Истинската причина за кариеса при децата

  • 28 003
  • 200
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 46 535
... И, мисля си, освен по-качествена храна по Тошово време и стреса беше по-малко.

О, да, мазните баници, пържените мекици и кифлите, поръсени със захар в училищните столове бяха мноооого качествени  smile3521 Аз пък обвинявам точно Тошовото време за вредните навици за хранене - тестено, свинско, пържено и почти пълна липса на прясна салата, няма какво да се лъжем ...

Super Size Me, тоя филм само ме накара да пратя мъжа ми за хамбургери, по принцип ядем много, многорядко, но така е направен, че да ти потекат лигите, поне на мен ми действа по този начин и мисля, че е скрита реклама  Mr. Green Laughing

# 76
  • Мнения: 1 161
.

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 00:27 от Ludmil

# 77
  • Мнения: 539
Ludmil, аз също много харесвам твоите принципи в живота. Възхищавам се на силата ти да живееш природосъобразно и здравословно. Всичко което казваш е абсолютната истина, според мен. Много умни хора се връщат назад към природата, не случайно разни практики като Аюрдева напр. набират все повече почитатели в световен мащаб. доколкото знам в Америка  - "майката на нездравословния начин на живот" органичните продукти са по-скъпи от останалите. Аз също купувам картофи и моркови от една баба от едно село, която не ги наторява, и се надявам поне малко да спестя пестицидите на децата. Но факт е, че съществува "новата генерация"(сл.1980г.), които са и нашите деца. Те са съвсем различни - мозъка им също морфологично е променен за да може да приема информацията, която им предлагаме сега (компютри,...и т.н.). Предполагам че и организма им ще свикне само с изкуствена храна, и ще я преработва, без да  създава проблеми. Иначе това, за което говорим са болестите на индустриалните, общества. Но всеки сам тр. да избира как да живее, дали като теб (едва ли скоро твоя син ще види комп.) или като нашите деца, чието бъдеще е пред монитора и чата. А от болести само Господ да пази. Според мен всичко е генетичен код, ама това е др. тема...

# 78
  • Мнения: 1 161
Ludmil, аз също много харесвам твоите принципи в живота. Възхищавам се на силата ти да живееш природосъобразно и здравословно. Всичко което казваш е абсолютната истина, според мен. Много умни хора се връщат назад към природата, не случайно разни практики като Аюрдева напр. набират все повече почитатели в световен мащаб. доколкото знам в Америка  - "майката на нездравословния начин на живот" органичните продукти са по-скъпи от останалите. Аз също купувам картофи и моркови от една баба от едно село, която не ги наторява, и се надявам поне малко да спестя пестицидите на децата. Но факт е, че съществува "новата генерация"(сл.1980г.), които са и нашите деца. Те са съвсем различни - мозъка им също морфологично е променен за да може да приема информацията, която им предлагаме сега (компютри,...и т.н.). Предполагам че и организма им ще свикне само с изкуствена храна, и ще я преработва, без да  създава проблеми. Иначе това, за което говорим са болестите на индустриалните, общества. Но всеки сам тр. да избира как да живее, дали като теб (едва ли скоро твоя син ще види комп.) или като нашите деца, чието бъдеще е пред монитора и чата. А от болести само Господ да пази. Според мен всичко е генетичен код, ама това е др. тема...
Да, новата генерация Индигови деца може много повече от това. Te могат да ни помогнат да се отърсим от старата парадигма.
Именно тяхно е посланието да съхраним природата, да помогнем на Земята да възстанови баланса си.

# 79
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Кофти е да започнеш една тема, но да те подкарат за друга, защото хората са досадници.... не се подхлъзвай, че това няма край ...карай за кариесите и зарежи Мак Доналд'с

# 80
  • Мнения: 2 978
Ludmil,
искам да те попитам нещо.
Как живееш бе човек? Как успяваш да се ровиш постоянно, да търсиш истината за храната, живота, животните, че дори за гените ти остава време?

Не ти ли е трудно така, не живееш ли в постоянен страх, от зарази, болести и лоши неща?
Как успяваш да живееш в оптимизъм или всичко около теб е песимизъм и черно?

Съжалявам, че ти задавам тези въпроси (не си длъжен да отговаряш), но понякога само като те чета и ми иде да се гръмна.
Ако взема да мисля какво ям, на какво спя и какво става около мен, честно ти казвам, ще си взема белият чаршаф и сама ще отида при ангелите.

Не се ли уморяваш?

# 81
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вини, спамиш ...

# 82
  • Мнения: 2 978

Питам човека, к'во толкова? Благодаря, че ми каза, все пак..... Rolling Eyes

Мисля, че на доста хора ще им е интересно. Аз съм любопитна, как живеят такива хора, които цял живот се опитват да живеят целесъобразно.



# 83
  • Мнения: 3 146
secretgarden, Вини не спами, въпросът е съществен.

Можем да поспорим кой кого подхлъзва в тази тема. Въпросът не е в това, а в положението, че не само храната разваля зъбите.

# 84
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Питайте тогава как е жена му . Дали правят редовен секс ...все съществени въпроси и все по темата ...

# 85
  • Мнения: 2 978
Питайте тогава как е жена му . Дали правят редовен секс ...все съществени въпроси и все по темата ...


Рдовният секс е равен, на здраво тяло и здрави зъби - никакъв стрес не се задържа в организма.
 Не се бях сетила, иначе и това щях да го питам.

# 86
  • Мнения: 1 161
Питайте тогава как е жена му . Дали правят редовен секс ...все съществени въпроси и все по темата ...


Рдовният секс е равен, на здраво тяло и здрави зъби - никакъв стрес не се задържа в организма.
 Не се бях сетила, иначе и това щях да го питам.
За секса съм съгласен 100% luvbed Но тантристки секс.

В подкрепа на д-р Прайс, ще ви разкажа за Йоан, по-големия син на Мирена от първия й брак. След развода, той остава с майка си. Тогава е бил на 3 годинки. Много рядко е хапвал захарни изделия, кроасани, вафли и джънк фууд. Месо никога не е ял. За училище тя му приготвяше плодове и ядки. Това не значи, че беше хилав, напротив яко и силно момче е. Ваксини не са му слагани. За 13 години е преболедувал една шарка и това е. Когато в училище минаваше грип той винаги беше сред децата, които оставаха в клас. Зъбите му бяха отлични. Преди да замине в Америка, при баща си, на 15 години, го заведох на контролен преглед и зъболекарят ни каза, че ако всичките му пациенти са с такива зъби ще трябва да си смени професията  Simple Smile

Сега, от 3 години, живее при баща си в Америка, където се храни с тамошната храна, въпреки че остава на вегетарианска диета. Трябва да добавим и стреса от адаптацията. Но от баща му разбрахме, че вече има кариеси, които са били "лекувани" навреме ...

Да се върна малко на темата за сърдечните заболявания -- Номер едно в света сме, няма грешка, вижте това: На всеки три минути умира българин с болно сърце, цитирам

"България е на първо място по инсулти и в първата десетка по инфаркти в света, допълни д-р Гергова.
Най-честите причини за повишаване на сърдечносъдовите заболявания и опасността от инфаркти и
инсулти са нерационалното хранене и наднорменото тегло. Българинът нямал ясна представа за теглото
си. По думите на д-р Гергова, едва 39% от запитаните смятат, че са с наднормено тегло, но реално
затлъстели са двойно повече - 64 на сто. Затлъстяването на нацията е следствие от вредни хранителни
навици.
Само 37%, от участниците в проучването консумират плодове ежедневно, обясни
специалистката. Полезните храни не са познати на голяма част от българите. 41 на сто от запитаните
никога не консумират пълнозърнест хляб, 65 на сто не използват зехтин, 40% не консумират риба и 53
на сто рядко ядат зеленчуци. Четири от всеки пет българи предпочитат висококалорични и вредни храни
от типа на шоколадови и захарни изделия."


P.S.
До защитниците на МакДонълд диетата - продължавайте с вафлите и хамбургерите за да държим първенството. Поне с нещо да сме известни по света Wink

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 15:43 от Ludmil

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Начинът на хранене, стреса и средата в  която живеем несъмнено оказват влияние върху кариеса и здравето ни.

# 88
  • Мнения: 1 161
Гледахте ли новините по канал 1?
http://news.bnt.bg/content/view/full/206407

# 89
  • Мнения: 46 535
... P.S.
До защитниците на МакДонълд диетата - продължавайте с вафлите и хамбургерите за да държим първенството. Поне с нещо да сме известни по света Wink

Ех, да можех и аз да го обвиня него, ама тогава, когато имах проблеми със зъбите, даже не бях чула за него  Joy


Какво ли разбират те, виж, баткото от филмчето е много по-компетентен от тях  Mr. Green


Людмиле, тая тема се изчерпа, не се ли усещаш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт