Знаете ли за случаи на деца пострадали от полиомиелитна ваксина?

  • 37 922
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
С риск да кажа голяма глупост, но за всички деца с ДЦП които познавам, родителите им са ми казвали, че именно от ваксина са пострадали. Демек, не знам някой болен от ДЦП да се е разболял по друг начин
защото много родители искат да е така
защото никой в първите месеци не пирема че детето му е болно...после търси причина...и си намира
в болницата по дцп видях доста такива случаи...една майка така ме наплаши че видиш ли детето и се разболяло то висока Т и фенобарбитал...до сега изпадам в амок като вдигнат децата ми Т въпреки, че съм чела доста и вече знам колко е невъзможно да се стигне до състоянието на детето й само то висока Т....

хората искат да е от ваксината...не отричам че може би и има някои случаи на такава реакция...ама това би било като да спрем и антибиотиците щото има хора дали алергични реакции и усложнения от някои антибиотици
въобще лично за мен е неприутно че се крие възможния риск, но също толкова е непростимо да се преувеличава самия риск....това че някой е бутнат на тротоара от кола, не значи да забраним ходененто по тротоара мисля аз или да всяваме паника у хората, ходещи по него...

# 31
  • Мнения: 1 037
С риск да кажа голяма глупост, но за всички деца с ДЦП които познавам, родителите им са ми казвали, че именно от ваксина са пострадали. Демек, не знам някой болен от ДЦП да се е разболял по друг начин
Без да те обиждам, наистина е голяма глупост.
Напълно  съм съгласна с catnadeen .
Моето дете е с ДЦП, но не в следствие на  ваксини, аз не я ваксинирам, но това не е повод да се изразявам крайно и да плаша, родителите решили да ваксинират децата си.
Аз имам моите си доводи да не я имунизирам, риск има винаги, но в крайна сметка всеки родител се опитва да направи най-доброто за своето си дете, според нуждите и обстоятелствата.
Добре е да споделяме мнението си, но и бива да се опитаме да бъдем не толкова крайни в изказванията си. Peace

# 32
  • Мнения: 1 157
С риск да кажа голяма глупост, но за всички деца с ДЦП които познавам, родителите им са ми казвали, че именно от ваксина са пострадали. Демек, не знам някой болен от ДЦП да се е разболял по друг начин
Без да те обиждам, наистина е голяма глупост.
Напълно  съм съгласна с catnadeen .
Моето дете е с ДЦП, но не в следствие на  ваксини, аз не я ваксинирам, но това не е повод да се изразявам крайно и да плаша, родителите решили да ваксинират децата си.
Аз имам моите си доводи да не я имунизирам, риск има винаги, но в крайна сметка всеки родител се опитва да направи най-доброто за своето си дете, според нуждите и обстоятелствата.
Добре е да споделяме мнението си, но и бива да се опитаме да бъдем не толкова крайни в изказванията си. Peace

напълно подкрепям мнението и на catnadeen  и на ajeliya  Peace

# 33
  • Мнения: 2 757
 И все пак не съм казала, че е невъзможно да се заразиш от полио ако не си ваксиниран. Казах само моят личен опит какъв е. 

# 34
  • Мнения: 4 414
И все пак не съм казала, че е невъзможно да се заразиш от полио ако не си ваксиниран. Казах само моят личен опит какъв е. 
Ники, може и да греша, но ми се струва, че бъркаш ДЦП с полиомиелит/детски паралич/. Детският паралич и детската церебрална парализа са две различни неща. ДЦП може да е следствие от полиомиелит, но не е задължително. ДЦП може да е следствие и от коя да е друга ваксина, не само от полиомиелитната. Но има и много други и най-различни причини за ДЦП, включително има и случаи, в които не е ясна причината за ДЦП.
така че съм склонна да се съглася с теб, че всички деца, които ти познаваш с полиомиелит/детски паралич/ са се заразили след ваксинация. аз лично, също не съм чувала да има епидемия от детски паралич в последните години.

# 35
  • Мнения: 1 037
Писах и преди да публикувам видях, че агнешка е написала това, което и аз . Hug

# 36
  • Мнения: 2 757
Просветлих се малко по въпроса за разликите между Полиомиелит и ДЦП. Ама все още не съм съвсем наясно с доста неща. Дано не ми се налага да си ги изяснявам

Последна редакция: сб, 12 апр 2008, 22:16 от NikiFin

# 37
  • Мнения: 3 914
Точно реших да ти опиша разликите, и ти се коригира Hug
Основната е полио-вируса,а ДЦП не е заразно,причините могат да са много,като накрая проблемите ,които остават и при двете са идентични и при двете заболявания,а борбата е безмилостна Peace

# 38
  • Мнения: 147
оф не искам да си мисля но дали моят син не загуби слуха си от ваксина  newsm78 ами очите , докато не излезнат резултати и не се направят нужните изследвания не искам да коментирам но все мисълта ми се върти около това...
не искам да съм крайна ,но не може и без ваксините .....
но наистина е неприятно човек не може да реши да ,, за или против ,,

# 39
  • Мнения: 110
Зравейте на всички силни майчета.Аз също съм майка на близнаци.Едното от тях отключи диабет след поставяне на същата ваксина.И до сига си мисля че беше точно от въксината макар че всички лекари го отричат.сега като чета тук в темата вече съм все по сигорна.Когато ги заведох на ваксина детето което има диабет беше с лека температура,лекарката я нямаше а сестрата каза че му няма нищо и направи ваксината.Точно след 1 месец ни приеха в болницата с диабетна кетоацидоза(кома).Благодаря на Господ другото ми дете е добре.Сега сме на инсолин и диета и само чудо би ни спасило от този ужас.Пожелавам на вас и на дезатави много здраве и късмет.

# 40
  • Мнения: 2 425
Зравейте на всички силни майчета.Аз също съм майка на близнаци.Едното от тях отключи диабет след поставяне на същата ваксина.И до сига си мисля че беше точно от въксината макар че всички лекари го отричат.сега като чета тук в темата вече съм все по сигорна.Когато ги заведох на ваксина детето което има диабет беше с лека температура,лекарката я нямаше а сестрата каза че му няма нищо и направи ваксината.Точно след 1 месец ни приеха в болницата с диабетна кетоацидоза(кома).Благодаря на Господ другото ми дете е добре.Сега сме на инсолин и диета и само чудо би ни спасило от този ужас.Пожелавам на вас и на дезатави много здраве и късмет.
Как можаха да ви сложат ваксината когато детето е с температура  #Cussing out. Аз знам че трябва да е напълно здраво за да я сложат  Rolling Eyes. Аз не бих дала при никакви случаи.

# 41
  • Мнения: 918
Такава сестра дето е сложила ваксината и е малко....да не казвам, какво.Мария много съжелявам за детенцето оф,никаква я няма нашата медицина.

# 42
  • Мнения: 1 144
Вече не знам какво да мисля.

http://vhod.awardspace.com/articles.php?lng=bg&pg=27

# 43
  • Мнения: 1 380
Ужасно е това, което прочетох.
Преди една седмица личната и на нас ни постави полиомиелитна ваксина, а не трябваше, но...добре, че се намесих на време и не се наложи да ни я бие по погрешка втори път....
Направо съм потресена.....какви последствия само.....кошмар..... Sad Sad Sad

# 44
  • Мнения: 1 144
Надявам се поне новите ваксини да са "изчистени", нали уж са умъртвени и какво ли не...

Защото съм от майките, които слагат ваксини, аз пък се страхувам да не би да се заразят, като не им сложа. Само на Косето няма коклюш, защото прави ужасни алергични кашлици и лекарите решиха да я пропуснем.

Общи условия

Активация на акаунт