначета и пълнозърнести хлебчета.
Особено вторите станаха много сполучливи.Наистина е лесна и ефектна. Peace
Мерси!  bouquet
 

# 310
  • Мнения: 22 867
Снощи правих болярската питка.Не я правя за първи път,но я снимам за първи.
Мерси!  bouquet
 

Fior, е това е истинска "болярка"! Направо думи нямам! Поздравления!  bouquet

# 311
  • Мнения: 11 747
Лелеее, Fior, тази питка е зашеметяваща!  #Crazy  Направо е като изваяна, като нарисувана! Има динамика в нея!  Laughing

# 312
  • Мнения: 6 029
Fior, гръмната съм  Shocked БРАВО!

# 313
  • Мнения: 1 485
Благодаря ви момичета!  bouquet
Следващият път ще се постарая да стане по еднаква от всички страни. Wink

# 314
  • Мнения: 1 283
Fior поздравления   bouquet ! Много е красива! Peace

Общи условия

Активация на акаунт