Коледна пита "Роза"

  • 75 973
  • 137
  •   1
Отговори
# 90
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Гледах схемата на Хонда Simple Smile

# 91
  • Мнения: 22 867
И моята "роза" с кисело мляко, страшно вкусничка! Lebeduna,  bouquet за рецептата!


# 92
  • Мнения: 1 128
Едно въпросче от пишман готвачка - как правите различните парчета? Blush Дано да разберете въпроса ми, че аз много не си го разбирам де така зададен Crazy
Мали, Хероооооо, резил сме с тебе и туй то Mr. Green.И аз все неразбрала  Mr. Green

# 93
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Едно въпросче от пишман готвачка - как правите различните парчета? Blush Дано да разберете въпроса ми, че аз много не си го разбирам де така зададен Crazy
Мали, Хероооооо, резил сме с тебе и туй то Mr. Green.И аз все неразбрала  Mr. Green

 Mr. Green

# 94
  • Мнения: 1 128
Едно въпросче от пишман готвачка - как правите различните парчета? Blush Дано да разберете въпроса ми, че аз много не си го разбирам де така зададен Crazy
Мали, Хероооооо, резил сме с тебе и туй то Mr. Green.И аз все неразбрала  Mr. Green

 Mr. Green
Кали, не са смей.Пробвах се да правя и аз една питка.Хризантемата ми се стори много хубавичка.Ама взех, че я орезилих.Бухна тестото, ама после нещо не стана много пухкавка, корите станаха твърди, пък и на вкус нещо не е както трябва.Както винаги все нещо не съм направила добре.Та и аз като Хера в кръжока с левите ръце Mr. Green
Ето какво се получи Embarassed http://www.snimka.bg/album.php?album_id=204510&photo=8

# 95
  • Мнения: 128
Искам да я направя по-светла на цвят... Thinking Пека я на 150 градуса с вентилатор, не смея чак на 140 да пека... newsm78 Макар, че понамалях на 2-3 пъти, а тя взе че стана даже малко по-зачервена от предната...Ох  Tired

Пробвай с по-малко захар. Колкото повече захар, толкова по-оранжево- кафява става питката.
Това го научих от указанията към машината за хляб, цитирам по памет: ако искате хлябът да стане по-светъл на цвят и с по-тънка коричка намалете количеството захар от рецептите.

# 96
  • Мнения: 1 679
Lebeduna, много ми хареса как си я оформила - ще пробвам при следващата пита.

# 97
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Гледах схемата на Хонда Simple Smile

Може ли да ми дадеш линк към тази схема, че се рових, рових, ама не можах да я открия  Embarassed

# 98
  • У дома
  • Мнения: 1 741
http://thumb17.webshots.net/s/thumb3/9/79/98/218197998EceFmc_th.jpg
http://thumb17.webshots.net/s/thumb3/9/25/69/218192569hlOjUw_th.jpg

Извинявай, но само това съм запазила. В новогодишната тема май има линк, но не го откривам в момента.

# 99
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Lebeduna, много ми хареса как си я оформила - ще пробвам при следващата пита.
Peace

# 100
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте!
Най-накрая и аз се наканих да направя тази чудна питка Simple Smile.

Правя я с кис.мляко, което не се е захванало обаче  Mr. Green. Сложих малко сода както е при стандартно кис.мляко. Проблема ми е че след като сложих около кг. брашно продължава да лепне по пръстите - не ползвам машина. Така както си е я сложих да втасва сега. Дали съм оплескала нещата  newsm78? Да слагам ли още брашно?

# 101
  • Мнения: 812
Гледах схемата на Хонда Simple Smile

Може ли да ми дадеш линк към тази схема, че се рових, рових, ама не можах да я открия  Embarassed

Ето рецептата на Honda

А Това са снимките към нея.

Tedulina то всяко тесто малко или много лепне. Трябва тестото да не е много меко, но не и твърдо и сбито. По скоро мекичко. Ама и аз го обясних...Щом си я сложила да втасва, ако не си я оформила вече, попремеси я с малко брашно, оформи и сложи да втасва втори път. И когато се меси на ръка, след първото омесване тестото се оставя да почине 30 -тина минути преди да се оформи.

# 102
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Благодаря!   bouquet
Почива вече 20 мин. Ще изчакам още и ще пробвам да я оформя, ако не стане да слагам още брашно и пак да почива 30мин., така ли ?
Като се разточва намазнява ли се точилката или се набрашнява?

# 103
  • Мнения: 812
Почива вече 20 мин. Ще изчакам още и ще пробвам да я оформя, ако не стане да слагам още брашно и пак да почива 30мин., така ли ?
Като се разточва намазнява ли се точилката или се набрашнява?

След като омесиш първоначално питката, оставяш тестото да втаса на топличко около 30 мин. То ще увеличи обема си около полвин път. След това го премесваш със съвсем малко брашно - колкото да не ти лепне по ръцете. Може и да го удряш в масата 30 -тина пъти  Grinning Аз обикновенно така правя. Тестото започва да прави мехурчета по повърхноста си. Разделяш го на 3 части всяка от които оформяш на топка. Посипваш на масата малко брашно и слагаш топката върху него. Поръсваш и нея с малко брашно и започваш леко да я разточваш на различни страни. Тестото ще поеме брашното, което си сложила отдолу и отгоре. Ако лепне по точилката поръсваш леко и пак точиш. Може леко на набрашниш точилката, но не я мажи с олио.

# 104
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Благодарско!  bouquet
Сега я мятам Wink.

Общи условия

Активация на акаунт