Лесни, вкусни и икономични кексчета в чашки

  • 62 086
  • 273
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 27 524
Половината направих с шоколад, а другите с банани.

С банани ли? Пресни или сушени? Станаха ли добре така?  Thinking

# 61
  • варна
  • Мнения: 1 830
Половината направих с шоколад, а другите с банани.

С банани ли? Пресни или сушени? Станаха ли добре така?  Thinking
Блонди, направих ги с пресни банани - станаха супер.На мъжо дори повече му харесаха така.Само ги изчакай да изстинат Wink

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Блонди  Hug страхотна рецепта. Толкова се зарибих с тези кексчета , че ще си купя чашки за да ги направя и аз. После ще се отчета.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 235
Помогнете! В кухнята съм много зле, рецептата ми се видя лесна и искам дая пробвам, но се оказа, че нямам ванилия, може ли да се замени с нещо или без нея. В това лошо време не мога да излеза да купя.

# 64
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Помогнете! В кухнята съм много зле, рецептата ми се видя лесна и искам дая пробвам, но се оказа, че нямам ванилия, може ли да се замени с нещо или без нея. В това лошо време не мога да излеза да купя.

Настържи кората на лимон, портокал, мандарин, каквото имаш.

# 65
  • Мнения: 27 524
Ще стане и без ванилия, не се притеснявай. Може да сложиш канела, ако имаш. Ром, коняк, може и без тях, няма проблем.

# 66
  • Мнения: 832
Отдавна не съм се появявала и сега виждам тези кексчета.Толкова ме впечатлиха,че още днес ще ги направя.Нямах време да изчета всички мнения,има доста интересни идеи.Пак ще пиша като ги пробваме.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 235
Благодаря ви! Grinning Ще пробвам с канела.

# 68
  • Мнения: 25 681
И аз ги направих току-що. Дозата ми се събра точно в 6 чашки и 2 купички от дуралекс. В част от сместа сложих какаото и ги нашарих. По средата пуснах парченца смокиня от сладко, оваляни в грис. Съдчетата наредих в тава и ги сложих в предварително нагрята на 100 градуса фурна, която после засилих на 200 градуса и така пеках до края.
Много са приятни на вкус, другия път ще направя двойна доза. Wink Laughing Ще пробвам и с други видове сладко - вишни, череши, круши...
Благодаря, Блонди!   bouquet

# 69
  • под тепетата
  • Мнения: 9 350
Аз пък сложих бакпулвер вместо сода и малко повече брашно, защото ми се стори рядко тестото.Резултатът е забележителен!

# 70
  • София
  • Мнения: 309
Може ли вместо вода да се сложи прясно мляко,няма ли да е по- вкусно?Някой пробвал ли е?
А-и како Сийке-тавата беше пълна с вода ли,че не разбрах?

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 18:09 от didito.

# 71
  • Мнения: 25 681
Не, суха си беше тавата, просто по-лесно се слагат и вадят чашките така. А и няма опасност да се пукнат, така ми се струва.
Забравих да кажа, че вместо хладка вода, сложих чаша газирано - ябълка.  Laughing

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 891
И аз ще ги спретна ей сега:)

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 891
И аз ще ги спретна ей сега:)


Стана супер.Аз го направих във форма за кекс.Само сложих малко повечко брашно,течна ванилия и вместо сода -бакпулвер.

Мерси Блонди:)

# 74
  • Мнения: 832
Снощи и аз ги направих.Станаха доста.Не ми стигнаха купичките за крем-карамел и сложих в малки кафени чашки,но станаха по-бухнали,по-добре е в по-големите купички.направих три вида-със сладко от горски ягоди,с портокалови парченца и какао.Най ни харесаха със сладко.Ще опитам и с други видове сладко.Много са вкусни.Мъжът ми е предоволен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт