Знаете ли за случаи на деца пострадали от полиомиелитна ваксина?

  • 37 917
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 484
Здравейте  момичета  много  съжалявам  за  вашите  дечица  че  са  пострадали  така  след  ваксината.Ние  живеем  на  квартира  и  за  на  нашата   хазайка  детенцето  се  съмняват  че  и  той  е  увреден  след  такава  ваксина ,но  доколкото  ми  е  казвала  няма  нищо   доказано.Той  е  много  развит  всичко  разбира  а  не  иска  да  говори.Аз  не  мога  да  разбера  щом  са  толкова  опасни  защо  не  се  забранят  тези  ваксини.Имам  много  приятелки  който  родиха  на  скоро  и  отказват  всякакви  ваксини.Страх  ги  е  .

# 46
  • Мнения: 549
Не само , че няма да ги забранят ами предвиждат да се включат още две безплатни ваксини в имунизационния календар- за менингит и пневмония. така че ще станат общо 7.  Shocked Единственият им проблем бил, че трябвало да намерят още 30 милиона годишно за тях. Това за сега е само проект и не е решено.

# 47
  • Мнения: 1 484
Не  съм  чула  за  тези нови  ваксини.На  каква   възраст  ще  се  слагат.Знам  че има  някой  си  купуват  тази  за  Менингит  .

# 48
  • Мнения: 516
Аз съм от тези,които си купуват ваксина за менингит и пневмония. Дъщеря ми е с полималформативен синдром, засягащ белия дроб и бъбреците. Всяка инфекция на дихателните пътища може да я доведе до необратима белодробна хипертония( няма открито лечение засега). Препоръчаха ми да и сложа ваксина. Направих го, тогава изобщо си нямах идея ,колко опасно може да е Embarassed Но в случей като нашия,където ползата многократно надвишава риска, сигурно това е бил правилния избор. Не бих се съгласила обаче, че това трябва да е масова практика. На другите си деца не съм  я сложила.

# 49
  • Мнения: 1 484
Тези  ваксини  имат  ли  определена  възраст  за  слагане.Нашата  докторка  нищо  не  ми  е  споменавала  за  други  ваксини  освен  за  задължителните.И  какви  странични  ефекти  имат.И аз  не  съм  съгласна  да  ги  задължават.Най-добре ще  е който  иска.

# 50
  • Мнения: 516
Рискът от тези ваксини е както от всяка друга, която се поставя по имунизационен календар. Колкото има опасност от хепатитната например,толкова и от тези. Действат на същия принцип и се поставят мускулно. Тази,която сложихме нямаше ограничения във възрастта. Само броя на реимунизациите беше различен в зависимост от годините на детето. Ние правихме  2 пъти.

# 51
  • Мнения: 177
Моят син получи атопичен дерматит седмица след Пентаксим бит в 4-тия месец. След дълго лечение малко след годинката бихме Инфанрикс+Полиомиелит, защото знаехме вече че Пентаксима е противопоказен за деца предразположени към алергии, което няма как да знаеш на 4 месеца. След Инфанрикса се обрина леко, но след полиото се покри с пъпки от глава до пети. От тогава педиатърката не ни е виждала. Вече нямаме и една пъпка благодарение на хомеопатията, но търся начин да откажа ваксините.

# 52
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
inedica в здравния форум - от доста време има тема за ваксините - там мамите са писали как става отказа.

# 53
  • Мнения: 132
здр
досега синът ми е нямал реакции от ваксините, но вчера биха на сина ми 4 ти прием полиомиелитна ваксина и след около 5 започна силен рев и неможеше да движи лявото си краче в което биха ваксината
не можеше да стапи на него и да го движи-стана като парцал
отидохме при док даде му панадол и калций
детето се оправи и стана пак моето си диваче

та искам да попитам очаква ли се отново такава реакци и може ли да направя някакви излседвания който да докажат че всичко е наред
бъдете здрави

# 54
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Кръстева, съжалявам за неприятностите ви, но не мисля, че биха могли да направят изследвания, с които да докажат, че всичко е наред. Надявай се да сте се разминали само с това. Късмет!

# 55
  • Мнения: 132
ИраМира благодаря ти
и аз се надявам никога повече да не се повтори този ужас и дано няма последствия

# 56
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Моля! И не се вкарвай във филми  Wink. Понякога като родители ставаме много параноични. Просто се информирай предварително, за да не си блъскаш главата после и подлагай всичко на съмнение ( това е личен съвет, не се обиждай)  Peace.

# 57
  • Мнения: 1
Мили родители на здрави и не толкова здрави деца! По волята на Съдбата се сблъсках с информацията за вредата от ваксините и тогава ми просветна!!!  dohче ПРОБЛЕМИТЕ СЪС ЗДРАВЕТО НА МАЛКИЯ МИ СИН ЗАПОЧНАХА ИМЕННО СЛЕД ЕДНА ВАКСИНАЦИЯ! Необходимо е да се спре това безумие! Вижте, какво ми изпрати един млад (на 23 год.), но вече съкрушен баща на едно прекрасно момче на 1,5год.
http://www.vbox7.com/play:4632d436?r=google   
Това е лошата новина, а ДОБРАТА е, че има решение!
http://-spam075-bg/drugi/2011/01/02/.510446
Можете да вярвате или да НЕ вярвате, изборът е ВАШ! Но всеки трябва да знае тази информация преди да вземе своето решение. Срещу нас се води война. #2gunfire Американската статистика показва, че за 1 година от вредните странични действия от лекарствата умират повече хора, отколкото във всички катастрофи и дори по време на войната във Виетнам за същия период. Ако смятате, че можем да се обединим в борбата срещу този геноцид, пишете ми на е-маил: sennata7@yahoo.com    skype: sennata7

# 58
  • Мнения: 67
Моят втори син пострада от втория пентаксим - отключи гърчове, които след ината на "д-р Христова" от Токуда да не признае, че е постваксинална реакция, прерастна в Уест синдром, след "вълшебното хапче" радедорм. Това е тежка форма на епилепсия, при която връщането към нормалния живот е по-скоро изключение, което потвърждава правилото. След челния сблъсък с българското "здравеувреждане", слава богу, попаднахме на ЛЕКАР в Турция. Сега пак има светлина в тунела, надяваме се, че ще сме един от редките случаи, в които ще можем да нормализираме детето, но кой знае - ще минат години, докато се разбере. Пентаксима до сега ни е струвал около 15 000 евро. Очакват ни още 2-3 години на депакин, който допълнително задържа развитието на мозъка на детето; също и рехабилитация, логопеди, специално обучение - с години наред. Мъката не струва пари - нея няма как да я оценя. Така че - ваксина в нашето семейство е мръсна дума. Сестрата на майка ми - родната ми леля, през 1947-1948 се е разболяла от детски паралич, което естетвено е разрушило целия й живот. Но е с ума си. Ако това се беше случило днес, двигателните й проблеми 100 % щяха да се преодолеят, или поне щяха да са по-малки. Пък и тя може да ходи сама, просто накуцва. По тази причина, до момента в който си разболях детенцето насила от куцата ваксина, бях върл фен на ваксините. След този момент - нищо не може да ме убеди, че да слагаш ваксина е от съществена полза. Много прочтох по темата и косата ми се изправя все повече и повече след всяка поредна статия. Ваксините отключват епилепсии, аутизъм, автоимунни заболявания, множествена склероза в късна възраст и какво ли още не. Има и директно починали хора от ваксини. Но важното е, че бизнеса на фармацевтичните гиганти расте - печалбата им вероятно е по-голяма в световен мащаб от тази на наркобароните. Пък и защо не -  пентаксима го купихме от аптеката за 50 лева; за хидрокортизон, депакин, и какво ли още не - за да овладеем епилепсията, вече сме дали над 1000 лева, ако не и повече и ще даваме поне още 2-3 години, дай боже да се спрем след това, стига да няма нови гърчове. Всеки родител сам си решава, пропагандата за това, как детето ти ще се разболее, ако не го ваксинираш е убийствена, но човек просто трябва да се замисли, да прочете - интернет е достъпен за всички и тогава да вземе решение. Защото при нашето дете нямаше никакъв признак, че има слабо място, което ваксината може да активира. Беше нормално бебе, с нормално развитие - здрав и прав човек, който сега е принуден да се бори за нормалния си бъдещ живот. И то имаме късмет, че можем да посрещнем разходите за това. Колкото повече чета по форумите, толкова по-мъчно ми става за стотиците дечица, чиито родители нямат възможност за лечение в чужбина, трудно плащат за скъпи изследвания, за всекидневни терапии и т.н. И резултата е плачевен.
Пък и нека да кажем истината на глас - приносителите и разпространителите на болести в България са най-често циганите, които живеят като скотове, хранят се съответно, личната хигиена е непозната дума. Само че тях не ги ваксинират насила - не че държавата не може да го направи, просто няма да може да им купи гласовете на другите избори. А българчетата - понеже родителите им милеят да ги изучат, да са живи и здрави, дават мило и драго за тях - започва изнудването - ако не го ваксинираш, не може да ходи на градина. Ами много важно - от училище никой не може да го спре - има си конституция в тая страна, образованието е задължително, и не е под условие от задължителната ваксинация. Изнудват родителите и със спиране на детските - интересно дали прилагат този механизъм и към циганетата - дали ги проверяват за ваксинации, преди да им платят поредните детски. Едва ли, понеже досега да са спрели да се размножават като хлебарки. Такива работи. Започнах да ставам злобна, но цялата тая работа ни се случи лично, не преразказвам нечий чужд живот.

# 59
  • Мнения: 700
мила sdd_varna, плаках докато четях какъв кошмар сте преживели и продължавате да преживявате с разболяваненето на малкото момче. Cry
 Благославям ви и нека Господ да ви е на помощ!!! Нека Той да има последната дума за бъдещето на детето ти, а не самозваните богове които са отровили детето ти.
Благодаря, че споделяш, защото много майки и бащи искат да се информират преди да ваксинират и сигурно твоята история ще спре десетки и стотици родители от безумието наречено ваксинация. Много хубаво си описала цялата ситуация, манипулация и така нататък цялата матрица около ваксинирането в Бг.
Когато успея да разкажа на една майка за ужаса, която преживяхме с първото ми дете и тя вземе решение да не ваксинира своето, все едно съм го направила за моят милият.
 sennata7, sdd_varna  има тема за ваксините и вредата от тях. Там има и майки, които се обединяват и се информират - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=571083.75  Заповядайте да си помагаме, както можем.

Общи условия

Активация на акаунт