АПРИЛче - мамина звездичка, оглежда коледна елхичка

  • 11 161
  • 302
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 228
Момичета, относно зачитането на майчинството за трудов стаж: снощи го прочетох и веднага категорично мога да кажа, че не е вярно. Според мен,
станало е объркване в понятията. От 01.07.2007г. НЯМА никаква промяна в КТ, а промяната касае т.нар. Клас за прослужено време, който вече ще се изчислява по друг начин, но сега не искам да Ви обърквам. С две думи, СПОКО!
Ето Ви текст, който намерих:

Майчинството и занапред ще се плаща като стаж
insurance.bg” / 28.06.2007

Добавката за професионален опит обърка експертите по човешки ресурси

Майчинство, болничен и отпуск и занапред ще се плащат като добавка за стаж, обясни Гълъб Донев от социалното министерство. Пари за професионален опит няма да се полагат само за времето на казарма. Вчера социалните партньори за последно дискутираха указанията по изплащането на добавката. Предстои социалното министерство да издаде инструкциите.
Въпреки че добавката вече е с ново име, работодателите няма да са длъжни да подписват анекси с всеки служител, увери Гълъб Донев. Това ще става само ако фирмата реши да промени размера на плащането. Наредбата за формиране на работната заплата влиза в сила от 1 юли. По нея работодателите вече ще плащат добавка само за еднаква или сходна професия. Дейностите ще се запишат във вътрешен правилник на фирмата или в браншовите договори. Минималният размер на сумата остава 0.6% на година, колкото е и досега.
Новото плащане на добавката тотално обърка специалистите по човешки ресурси, алармира Светла Стоева, председател на Българската асоциация за управление и развитие на човешките ресурси. Експертите се оплакаха, че в наредбата има много неясноти и те не знаят как да начисляват добавката. Никъде например не е отбелязано дали парите за стаж ще се начисляват още с постъпването на работа, след първата или след третата година, оплакаха се от асоциацията. Досега т. нар. клас се полагаше при над 3 г. стаж. Новата наредба е рестриктивна и дискриминира служителите, категорични са експертите. Тя ощетява работилите на граждански договор и самоосигуряващите се, защото пари за стаж се полагат само при трудов договор. Така адвокат с 20 г. стаж на граждански договор губи добавката, ако сключи трудов договор и стане юрист на фирма. Неравнопоставеност има между стари и новоназначени служители, защото при заварено положение се плаща целият стаж - независимо дали работникът е бил счетоводител или техник. При смяна на фирмата обаче ще се зачита само стажът от сходната професия. В случай че работодателят реши на своя глава да плаща всички прослужени години, той пак ще е нарушител, ако е признал и несходни професии. Наредбата ще създаде конфликт между работодатели и служители, а това допълнително ще обърка пазара на труда, категорична е Евгения Георгиева от асоциацията. Между 1500 и 5000 лв. е глобата за работодател, който не спазва наредбата, припомни юристът на асоциацията Васил Пандов.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 740
Честит празник на всички студенти!
Извинявам се, че ви бях поизоставила за няколко дни, но имахме гости. Вчера си тръгнаха и днес чакаме следващите. При нас е весело, но от понеделник сме си сами и ще мога пак да съм с вас.

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 109
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА СТУДЕНТИТЕ ПО "ДУША"!!!
ВЕСЕЛО ИЗКАРВАНЕ НА ВСИЧКИ !


Момичета, относно зачитането на майчинството за трудов стаж: снощи го прочетох и веднага категорично мога да кажа, че не е вярно. Според мен,
станало е объркване в понятията. От 01.07.2007г. НЯМА никаква промяна в КТ, а промяната касае т.нар. Клас за прослужено време, който вече ще се изчислява по друг начин, но сега не искам да Ви обърквам. С две думи, СПОКО!
Peace И аз съм на това мнение!
Сега отивам да ви чета в предната тема и после пак ще се включим Simple Smile

# 33
  • Мнения: 331
Запис... Laughing

# 34
  • Мнения: 1 925
Момичета, последно ще се организира ли някаква среща и къде и в колко в понеделник ??????????????????

# 35
  • Мнения: 1 984
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, БИВШИ И НАСТОЯЩИ СТУДЕНТИ!
Да го отбележим като в студентските години май ще е невъзможно, но поне можем да си създадем подобно настроение!!!
Честито и на Golden_Rose,да й е жив и здрав сина!!!

# 36
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 166
Здравейте! Laughing
Страчка супер си !  bouquet
От това чистене не мога да си влизам в любимият ми форум , ама още малко остана. Crazy
Да и е живо и здраво бебенцето на GOLDEN_ROSE, много хубава новина! Аз около година и нещо се навъртах в "искам бебе" и съм с  много добри впечатления от нея.
Честит прзник на всички студентки - бивши и настоящи! Ех, като се сетя как щуро си изкарвахме преди години на този празник.... спомени , спомени!
Илит, подкрепям разсъжденията ти във връзка с майчинството! Пък и като има кой да ти помага нещата стават съвсем приятни.
Моята лятна количка също е с поглед само напред, но от опит да ви кажа децата над годинка обичат да гледат заобикалящият ги свят и не тъгуват по време на разходката за мама. Те вече седят , а не лежат и ако гледат към нас голяма част от гледката се закрива. Като са по-малки и за мамите е стресиращо да не виждат бебетата си/ може да повърне и да се задави, да налапа кърпичката или нещо  друго/ . На около годинка нещата не седят така.

# 37
  • Мнения: 1 925
Здравейте! Laughing
Страчка супер си !  bouquet
Както казва един небезизвестен инструктор по танци : "Страотно!" Wink  Hug
Аз ще излизам, така че довечера ще довършвам темичката, радвам се, че ви е харесала
Hug

# 38
  • Мнения: 3 091
Страчи, много сладко оформление! и заглавието е великолепно!

Лина, много хубава снимка. Бебка е страхотна!

Днес минах през Джъмбо магазина. Нещо огромно е вътре. Загубих се направо сред рафтове от играчки. Цените са много атрактивни - има от китайски до маркови неща... Ама нямах толкова време да разглеждам подробно. Грабнах едни лигавници, едни купички за папкането на Амалия, едни коледни салфетки и беж, че ме чакаха от вън в колата.

Честит осми декември на всички!
И честито на Голдън Роуз! много се радвам за нея!


Не съм ходила никога в Априлци - хотелът изглежда страхотно!
а ето и резервен вариант - разкошна градина и басеин! http://www.sturs.net/view/397/хотел … 72;си

Има и детски кът за игра.

За количката - моята е Макларън. В началото не ми беше много удобна, защото бебето гледа само напред, но сега е идеална. Има си зимен маншон и най-важното - тежи само 5 кг. Затова именно я купихме.

Последна редакция: сб, 08 дек 2007, 14:27 от Лeйди Спаска

# 39
  • Мнения: 151
Честит 8 декември на всички празнуващи!  bouquet  bouquet  bouquet
 Страчи, браво за темичката!  bouquet
Среща
- ами казвайте къде ще се видим в понеделник! Ако трябва и до sky sity ще се пробвам да дойда, макар че не ми е много удобно! Hug
гърнето- на пода на килима ,под него слагам един найлон ( разкъсан чувал) и докато е на него, стоя плътно до нея, защото все вижда нещо интересно наоколо и почва да се протяга и да става и вече 2 пъти ставайки пада и веднъж и изсипа и съдържанието ooooh!
количката -ами ние се возим само в положението в което тя гледа напред седнала. Понякога бая силен вятър ни брули в лицето, но всичко навън е по интересно от мама. Ако съм срещу нея, тя постоянно се кривчи наляво и надясно че и закривам гледката. Rolling Eyes
зъбки- отгоре венеза ни се е подул и леко побелял в дясно. Да видим дядо Коледа колко зъбки ще ни донесе.
Вчера за първи път се почуствах и жена, не само майка, излизах без бебето . Обикаляхме с кръсничката магазините, хапнахме  в Уго ( едно от любимите ми заведения). Бяхме разделени 5  часа с бебка, а тя се е държала образцово bowuu Вече няма да се притеснявам да я оставам с часове и да излизам. Тя няма постоянна нужда вече от мен  и това много ме радва. Grinning Е..може би ако се стресне от нещо и ме няма наблизо ще стане голям купон, ама ще видим Thinking

Последна редакция: сб, 08 дек 2007, 14:34 от reniboro

# 40
  • Мнения: 226
Честит студентски празник! И аз с умиление си припомних студентските купони...  newsm68
lina 6.3, и Алекс е така от близо месец! Чудех се какво му става и накрая реших, че е заради зъбките. В началото правих грешката да го взема при нас уж да заспи по-лесно, а той така се разиграваше с ушите и носа на баща си Joy. Спрях вече да го вземам и малко по-настоятелно давам бибка и милвам по главичката и засега спи що годe добре.
Лейди, Арбанаси ми е любимо местенце за почивка (мъжът ми предложи брак там Flutter), а хотелът изглежда уандърфул! Какви са цените?

Последна редакция: нд, 09 дек 2007, 11:04 от Satriani

# 41
  • Мнения: 635
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК !!!!

Ние преди малко се върнахме от разходка ! Сега спим!

Нещо ми е  скучно ! Незнам как да се разведря ! ?

# 42
  • Мнения: 474
Здравейте момичета, ние с Алекс се изписахме от болницата и сме си вкъщи. Предпочетох да си я прибера вкъщи и аз да й слагам инжекциите /нали съм медицинско лице/, вместо да стоим в болницата и да се притеснявам да не лепнем пневмония, пък и да може са си поспи детенце. Въпреки желанието да се преместим в друга стая се оказа, че не можело - защо и аз не рабрах  #2gunfire и затова .... айде вкъщи. И без това живеем близо до болницата, ама да не се налага....  Алекс е добре и няма кьорав обрив  ooooh! Сега сме на плодови пюренца и млекце и така...... И аз и беба сме много спокойни вкъщи. Когато си дойдохме я изведохме на разходка и детето направо пощръкля от кеф в количката и откакво сме се прибрали спи милото, че там направо се измъчи - ама така е в болница. Пожелавам ви никога да не "водите" там децата си. Ще ми бъде много неприятно аз да й боцкам крачетата с инжекции, ама останаха още малко - 4  Sick... ще мине. Сега важното е да разберем от какво стана този път пристъпа.... честно да ви кажа нямам идея  newsm78
Искам пак да благодаря на всички, които ни пращаха позитивна енергия - усещаше се вярвайте.... Да са живи и здрави студентите -и бившите, и насточщите, че и бъдещите.....аз отивам да прилегна малко, че .....  smile3507

# 43
  • Мнения: 635
Роня - пожелавам ви много скоро да се оправите напълно ! Знам колко  е неприятно !

Как прекарвате почивните дни ?

Ето малко снимки от нас , пак се сменила датата, но няма как да са толкова отдавна  Simple Smile

http://bebeapril2007.multiply.com/photos/photo/58/151

# 44
  • Мнения: 3 091
Сатриани, хотелът наистина е чудесен. Миналата година бяхме там за втори път - цените са съвсем нормални, но не си спомням точно колко беше... Ще трябва да питам. Градината е великолепна, а най-хубавото нещо е ресторантът - идват хора от Търново и други хотели само за да ядат.
Собственикът е много любезен - аз, понеже съм с претенции  Joy, исках да сменя стаята - настаниха ме даже в апартамент. Има мъничък басеин и детска площадка. На южен склон е и е много слънчево и приятно.

Роня, добре дошли в къщи! най-искрено ти пожелавам да нямаш повече такива притеснения с мъничето!

Общи условия

Активация на акаунт