за бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами

  • 88 100
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 334
Момичета и аз имам един въпрос към вас, с молба за отговор. Кои марки АМ се водят като най-добри? За млеката на ХИП с какво мнение сте,защото мъжа ми чул, че това е най-доброто и от сега държи всичко на тази марка да вземаме.
Най-добри са тези, които имат пробиотици. Розовият Хипп е сред тях.

Лактана био Peace

# 706
  • Мнения: 3 743
Според мен не може да се генерализира кое АМ е най-хубаво, защото на всяко дете по различен начин му се отразяват различните млека. Щом мъжът ти иска да вземете ХИП, вземете. Ако на бебчо не му хареса /колики, разстройство, неспокойство/, ще го смените Peace
А защо си сигурна, че ще ти трябва АМ?

# 707
  • Мнения: 3 743
Не знам дали това въпросче е за тази тема, но да попитам все пак: На каква възраст започват да се забавляват сами малчовците?

# 708
zdraveite i ot men.mnogo mi e interesno da 4eta.pozdravlenia za interesnata tema i 4estito na vsi4ki,nastoia6ti i bade6ti maiki,koito ia 4etat. Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile  bouquet  bouquet  bouquet

# 709
  • Мнения: 3 034
Не знам дали това въпросче е за тази тема, но да попитам все пак: На каква възраст започват да се забавляват сами малчовците?

това е много индивидуално и опира до характер. моят син е на 5 месеца и малко и да се забавлява сам е силно казано. откарва по половин час на различни играчки - шезлонг, люлки (два вида), активна гимнастика, но най-общо е с мен и играем заедно, за да се движи.

# 710
  • Мнения: 1 546
Не знам дали това въпросче е за тази тема, но да попитам все пак: На каква възраст започват да се забавляват сами малчовците?

Дъщеря ми е на 9 месеца и още не се забавлява сама за повече от 10-15 мин. Wink Обича някой да й бърбори, да й показва играчките, да й пее. Wink

# 711
  • София
  • Мнения: 44 223
Не знам дали това въпросче е за тази тема, но да попитам все пак: На каква възраст започват да се забавляват сами малчовците?


Зависи от детето, главно характер Simple Smile
Моето само се забавлява всъщност чак след като стана на 2 години и пак предпочита  аз да играя до него...със него, най-малкото трябва да съм в стаята задължително....

# 712
  • Мнения: 1 763
Моят син от 4 месечен се забавлява сам с ирачките. Дори в момента е подреден на пода и се опитва да си обърне стола за хранене върху главата. След малко ще стане много опасно, аз ще отида да го взема и той ще се размрънка Grinning. Всичко си е до дете и характер Peace

# 713
  • Мнения: 5 940
Иво чак сега започна да се заиграва сам, да си измисля някакви игри. Моето присъствие в стаята обаче е задължително, може да съм фон, но да ме има Laughing

# 714
  • Мнения: 518
Крустите с преварен зехтин ли се мажат или не е нужно да се преварява?

# 715
  • Мнения: 1 168
Най-лесно с бебшко олио, ако ползваш такова - всъщност и с други мазни мазила ще стане /хидратиращи млека, лосиони и др. а може и с преварен захтин. Аз лично ползвах олиото. Не зная дали е задължително да е преварен, но ако е съвсем малко бебто - по-добре преварен /казвам го защото моята щерка чак на 6 месеца се сдоби с крусти/.

# 716
  • Мнения: 1 336
Какви биберони да си купя - силиконови или каучукови, шишета - стъклени или пластмасови? Каква марка? Мисля да си взема и стерилизатор за микровълнова, помпа за кърма за родилното - някаква по-евтина, ръчна пък после по-скъпа .....
Аз се надявам да мога да кърмя, но трябва да съм подготвена и със шишета. Гинекологът ми каза да  подготвям гърдите като ги обтривам с влажна кърпа след къпане, за да загрубеят. Правили ли сте такова нещо? Моите гърди са много чувствителни, напоследък ареолите са много сухи и започнаха да се белят  Shocked Ще питам лекаря в Понеделник, но може би трябва да ги мажа с някакъв крем. Засега ги мажа с Chicco, което си ползвам против стрии, но може би се ползва и някакъв мехлем, не знам ...

# 717
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
С Garmastan може да мажеш,дано не бъркам името.
Ако са ти много чувствителни по-добре не трий с нищо,да не си докараш контракции. Просто ги мажи,щом изсъхва кожата.
Помпа ако ще купуваш на авент,по-добре тогава и шишета си вземи същата марка ,но те май бяха включени в комплекта две малки.
Те са със силиконови биберони,по мое мнение по-добре ги смени със каучукови на Чико,моделът който става на тия шишета се казва "физиологичен".
Стерилизатор за микровълнова на чико ако вземеш,става и за тия шишета,и беше по-ефтин от този на авент.

# 718
  • Sofia
  • Мнения: 9 739
Препоръчвам ти мехлема на Авент за разранени зърна, на мен много ми помогна. Това обаче като започнеш да кърмиш. Обтриването преди раждането вече не се препоръчва.
Аз лично съм най-доволна от стъклените шишета с широка основа на Нук и шишетата Bfree. На авент шишетата са най-зле при мен, пускат силна струя и пропускат. Препоръчвам Нук каучукови биберони, те наподобяват формата на зърното Peace

# 719
  • Мнения: 1 427
Ако смяташ да кърмиш,недей предварително да даваш излишни пари за шишета и стерилизатор.Вземи си само помпа-тя върви с шише и ги стерилизирай с таблетки.А впоследствие ако ти се наложи,винаги можеш да си накупиш шишета - има ги навсякъде.Аз си купих помпа на Бертони за 20лв,точно копие на тази на Авент и ми върши чудесна работа. Wink

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 17:06 от eli-pate

Общи условия

Активация на акаунт